Vectilžas pirmsskolas grupas audzēkņi izcīna 2.vietu izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 14 Maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 14 Maijs 2019 16:14

Noslēgusies “Zaļā josta” organizētā izlietoto bateriju vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” 2018/2019. mācību gada sezona. Kampaņas ietvaros “Zaļā josta”, piedaloties vairāk nekā 55 tūkstošiem bērnu un jauniešu no 233 skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, pārstrādei nogādāja 21,14 tonnas izlietotu bateriju.

Latgales reģionu kampaņā pārstāvēja 7232 bērni no 35 izglītības iestādēm, kas pārstrādei nogādāja 1 tonnu 671 kg izlietotu bateriju. No Latgales reģiona īpaši sasniegumi Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupai (Vectilžas pirmskolas grupa) un Kalupes pamatskolai, kas izcīna attiecīgi 2. un 3. vietu konkursā.

Izlietoto bateriju vākšanas kampaņa “Tīrai Latvijai” skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem tika rīkota jau 13. reizi, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu vides izglītības un atkritumu šķirošanas kultūras pilnveidei mācību iestādēs.

Balvu pilsētu un novadu bateriju vākšanā pārstāvēja Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupa, Balvu PII "Pīlādzītis", Bērzkalnes PII un Bērzpils vidusskola, savācot kopā 248 kg bateriju. Godalgoti sasniegumi izlietoto bateriju vākšanā jau trešo gadu pēc kārtas ir Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupai, kas otro gadu pēc kārtas nemainīgi ieņem 2. vietu valsts mērogā pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu izglītības iestādes audzēkni. Vidēji katrs bērns ir pārstrādei nogādājis 12,77 kg izlietotu bateriju (pērn 16,58 kg izlietotu bateriju), kopumā iestādē savākti 146 kg bateriju. Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupas audzēkne Emīlija Arule ieņem 9. vietu valstī pēc visvairāk individuāli savāktā bateriju apjoma, pārstrādei nododot 103,5 kg bateriju.

Aktīvākais novads izlietotu bateriju vākšanā Latgales reģionā ir Daugavpils novads un Daugavpils pilsēta. Piedaloties 4077 bērniem un jauniešiem no 13 izglītības iestādēm, savākti un pārstrādei nogādāti 998 kg bateriju. Daugavpils novada Kalupes pamatskolas audzēkņi izcīnīja 3. vietu bateriju vākšanas kampaņas kopvērtējumā valsts mērogā pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu iestādes audzēkni, savācot vidēji 10,85 kg bateriju uz katru skolēnu. Īpaši sasniegumi Kalupes pamatskolas audzēknei Rasmai Ondzulei, kas savākusi 705 kg bateriju, tādējādi iegūstot 2. vietu Latvijā individuālā bateriju vākšanas disciplīnā.

Kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieku sveikšana norisināsies 2019. gada 24. maijā Tērvetē, kur “Latvijas meža dienu 2019” ietvaros tiks rīkoti gadskārtējie “Zaļās jostas” Vides svētki. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā no konkursa organizētājiem un atbalstītājiem saņems balvas 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR vērtībā. Savukārt čaklākos izlietoto bateriju vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem. Visiem kampaņas dalībniekiem par godu pasākuma dienā uzstāsies jauniešu iemīļoti mūziķi un tiks dāvāta bezmaksas iespēja iesaistīties daudzveidīgās vides spēlēs un radošajās darbnīcās.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru.

Papildu informācija:
Laima Kubliņa, 26710793, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.zalajosta.lv

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei