SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” svinīgi atklāta otrā operāciju zāle

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 01 Marts 2019
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 01 Marts 2019 11:01

tmb20190301105839

28.februārī svinīgi tika atklāta SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” otrā operāciju zāle. Sarkano lenti pārgrieza SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” jaunais ķirurģijas nodaļas vadītājs, ķirurgs Andis Plīkšs, izpilddirektore Marika Jermaševica un galvenā ārste Sarmīte Andrukele.

Tagad operāciju bloks būs pilnībā funkcionējošs, kopā divas operāciju zāles, no kurām viena tiek profilēta neatliekamās ķirurģiskās palīdzības sniegšanai un otra plānveida operācijām, nodrošinot augstu pacientu drošības standartu ievērošanu. Jaunā operāciju zāle ir aprīkota ar jaunām un modernām iekārtām anesteziologiem un anestēzistēm, mūsdienīgu operāciju galdu un multifunkcionālu lampu, kā arī laparoskopu un elektrokoagulatoru.

Ķirurģijas nodaļas vadītājs, ķirurgs A.Plīkšs, klātesošos informēja, ka operāciju zāles bloks ir pilnībā nokomplektēts, un varēs strādāt ar pilnu jaunu. Šī operāciju zāle ir akūtā zāle, kur tiks likts uzsvars uz akūto ķirurģiju, šeit strādās gan Balvu ķirurgi, gan dežūrķirurgi, arī tie ķirurgi, kuri atbrauks palīgā, piemēram, neiroķirurgs.

„Ir patīkami strādāt operāciju zālē ar jaunu un modernu aprīkojumu. Šī zāle būs arī kā labs motivācijas moments jaunajiem rezidentiem, lai strādātu šeit,” tā A.Pīkšs.

Marģers Zeitmanis, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes priekšsēdētājs, uzrunājot klātesošos, teica: „Kopš 2013.gada, kad tika atklāta atjaunotā slimnīca, pagājis zināms periods diskusijās, kolēģu un pareizākā modeļa meklējumos. Šis ir ļoti svarīgs brīdis, ka varam atļauties, varam uzdrošināties un esam pārliecināti, ka speram pareizos soļus, atverot otru operāciju zāli. Svarīgi ir tas, ka mēs jūtamies stipri, jo mums ir spēcīga komanda, ārsti, kas ir mūsu prieks un lepnums!”

Savukārt, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle Alīda Vāne izteica prieku, ka jau divus mēnešus viņu pulkā ir jauns reģiona (Gulbenes un Balvu) ķirurģijas nodaļas vadītājs, kurš nes atbildību par visu ķirurģiju, kas notiek reģionā. „Ir ļoti liels prieks, ka viņš to ir uzņēmies, jo ķirurģiskā palīdzība iedzīvotājiem ir ļoti nepieciešama, gan ambulatora, gan stacionāra, gan plānveida. Ļoti ceram, ka jaunā operāciju zāle ar aprīkojumu nesīs atveseļošanos visiem reģiona pacientiem!”, tā A.Vāne.

Arī Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, atklājot jauno operāciju zāli, izteica prieku, ka tādā jomā, kā medicīna gan Balvu, gan arī apkārtējie novadi attīstās.

„Gan šis attīstības posms slimnīcai, gan nākamie piesaista jaunus speciālistus, un tas dod pārliecību, ka ar veselības sistēmu šeit viss ir un būs kārtībā. Visam slimnīcas kolektīvam novēlu, lai darbs rada gandarījumu, jo tad būs gandarīts un apmierināts iedzīvotājs!”, tā A.Pušpurs.

Operāciju zāles aprīkojuma iegāde veikta projekta “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” ( projekta numurs 9.3.2.0/18/I/014) ietvaros. 2018.gada 20.decembrī SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir parakstījusi līgumu par ERAF finansējuma piešķiršanu. Operāciju zāles aprīkojuma iegāde izmaksājusi 167820, 95 EUR, t.sk., ERAF finansējums 142647, 81 EUR, Valsts finansējums 15103, 89 EUR un slimnīcu apvienības līdzfinansējums 10069, 25 EUR.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpg


AdmirorGallery 5.2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.