Ikgadējā pensionēto skolotāju tikšanās

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 26 Oktobris 2018
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 26 Oktobris 2018 16:50

galvena

Kā ikkatru gadu, arī šogad, skaistā rudenīgā dienā, 26.oktobrī, Balvu muižā Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes kolektīvs uz satikšanos aicināja pensionētos pedagogus no visām Balvu novada skolām, arī Briežuciema pagasta, lai arī skolas tur vairs nav, bet ir pulciņš skolotāju, kuri ir beiguši savas aktīvās darba gaitas.

Pārvaldes vadītāja Inta Kaļva izteica prieku redzēt kuplo pedagogu saimi: „Šodien liekas, ka liktenis jūs ir pūtis, pūtis pa dzīvi un atpūtis līdz pensijas gadiem, kuri ļoti daudziem no jums nemaz nepiestāv. Ja šodien jārunā par skolotāja profesiju, tad šķiet, ka nevienā profesijā nav tā, ka vienas reformas sākas, beidzas un atkal sākas nākamās. Šī ir brīnumaina profesija, kura piestāv garā stiprajiem, jo tajos gados, kad sākāt strādāt, neskatījāties pulkstenī, strādājāt sešos, septiņos. Vajadzēja- gājāt organizēt vakarus, bijāt kopā daudzās lietās ne tikai skolā, bet arī sadzīvē. Un domāju, ka skolotājs ir ne tikai gaismas nesējs, bet visas dzīvības nesējs gan kultūrā, gan sportā, gan tūrismā un, protams, izglītībā.” Un uzrunas noslēgumā I.Kaļva pedagogiem veltīja dzejas rindas:

„Un tagad, skolotāj, tu mazliet apsēdies,
Jo tava steiga aizsteigusies. Klusu
Kā circenis tikšķ vecais pulkstenis,
Un bargais skolas zvans ir nolicies uz dusu.”

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova uzrunājot klātesošos teica: „Šodien es sastopu pedagogus, kuru aktīvie un darbīgie darba gadi jau ir aizritējuši, bet kā vislielākā vērtība, ko esat ieguvuši dzīves laikā, tā ir pieredze un zināšanas, kuras joprojām varat nodot nākamajām paaudzēm. Nekad nekautrējaties dalīties ar savām idejām un pieredzi! Novēlu, lai katrs rīts jums sāktos ar smaidu, ar labiem vārdiem, lai katru gadu varētu jūs satikt viens otru šādos pasākumos! Un liels paldies par to ieguldījumu, ko esat devuši mūsu bērnu izglītošanā!”

Klātesošos ar īpašu koncertu priecēja Balvu Mūzikas skolas audzēkņi, pēc kura visi pedagogi, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, tika aicināti iesaistīties erudīcijas un prāta spēlē „Latvija”.

galvena.jpgIMG_1268.jpgIMG_1269.jpgIMG_1274.jpgIMG_1278.jpgIMG_1280.jpgIMG_1286.jpgIMG_1294.jpgIMG_1295.jpgIMG_1299.jpgIMG_1301.jpgIMG_1306.jpgIMG_1314.jpgIMG_1328.jpgIMG_1330.jpgIMG_1337.jpgIMG_1340.jpgIMG_1347.jpgIMG_1349.jpgIMG_1351.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei