„Otras līdzīgas debešu puses nav visā pasaulē"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 29 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 29 Aprīlis 2019 14:40

kopbilde

Šī citāta autors ir rakstnieks, 28 grāmatu autors, klīniskās socioloģijas maģistrs, pasniedzējs Kalifornijas universitātē, psihologs Napas (ASV) psihiatriskajā klīnikā, sabiedrības pētnieks, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks – Jānis Klīdzējs, kuram šogad atzīmējam 105gadi. Viņš bija arī pasākuma „Bibliotēku nakts 2019” Balvu Centrālajā bibliotēkā galvenais varonis. Un viens no rakstnieka darbiem, kurš uzņemts arī filmā un kuru zina ikviens latvietis, ir „Cilvēka bērns”, un 26.aprīlī ikvienam bija iespēja tikties ar tās galvenās lomas atveidotāju Boņuku jeb Andreju Rudzinski, kurš nu jau izaudzis liels.

Balvu Centrālās bibliotēkas kolektīvs bija sagatavojis vairākas interesantas, radošas un arī izglītojošas aktivitātes, piemēram, iespēju veidot no māla Žiku, sašūt Cikceru, spēlēt spēles un minēt mīklas, salocīt lidmašīnu lidojuma uz Kaliforniju, uzbūvēt torni, minēt putnu balsis, iet ganos, uzrakstīt vēstuli sev tuvam cilvēkam, kā arī piedalīties orientēšanās sacensībās „Uz kuru pusi!”.

Ikviens pasākuma apmeklētājs varēja atrast savām interesēm un spējām atbilstošu aktivitāti. Kamēr bērni darbojās radošajās darbnīcās vai meklēja kontrolpunktus pa pilsētu, vecāki un citi Boņuka cienītāji varēja paklausīties Andreja Rudzinska dzīvesstāstu par to, kāda ir izveidojusies viņa dzīve 28 gadus pēc filmas „Cilvēka bērns”.

Lūk, daži interesantākie fakti, ko pastāstīja Andrejs. Jau 15 gadus viņš ir militārajā dienestā, strādā par nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālistu, savā karjeras laikā neitralizējot ap 3000 dažāda veida munīcijas. Divas reizes bijis Afganistānā, bet drīzumā papildināt zināšanas un padalīties ar tām dosies uz ASV. Dzīvo Rēzeknē un ir divu bērnu tēvs, kurš jau 20 gadus dzied vīru korī „Graidi” un kuram ļoti patīk moči, starp citu, arī pēdējais tetovējums ir tapis par godu šim hobijam. Pašlaik apgūst metālapstrādes un metinātāja profesiju, bet dzīvē strādājis gan apģērbu veikalā, gan dažādās televīzijās, gan nopietni nodarbojies ar fotografēšanas mākslu.

Tikšanos ar Boņuku papildināja skanīgas dziesmas tautas muzikanta Alfrēda Circeņa izpildījumā.

Uz tikšanos Bibliotēku naktī 2020!

1Tiksanas ar bonuku.JPGBalsis.JPGBalsis1.JPGBalsis2.JPGBonuks.JPGBonuks1.JPGBonuks2.JPGBonuks3.JPGCikcers.JPGCikcers1.JPGCikcers2.JPGCikcers3.JPGCikcers4.JPGGanisana.JPGGanisana1.JPGGanisana2.JPGIzstade.JPGLidmasinas.JPGLidmasinas1.JPGorientesanas.JPGorientesanas1.JPGorientesanas3.JPGTornis.JPGTornis1.JPGVakaresana.JPGVakaresana1.JPGVakaresana2.JPGZiks.JPGZiks1.JPGZiks2.JPGZuiks3.JPGZvilni.JPG

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei