Aizvadītā gada nogale Briežuciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 02 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 03 Janvāris 2019 10:42

tmb20190102133127

Ar dažādiem notikumiem aizvadīta 2018. gada nogale Briežuciema pagastā. Gaidot svētkus, pagasta iedzīvotāji izgaismoja savas mājas, lai radītu svētku sajūtu ne tikai sev, bet visiem, kuri iebrauc pagastā. Šogad gaismiņas iemirdzējās daudzos pagalmos, prieks, ka sasparojušies arī pagasta centra dzīvokļu mājās dzīvojošie ļaudis, daudziem glīti izgaismoti balkoni un logi. Paldies Keišu ģimenei par izgaismoto krucifiksu ceļmalā! Jauki, ka pagasta ļaudis paši ierosināja pieteikt novada konkursam „Skaistākais Ziemassvētku noformējums” savus kaimiņus.

Pirmssvētku laikā rokdarbu pulciņa dalībnieces atsauca atmiņā „rozīšu” cepšanas receptes, pagasta ļaudis aktīvi nūjo un, izbaudot sniega esamību, atsākuši slēpot.

Otrajā Adventā ar skanīgām melodijām un dzejas rindām pagasta pārvaldes darbinieki un pašdarbnieki iededza svecīti Baltinavas Romas katoļu baznīcā. Turpinot vairāku gadu tradīciju, tika izdota arī pirmssvētku pagasta avīzīte.

21. decembrī Ziemassvētku vecītis uz pieņemšanu aicināja tos deviņpadsmit pagasta pirmsskolas vecuma bērnus, kuri neapmeklē bērnudārzu. Tika dejots, spēles spēlētas un dāvanas saņemtas.

Pagājušais gads pagasta pašdarbniekiem bija ļoti darbīgs ne tikai piedaloties kolektīvu darbībā, bet, kā zināms, tieši šie ļaudis ir tie, kuri aktīvi iesaistās arī visās citās aktivitātēs, pagasta un novada sabiedriskajā dzīvē, tāpēc sirsnīgu un jautru Ziemassvētku koncertu briežciemiešiem sniedza dziedošās dāmas no Valmiermuižas.

Bet etnogrāfiskā ansambļa sievas un folkloras kopas meitenes arī svētku laikā dziedāja, ieguva jaunas iemaņas un trenēja jau tā skanīgās balstiņas kopā ar etnomuzikoloģi Zani Šmiti. Jo, realizējot Valsts kultūrkapitāla fonda projektu, 27. un 28. decembrī Briežuciemā notika tradicionālās dziedāšanas meistardarbnīcas. Pēc neliela atelpas brīža arī citi tautas nama kolektīvi atkal atsākuši gatavoties nu jau šī gada pasākumiem.

Pie svētku eglītes Ziemassvētku laikā uz tikšanos pulcējās arī bijušie Briežuciema pamatskolas skolotāji un darbinieki. Bet pati gada nogale aizritēja ļoti jautri, jo pēc 14 gadu ilga pārtraukuma Briežuciema pagastā notika masku karnevāls. Lai arī maskošanās tradīcija un iešana čigānos pa mājām Briežuciema pusē notiek tagad ļoti reti, karnevālā ieradās 21 maskās tērpts dalībnieks. Tas priecē! Turklāt maskas bija paštaisītas, ļoti interesantas, atraktīvas. Paldies visiem, kuri Briežuciemā šo tradīciju atdzīvināja!

„Tu nevari visu laiku sēdēt un gaidīt,
kad kāds nāks pie tevis.
Dažreiz tev jāiet pie viņiem,”
teica Vinnijs Pūks Sivēntiņam.

Paejiet viens otram pretī, un lai pietiek visiem radošuma, uzņēmības un prieka arī šajā gadā!

Zita Mežale
Briežuciema pagasta
kultūras pasākumu organizatore

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei