Atbalsts Ukrainai


Nedēļas nogale Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 23 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Septembris 2022

Nedēļas nogale Balvu novadā 23.09.-25.09.2022

Lai aktīvas un rudens priekiem piepildītas brīvdienas Balvu novadā!

Ieskaties norišu plānā un izvēlies apmeklēt kādu no aktīvās atpūtas vai kultūras notikumiem!

🍂 Par citām iespējām, ko redzēt, ko darīt un kur baudīt rudeni Ziemeļlatgalē, Balvu novadā, ieskaties kartē --> ej.uz/brivdienas_ziemellatgale


Balvos notiks Nikodema Rancāna konkursa noslēgums

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 22 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Septembris 2022

305451144 404410611863461 2597451843090560850 n c9441

Nikodema Rancāna konkursam pieteikti 14 pretendenti no Rēzeknes pilsētas un novada, Balvu, Krāslavas novada un Daugavpils. Noslēguma pasākums notiks 25. septembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā (tiešraide notiks Balvu novada pašvaldības Youtube kanālā), iesākot Skolotāju dienas svinības un godinot vienu no izcilākajiem skolotājiem Nikodemu Rancānu.

N. Rancāna balvai pieteikti 14 pretendenti no piecām Latgales pašvaldībām. Pretendenti pārstāv divas nominācijas: par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolā un par radošu un psiholoģiski atbalstošu pieeju mācību un studiju vidē. Neskatoties uz to, ka otrajā nominācijā tika aicināts pieteikt izglītības iestāžu vadītājus, tajā ir daudz radošu un sirdsgudru pedagogu, kas strādā bērniem par prieku, sava aicinājuma vadīti. Tajā pašā laikā divās nominācijās nav pieteikti skolotāji, tādā veidā parādot, ka pirmsskolā un augstākajā izglītībā latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures jautājumi prasa spēcīgāku vērību un finansējumu.

Lasīt tālāk...


Iepazīstot tūrisma nozares uzņēmējus Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 23 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Septembris 2022

Iepazīst viesmīlības nozari Balvu novadā2022. gada 20. septembrī Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu Latgales uzņēmējdarbības centru (LUC) organizēja informācijas apmaiņas dienu, viesojoties pie Balvu novada Viļakas un Baltinavas puses uzņēmumiem.

Šāda veida tikšanās, apmeklējot Balvu un Rugāju puses viesmīlības nozares uzņēmumus, jau notika 3. augustā, kuras laikā tika uzklausīti uzņēmēju stāsti par pašreizējo situāciju gan pašā uzņēmumā, gan tūrisma nozarē kopumā, kā arī izzinātas uzņēmēju vajadzības un nepieciešamais atbalsts no pašvaldības un citu uzņēmējdarbību atbalstošo institūciju puses.

Lasīt tālāk...


14.Saeimas vēlēšanas jau 1. oktobrī! Informācija par vēlēšanu iecirkņiem Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 20 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Septembris 2022

Saeimas vēlēšanas 20222022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14.Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Iesniegtie deputātu kandidātu saraksti ir apskatāmi vietnē sv2022.cvk.lv.

Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Vairāk par balsošanas kārtību vēlēšanu iecirkņos uzzini šeit

Lasīt tālāk...


Atbalsts siltumenerģijas izmaksu segšanai Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 21 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Valsts atbalsts apkureiMājokļa īpašnieks vai īrnieks var iesniegt pieteikumus valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai 2022./2023. apkures sezonai Balvu novadā.

Balvu novada iedzīvotāji no 1.oktobra varēs aizpildīt elektronisku veidlapu pašvaldību e-pakalpojuma portālā www.epakalpojumi.lv.

Lasīt tālāk...


Nolemj veikt izmaiņas pašvaldības ceļu un ielu reģistrā un reģistrēt Balvu pilsētas ģerboni Ģerboņu reģistrā

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 22 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Septembris 2022

septembris 202222.septembrī notika kārtējā Balvu novada domes sēde, kurā deputāti darba kārtībā izskatīja 60 jautājumus.

Apstiprināja Balvu novada pašvaldības sniegto maksas pakalpojumu cenrādi par siltumenerģijas pakalpojumu

Nolēma grozīt 2022.gada 24. marta lēmuma Nr.8, §65 „Par pašvaldības sniegto ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumenerģijas piegādes tarifu apstiprināšanu” 2.pielikumu, papildinot ar 2.punktu un izteica jaunā redakcijā. Tas paredz, ka Viļakas pilsētā, Pļavu ielā 2 siltumenerģijas maksa bez PVN par m2 būs 1,38 euro.

Lasīt tālāk...


Balvu novada administrācija aicina darbā EKONOMISTU

Kategorija: Vakances pašvaldībā
Trešdiena, 14 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Septembris 2022

EkonomistsBalvu novada administrācija (Reģ.Nr.40900036984) aicina darbā ekonomistu (profesijas kods 2631 02). 

Prasības pretendentiem(-ēm):

  • augstākā izglītība grāmatvedībā, finansēs vai ekonomikā;
  • kā priekšrocība tiks uzskatīta darba pieredze finanšu vadībā vai grāmatvedībā;
  • laba finanšu grāmatvedības un LR nodokļu izpratne un zināšanas;
  • teicamas valsts valodas zināšanas;
  • teicamas sadarbības un organizatoriskās prasmes;
  • analītikas spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta;
  • prasme darbā ar datoru (MS Outlook,Word, Excel, Power Point), kā arī prasmes darbā ar biroja tehniku.

Lasīt tālāk...


Lai būtu gan sakopti, gan skaisti! Balvu novada iedzīvotāji piedalās Pasaules talkas aktivitātēs

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 20 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Septembris 2022

Laimes kokiJau vairāku gadu garumā pavasarī tiek rīkota Lielā Talka, kuras laikā esam palīdzējuši Latvijai tapt zaļākai, sakoptākai, gan savācot atkritumus, labiekārtojot apkārtējo vidi, stādot kokus, gan izbūvējot jaunus apskates un atpūtas objektus. Taču rudenī Latvijā norisinās Pasaules talka, kad iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties tradicionālajā koku sēšanas un stādīšanas  akcijā “Laimes koki”. Balvu novadā iedzīvotāji ir aktīvi gan pavasara, gan rudens talkās, tāpēc novada teritorija tiek ne tikai sakopta, bet arī padarīta skaistāka un priecē gan pašus iedzīvotājus, gan ciemiņus.

Lasīt tālāk...


Valsts ieņēmumu dienests izsludina darba vakances

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 16 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 16 Septembris 2022

Darba vakances Valsts ieņēmumu dienestāValsts ieņēmumu dienests (reģ.Nr.90000069281, www.vid.gov.lv) izsludina konkursu uz Nodokļu pārvaldes Informācijas sagatavošanas daļas Trešās nodaļas galvenā nodokļu inspektora ierēdņa amatu (1 vakance uz nenoteiktu laiku). 

Nodokļu pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana nodokļu administrēšanas jomā.

Lasīt tālāk...


Ar nākamo gadu AS “Balvu Enerģija” plāno siltumenerģijas apgādes tarifa pieaugumu

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 15 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

AS Balvu enerģijaStraujiem soļiem tuvojas gada vēsākie mēneši, līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums par gaidāmajām izmaiņām siltumenerģijas tarifos. AS “Balvu Enerģija” valdes priekšsēdētājs Sandris Šalajevs 14.septembrī Tautsaimniecības un vides komitejas sēdē ikvienu klātesošo informēja par uzņēmuma gatavību jaunajai apkures sezonai un gaidāmajiem izaicinājumiem.

AS “Balvu Enerģija” valdes priekšsēdētājs Sandris Šalajevs atzīst, ka uzņēmums ir gatavs jaunajai apkures sezonai, par ko liecina sasniegtie ekonomiskie rezultāti un tehnoloģisko iekārtu uzlabojumi 2021.gadu noslēdzot, kā arī veiktie sagatavošanās darbi vasaras laikā, bet joprojām aktuāls jautājums ir sabiedrības maksātspēja.

Lasīt tālāk...


ZZ Dats - Kā pašvaldībām iespējams ietaupīt miljonu eiro gadā?

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 14 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Septembris 2022

Pieteikšanās NĪN paziņojumiem elektroniski Pašvaldības katru gadu ietaupītu vairāk kā miljonu eiro, ja vismaz 80% fizisko personu nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumus saņemtu elektroniski. 

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojuma sagatavošana un nosūtīšana pa pastu fiziskām personām Latvijas pašvaldībām gadā izmaksā vairāk kā miljonu eiro, liecina  SIA “ZZ Dats” veiktie aprēķini. Šo summu katru gadu varētu ietaupīt pašvaldību budžetā un izmantot lietderīgāk, ja vismaz 80% NĪN maksātāju – fizisko personu pieteiktos maksāšanas paziņojuma saņemšanai elektroniski, pārliecināts SIA “ZZ Dats” direktors Edžus Žeiris.

Lasīt tālāk...


Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei