LATGALES PARTIZĀNU PULKAM 100 "Cauri mūžiem Latgales karavīra piemiņa ir dzīva"

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 11 Februāris 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 14 Februāris 2019 14:44

tmb20190214144246

Latvijas Neatkarības kara vēsturē daudz spilgtu lappušu ierakstījis Latgales partizānu pulks, kura veidošanās un kauju gaitas saistītas ar Ziemeļlatgali un Balviem.

Latgales partizānu pulks ir savdabīgs, netradicionāls militārs formējums - tas jau bija izcīnījis sīvas kaujas un aizstāvējis frontes līniju 50 km garumā, kad 1919.gada 5.jūlijā nāca Austrumu frontes virspavēlnieka pavēle Nr.869., kura nosauc Balvu Partizānu vienību par Latgales partizānu pulku un iekļauj to Latvijas armijas sastāvā. Latgales partizānu pulks 1919. gadā nosargāja Austrumu frontes ziemeļu sektoru, laikā, kad pie Daugavas tika izcīnītas izšķirošas kaujas pret Bermonta karaspēku. Pulks pastāvēja līdz Padomju Savienības un Latvijas Republikas miera līguma noslēgšanai, vēlāk izformēts – iekļaujot citos Latvijas armijas formējumos.

Lai stiprinātu iedzīvotāju, skolu jaunatnes patriotismu, valstspiederības sajūtu, lai parādītu Ziemeļlatgales vīru, Latgales partizānu pulka varonību un devumu Latvijas valsts veidošanā pirms 100 gadiem, šī gada 5.jūlijā Balvos svinēsim Latgales partizānu pulka 100gadi. Šis pasākums iekļauts Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgades centrālo pasākumu plānā.

Dažādas norises un gatavošanās pasākumam notiek jau šobrīd.

Līdz 1.martam var sūtīt pieteikumus un iesniegt darbus konkursam “Cauri mūžiem Latgales karavīra piemiņa ir dzīva” kādā no četrām kategorijām:

- video sižets vai prezentācija “Mūsu varoņi šodien”;

- priekšnesums ”Veltījums mūsu varoņiem”;

- vizuālās mākslas konkurss “Pateicības nozīmīte”,

- literārās jaunrades konkurss “Mūsu varoņi šodien”. 

Konkursa noslēgums paredzēts 2019.gada 14.martā plkst.11.00, kad notiks arī konference – lekcija par Latgales partizānu pulku un Latgales karavīriem. Tajā aicināti piedalīties vēstures skolotāji un visi interesenti. Pedagogiem tiks izsniegti apliecinājumi. Skolēniem paralēli būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās. Noslēgumā – konkursa uzvarētāju apbalvošana.

Konkursa nolikumu var skatīt Balvu novada pašvaldības mājaslapā www.balvi.lv sadaļā Izglītība  Interešu izglītība / Pasākumi.

Informāciju sagatavoja

Iveta Tiltiņa

IKSP vadītājasvietniece kultūras un sporta jomās

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei