Atbalsts Ukrainai


27. un 28. augustā Balvu novadā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 22 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

mkd 1 2cd9827. un 28. augustā Balvu novadā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”. Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju un lielo apmeklētāju interesi, arī šovasar rīkojam Mājas kafejnīcu dienas Balvu novadā! 27. un 28. augustā Balvu novada saimnieces un saimnieki būs parūpējušies par  īpašu vasaras svētku noskaņu un gardiem ēdieniem, atverot savu saimniecību durvis, pagalmus, terases, dārzus un ierīkojot tajos improvizētas mājas kafejnīcas ar kultūras programmām, produkcijas tirdziņiem un cita veida aktivitātēm.
Ēdieni, našķi un dzērieni tapuši gan pēc pašu saimnieku radītajām īpašajām  receptēm, gan arī izmantojot senas un pārbaudītas ēdienu gatavošanas  receptes.

Lasīt tālāk...


Tikšanās laikā pagastu un pilsētas pārvaldnieki kopā ar domes un pašvaldības vadību pārrunā aktuālos jautājumus novadā

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 27 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Pilsētu un pagastu pārvaldnieki Šķilbēnu pagasta Upītes ciemā

Lai pārrunātu jautājumus, kas skar ceļu infrastruktūru un to uzturēšanu, ceļu pārņemšanu no valsts, skolēnu pārvadājumus un skolēnu autobusu tehnisko stāvokli, kā arī citus aktuālus jautājumus, 26.jūlijā Balvu novada Šķilbēnu pagastā tikās pagastu un pilsētas pārvaldnieki ar Balvu novada domes un pašvaldības vadību, kā arī Balvu novada domes Tautsaimniecības un vides komitejas priekšsēdētāju Jāni Trupovnieku.

Lasīt tālāk...


Rugāju pagasta pārvaldē un Baltinavas muzejā realizēs projektus ēku energoefektivitātes paaugstināšanai

Kategorija: Balvu novada projekti
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

dsc 5611 f76e4Pirmdien, 25. jūlijā, Balvu novadā notika Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieces Sandras Kapteines, izpilddirektores Dainas Tutiņas, izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Jāņa Bubnova un projektu vadītājas Irēnas Začevas tikšanās ar SIA “LVS Building”, būvprojektu autoru SIA “VEK” un būvuzraugiem SIA "SISTĒMEKSPERTS" par Balvu novada projektu realizāciju:
1) Baltinavas muzeja ēkas energoefektivitātes paaugstināšana;
2) Rugāju pagasta pārvaldes ēkas energoefektivitātes paaugstināšana.

Lasīt tālāk...


Paziņojums par nodomu noteikt aizliegumu audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Atbilstoši Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22.panta ceturtajai daļai, Balvu novada pašvaldība informē sabiedrību, ka tā plāno visā Balvu novada administratīvajā teritorijā noteikt aizliegumu audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus līdz 2035.gada 31.decembrim.
Viedokļus, priekšlikumus un iebildumus iesniegt Balvu novada administrācijā (Bērzpils iela 1A, Balvi, Balvu novads; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) līdz 2022.gada 13.septembrim.


Nomas iespējas Balvu novadā, kādreizējā Mežvidu skolā

Kategorija: Balvu novada projekti
Trešdiena, 27 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

11 bf825"Sola", Susāju pagasts, Balvu novads.

1.izsole: cieta asfalta seguma(asfalta) noma 4200 m2 platībā.

Nomas maksas nosacītā sākumcena – 87.50 EUR/mēn., bez PVN.

Vairāk informācijas: bit.ly/3lNOMix

2.izsole: nedzīvojamo telpu "Mežvidu skola" noma 800,40 m2 platībā. Nomas maksas nosacītā sākumcena- 169.17 EUR/mēn., bez PVN.

Vairāk informācijas: bit.ly/3sFCpch


Uzzini, kas ir “Zaļais ceļš Rīga – Viļaka”

Kategorija: Greenways
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Jūlijs 2022

afisa greenway 4 5 augusts 5ac2flv lidzfinanse eiropas savieniba pos fb4f1

2022. gada 4. augustā Viļakā un 5. augustā Balvos notiks projekta “Zaļais ceļš Rīga un Viļaka” noslēguma pasākumi.
Projekta īstenošanu 2019. gada 1. septembrī uzsāka toreizējā Viļakas novada dome kopā ar sadarbības partneriem: Vidzemes tūrisma asociāciju, Balvu novada domi, Gulbenes novada domi, Ērgļu novada domi, Ogres novada domi, Ropažu novada domi un Latvijas zaļo ceļu asociācija uzsāka projekta īstenošanu. Pēc administratīvi teritoriālās reforma Balvu novada pašvaldība ir Viļakas novada domes saistību pārņēmēja un šobrīd projekta vadošais partneris, bet Madonas novada pašvaldība pārņēma Ērgļu novada domes saistības.
Projekta vispārējais mērķis ir ietvert vietējos kultūras un dabas resursus (dzelzceļa vēsturi, dabas takas, kā arī tuvējos tūrisma dabas un kultūras objektus) kopīgos un ilgtspējīgos tūrisma produktos, kas dod ekonomisku labumu visam reģionam.

Lasīt tālāk...


 Nodod nevajadzīgo elektrotehniku un laimē noderīgas balvas!

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 27 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Latvijas Zaļā punkta un vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Eco Baltia vide atkritumu savākšanas kampaņa

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”,  sadarbībā ar “Tet”, “Maxima Latvija” un SIA "Pilsētvides serviss" no šā gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros aicina Balvu iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas kampaņas otrajā posmā, kas no 1. līdz 31. jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumā Balvos, Ezera ielā 3a. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Lasīt tālāk...


Balvu novada domes sēde 2022.gada 28.jūlijā plkst. 09.00

Kategorija: Domes sēžu darba kārtība
Pirmdiena, 25 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

julijs 2022

Balvu novada Domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sasauc domes sēdi 2022.gada 28.jūlijā plkst.09.00. Sēde notiks klātienē Bērzpils ielā 1A, Balvos, LV – 4501 (3.stāvā, Sēžu zālē) (jautājumu ziņotāji, kas ir uz vietas iestādē piedalās klātienē un speciālisti piedalās attālināti).

Lasīt tālāk...


Mums jāatrod simbols, kas mūs vieno!

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 22 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Attēls ar jautājuma zīmi ģerboņa vietā

Līdz 15.jūlijam iedzīvotājiem bija iespēja izteikt savu viedokli par piedāvātajiem jaunizveidotā Balvu novada ģerboņu variantiem. Pirmajā variantā - Sudraba vilka galva un austoša zelta saule tumši zilā fonā, otrajā variantā - Melna vilka galva un austoša sudraba saule purpura sarkanā fonā. Nobalsot varēja gan elektroniski, gan izgriežot aptaujas anketu no pašvaldības informatīvā izdevuma “Balvu Novada Ziņas”. Kopā tika saņemtas (gan elektroniski, gan papīra formātā) 2485 balsis, kuras sadalījās sekojoši - 43 % jeb 1073 balsis par pirmo variantu un 57% jeb 1412 balsis par otro variantu. Interneta balsojumā par pirmo variantu bija 585 balsis, par otro 1387 balsis, papīra formātā – par pirmo variantu 488, par otro  - 25. Ja rēķinām pēc kopējā iedzīvotāju skaita (pēc PMLP datiem uz 01.01.2022) savu viedokli izteica 12,6% iedzīvotāju.

Lasīt tālāk...


Aizvadīti pirmie jaunizveidotā Balvu novada svētki

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 19 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

orkestris bd144Jūlija pašā vidū tika nosvinēti pirmie jaunizveidotā Balvu novada svētki. Vairāku dienu garumā iedzīvotājiem un viesiem tika piedāvātas dažnedažādas aktivitātes un pasākumi,  katrs varēja atrast sev saistošāko notikumu vai nodarbi.
Veicinot Balvu novada iedzīvotāju kopības sajūtu, Balvu novada svētki tika atklāti sportiskā gaisotnē, kad 13. jūlijā Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos sporta spēlēs tikās Balvu novada pašvaldības darbinieku un iedzīvotāju komandas, lai cīnītos par ceļojošo kausu, kuru ieguva Krišjāņu pagasta komanda, un tas nozīmē, ka nākošgad, Balvu novada svētkos, Balvu novada pašvaldības darbinieku un iedzīvotāju sporta spēles notiks Krišjāņu pagastā.

Lasīt tālāk...


Labklājības ministrija un SIA “AC Konsultācijas” aicina piedalīties aptaujā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 21 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

parakstisanas 2f2ba

Labklājības ministrija sadarbībā ar SIA “AC Konsultācijas” veic pētījumu, lai uzzinātu, kāds atbalsts bērnu audzināšanā ir nepieciešams vecākiem ar invaliditāti. Pētījuma rezultātā tiks sagatavoti priekšlikumi, kuri tiks publicēti ministrijas mājaslapā šī gada nogalē.  
Pētījuma ietvaros tiek veikta aptauja, kuras mērķa grupa ir bērnu vecāki vecumā no 20 līdz 65 gadiem, kuriem ir invaliditāte un kuri audzina bērnu (-us) līdz 18 gadu vecumam. Aptauja pamatā norisinās elektroniski.
Saite uz aptauju tiešsaistē: https://www.visidati.lv/aptauja/1886314086/
Aptauja ilgs līdz šī gada 11. augustam, taču lūdzam respondentus aizpildīt anketu pēc iespējas drīzāk. Jebkādu tehnisku jautājumu gadījumos lūdzam sazināties ar SIA “AC Konsultācijas” projektu asistenti Adeli Jansoni, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr. 2933811.

Lasīt tālāk...


Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei