Briežuciemā mācās cept tortes

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 08 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 08 Aprīlis 2019 13:18

galvenais-attels

Akcijas „Satiec savu meistaru ietvaros” Briežuciemā 6. aprīlī notika meistardarbnīca toršu cepšanā un garnēšanā. Akcija Latvijā notiek jau 11 gadu, arī Briežuciema meistari tajā piedalās vienpadsmito reizi. Šogad ar savām prasmēm dalījās meistare Veneranda Keiša, kura kopā ar savām palīdzēm Annu Punduri un Mariju Skabu praktiski parādīja, kā tortes cep un garnē viņa. Visas trīs dāmas meistardarbnīcu novadīja ar labestīgu humoru, interesanti un saistoši.

Protams, katram cepējam ir savas prasmes, pieredze, gaume, katrs dara savādāk, bet kopā sanākot tiek gūtas jaunas zināšanas un prasmes visiem. Interesanti bija arī tiem, kuri torti savā mūžā ne reizi nav mēģinājuši izcept.

Dalībnieki receptes un ieteikumus pierakstīja, procesu filmēja un fotografēja. Bet pats interesantākais un vērtīgākais bija tas, ka katrs varēja pats pamēģināt gan olas saputot, gan savu tortīti nogarnēt. Dalībnieki secināja, ka visu var pierakstīt un iemācīties, bet pie garnēšanas gan roku vajag ietrenēt mēģinot un vēlreiz un vēlreiz mēģinot!

Strādājot komandā, beigās mācekļu tortes sanāca pavisam skaistas un arī garšīgas. Pašiem liels prieks par veikumu! Meistardarbnīcā piedalījās 26 dažāda vecuma un pieredzes dalībnieki. Gan dāmas, kuras pašas ir jau ar zināmu pieredzi, gan jaunatne. Dalībnieki bija ne tikai briežciemieši, bet arī no Baltinavas, Medņevas, Viļakas, Tilžas, Vārkavas, Gulbenes un Alūksnes.

Visiem bija iespēja arī apskatīt Venerandas Keišas cepto toršu fotogrāfiju izstādi. Meistare apskatei piedāvāja 105 toršu fotogrāfijas, bet tās nepavisam nav visas Venerandas izceptās tortes. Savus dažādās tehnikās darinātos rokdarbus izstādē parādīja arī audēju pulciņa „Atspole” dalībnieces.

Pasākums kārtējo reizi pierādīja, ka Briežuciema pusē ir ļoti radoši cilvēki, kuri gan paši daudz ko prot, gan labprāt dalās ar savām prasmēm un idejām!

Zita Mežale
Briežuciema pagasta
Kultūras pasākumu organizatore

Atspoles darbi.jpgDSCF8757.JPGDSCF8784.JPGIzstade.jpgmacamies.JPGMeistare ar palidzem.jpgpaldies Venerandai.JPGtortes.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei