Krišjāņu pagasta bibliotēka maiju aizvada aktīvi

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 21 Maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 21 Maijs 2019 16:53

tmb20190521163805

Maija mēnesis ir tikai pusē, bet aktivitātes Krišjāņu pagasta bibliotēkā nebeidz rimties. Visu maija mēnesi bibliotēkā ir skatāma bijušās Krišjāņu pagasta iedzīvotājas Ilzes Lesnieces rokdarbu izstāde ,,Kaut kad…”. Izstādē apskatāmi Ilzes austie paklāji, izšūtās gleznas un spilveni.

14.maijā bibliotēkā ciemojās Krišjāņu pirmskolas bērni. Kopā tika lasīta grāmatiņa „Pelēns Peksis. Mammu, neej uz darbu!”. Pēc grāmatiņas lasīšanas bērni kopīgi lika puzles, zīmēja, iepazinās ar dažādām grāmatām. Pasākuma noslēgumā pēc labi padarīta darbiņa bērni saņēma saldas balviņas.

Agrā 18.maija rītā Krišjāņu pagasta bibliotēkas bērnu/jauniešu un vecāku lasīšanas žūrijas labākie eksperti devās ekskursijā uz Ludzu. Ludzas pilskalnā mūs sagaidīja studija ,,Pelnrušķītes sapnis” ar interesantām leģendām, kas caurvijās ar pārģērbšanos viduslaiku stilā, ar darbošanos – dejošanu, akmens ripināšanu un fotografēšanos. Tālāk ceļš veda uz Ludzas galvenās bibliotēkas bērnu nodaļu. Tur bērnu bibliotēkas vadītāja Ilga bērnus un vecākus iesaistīja dažādās aktivitātēs - tika minēti pasaku varoņi, spēlēta spēle,,Haļi,haļi stop!”. Bet visvairāk visus aizrāva dejošana-dejoja gan bērni, gan vecāki! Laiks bibliotēkā paskrēja nemanot, un tālāk mēs devāmies uz Ludzas novadpētniecības muzeju, kur gida stāstījums mūs vispirms iepazīstināja ar vēstures ekspozīciju, kas vēsta par Ludzas vēsturi no aizvēsturiskiem laikiem līdz mūsdienām, tad tika apskatīta dabas ekspozīcija un iegūta informācija par putniem un dzīvniekiem, kuri sastopami Latgales četros biotopos: ezers, mežs, pļava, purvs. Noslēgumā gids izvadāja pa lauku celtniecības objektiem: riju, dūmistabu, zemnieka dzīvojamo māju. Viss stāstītais un redzētais bija ļoti aizraujošs un ne mirkli bērnos neizraisīja garlaikošanos! Mājupceļa šoferītis Artis mūs aizvizināja apskatīt dabas parku „Numernes valnis” un izbaudīt skaistās dabas ainavas skatu tornī, kā arī apskatīt vides instalācijas objektu „Uguns”.

Esam pozitīvi uzlādējušies jaunam lasīšanas startam bērnu/jauniešu un vecāku žūrijā!

Sanita Sinele
Krišjāņu pagasta bibliotēkas vadītāja

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei