Ukrainai   Siltums


Nedēļas nogales norišu plāns Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 02 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Decembris 2022

317869631 621865646402284 5602867353872247371 n 268d1

Klāt decembris un nedēļas nogale. Aicinām ieskatīties norišu plānā!

  • Piektdien Ziemassvētku egles iedegšana Viļakā pie pilsētas pārvaldes.
  • Meistarklase Vectilžas sporta un atpūtas centrā "Ziemassvētku āra dekoru veidošana un asins desu izgatavošana", meistarklase "Un svētki ienāk istabā" Krišjāņu tautas namā.
  • Aleksandra Kaša vēsturiskā romāna "Uobeļova" atvēršanas svētki Baltinavas Kultūras Namā.
  • Namaterialuos kultūras montuojuma svātki "Gūdi" Šķilbēnu pagasta kultūras centrā "Rekova". Pēc tam lustīgas dejas ballē, kuru spēlēs Artūrs Jauntēvs ar grupu.
  • Ģimenes filma "Ziemassvētki džungļos" Balvu Kultūras un atpūtas centrā..

Par citām iespējām, kurp doties un ko darīt, ieskaties  https://visit.balvi.lv !


Atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, tiekas Balvu novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 02 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Decembris 2022

Atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, tiekas Balvu novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām

2.decembrī, atzīmējot Starptautiskās dienas cilvēkiem ar invaliditāti 30.gada dienu, Balvu novada pašvaldība uz tikšanos aicināja Balvu novada iedzīvotājus ar īpašām vajadzībām.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs šajā tikšanās reizē, uzrunājot klātesošos, runāja par vides pieejamību Balvu novadā, par telpām, un vietu, kur satikties Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības biedriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kopā ar pašvaldību vēl daudz darāmā un lieli plāni jāīsteno, par kuriem jāsapņo un kopīgi jādarbojas, lai tie kļūtu par īstenību. Tā kā biedrība sapņo par savu māju, tad, kā simbolisku vēstījumu un vēlējumu, lai tāda taptu, domes priekšsēdētājs biedrības vadītājai Marijai Duļbinskai uzdāvināja metālkalēja Igora Trešutina darināto metāla durvju rokturi, sakot: “Rokturis ir, tātad būs arī māja!”

Lasīt tālāk...


Ņems ilgtermiņa aizņēmumu projekta “Balvu muižas apbūves kompleksa pārbūve 2.kārta” īstenošanai

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 01 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Decembris 2022

arkartas domes sede1.decembrī notika Balvu novada domes ārkārtas sēde. Deputāti darba kārtībā izskatīja vienu jautājumu.

Ņems ilgtermiņa aizņēmumu uz 20 gadiem

Nolēma ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 2022.gadā līdz  1 000 000  euro uz 20 gadiem no Valsts kases ar noteikto gada procentu likmi aizņēmumam prioritārā investīciju projekta “Balvu muižas apbūves kompleksa pārbūve 2.kārta” īstenošanai. Aizņēmuma pamatsummas atmaksu veiks no 2023.gada marta. Aizņēmumu atmaksu garantēs ar Balvu novada pašvaldības budžetu.

Lasīt tālāk...


Bezmaksas e-seminārs "Māju renovācija – investīcijas vai izmaksas?"

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 08 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

SeminārsPārvaldnieku profesionālās izglītības centrs piedāvā ikvienam izglītojošu bezmaksas e-semināru “Māju renovācija – investīcijas vai izmaksas?”.

Energoresursu cenu kāpums šodien ir ļoti nopietna tēma ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā, tāpēc ir svarīgi pieņemt izsvērtus lēmumus un izmantot ES fondu atbalstu (49 %), lai silts un gaišs mājoklis nebūtu tikai greznība, bet gan cilvēktiesības.

Latvijas  vidusmēra iedzīvotāja mājoklis ir vecāks par viņu pašu! Latvijā ir aptuveni 1 miljons mājokļu, no kuriem 69% atrodas daudzdzīvokļu mājās. Dzīvojamo fondu galvenokārt veido 60.-80.gados būvētas sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kurās ar katru gadu pieaug siltuma patēriņš, jo ēkas norobežojošas konstrukcijas nolietojas, un māju tehniskais stāvoklis kļūst aizvien kritiskāks.

Lasīt tālāk...


Aicina uz tikšanos Tilžas pagasta iedzīvotājus

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 28 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Novembris 2022

Tikšanās ar iedzīvotājiem


Balvu novada uzņēmējus aicina piedalīties “Biznesa sarunu brokastīs”

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 28 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Novembris 2022

biznesa sarunu brokastis 07 12 2022 33c0f

Ikviens Balvu novada uzņēmējs un lauksaimnieks aicināts piedalīties Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra rīkotajās “Biznesa sarunu brokastīs”, kas norisināsies 7. decembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 Balvu Centrālajā bibliotēkā, Balvos.

Šoreiz Biznesa sarunu brokastis uzsāksim ar izstādes “Mūsējie” atklāšanu, kur  Balvu novada amatnieki, mākslinieki un pārtikas mājražotāji prezentēs savu produkciju. Izstāde ir radusies pēc Balvu Centrālās bibliotēkas iniciatīvas un īsi pirms Ziemassvētkiem notiks jau otro gadu pēc kārtas. Pārsteidzošas lietas un produkti top mūsu novadā, un par to, kā tās ir radušās, mums izstāstīs paši autori! Nepalaid garām šo brīnišķīgo iespēju!

Lasīt tālāk...


10.decembrī Lauku labumu tirdziņš Ziemassvētku noskaņās Balvos

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 29 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Lauku labumu tirdziņš Balvos10.decembrī Balvos, laukumā pie kultūras nama no plkst. 9:00 notiks tradicionālais lauku labumu jeb zaļais tirdziņš Ziemassvētku noskaņās. Aicinām ikvienu apmeklēt tirdziņu, lai  laicīgi sarūpētu svētku dāvanas un iegādātos dažādus lauku labumus, mājražotāju gardumus, sezonas dārzeņus un augļus, amatniecības izstrādājumus no tuvākiem un tālākiem zemniekiem, mājražotājiem, amatu meistariem!

Lasīt tālāk...


Apstiprina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas un pieņem citus lēmumus

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 24 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 24 Novembris 2022

novembris 202224.novembrī notika kārtējā Balvu novada domes sēde. Deputāti darba kārtībā izskatīja 63 jautājumus.

Apstiprināja nolikumu

Apstiprināja Balvu novada Sadarbības grupas bērnu tiesību aizsardzībā nolikumu. Balvu novada Sadarbības grupa bērnu tiesību aizsardzības jautājumos izveidota, lai īstenotu bērnu tiesību aizsardzības principu ievērošanu Balvu novada administratīvajā teritorijā. Šī grupa savā darbībā ievēro likumu “Par pašvaldībām”, Bērnu tiesību aizsardzības likumu, Ministru kabineta 2017.gada 12.septembra noteikumus Nr.545 “Noteikumi par institūciju sadarbību bērnu tiesību aizsardzībā” un citus Latvijas Republikas spēkā esošos tiesību aktus bērnu tiesību aizsardzībā. Darbojas saskaņā ar Sadarbības grupas nolikumu, kuru apstiprina Balvu novada dome. Sadarbības grupa ir koordinējoša un konsultatīva koleģiāla institūcija, tās lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

Lasīt tālāk...


Balvu Valsts ģimnāziju turpmāk vadīs Kristīne Lele

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 24 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 24 Novembris 2022

Kristīne Lele BVĢ24.novembra Balvu novada domes sēdē vienbalsīgi tika apstiprināta Balvu Valsts ģimnāzijas direktore Kristīne Lele. Kristīnei ir 15 gadu profesionālā pieredze izglītības jomā, strādājot augstākās izglītības iestādē, vispārizglītojošajā un profesionālajā izglītības iestādē, un 5 gadu pedagoģiskā pieredze vadības darbā, kā arī ir aizvietojusi izglītības iestādes vadītāju un kancelejas vadītāju. Domes sēdes laikā Kristīne prezentēja “Vīziju par Balvu Valsts ģimnāzijas attīstību”, kas sevī ietvēra vadības līmeņa uzdevumus, uzdevumus pedagogiem, mācību darbā, infrastruktūras uzlabošanai un projektu piesaistei, kā arī riskus. Kristīnes mērķis kā direktorei ir celt un tuvināt Balvu Valsts ģimnāziju izcilībai.

Vēlam Kristīnei veiksmi un izdošanos jaunajā amatā, lai izdodas sasniegt izvirzītos mērķus un uzdevumus!

Lasīt tālāk...


Svarīga informācija transportlīdzekļa īpašniekiem (turētājiem)!

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 23 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Novembris 2022

Sniega tīrīšanaInformējam,  ka atbilstoši 2022.gada 26.maija Balvu novada domes saistošo noteikumu Nr.19/2022 ”Par teritoriju kopšanu, ēku un būvju uzturēšanu Balvu novadā”(turpmāk - Noteikumi) 6.punktam, “6. Pilsētās un ciemos mehānisko transportlīdzekļu īpašniekam (turētājam) jānodrošina sniega un nokritušo lapu tīrīšana 1,5 m platā joslā ap transportlīdzekli, ja tas tiek turēts (atrodas uz ielas vai pagalmā ilgāk par 48 stundām) uz ceļa vai ielas.

Lasīt tālāk...


Balvu novada skolotāja Inita Raginska saņēmusi balvu “Latvijas lepnums”

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 23 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Novembris 2022

Saņem Latvijas lepnuma balvuLatvijas Republikas proklamēšanas gadadienas vakarā aizvadīta svinīgā “Latvijas Lepnums” laureātu godināšanas ceremonija, kurā apbalvoti cilvēki, kas ar īpašu aizrautību un pašaizliedzību spējuši palīdzēt un iedvesmot. “Latvijas Lepnums 22” balvu nominācijā “Skolotāja” saņēmusi Inita Raginska – mūzikas skolotāja, kas ikvienu satikto, bet jo īpaši savus skolēnus, apņem ar pozitīvi uzlādējošu enerģiju.

Inita strādā trīs skolās – Viduču pamatskolā, Žīguru pamatskolā un Viļakas mūzikas un mākslas skolā. Viņa ir arī Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas ērģelniece, draudzes vecākā un arī katahēte. Inita vada un pati piedalās ļoti daudzos ansambļos un kapelās. Piemēram, kapela “Paeglīte”, kapela “Egle”, vokālais sieviešu ansamblis “Melodija”, skolas ansambļos u. c. Lai arī darbi nogurdina, tas viņai netraucē uzņemties jaunas atbildības un brīvo laiku pavadīt kopā ar savu ģimeni. Inita vienmēr atrod laiku, lai aprunātos gan ar skolēniem, gan vecākiem.  Viņa organizē pasākumus un koncertus, katru gadu rīkojot arī “Baznīcu nakti” Viļakas baznīcā. Palīdz pensionāriem sakopt viņu mājas. Novadā viņu pazīst kā lielu darbaholiķi, kas dzīvo gandrīz bez brīvdienām, taču saglabā optimismu un nekad neskopojas ar padomiem vai sirsnīgām sarunām.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei