Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads

Sibīrijas taigā un sniegos izsūtīto cilvēku piemiņai

Šogad 14.jūnijā apritēja nu jau 73 gadi kopš 1941.gadā notikušajām deportācijām, kad no Latvijas tika izsūtīti aptuvnei 16 000 iedzīvotāju.
Visā Latvijā izsūtīto radinieki, izsūtīšanu piedzīvojušie un mājās atgriezušies cilvēki, kā arī pārējie iedzīvotāji 14.jūnijā pulcējas piemiņas vietās, lai pieminētu baigos notikumus, tajos cietušos tautiešus un viņu sūro likteni.
Arī Balvos tradicionāli pie pieminekļa Abrenes apriņķa komunistiskā genocīda upuru piemiņai un Kubulos pie Piemiņas akmens represētajiem Balvu stacijā pulcējās iedzīvotaji, lai noliktu ziedus un ar klusuma brīdi pieminētu bojāgājušos un cietušos.

Galerija
 

 

Uzsākas projekta KUSTĪBA. DEJA. RITMS. realizācija

Šī gada sākumā, Balvu Bērnu un Jauniešu centrā sanākot kopā darba grupai, tika radīta ideja projektam, kas sniegtu iespējas novada bērniem aktīvāk un veselīgāk pavadīt brīvo laiku. Rezultātā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā tika iesniegts projekts KUSTĪBA. DEJA. RITMS. Projekts ir guvis aģentūras atbalstu un ir uzsākta projekta realizācija. Projekta ietvaros šovasar plānotas dažādas aktivitātes Balvu novadā dzīvojošajiem bērniem. Augusta mēnesī tiks organizēta mūsdienu deju nometne, kuras ietvaros bērniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem būs iespējas profesionāļu vadībā apgūt mūsdienu dejas horeogrāfiju, deju nodarbības, vingrošanu, aerobiku, strečingu, kā arī piedalīties radošajā darbnīcā “Krāsas”. Nometnes laikā gūtās iemaņas bērniem būs iespēja demonstrēt uzstājoties Ielu koncertā “Uzmanību – enerģiski dejo”, kā arī noslēguma koncertā-flešmobā “Kustība. Deja. Ritms.”, kas tiks organizēts 1.septembrī Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā. Noslēguma koncerta laikā apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties un apgūt deju soļus mazajās meistarklasēs, klausīties repošanas priekšnesumus, mācīties kustību rotaļas, piedalīties spēlēs, sejiņu apgleznošanas darbnīcā un daudzās citās aktivitātēs.

Lasīt tālāk...

 

Aizvadīta Eiroreģiona “Pleskava, Livonija” kopsapulce

2014.gada 9.jūnijā Smiltenē aizvadīta kārtējā Eiroreģiona “Pleskava, Livonija” kopsapulce. Uz tikšanos bija sabraukuši pierobežā esošo novadu pašvaldību vadītāji, kā arī Latvijas Republikas konsulāta Pleskavā konsuls Irēna Putniņa. Mūsu pašvaldību pārstāvēja Domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis, kas 2014.gada aprīlī tika ievēlēts par Eiroreģiona “Pleskava-Livonija” Prezidentu. Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par Gulbenes – Pitalovas dzelzceļa līnijas atjaunošanu un darbības atsākšanu, Ziemeļu un Austrumu autoceļu stīgu attīstību, dzelzceļa un autoceļu infrastruktūras nozīmi pierobežas reģionu attīstībā. Tika diskutēts par nepieciešamību mainīt Eiropas finansējuma sadales kārtību pierobežu reģioniem, izdalot atsevišķu finansējumu eiroreģioniem. Šie un vēl daudzi citi jautājumi, kas skar pierobežās esošo pašvaldību attīstību nākotnē, tika pārrunāti ar konsulu Irēnu Putniņu.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 10 jūnijs 2014 16:23)

Lasīt tālāk...

 

Jau 10.gadu Balvos „Motociklu vasara”

Aizvadītajā nedēļas nogalē Balvos norisinājās par pastāvīgu tradīciju kļuvušais pasākums „Motociklu vasara 2014”, kurš šogad notika jau 10.gadu pēc kārtas.
10 gadu jubilejas pasākums iesākās ar tradicionālo parādes braucienu, kurā piedalījās aptuveni 600 dažādu motociklu, kam sekoja jautras atrakcijas, mūzika un dejas, kā arī motokluba „Spieķi vējā” sumināšana. Satumstot, motokluba „Spieķi vējā” prezidents Andis Grāvītis ar savu komandu, kuri sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību arī rīko šo pasākumu, aizdedzināja lielo ugunskuru vairāku metru augstumā. Neizpalika arī svētku salūts.

Lasīt tālāk...

 

Balvos viesojas kultūras darbinieki no Baltkrievijas

No 6.līdz 8.jūnijam Balvos viesojās kultūras darbinieki no sadraudzības pilsētas Dokšici, Baltkrievijā. Ciemošanās sākās Bērzpils pagastā, kur tos laipni un sirsnīgi sagaidīja Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes (IKS pārvaldes) vadītājas vietniece kultūras jomā Iveta Tiltiņa, Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Bogdane, Bērzpils pagasta kultūras darba organizatore Anna Kriviša un Bērzpils pagasta sieviešu vokālais ansamblis ar dziesmu „Es mīlu Dokšicus”. Jāpiebilst, ka arī šīs dziesmas autors bija ieradies un jutās gandarīts par dzirdēto. Viesi apmeklēja Bēržu baznīcu, iepazinās ar Bērzpils audējām, izmēģināja savu roku pie stellēm, ieaužot pīni draudzības segā, apmeklēja keramikas kabinetu Bērzpils vidusskolā un noslēgumā noskatījās nelielu koncertu, kuru sniedza sieviešu deju kopa „ASJATE” un Bērzpils pagasta sieviešu vokālais ansamblis.

Lasīt tālāk...

 

Parakstīts Sadarbības līgums ar Põlvas pašvaldību

7.jūnijā, festivāla „Põlvas dienas” ietvaros, svinīgi tika parakstīts Sadarbības līgums starp Balvu novada pašvaldību un Igaunijas Republikas Põlvas pašvaldību. Sadarbības līgums paredz izveidot draudzīgas attiecības un sadarbību starp abām pašvaldībām, lai veicinātu labvēlīgas vides veidošanos ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstībai, lai atbalstītu sadarbības kontaktu veidošanu starp iedzīvotājiem, sabiedriskajām organizācijām, institūcijām un uzņēmumiem sporta un tūrisma jomās, lai veicinātu pieredzes apmaiņu izglītībā un kultūrā, lai sadarbotos informācijas un pieredzes apmaiņā sociālās aprūpes jomā, veicinot iedzīvotāju labklājības līmeņa paaugstināšanu un pilnveidojot sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Lasīt tālāk...

 

Balvu novada Domes sēde

2014.gada 12.jūnijā plkst.10:00. notiks Balvu novada Domes sēde (Bērzpils ielā 1A, Balvos, LV-4501 (3.stāvā, Sēžu zālē)).

Darba kārtībā:

Lasīt tālāk...

 

Pludmales volejbola čempionāts

Visi pludmales volejbola cienītāji aicināti piedalīties Balvu novada atklātajā pludmales volejbola čempionātā!

Nolikums

Balvu novada atklātā volejbola čempionāta posmi:
14.06- Bērzpilī
28.06- Balvos
19.07- Bērzpilī
09.08- Balvos (Fināls).
 

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 10 jūnijs 2014 08:57)