Balvu Mākslas skolas kolektīvs pasniedz dāvanu pilsētai dzimšanas dienā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 18 Februāris 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 18 Februāris 2019 10:58

tmb20190218105129

Katru gadu februārī, kad Balvu pilsēta svin savu dzimšanas dienu, Balvu Mākslas skolas darbinieki pilsētai pasniedz īpašu dāvanu – savu darbu izstādi.

15.februārī Balvu Centrālajā bibliotēkā bija svinīga izstādes „Viesnīcā līdz gada beigām” atklāšana, kur lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Ingrīda Supe, uzrunājot klātesošos, teica: „Gatavošanās šai izstādei radīja sajūtu, ka ir labi, ka visiem ir viens mērķis – izstādes darba vai darbu radīšana, kas ļauj paskatīties vienam uz otru mazliet citādāk, jo ikdienā jūs katrs dzīvojat savā vietiņā, bet satiekaties Balvu Mākslas skolā. I. Supe izteica prieku arī par lielisko Balvu Centrālās bibliotēkas un Balvu Mākslas skolas sadarbību. „Katru gadu es zinu, ko ierakstīt bibliotēkas februāra izstāžu plānā, jau tagad zinu, ka 2020.gadā šeit būs Balvu Mākslas skolas darbinieku izstāde”, tā Ingrīda.

Bet visinteresantākais šajā visā ir tieši izstādes tēmas atrašana, kas gadu no gada tiek izlozēta, izvēlēta kādā īpašā veidā.

Šīs izstādes kuratore, Balvu Mākslas skolas pedagoģe un Balvu Centrālās bibliotēkas darbiniece Līga Podkovirina, pirms atklāja nākamās izstādes tēmu, klātesošajiem atgādināja, kā tā tikai izvēlēta šai izstādei. Viņa bija lūgusi katram Mākslas skolas kolēģim ierakstīt īpašās ailītēs ciparu pēc vēlēšanās. Kā atzina L.Podkovirina, tad bibliotekārs noteikti saprastu, ko nozīmētu pirmā ciparu rindiņa. Tas bija grāmatas kods, jo bibliotēkās tagad grāmatas visas ir kodētas pēc cipariem, un šoreiz zem šī koda slēpās Patrika Grīšļa grāmata „Balodis”. Nākamās ailītes numurs bija lappuse un trešā koda atšifrējums bija rindiņa no augšas, kas norādīja uz Balvu pilsētai domātās dāvanas - izstādes tēmu, kura šogad ir - „Viesnīcā līdz gada beigām”.

L.Podkovirina atklāja, ka tēma nākamā gada izstādei ir „Daba. Tuvplāns. Interpretācija.”, bet šoreiz interesants ir veids, kā tika izvēlētas tehnikas, kādās būs jāveido izstādes darbs, to katram Balvu Mākslas skolas darbiniekam individuāli uzdeva 7. a un b klase.

Lūk, ko skolēni sarakstīja! Elita Eglīte – papīra plastika, Dace Logina – veidošana, Elita Teilāne – porcelāns, Līga Podkovirina – grafika, Lana Ceplīte – birografika (Tas ir īpašs gleznošanas veids, izmantojot tikai krāsainas lodīšu pildspalvas. Svītrojot dažādos virzienos, klāj vairākas kārtas, radot telpiskuma, dziļuma un ēnojuma efektus, panākot dažādas krāsu nianses.), Olga Reče – datorgrafika + jauktā tehnika, Skaidrīte Bankova – veidošana, Diāna Poševa – gleznošana, Anita Kairiša – zīmēšana (ar parasto zīmuli), Iveta Pugeja – porcelāna apgleznošana, Valērijs Laicāns – gleznošana un Svetlana Sirmā – zīmēšana.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei