Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads

Balvu Mākslas skolas vārds izskan starptautiskajā konkursā

2013.gada decembrī un 2014. gada janvārī norisinājās IV Starptautiskais bērnu zīmējumu konkurss „Družat deti na planete” (Visas pasaules bērni draudzējas) Minskā, ko organizēja Baltkrievijas Izglītības ministrija un Baltkrievijas Nacionālais bērnu un jauniešu jaunrades mākslas centrs.
Konkursā piedalījās vairāk kā 31 000 bērnu no 26 valstīm, kuru skaitā ir arī Balvu Mākslas skolas 16 audzēkņu darbi. Mūsu skolu ar saviem darbiem pārstāvēja audzēkņi - Anete Vigule, Kristaps Kokorevičs, Nellija Teilāne, Evija Kurkova, Karīna Ozola, Anda Priedīte, Sintija Kokoreviča, Agrita Prole, Klinta Romanovska, Vitālijs Vasiļjevs, Anna Elza Buglova, Agita Matule, Samanta Kaļva, Ksenija Tupicina, Dagmāra Useniece. Mākslas skolas audzēkņi savos darbos atainoja ģimenes kopīgos pasākumus – kopā būšanu atpūtā, svētkus, rotaļas un draudzību.

Lasīt tālāk...

 

Raidījumu cikls “Izaugsmes ceļi Ziemeļlatgalē”

Biedrība "Balvu rajona partnerība" sadarbībā ar Latgales Reģionālo televīziju piedāvā septiņu raidījumu ciklu "Izaugsmes ceļi Ziemeļlatgalē", kuros tiek stāstīts par Baltinavas, Viļakas, Rugāju un Balvu novadā īstenotajiem LEADER projektiem laika periodā no 2009. līdz 2013.gadam.
Līdz šim jau nofilmēti un pārraidīti trīs raidījumi par īstenotajiem LEADER projektiem Baltinas, Viļakas un Rugāju novados. Raidījumus iespējams noskatīties www.youtube.com un biedrības “Balvu rajona partnerība” mājas lapā www.balvi.partneribas.lv, sadaļā raidījumu cikls.
Aicinām jūs rītdien, 15.oktobrī plkst.: 18.45 Latvijas Reģionālajā Televīzijā noskatīties raidījumu cikla “Izaugsmes ceļi Ziemeļlatgalē” 4.raidījumu par īstenotajiem LEADER projektiem Balvu novada pagastos, kuros tiks rādīti gan pašvaldības, gan biedrību īstenotie projekti.
 

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 15 oktobris 2014 15:51)

 

Skolotāju dienas pasākums “Gada balva izglītībā”

10.oktobrī Kubulu kultūras namā aizritējis ikgadējais Skolotāju dienas pasākums, kurā pulcējās novada pedagogi, lai kopīgi atzīmētu savas profesijas svētkus un par ieguldījumu un sasniegumiem izglītības jomā godinātu pedagogus. Šogad balvu „Gada skolotājs” ir nomainījusi “ Gada balva izglītībā”.

Gada balvu izglītībā nominācijā  “Par ieguldījumu un sasniegumiem darbā ar talantīgiem izglītojamiem” ieguva Briežuciema pamatskolas skolotāja Anita Platniece.

Pieteiktie pretendenti nominācijā bija arī Bērzpils vidusskolas skolotāja Ārija Logina, Balvu pamatskolas skolotāja Lilita Leišavniece, Tilžas internātpamatskolas skolotāja Iveta Zelča, Stacijas pamatskolas skolotāja Anna Jaudzema, Balvu Sporta skolas treneris Arnis Voika un  Balvu Mūzikas skolas pedagoģe Linda Vītola.

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 13 oktobris 2014 17:02)

Lasīt tālāk...

 

Trīs Balvu jaunietes izcīna „ceļazīmi” uz konkursa „Laukiem būt!” 2.kārtu

Arī šogad Latvijas reģionos tika īstenota interaktīvā programma jauniešiem „Tu vari vairāk”, kas sākās ar informatīvajām dienām, kurās dalībnieki tika iepazīstināti ar pasākuma norisi. Jaunieši, kuri ieinteresējās un vēlējas savas idejas īstenot, piedalījās mācībās, apgūstot ideju definēšanu, uzņēmējdarbības un grāmatvedības pamatus, biznesa plānu un projektu būtību, to sastāvdaļas, kā arī mācījās izstrādāt savus biznesa plānus vai projekta pieteikumus. Programmas noslēgumā jauniešiem tika dota iespēja iesniegt biznesa plānus konkursā „Laukiem būt!”. Konkursa dalībnieki tika vērtēti piecās kategorijās un 1.kārtai izvēlēti labākie.

10. oktobrī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” norisinājās SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) rīkotā konkursa „Laukiem būt!” pirmās kārtas noslēguma pasākums. Konkurss notiek Valsts lauku tīkla īstenotās aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros, un tā mērķis ir, sniedzot praktisku palīdzību, mudināt lauku jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem iesaistīties lauku uzņēmējdarbībā un sabiedriskajā dzīvē.

Lasīt tālāk...

 

Balvu novada pašvaldības un nevalstisko organizāciju sadarbības iespējas

Projekts „Ziemeļlatgales NVO darbības aktivizēšana”

līguma Nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/019/1/L/053

Plānojot 2015. gada budžetu, Balvu novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību „Balvu novada attīstības veicināšanai „SAVI”” lūdz Balvu novada biedrībām sniegt ziņas par nepieciešamo finansējumu biedrību darbības nodrošināšanai (projektu līdzfinansējums un citi pamatoti izdevumi).

Pieprasot finansējumu, lūdzam sniegt ziņas par jūsu biedrības paveikto 2014. gadā, aizpildot pielikumā pievienoto formu. Informāciju līdz 2014.gada 31.oktobrim nosūtīt biedrības „SAVI” biroja vadītājai Svetlanai Tomsonei, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , t.26691977.

Tikšanās ar Balvu novada pašvaldības pārstāvjiem tiek plānota šī gada novembra sākumā Balvu Novada muzeja konferenču zālē. Tikšanās laiks un datums tiks precizēts. Tikšanās laikā tiks turpināta pavasarī iesāktā diskusija par Balvu novada pašvaldības un nevalstisko organizāciju sadarbības iespējām, kā arī par finansējuma, līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību biedrībām, tāpēc katrai biedrībai, kurai ir nepieciešams pašvaldības atbalsts 2015.gadā, ir svarīgi atbildēt uz iepriekšminētajiem jautājumiem un ierasties uz plānoto tikšanos novembrī, lai diskutētu un nonāktu pie konkrēta pašvaldības un biedrību finansējuma kārtības un sadarbības modeļa 2015.gadam.

Pielikums

 

Lauku labumu tirdziņš Balvos

Aicinām ikvienu apmeklēt tradicionālo lauku labumu tirdziņu 11. oktobrī laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra (Brīvības iela 61), lai iegādātos dažādus lauku labumus, amatniecības izstrādājumus un ekoproduktus no vietējiem amatniekiem un zemniekiem!

Piedalīties aicinām zemniekus, amatniekus un mājražotājus ar vietējā ražojuma produkciju! Iepriekšēja pieteikšanās dalībai tirdziņā obligāta (līdz 9.oktobrim) - Ziemeļlatgales Biznesa centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 29110896, 26461435; Tūrisma informācijas centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 29272948! Īpaši gaidām Balvu un tuvāko kaimiņu novadu zemniekus, mājražotājus, amatniekus ar savu ražoto preci, sezonas augļu un dārzeņu tirgotājus!

Nākamais lauku labumu tirdziņš, kā ierasts, mēneša otrajā sestdienā – 8. novembrī.

Lauku labumu tirdziņus rīko Ziemeļlatgales Biznesa centrs sadarbībā ar Balvu novada Tūrisma informācijas centru un Balvu Kultūras un atpūtas centru. Tirdziņus atbalsta Balvu novada dome.

 

Bibliotēka 17.oktobrī SLĒGTA!

Sakarā ar dalību Grāmatu svētkos 17.oktobrī, Balvu Centrālā bibliotēka apmeklētājus neapkalpos!

Aicinām svinēt svētkus!

 

Informatīvā „Baltā spieķa” diena Balvos

Sociālā atbalsta projekta „Esi aktīvs, piedalies!”, par A/S „Latvijas valsts meži” 2013.gada ziedojumu, ietvaros Latvijas Neredzīgo Biedrības Balvu Teritoriālā organizācija šī gada 15.oktobrī plkst.11.00 Brīvības ielā 47, Balvos, starptautiskajā „Baltā spieķa” dienā sniegs informāciju par cilvēku ar redzes traucējumiem ikdienu, sadzīvi, vaļasbrīžu aktivitātēm un prasmēm.

Laipni aicināti visi interesenti!

Mēs esam starp Jums!