Tautasdziesmu maratons

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 28 Septembris 2018
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 05 Oktobris 2018 15:55

Latvijai100

Latvijas valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē, iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, dot ieguldījumu stiprākai Latvijai tās nākamajā simtgadē.

Katras tautas folklorā ir atrodama informācija par tās dzīvesziņu, par likumiem. Latviešu tautas seno dzīvesziņu atrodam parunās, pasakās, teikās un tautasdziesmās. Visbagātāko informāciju pašreiz varam iegūt no tautasdziesmām, kas ir viena no galvenajām latviešu folkloras mutvārdu tradīcijām. Dažādi to varianti izplatīti visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados un veido daļu no latviskās identitātes. Tautasdziesmas radušās pirms vairāk nekā tūkstoš gadiem, un tās tika dziedātas gan svētkos, gan ikdienā, ietverot arī pārdomas par dzīvi. Ir vairāk nekā 1,2 miljoni dainu, un tās tiek pieminētas visās kultūras formās un slāņos – gan teātra izrādēs, gan ikdienas sarunās. Tautasdziesmu krājums ar nosaukumu „Dainu skapis” ir iekļauts arī UNESCO programmā „Pasaules atmiņa”.

Balvu pamatskola sadarbībā ar Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi 2018.gada 9.novembrī plkst.10.00 Balvu pamatskolā aicina piedalīties starpnovadu Tautasdziesmu maratonā. Pēc tautasdziesmu skandēšanas notiks konkurss “Latvijai 100!”, kurā dalībnieki veidos jauktas komandas un pārbaudīs savas zināšanas par Latviju. Tā būs lieliska dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā!

Dalībnieki: 1.-9.klašu skolēni, viņu skolotāji (no skolas izvirzīts 1 skolēns no 10).

Pieteikšanās līdz 2018.gada 5.novembrim, rakstot uz e-pastu Balvu pamatskolas direktores vietniecei Gunitai Pugejai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (mob.26178936).

Pasākuma laikā dalībnieki var tikt fotografēti vai filmēti fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publiskots.

Es-esmu-latvija

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei