Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads

Piedalās Baltijas ceļam 25. gadadienai veltītā konferencē

21.augustā Balvu novada Domes priekšsēdētaja vietnieks Juris Boldāns piedalījās Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītā konferencē „Pēc gadsimta ceturkšņa. Baltijas ceļš un totalitārā komunisma sabrukums: Eiropas kopīgās atmiņas un politiskās iedvesmas avots”. Konferences mērķis bija aplūkot totalitārā komunisma sabrukumu gan tā vēsturiskajā, gan mūsdienu ģeopolitiskajā perspektīvā.
Konferencē, kura norisinājās Latvijas Universitātes Lielajā aulā, notika diskusija par Baltijas valstu un Austrumeiropas valstu izvēlētajiem attīstības modeļiem un sasniegto divdesmit piecos gados kopš Baltijas ceļa, kā arī analizētas galvenās mācības, kas jāņem vērā šodienas ģeopolitiskajā realitātē.

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 22 augusts 2014 14:43)

Lasīt tālāk...

 

Balvu muižā spēkojās muižnieki no tuviem un tāliem novadiem

21.augustā vienā no skaistākajām Latgales muižām – Balvu muižā - norisinājās Latvijas piļu un muižu “Muižnieku turnīrs”, kurā bija sabraukuši muižnieki no tuviem un tāliem novadiem. Kopā sportiskās aktivitātēs iesaistījās 12 komandas no Varakļānu, Rūmenes, Gārsenes, Alsviķu, Krāslavas, Vilces, Balvu muižām, Kokneses pilsdrupām un Dikļu, Bīriņu, Cesvaines un Krustpils pilīm. Visas dienas garumā notika dažādas sportiskas un jautras aktivitātes Balvu muižas teritorijā un parkā. Lai noskaidrotu spēcīgāko, veiklāko un izturīgāko “Muižnieku turnīra” komandu, dalībnieki sacentās zābaka mešanā, siera rituļa velšanā, „muižkunga” glābšanā un citās interesantās stafetēs.

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 22 augusts 2014 14:17)

Lasīt tālāk...

 

Seminārs lauksaimniekiem

27. augustā plkst.11.00 Balvos, Brīvības ielā 46a, Ziemeļaustrumu RLP rīko semināru lauksaimniekiem „Par zaļināšanas prasību ievērošanu”, lai 2015. gadā saņemtu platību maksājumus pilnā apmērā.

 

Kamermūzikas festivāls Balvos

2014.gada 23.augustā Balvu Muižas koncertzālē notiks 15.Kamermūzikas festivāls Balvos.

Pulksten 17.00 festivāla atklāšanas koncerts
VIGILIA (gregoriskie dziedājumi un agrīnā daudzbalsība).
Vokālā grupa „SCHOLA CANTORUM RIGA”, mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis.

Lasīt tālāk...

 

Starptautiskais amatnieku tirdziņš Balvos

Aicinām 23.augustā apmeklēt Starptautisko amatnieku tirdziņu laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, kur varēsiet iegādāties gan dažādus gardumus vēdera priekam, gan košas un praktiskas lietas sev vai mājai!

 

Izremontēts Bāriņtiesas darbinieces kabinets Kubulu pagastā

Kopš šodienas Balvu novada Bāriņtiesas darbinieces kabinetā Kubulu pagastā vērojamas pozitīvas pārmaiņas- tas kļuvis skaistāks, sakoptāks un modernāks, jo nupat kabinetā ir veikts kosmētiskais remonts un iegādātas jaunas mēbeles.
Bāriņtiesas vadītāja Rudīte Krūmiņa un Kubulu pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Luksts zināja teikt, ka šajā kabinetā remonti nav bijuši ilgus gadus. „Prieks, ka, pateicoties Balvu novada Domes priekšsēdētāja sapratnei un atsaucībai, beidzot kabinets ir sakārtots, kur gan Bāriņtiesas darbiniece Gaļina Daščenko, gan apmeklētāji jutīsies daudz ērtāk un patīkamāk,” teica R.Krūmiņa.
Balvu novada pašvaldības izpilddirektore atzīst, ka ir gandarīta par katru paveikto remontu kādā no pašvaldības iestādēm, jo tieši no maziem sīkumiem kopā veidojas lielas lietas.

 

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 20 augusts 2014 17:01)

 

Balvos tiksies Latvijas muižu ļaudis

Ik gadu Latvijas piļu un muižas asociācijas biedri un interesenti tiekas īpašā "Muižnieku turnīrā", kurš katru reizi notiek citā vietā. Šogad par turnīra norises vietu ir izvēlēta Balvu muiža, jo aizvadītā gada sacensībās Cesvainē, Balvu muižas kolektīvs, iegūstot otro vietu, ieguva arī tiesības šīs sacensības rīkot Balvos. Tradicionāli gan šo pasākumu pie sevis rīko turnīra uzvarētājs, tomēr Cesvainē pirmo vietu ieguva paši cesvainieši, līdz ar to šogad 21.augustā Balvu muižas apkārtnē pulcēsies vairāk nekā 150 dalībnieki, lai sportiskā un jautrā gaisotnē pavadītu dienu.
Muižnieku turnīrs sāksies ar atklāšanas ceremoniju plkst. 11.00, kam sekos galmu prezentācijas. Savukārt ap plkst.12.30 sāksies dažādas sportiskas un jautras aktivitātes Balvu muižas teritorijā, parkā un Lāča dārzā. Šogad turnīra dalībnieki sacentīsies zābaka mešanā, siera rituļa velšanā, „muižkunga” glābšanā un citās interesantās stafetēs.
Paralēli sportiskajām aktivitātēm dienas gaitā būs iespēja baudīt „Muižnieku turnīra” gaisotni āra kafejnīcā, piedalīties ekskursijās pa Balvu pilsētu, vizināties ar zirgiem, laivām, kā arī ar plostu „Vilnītis” izbraukt pa Balvu ezeru. Turnīrs noslēgsies ar apbalvošanu un balli turnīra dalībniekiem.
 

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 20 augusts 2014 09:13)

 

Par rūpniecisko (pašpatēriņa) zveju Pērkonu ezerā 2015.gadā

Balvu novada pašvaldība informē, ka līdz 2014.gada 20.augustam iespējams pieteikties rūpnieciskajai (pašpatēriņa) zvejai Pērkonu ezerā 2015.gadā.

Ja rūpnieciskās zvejas iesniegumu skaits pārsniegs neiznomāto un brīvi pieejamo rūpnieciskās zvejas tiesību iespējas, tiks rīkota rūpnieciskās zvejas tiesību nomas izsole.

Pieteikties var Balvu novada pašvaldībā, Bērzpils ielā 1A, Balvos, 34. kabinetā katru darba dienu no plkst.8.30 līdz 17.00. Informācija pa tālruni 64520932.

 

Iesnieguma veidlapa