Ceļojums ar „Joku bānīti” Bērzpilī

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 18 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 Aprīlis 2019 09:07

tmb20190418085534

Bērzpilī 13.aprīlī bija vienreizēja iespēja piedalīties braucienā ar „Joku bānīti”. Šādu unikālu iespēju neviens tūroperators vai aģentūra tūristiem nevar piedāvāt - braucienu ar tik ekskluzīvu transporta līdzekli. Tūristu lomās iejutās skatītāji, kas bija ieradušies uz starpnovadu dramatisko kolektīvu saspēli, un paši dramatiskie kolektīvi pirms savu skeču rādīšanas reklamēja arī sava pagasta skaistākās vietas.

Ceļojumā ar „Joku bānīti” piedalījās dramatiskie kolektīvi no pieciem novadiem. Balvu novadu pārstāvēja Briežuciema tautas nama dramatiskais kolektīvs „Sipiņi”, režisore Valentīna Kaša, kuri pastāstīja par skaistākajām vietām Briežuciemā - Bilgas kalns, Dieviņa bedres, Zīleskalns, Bēliņu ceļš.

Savukārt Krišjāņu tautas nama dramatiskais kolektīvs un režisore Inese Kalniņa lepojas ar savu Staburagu un Tilžas upīti, bet, ja vēlaties papusdienot vai meklējat naktsmītnes, laipni lūgti viesu namā „Noras”.

Mājinieki- Bērzpils saieta nama dramatiskais kolektīvs - pirms brauciena piedāvāja uzkāpt tematiski ainaviskajā parkā, atpūsties, baudīt skaisto dabas ainavu. Pēc tam doties uz Bērzpils purvu un uzkāpt Augstaru kalnā.

No Rugāju novada braucienā piedalījās Lazdukalna saieta nama amatierteātris „Zibšņi”, režisore Arnita Rakstiņa. Rugāju novada skaistākā vieta ir senlietu privātkolekcija „Saipetnieki”, kurš savu darbību uzsāka 2002.gada vasarā, kad tika pārvests vecs motors, kas kļuva par aizsākumu tagadējā muzeja ekspozīcijai. Kas zina varbūt tas bija „Joku bānīša” motors?!

Viļakas novadu pārstāvēja Viļakas kultūras nama dramatiskais kolektīvs, režisore Ineta Lindenberga. Viļakas pilsētā skaistas ir 3 konfesiju baznīcas, atjaunotais tiltiņš romantiskiem randiņiem un strūklaka „Lāsīte”.

No Viļānu novada braucienā piedalījās Dekšāres pagasta dramatiskais kolektīvs „Kūpā” - režisore Anna Šperga. Viņi apgalvoja, ka Deksāres pagastā viss ir skaists - skaisti cilvēki dzīvo skaistās mājās un iet peldēties uz skaistu dīķi, kurā peld skaistas zivtiņas, kuras skaisti makšķerē skaisti ļautiņi.

Braucienā pa Rēzeknes novadu piedalījās Rogovkas tautas nama amatierteātris kopā ar režisori Marutu Miščenko, reklamējot Nautrēnu pagasta skaistākās vietas- Pujātu ezeru, Pujātu kalnu, Rogovkas baznīcu un slaveno nautrēniešu piemiņas vietas -Andreja Jūrdža, Pītera Miglinīka un Antona Kūkoja.

Brauciens izvērtās izzinošs, skatītāji iepazina pagastu skaistākās vietas, bet dramatiskie kolektīvi apmainījās pieredzē.

Pasākumu atbalstīja Bērzpils pagasta pārvalde, Bērzpils vidusskola un sieviešu biedrība „Dzērvenīte”

Bērzpils pagasta kultūras pasākumu organizatore
Anna Kriviša
Foto: Dāvis Rakstiņš

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei