Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pedagoģe karjeras konsultante Anita Laurena saņem balvu "KARJERAS LIDOJUMS 2019"

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 30 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 30 Aprīlis 2019 15:30

tmb20190430152746

Lai izceltu sasniegumus karjeras atbalsta jomā izglītības iestādēs, 12. aprīlī Liepājā notiekošās nacionālās karjeras speciālistu konferences “Līdzsvars dzīvē – līdzsvars karjerā” laikā pirmo reizi tika pasniegtas Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) balvas “Karjeras lidojums 2019”.

Karjeras balvas konkurss ir VIAA iniciatīva un to atbalsta Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance programma, lai izceltu un novērtētu karjeras atbalsta jomas nozīmīgumu izglītībā.

“Ar šo balvu vēlamies iedibināt tradīciju izvērtēt gada veikumu karjeras izglītības attīstības un atbalsta pakalpojumu nodrošināšanā izglītības iestādēs. Tas ir salīdzinoši jauns darbības lauks, ko šobrīd īsteno Latvijas skolās strādājošie turpat 400 pedagogi karjeras konsultanti Eiropas Sociālā fonda finansētajā karjeras atbalsta projektā, lai būtiski uzlabotu karjeras konsultāciju un citu atbalsta pasākumu pieejamību vispārizglītojošās un profesionālās izglītības iestādēs,” uzsver VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Inta Asare.

Šogad karjeras apbalvojumam vispārējās izglītības iestādes un citas organizācijas varēja pieteikt pretendentus, kas īsteno karjeras atbalsta aktivitātes un pasākumus skolās. Trīs nominācijās VIAA saņēma 38 pieteikumus.

Karjeras balvas ieguva:

  • nominācijā Gada cilvēks – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas karjeras konsultante Diāna Šķēle;
  • nominācijā Gada pasākums – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pedagoģe karjeras konsultante Lolita Vanaga;
  • nominācijā Gada informatīvais/metodiskais materiāls – Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pedagoģe karjeras konsultante Anita Laurena.

Balvu pamatskolas direktore Larisa Krištopanova par A.Laurenu saka: „A.Laurena ir izcils karjeras konsultants, jo spēj aizraut ar idejām, ar inovatīvām mācību metodēm, ar savu būtību, harismu un piemēru ne tikai skolēnus, bet arī skolotājus un vecākus, jo, piemēram, Balvu pamatskolas 20% skolēnu atzīst, ka nākotnē būs Profiņi. Anita aprobē VIAA metodikas savā darbā, tās tiks pilnveidotas, lai klašu audzinātāji pēc ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” noslēguma varētu izmantot savā darbā. Pedagoģe mērķtiecīgi strādā pie sava metodiskā materiāla - darba burtnīcas “Kopā ar profesiju draugu Profiņu” izstrādes, kas būs paredzēta sagatavošanas grupas un sākumskolas skolēniem. Burtnīcā varēs iepazīt profesiju daudzveidību, izzināt savas stiprās un vājās puses, kā arī spēlēt karjeras spēlēs.”

Lepojamies, ka A.Laurenas ieguldījums Balvu pilsētas, Latgales un valsts dzīvē ir pamanīts un novērtēts, jo tas tiek organizēts, lai tuvinātu ģimenes/sabiedrības un skolas kultūras, pilnveidotu izglītības darba kvalitāti, akcentētu uzmanību skolēnu prasmes mācīties attīstībai un vides radīšanas iespējām darba tirgū.

Foto: Aiga Veisa

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei