Atbalsts ukraiņiem    Balviem 95


Balvu novada svētku ietvaros aicinām pieteikties ielu kafejnīcās

Kategorija: Bez kategorijas
Otrdiena, 07 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 08 Jūnijs 2022

Ielu kafejnīcas Balvu novada svētku ietvaros

Atļauja ielu tirdzniecībai saņemšanai

Atļauju ielu tirdzniecībai var iesniegt:

- iemetot pastkastītē Balvu novada pašvaldības administrācijas ēkā, Bērzpils ielā 1A, Balvos, Balvu novadā, 1.stāvā, vai personīgi iesniedzot 2.stāvā, 28.kabinetā;
- nosūtot elektroniski uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (ar drošu elektronisko parakstu) vai Balvu novada pašvaldības e-adresi;
- nosūtot pa pastu uz adresi Bērzpils iela 1A, Balvi, Balvu novads, LV-4501.


Piedalies bezmaksas e-seminārā par grozījumiem dzīvokļa īpašuma likumā!

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 07 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Plakāts semināram par dzīvokļu apsaimniekošanas likumuIzglītības iestāde “Pārvaldnieku profesionālās izglītības centrs” piedāvā ikvienam daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājam izglītojošu bezmaksas e-semināru “Par jaunām iespējām dzīvokļu īpašniekiem. 03.05.2022. grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā”.

Saskaņā ar 03.05.2022. grozījumiem Dzīvokļa īpašumā likumā, dzīvokļu īpašnieki mājas kopsapulcē turpmāk varēs piedalīties attālināti un/vai savu balsojumu nodot pirms sapulces.

  • Likums atļauj arī pārdomāt un savu balsojumu līdz sapulcei atsaukt.
  • Tāpat dzīvokļu īpašnieku aptaujās turpmāk ikviens dzīvokļa īpašnieks varēs piedalīties attālināti, balsojot Būvniecības informācijas sistēmā (BIS).
  • Likuma grozījumi paredz, ka elektronisko balsošanu nodrošinās Būvniecības informācijas sistēma, kurai varēs pieslēgties ikviens dzīvokļa īpašnieks.
  • Ikviena pieņemtā lēmuma rezultāti turpmāk būs skatāmi BISā.

Lasīt tālāk...


11 aktuālas biznesa idejas atbalstītas Balvu novada pašvaldības grantu konkursā

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 06 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Biznesa ideju konkurss 2022_rezultātiBalvu novada pašvaldība un Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs augsti vērtē iesniegto biznesa ideju pieteicēju ieguldīto laiku, piedaloties Balvu novada pašvaldības biznesa ideju konkursā “Tava biznesa ideja Balvu novadā” un izstrādājot pieteikumu biznesa idejai. Balvu novada pašvaldība konkursā saņēma 25 pieteikumus par kopējo summu 113645,88 eiro. Pieejamais finansējums 2022. gadā ir 50 000 eiro, maksimālais finansējums vienai biznesa idejai ir 5 000 eiro.  

Lasīt tālāk...


Solis uz priekšu tehnoloģiju efektīvā izmantošanā – interaktīva lietotne par iesaisti atkritumu apsaimniekošanas sistēmā

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 06 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Laipa plusAr 2022.gada 6.jūnija Balvu novada iedzīvotājiem pieejama interaktīva lietotne “Laipa Plus”, kurā uz kartes attēlota informācija par noslēgtajiem atkritumu apsaimniekošanas līgumiem SIA “ZAAO” atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanas teritorijā. Pieejamā informācija dod iespēju pārliecināties par atkritumu apsaimniekošanas likuma un saistošo noteikumu ievērošanu sev tuvējā apkārtnē.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Mums kā pašvaldību atkritumu apsaimniekotājam ir būtiski ne tikai nodrošināt un attīstīt iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus pakalpojumus, bet spert soli tuvāk efektīvā tehnoloģiju izmantošanā un dalīties ar atbildīgajiem speciālistiem pašvaldībā ar informāciju par aktuālo situāciju ar noslēgtajiem atkritumu apsaimniekošanas līgumiem. Tas dod iespēju daudz efektīvāk un straujāk virzīties uz sakārtotu un ilgtspējīgu vidi.

Lasīt tālāk...


No 6.jūnija tiks veiktas izmaiņas maršrutā Balvi–Tilža–Vectilža

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 31 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Jūnijs 2022

autobussAtsaucoties SIA "BalviFlora" lūgumam nodrošināt iespēju iedzīvotājiem nokļūt darbavietā Balvos un pēc tam tikt atpakaļ mājās, no 2022. gada 6. jūnija tiks veiktas izmaiņas maršrutā Nr.6488 Balvi–Tilža–Vectilža.

Turpmāk maršruta Nr.6488 Balvi–Tilža–Vectilža autobuss darba dienās un svētdienās no pieturas Tilža izbrauks agrāk – plkst.6.35 (līdz šim izbrauca plkst.7.20), bet no Balvu autoostas šajās pašās dienās tas izbrauks vēlāk – plkst.17.10 (līdz šim no pirmdienas līdz ceturtdienai izbrauca plkst.16.30).


Latvijas Pasts atgādina par iespēju pieteikt pasta pakalpojumus savā dzīvesvietā

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 02 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Jūnijs 2022

Latvijas Pasts atgādinaLatvijas Pasts vairākās lauku teritorijās, kur pasta pakalpojumi tiek nodrošināti klientu dzīvesvietā, demontēja vēstuļu kastes. Šajās teritorijās dzīvojošie iedzīvotāji vēstuļu korespondenci var nodot Latvijas Pasta pastniekam, iepriekš piesakot šī pakalpojuma saņemšanu savā dzīvesvietā. Šis pakalpojums tiek nodrošināts arī citās dienās, ne tikai pensijas izmaksas dienā. Pakalpojumu iespējams pieteikt, zvanot pa tālruni 67008001 vai 27008001.


Bērnu un jauniešu vasaras nometnes Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2022

Nometnes Balvu novadā 2022. gadāSākas izglītojamo vasaras brīvlaiks, tāpēc svarīgi padomāt par  bērnu  un jauniešu vasaras aktivitātēm. Saturīgai un lietderīgai brīvā laika pavadīšanai Balvu novadā bērniem un jauniešiem tiek piedāvātas vairākas nometnes - skatīt ŠEIT. 

Balvu novada pašvaldība jau vairākus gadus līdzfinansē bērnu un jauniešu vasaras nometņu organizēšanu. Šogad pašvaldības līdzfinansējumu saņems piecas vasaras nometnes. Visas nometnes būs dienas nometnes (bez nakšņošanas). Šo nometņu dalībnieki būs Balvu novada izglītības iestāžu izglītojamie un Balvu novadā deklarētie bērni vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Četras nometnes būs atvērtās nometnes – domātas jebkuram dalībniekam, viena nometne - slēgtā nometne, tās mērķgrupa būs Balvu Sporta skolas sporta dejotāji. Četru nometņu darbības ilgums – piecas dienas, vienas nometnes darbības ilgums – 10 dienas.

Lasīt tālāk...


Balvu novada dome aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam Atzinības raksts

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 maijs 2022

Atzinības rakstu pieteikšanaNo 13.-16. jūlijam svinēsim Balvu novada svētkus “Ar pluszīmēm kā jāņtārpiņiem naktī” /I.Ziedonis/. To laikā, 16.jūlijā, lai apzinātu un godinātu fiziskas personas par ieguldījumu un sevišķiem nopelniem Balvu novada labā, tiks pasniegti Balvu novada domes Atzinības raksti. Tāpēc tiek izsludināta pretendentu pieteikšana apbalvojumam.

Izvirzot kandidātus apbalvojuma saņemšanai, pieteicējam līdz 6.jūnijam ir jāiesniedz rakstisks pieteikums:

  • iemetot pastkastītē Balvu novada pašvaldības administrācijas ēkā, Bērzpils ielā 1A, Balvos, Balvu novadā, 1.stāvā;
  • nosūtot elektroniski uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (ar drošu elektronisko parakstu) vai Balvu novada pašvaldības e-adresi;
  • nosūtot pa pastu uz adresi Bērzpils iela 1A, Balvi, Balvu novads, LV-4501.

Lasīt tālāk...


Mācību gada izskaņā apbalvo Balvu novada izglītības iestāžu skolēnus un pedagogus

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 30 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 maijs 2022

Skolēnu un pedagogu apbalvošanas pasākums30. maijā Balvu Kultūras un atpūtas centrā vienkopus tika aicināti Balvu novada centīgākie, talantīgākie, aktīvākie skolēni un pedagogi, kuri savas skolas un Balvu novada vārdam likuši ieskanēties skaļāk un tālāk.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, uzrunājot pasākuma dalībniekus, atzina, ka ir liels gods būt kopā šādā zvaigžņu lietū, kad vienkopus pulcējušās zvaigznes, kas ir spīdējušas spoži visu aizvadīto mācību gadu. “Esam aizvadījuši ne to vienkāršāko mācību gadu, jo vēl semestru sākumā māca šaubas vai varēsim mācīties klātienē, taču mums tas izdevās. Ar dažādiem izaicinājumiem, ko esam pārvarējuši, šodien varam noliekt galvas pedagogu priekšā, skolu direktoru priekšā, kuri uzņēmās atbildību par mācību procesa nodrošināšanu klātienē. Neskatoties uz dažādām grūtībām, tika nodrošināts ne tikai mācību process, bet arī dalība olimpiādēs un konkursos. Lai kaut ko sasniegtu, ir jāvar pielikt mazliet vairāk pūļu, varbūt sevi mazliet vairāk jāpiespiež paveikt iecerēto pēc iespējas labāk un tad rezultāti neizpaliek, jo bieži vien tas “mazliet vairāk” vainagojas ar panākumiem,” sakot paldies par ieguldīto darbu un vēlot izdevušos vasaru skolēniem un pedagogiem, teica Sergejs Maksimovs.

Lasīt tālāk...


Reģionālajā vizītē Balvu novadu apmeklē Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 26 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Jūnijs 2022

Inese Vaidere25. un 26.maijā Balvu novadā reģionālajā vizītē viesojās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. Pirmajā vizītes dienā apmeklēja ZS “Kotiņi”, Viļakas pilsētu un Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcu. 26.maijā I.Vaidere Rekavas vidusskolā tikās ar skolēniem un skolotājiem un pārrunāja dažādus šobrīd Eiropas Savienībā un pasaulē aktuālus jautājumus. Pēc tam I.Vaidere devās uz Balviem, kur tikās ar Balvu novada domes vadību un deputātiem un pastāstīja par darbu Eiropas Parlamentā, par aktuālajiem jautājumiem, pie kuriem pašlaik strādā.

Lasīt tālāk...


Slēgs Stacijas pamatskolas Vīksnas filiāli un Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” diennakts grupu

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 23 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Jūnijs 2022

maijs 2022

Šodien, 26.maijā notika kārtējā domes sēde, kurā darba kārtībā deputāti izskatīja 65 jautājumus.

Uzsāks Balvu novada izglītības attīstības stratēģijas izstrādi

Deputāti nolēma uzsākt Balvu novada izglītības attīstības stratēģijas 2022. – 2027.gadam izstrādi. Apstiprināja atbildīgo personu- Balvu novada Izglītības pārvaldes vadītāju Inesi Circeni un Stratēģijas izstrādes darba grupu šādā sastāvā:

Darba grupas vadītāja: Inese Circene – Balvu novada Izglītības pārvaldes vadītāja;

Darba grupas locekļi:

Inta Kaļva – Balvu novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece;

Valda Vancāne – Balvu novada administrācijas teritorijas plānotāja;

Aija Mežale – Balvu novada domes deputāte, Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja;

Ieva Sīle – Balvu novada Izglītības pārvaldes ekonomiste;

Agnese Puļča – Balvu novada Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste;

Terēza Čudarkina – Balvu novada Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste;

Maruta Brokāne – Balvu novada Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste;

Lija Bukovska – Balvu novada Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības darba speciāliste;

Imants Slišāns – Balvu novada domes deputāts.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei