Balvu Mūzikas skolas audzēkņu dalības konkursos

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 16 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 16 Aprīlis 2019 13:40

tmb20190416133210

Tuvojas noslēgumam Balvu Mūzikas skolas audzēkņu konkursu sezona. Mūsu mākslinieki turpina patīkamo tradīciju un no katra muzikālā cīniņa atgriežas ar trofejām – godalgotajām vietām un diplomiem.

1.aprīlī ceļu uz Daugavpili mēroja akordeona spēles skolotāja Irēna Šņitkina un divi viņas audzēkņi – Maksims Silinevičs (5.klase) un viņa māsa Valerija Silineviča (2.klase), lai piedalītos XVII Starptautiskajā akordeonistu-solistu konkursā “Naujene 2019”. Konkursā šogad piedalījās 146 akordeonisti no Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Serbijas, Horvātijas. Šajā sacensībā Valerija izcīnīja 2. vietu, uzrādot labāko sniegumu Latvijas akordeonistu vidū, bet Maksims atgriezās mājās ar Atzinības rakstu.

3.aprīlī Balvu Mūzikas skolas koris Lindas Vītolas vadībā piedalījās Latvijas izglītības iestāžu koru konkursā, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, un šajā sacensībā Daugavpilī izpelnījās lielisku vērtējumu, izcīnot augstāko pakāpi ar 45,68 punktiem. Jāpiebilst, ka kopējos panākumus palīdzēja kaldināt koncertmeistars Viktors Bormanis.

5.aprīlī Balvu Mūzikas skolā norisinājās XIV Latgales jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 39 dalībnieki no Daugavpils, Kārsavas, Zilupes, Rēzeknes, Krāslavas, Baltinavas, Jēkabpils, Līvānu un Ludzas mūzikas skolām. Balvus šogad pārstāvēja 7 jaunie pianisti. Visveiksmīgāko sniegumu nodemonstrēja skolotājas Lijas Ivanovas 8.klases audzēkne Brigita Zelča, 6.-8.klašu grupā izcīnot 2.vietu. Diplomus par veiksmīgu sniegumu saņēma vēl divi skolotājas Ivanovas audzēkņi – Mārtiņš Lāpāns (7.klase) un Sofia Buzijana (6.klase), kā arī skolotājas Evijas Seņkovas audzēkne Evelīna Keiša.

Pildot spraigo konkursu grafiku, 7.aprīlī 11 audzēkņi ar skolotājiem devās uz Rīgu, lai uzstātos konkursa-koncertcikla “Talants Latvijai” I kārtā. Šoreiz mūsu pianisti parādīja savu augsto klasi, un abi dalībnieki – Mārtiņš Lāpāns un Sofia Buzijana izvirzīti uz finālu, kas notiks 12.maijā. Konkursa žūrijas komisija uz II kārtu no Balvu Mūzikas skolas izvirzīja arī 2.vijoles klases audzēkni Renāti Pavlovu (pedagogs Zoja Zaharova, KCM Rita Kočerova), 2.klarnetes klases audzēkni Anastasiju Garkušu (pedagogs Arnis Graps, KCM Viktors Bormanis), 5.saksofona klases audzēkni Keriju Žaneti Zeltiņu (pedagogs Arnis Graps, KCM Viktors Bormanis), 7.vijoles klases audzēkni Evelīnu Pipcāni (pedagogs Zoja Zaharova, KCM Jeļena Agafonova), 7.trompetes klases audzēkni Ričardu Ķirsonu (pedagogs Egons Salmanis, KCM Viktors Bormanis), 7.flautas klases audzēkni Unu Romāni (pedagogs Vladimirs Bondarenko, KCM Viktors Bormanis).

1.klases koncertā, kas notiks 19.maijā Rīgas Latviešu biedrības namā, uzstāsies arī 1.vijoles klases audzēkne Sofija Paula Timošenko (ped. Zoja Zaharova, KCM Rita Kočerova).

Savukārt 11.aprīlī trīs braši Balvu Mūzikas skolas puiši – skolotājas Zojas Zaharovas 5.vijoles klases audzēknis Armands Tutiņš, skolotājas Irēnas Šņitkinas 5.akordeona klases audzēknis Maksims Silinevičs un skolotājas Lijas Ivanovas 7.klavieru klases audzēknis Mārtiņš Lāpāns mēroja garo ceļu līdz Igaunijas pilsētai Narvai, lai piedalītos IV Starptautiskajā konkursā “Dzied un spēlē zēni”. Arī šī konkursa ģeogrāfija ir visai plaša – 160 dalībnieki pārstāvēja Visaginas pilsētu (Lietuva), Tallinu, Kohtla-Jarve, Sillamjae, Narvu (Igaunija), Pleskavu, Sankt-Pēterburgu, Kingisepu (Krievija). Vistālāko ceļu uz Narvu bija mērojuši dalībnieki no Udmurtijas pilsētas Iževskas. Šis konkurss ir zīmīgs ar to, ka tajā piedalās tikai zēni un konkurss notiek reizi četros gados. Mūsu Latviju šoreiz pārstāvēja tikai Balvu Mūzikas skolas audzēkņi, tādēļ īpašs prieks par viņu veiksmīgo sniegumu. Sudraba diplomu jeb otro vietu izcīnīja Mārtiņš Lāpāns, kurš uzstājās arī lielajā konkursa noslēguma koncertā 13.aprīlī Narvas kultūras namā “Rugodiv”. Bronzas diplomu saņēma Maksims, bet Armands atgriezās mājup ar Atzinības rakstu.

13.aprīlis izvērtās par spraigu cīņas dienu arī trīs jaunāko klašu pianistiem Adrianam Jonaitim (3.klase), Sonorai Puķītei (4.klase) un Evitai Lielpēterei (5.klase), kuri kopā ar savām skolotājām Eviju Seņkovu, Jevgeniju Strazdu un Jeļenu Agafonovu devās uz XIII Jēkaba Graubiņa Jauno pianistu konkursu Līvānos. Šajā sacensībā visiem izdevās veiksmīgi nodemonstrēt savu muzicētprasmi, kas tika atalgota ar Atzinības rakstiem visiem trīs mūsu dalībniekiem.

Kaut arī Balvu Mūzikas skolā jau sākušies skolas beigšanas un pārcelšanas eksāmeni un ieskaites, konkursi vēl nav galā. Cerēsim, ka jaukais maija mēnesis atalgos mūs ne tikai ar siltām un saulainām dienām, bet arī ar uzvarām konkursos Rīgā, Siguldā un Aglonā.

Novēlēsim jaunajiem māksliniekiem veiksmīgu konkursu sezonas un mācību gada noslēgumu!

Rita Kočerova

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei