Atbalsts Ukrainai


Kurš ģerboņa variants, Tavuprāt, vairāk simbolizē jaunizveidoto Balvu novadu?

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Jūlijs 2022

Balvu novada iedzīvotāj, pašvaldība ceļā uz Balvu novada ģerboņa izstrādi ir izgājusi vienu posmu, kura rezultātā, konsultējoties ar Valsts heraldikas komisijas mākslinieci, ir piedāvāti divi varianti – vai nu atstājam bijušā Balvu novada ģerboni kā vēsturisku liecību, vai, atsaucoties uz Administratīvi teritoriālo reformu un četru bijušo novadu vienojošu risinājumu – mainām krāsas bijušā Balvu novada ģerbonī – uz tumši zila lauka sudraba krāsas vilka galvu. Tāpēc pašvaldībai ir svarīgs iedzīvotāju viedoklis. 


Šodien - Latgales partizānu pulkam 103

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 05 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Jūlijs 2022

Partizānu pulkam 103

Šodien, 5.jūlijā no plkst.10.00-17.00 nāc uz Balvu Novada muzeju apskatīties ekspozīciju "Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai" un virtuālo izstādi "Staņislava stāsts" konferenču zālē vēsturnieces Rutas Akmentiņas pavadībā.

Apmeklējums bez maksas.

Pieminot Latgales partizānu pulka 103 gada dienu, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Balvu novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale nolika ziedus pie pieminekļa  Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem.

Lasīt tālāk...


Ceļā uz jauno Balvu novada simboliku

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 05 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Jūlijs 2022

Balsošana par ģerboni

Balvu novada iedzīvotāj, pašvaldība ceļā uz Balvu novada ģerboņa izstrādi ir izgājusi vienu posmu, kura rezultātā, konsultējoties ar Valsts heraldikas komisijas mākslinieci, ir piedāvāti divi varianti – vai nu atstājam bijušā Balvu novada ģerboni kā vēsturisku liecību, vai, atsaucoties uz Administratīvi teritoriālo reformu un četru bijušo novadu vienojošu risinājumu – mainām krāsas bijušā Balvu novada ģerbonī – uz zila lauka sudraba krāsas vilka galvu.

Lasīt tālāk...


LLKC Balvu konsultāciju birojā šobrīd notiek pretendentu pieteikšanās apmācībām

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 04 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Jūlijs 2022

LLKC logo

LLKC Balvu konsultāciju birojs organizē apmācības atbalsta pretendentiem LAD atbalsta saņemšanai pasākuma “Agrovide un klimats” aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” (BDUZ)

Īstenojot BDUZ aktivitāti tiks veicināta bioloģiski daudzveidīgo zālāju saglabāšana, savvaļas augu, dzīvnieku, putnu populācija un ainavas uzturēšana apsaimniekotajās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platībās.

Lasīt tālāk...


Balvu novada iedzīvotāji tiek aicināti atbalstīt vēlētāju iniciatīvas

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 06 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 06 Jūlijs 2022

parakstisanas 2f2ba

Šobrīd demokrātiskajai līdzdalībai ir atvērtas 3 vēlētāju iniciatīvas par likumu ierosināšanu:

1. Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē” (30/07/2021).

Parakstu vākšana notiek par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Ierosinātājs: "Latvijas vīru biedrība";

2. Likums par 2012.gada 8.novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" atcelšanu (25/09/2021).

Parakstu vākšana notiek par 2012. gada 8. novembra likuma ”Grozījumi likumā ”Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu. Ierosinātājs: "Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā";

3. Likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” (25/01/2022).

Parakstu vākšana notiek par vēlētāju skaita samazināšanu likumu un Saeimas atsaukšanas ierosināšanai līdz 50 000, kā arī mazāku balsotāju skaitu likuma pieņemšanai tautas nobalsošanā. Ierosinātājs: "Brīvību tautai".

Pašvaldībā ir iespējams apliecināt parakstu par atbalstu iniciatīvām.

Lasīt tālāk...


Ar 1.jūliju Balvos ir iespēja nodot tekstila atkritumus

Kategorija: Bez kategorijas
Pirmdiena, 27 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Jūlijs 2022

Tekstila atkritumu nodošana

Latvijā gada laikā tiek izmesti vairāk nekā 26 tūkstoši tonnu tekstila. Lai mazinātu radīto atkritumu apjomu, kas nonāk poligonos, sākot ar 2022. gada 1.jūliju SIA “Pilsētvides serviss” uzsāk dalīti vākta tekstila atkritumu pieņemšanu uzņēmuma SIA “Pilsētvides Serviss” Eko laukumā, Ezera ielā 3, Balvos.

Lasīt tālāk...


 Nodod nevajadzīgo elektrotehniku un laimē noderīgas balvas!

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 27 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Jūnijs 2022

Latvijas Zaļā punkta un vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Eco Baltia vide atkritumu savākšanas kampaņa

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”,  sadarbībā ar “Tet”, “Maxima Latvija” un SIA "Pilsētvides serviss" no šā gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros aicina Balvu iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas kampaņas otrajā posmā, kas no 1. līdz 31. jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumā Balvos, Ezera ielā 3a. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Lasīt tālāk...


No 13. līdz 16. jūlijam norisināsies Balvu novada svētki

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 15 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Jūlijs 2022

Balvu novada svētku afiša

Balvu novada svētku programmā šogad paredzētas dažādas aktivitātes, lai ikviens novada iedzīvotājs un viesis, apmeklējot svētku pasākumus, atrastu sev saistošāko notikumu vai nodarbi. 

Jau 13. jūlijā, Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos, norisināsies pilsētu un pagastu sporta spēles. Savukārt 14. jūlijā Lāča dārzu pieskandinās novada folkloras kopas, sniedzot koncertu un aicinot pievienoties  latvisko danču vakarā. 

Lasīt tālāk...


16. jūlijā Lauku labumu tirdziņš Balvu pilsētas parkā

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 16 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūnijs 2022

Lauku labumu tirdziņš 16. jūlijā Balvos16. jūlijā no plkst. 9:00 Balvu pilsētas parkā norisināsies lauku labumu jeb zaļais tirdziņš Balvu novada svētku ietvaros. Līdz ar to  tirdziņš otrajā mēneša sestdienā šoreiz nenotiks.

Aicinām ikvienu apmeklēt tirdziņu svētku noskaņās, lai iegādātos dažādus lauku labumus un mājražotāju gardumus, sezonas augļus un dārzeņus, stādus, amatnieku un mākslinieku darinājumus!

Aicināti piedalīties vietējie amatnieki, mājražotāji, zemnieki un citi vietējie uzņēmēji ar savu ražoto produkciju vai sniegtajiem pakalpojumiem!

Lasīt tālāk...


Sākas “Novada Garšas” vasaras pasākumi, kuros piedalās arī Balvu novada uzņēmēji

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Jūnijs 2022

Novada garšas pasākumiAr smeķīgu pasākumu Kurzemē – Jūrkalnes Uguns pļavā – pasākums “Novada Garša”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), pēc divu gadu pārtraukuma atkal aicina uz klātienes tikšanos visos Latvijas novados!

 “Novada Garšas” komanda savus atbalstītājus un ikvienu, kuram tuvs vietējā mazā ražotāja gatavotais produkts, aicina trijās jūlija sestdienās un vienā augusta svētdienā satikt, iepazīt un baudīt katra novada ražotāju gardumus, un  ne tikai.

Lasīt tālāk...


Aicina darbā struktūrvienības KUPRAVAS BIBLIOTĒKA vadītāju

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūnijs 2022

Vakance_Kupravas bibliotēkas vadītājs

Balvu Centrālā bibliotēka (Reģ. Nr. 90009302988) aicina darbā struktūrvienības KUPRAVAS BIBLIOTĒKA vadītāju (profesijas kods 134932) 0,8 amata vieta uz nenoteiktu laiku.

Darba pienākumi​:

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei