Atbalsts ukraiņiem    Balviem 95


Sveic balvu saņēmējas – Initu Raginsku un Mariju Duļbinsku

Kategorija: Bez kategorijas
Ceturtdiena, 26 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 26 Janvāris 2023

Sveic balvu saņēmējas26.janvārī, pirms šī gada pirmās Balvu novada domes sēdes, domes vadība un deputāti, pašvaldības vadība sveica “Latvijas Lepnums 2022” balvas saņēmēju nominācijā “Skolotājs” – Initu Raginsku, kā arī “Gada balvas cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2022” ieguvēju kategorijā “Individuāls sniegums” nominācijā “Gada palīgs” Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāju Mariju Duļbinsku.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs pateicās abām balvu saņēmējām par viņu ieguldījumu un nesavtīgo darbu, kā arī novada vārda popularizēšanu.

Lasīt tālāk...


Lauku labumu tirdziņi Balvos 2023.gadā

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 10 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 10 Janvāris 2023

Tirdziņi Balvos 2023Šogad aprit jau 10 gadi kopš Balvos notiek ikmēneša Lauku labumu tirdziņi. Piedalīties tirdziņos aicināts ikviens vietējais mājražotājs, zemnieks, amatnieks, mākslinieks, kā arī citu nozaru vietējie uzņēmēji, lai pārdotu pašu ražotās preces vai reklamētu savus sniegtos pakalpojumus!

Aicinām uz tirdziņiem 2023.gadā: 11.februārī, 11. martā, 8.aprīlī, 13.maijā, 10.jūnijā, 15. jūlijā Balvu novada svētku laikā, 12.augustā, 9.septembrī, 14.oktobrī, 11.novembrī, 9.decembrī.

Lasīt tālāk...


Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 18 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 26 Janvāris 2023

nin atvieglojumi dfcd6

Balvu novada domes 2021.gada 25.novembra saistošie noteikumi Nr.16/2021 “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu Balvu novadā” nosaka kārtību, kādā piešķirami nekustamā īpašuma nodokļa (turpmāk – NĪN) atvieglojumi.

Atvieglojumi tiek piemēroti šādām NĪN maksātāju kategorijām (nekustamā īpašuma nodokļa apmērs taksācijas gadā pārsniedz EUR 7,00, par nekustamo īpašumu nav nekustamā īpašuma nodokļa un zemes nomas parāda par iepriekšējiem gadiem, zemes platība nepārsniedz 5 ha. Papildus kritērijus attiecīgai NĪN atvieglojumu saņemšanai lūgums skatīt saistošajos noteikumos):

Lasīt tālāk...


Darbu uzsācis Šķilbēnu valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs

Kategorija: Klientu apkalpošanas centrs
Ceturtdiena, 12 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 12 Janvāris 2023

Šķilbēnu VPVKACLai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju vienkopus iegūt informāciju un praktisku palīdzību valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanā, šī gada 2.janvārī darbu uzsāka Šķilbēnu valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC), kurš ir jau septītais VPVKAC Balvu novadā.

Šķilbēnu pagastā VPVKAC pakalpojumi ir pieejami Rekovas bibliotēkas telpās (Rekova, Šķilbēnu pagasts, Balvu novads, LV-4587), kur klientus apkalpos VPVKAC speciāliste un bibliotēkas vadītāja Anita Kokoreviča.

Lasīt tālāk...


Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde aicina informēt par pamanītiem iespējamajiem pārkāpumiem

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 05 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 05 Janvāris 2023

Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldeValsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļa lūdz vietējos pierobežas, pierobežas joslas, kā arī citu pašvaldību iedzīvotājus informēt par pamanītiem iespējamajiem pārkāpumiem, svešām, nepazīstamām personām un transportlīdzekļiem jebkurā diennakts laikā pa zemāk norādītajiem tālruņa numuriem vai rakstot elektroniski uz e-pastu!

  • Tālruņa Nr.: 64501909; 26306739 vai 27082836.
  • E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Par sadarbību un informācijas sniegšanu anonimitāte garantēta!


No 2023. gada 1. janvāra pašvaldība vairs neizsniedz izziņas par atteikumu no pirmpirkuma tiesībām

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 03 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 03 Janvāris 2023

Par pirmpirkuma tiesībāmAr 2023. gada 1. janvāri stājies spēkā “Pašvaldību likums“, kurā noteikts, ka vietējām pašvaldībām vairs nav noteiktas pirmpirkuma tiesības, līdz ar to pašvaldība šo funkciju vairs nepilda un neizsniedz izziņas par atteikumu no pirmpirkuma tiesībām.

Izziņas izsniegšana darījumos ar zemes īpašumiem, ja nepieciešama pašvaldības piekrišana (piemēram, nepilsoņiem, ārvalstniekiem), kā arī izziņas izsniegšana par piekrišanu lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegūšanai īpašumā darījumos, kuros dominējošā ir lauksaimniecībā izmanojamā zeme, paliek spēkā.


Turpmāk VTUA klientus Balvos apkalpos vienreiz nedēļā

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 03 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 03 Janvāris 2023

Izmaiņas VTUAAr 2023. gada 2. janvāri tiek mainīta Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk – VTUA) klientu apkalpošanas kārtība Vidzemes novados.

Lai iedzīvotājiem uzlabotu pakalpojumu saņemšanas iespējas un optimizētu pieejamos resursus, laikā, kad strauji augušas izmaksas, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk – VTUA) ar 2023. gada 1. janvāri apvienos Vidzemes un daļu Rīgas reģiona nodaļu birojus, starp tiem atrodas arī Balvu novadā esošais birojs. Apvienošanas mērķis ir vairāk veicināt individuālu pakalpojumu sniegšanas pieeju izbraukumā, tā radot klientam ērtu iespēju saņemt pakalpojumus traktortehnikas atrašanās vietā un sev ērtā laikā.

Lasīt tālāk...


5000 eiro finansējumu saņem Tilžas pamatskola

Kategorija: Tilžas pamatskola
Pirmdiena, 02 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 02 Janvāris 2023

Latvijas lotoVAS Latvijas Loto organizētās interaktīvās momentloterijas Sporto visi galvenais laimests pagājušajā nedēļas nogalē izkrita Rugāju pagastā, Balvu novadā, tāpēc, saskaņā ar loterijas noteikumiem, pie finansējuma 5000 eiro apmērā tikusi arī laimestam ģeogrāfiski tuvākā vispārizglītojošā skola, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta Sporto visa klase dalībniece. Šoreiz tā ir Tilžas pamatskola, kļūstot par divpadsmito skolu, kura projekta ietvaros 2022./2023. mācību gadā tiek pie finansējuma sporta dzīves uzlabošanai.

Lasīt tālāk...


Aicinām aizpildīt aptauju par azbestu saturošo atkritumu apjomu Latvijas pašvaldībās

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Aptauja par azbestuVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, lai izstrādātu atbalsta pasākumu mājsaimniecībām (prioritāri sociāli mazaizsargātām un trūcīgām/maznodrošinātām personām), veic izvērtējumu par azbestu saturošu šīfera jumta seguma apjomu Latvijas pašvaldībās.Valsts atbalsta pasākumi paredzēti izmaksu segšanai azbestu saturošo atkritumu apsaimniekošanas darbiem: jumta segumu demontāžai, šīfera plākšņu savākšanai, transportēšanai uz atkritumu poligonu, drošai apglabāšanai. Izmaksas būs attiecināmas arī uz izveidotiem azbestu saturošu atkritumu uzkrājumiem (šīfera plāksnēm, kas jau ir demontētas no jumtiem, bet nav nogādātas uz atkritumu poligonu).

Lūdzam iedzīvotājus līdz 2023. gada 13. janvārim aizpildīt aptaujas anketu: https://forms.gle/JZB6NLHRCR7LRxkA8

Labdarības akcijā „Dzirksteli Ukrainai!” saziedoti 2538,31 euro

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 28 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Pateicība uzņēmējiem labdarības akcijas atbalstā

Uzņēmums „Škladi”, sadarbībā ar Ziedot.lv, organizēja labdarības akciju „Dzirksteli Ukrainai!”, kas bija veltīta Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Labdarības akcijā iegūtie ziedojumi 2538,21 euro tika novirzīti ģeneratoru iegādei Bahmuta kara lauka hospitālim, kas atrodas 93. brigādes pakļautībā. Bahmuta kara lauka hospitālī atrodas smagi ievainotie karavīri, kuri karo frontes līnijās.

Lasīt tālāk...


Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra klienti izveidojuši spēļu komplektus un dāvina tos Ziemassvētkos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Decembris 2022

Dāvināšanas laiksĪsi pirms Ziemassvētkiem Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra Balvos pakalpojuma “Specializētās darbnīcas” klienti bija sarūpējuši dāvanu, kuru paši bija izveidojuši,  – spēļu komplektus “Roko” - Tilžas pamatskolas divām speciālajām klasītēm, kuras atrodas turpat Vidzemes ielā 2B jeb kaimiņos.

Centra vadītāja Iluta Bērziša, prezentējot šo spēļu komplektu, teica: “Specializēto darbnīcu viens no klientiem teica: “Man patīk citiem sagādāt prieku!”. Tāpēc centra darbinieki ir sarūpējuši šādu pārsteigumu, lai arī mums būtu prieks, par to, ko mēs darām, un saprastu to, ka tas ir vajadzīgs, noderīgs un tas sagādā prieku ne tikai tiem, kuri to saņem, bet arī mums, dāvinātājiem! Paldies gan darbiniekiem, gan klientiem par neatlaidību, pacietību, darboties sparu un to, ka jums patīk sagādāt prieku citiem!

Redzot, ka centra klienti ir ļoti čakli, radoši un darbīgi, un viņiem ir brīnišķīgi skolotāji, un to visu apvienojot, vēlējāmies, lai veidojas mērķtiecīgs un jēgpilns darbošanās veids. Tā pirms pāris mēnešiem sadarbībā ar Speciālās izglītības klasītes sociālo darbinieku radās ideja par spēļu komplektu, ko izveidoja Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra klienti, un kuru uz Ziemassvētkiem varētu uzdāvināt mūsu kaimiņiem.”

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei