Izglītības un zinātnes ministres vizītes laikā Balvos spriež par nozares nākotni

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 05 Marts 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 05 Marts 2019 15:02

4.martā vizītē Balvos bija ieradusies Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kuru pavadīja ministres biroja vadītāja Ineta Kristovska, padomnieks komunikācijas jautājumos Andris Gross un Izglītības kvalitātes valsts dienesta uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs.

Uz tikšanos Balvu profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā bija pulcējušies Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu vadības pārstāvji un vispārējās izglītības iestāžu vadītāji. Tās laikā Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva sniedza ieskatu izglītības jomā Balvu novadā, pastāstot par veiktajām reformām, pašreizējo situāciju un iepazīstinot ar nākotnes redzējumu skolu tīkla sakārtošanā, kā arī akcentēja jautājumus, kas izglītības jomā ir aktuāli un satrauc - gaidāmā teritoriālā reforma un tās ietekme uz skolu tīklu, pedagogu tālākizglītība, jaunā mācību satura ieviešanas gaita, valsts ģimnāziju finansējums, stipendijas profesionālajā vidusskolā , lauku skolu “pazušana” u.c. Ministre, iesaistoties sarunā un atbildot uz jautājumiem, pauda savu viedokli, uzsverot, ka svarīgākais ir skolu efektivitāte un kvalitāte, kas ir pamatā skolu tīkla sakārtošanai nākotnē.

Daudzām pašvaldībām patlaban aktuāls jautājums ir skolu tīkla sakārtošana, jo tas ir viens no priekšnoteikumiem pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Izglītības un zinātnes ministrija šomēnes aicinājusi pašvaldības iesniegt redzējumu par to izglītības stratēģiju un izglītības iestāžu tīkla attīstību turpmāko trīs gadu periodā. Izglītības iestāžu tīkla sakārtošana nozīmē pārdomātus pašvaldību lēmumus resursu koncentrācijai, izglītības pakalpojumu pieejamības pārstrukturizācijai, ņemot vērā katra novada un plānošanas reģiona īpatnības un attīstības modeļus, taču vienlaikus sekmējot kvalitatīvas izglītības pieejamību ikvienam skolēnam. Dialogā starp skolu direktoriem, novadu vadībām ministre pārrunāja arī citus jautājumus, kas aktuāli izglītības jomā.