Radošo jaunrades darbu izstāde Briežuciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 28 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 28 Janvāris 2019 15:55

tmb20190128152951Briežuciema pagasta Tautas namā 25. janvārī tika atklāta radošo jaunrades darbu izstāde, kur jaunākajai dalībniecei pašreiz ir divi gadi, bet vecākajai netālu no septiņdesmit.

Gan tautas namā, gan bibliotēkā, gan rokdarbu darbnīcā dažādas rokdarbu, kokapstrādes darbu izstādes nav retums, bet šoreiz pagasta iedzīvotāji tika aicināti piedāvāt tieši zīmējumus, grafikas, karikatūras, gleznas, jo gribējās apzināt un palepoties arī ar šādiem Briežuciema puses talantiem. Izstādē var apskatīt Lidijas Ločmeles, Līgas Langovskas, Agnese Ločmeles, Mārtiņa Mūrmaņa, Alises Garkalnes, Laimas Ločmeles, Venerandas Keišas, Līnas Pundures, Intas Krakopas, Sabīnes Veideres, Katrīnas Pundures, Daidzes Andersones, Mariannas Langovskas un Almas Pundures radošos darbiņus. Protams, ka izstādē nav visu talantīgo pagasta ļaužu darbi. Šoreiz apskatāmi tie darbiņi, kuru autori bija drosmīgi atsaukties un kuru darbiņi nav bijuši apskatāmi citās izstādēs. Turpat uzmanību piesaista brīnišķīgie Anitas Laurenas darinātie rukši – katram cūkas gada mēnesim savs ruksis ar interesantu vārdu! Piemēram – joku pārpilnais Apris, saulainā Julī, pārtikušas Decis un tā tālāk. Vēl izstādē apskatāmas arī rokdarbnieces Rūtas Ločmeles apaļās grīdsedziņas. Kā saka pati autore - darbi priekam un dāvanām. Blakus citiem radošajiem darbiem apskatāmi 12 Rūtas darbi, arī katram gada mēnesim savs. Un arī interesanti pirkstiņzaķīši.

Izstādē apskatāmie darbiņi ir ļoti dažādi. Gan gleznas, gan bērnu zīmējumi, vienam tie ir senāko gadu darbiņi, citam pašreiz atnākušas iedvesmas radīti. Bet ar to jau esam bagāti, ka esam tik dažādi! Cerams, ka šī izstāde rosinās pagasta ļaudis neatmest ar roku savam brīnišķīgajam vaļaspriekam, varbūt kāds izstādes iespaidā atsāks atkal radoši izpausties, varbūt kādu iedrošināsies ar savu talantu iepriecināt citus citā izstādē. Katrs darbu autors dāvanā no organizatoriem saņems zīmēšanas albumu un zīmuli, lai iedvesma darboties turpmāk! Lai daudz radošu ieceru!

Zita Mežale
Briežuciema pagasta kultūras pasākumu organizatore

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei