Atbalsts Ukrainai


Mums jāatrod simbols, kas mūs vieno!

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 22 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Attēls ar jautājuma zīmi ģerboņa vietā

Līdz 15.jūlijam iedzīvotājiem bija iespēja izteikt savu viedokli par piedāvātajiem jaunizveidotā Balvu novada ģerboņu variantiem. Pirmajā variantā - Sudraba vilka galva un austoša zelta saule tumši zilā fonā, otrajā variantā - Melna vilka galva un austoša sudraba saule purpura sarkanā fonā. Nobalsot varēja gan elektroniski, gan izgriežot aptaujas anketu no pašvaldības informatīvā izdevuma “Balvu Novada Ziņas”. Kopā tika saņemtas (gan elektroniski, gan papīra formātā) 2485 balsis, kuras sadalījās sekojoši - 43 % jeb 1073 balsis par pirmo variantu un 57% jeb 1412 balsis par otro variantu. Interneta balsojumā par pirmo variantu bija 585 balsis, par otro 1387 balsis, papīra formātā – par pirmo variantu 488, par otro  - 25. Ja rēķinām pēc kopējā iedzīvotāju skaita (pēc PMLP datiem uz 01.01.2022) savu viedokli izteica 12,6% iedzīvotāju.

Lasīt tālāk...


Aizvadīti pirmie jaunizveidotā Balvu novada svētki

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 19 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

orkestris bd144Jūlija pašā vidū tika nosvinēti pirmie jaunizveidotā Balvu novada svētki. Vairāku dienu garumā iedzīvotājiem un viesiem tika piedāvātas dažnedažādas aktivitātes un pasākumi,  katrs varēja atrast sev saistošāko notikumu vai nodarbi.
Veicinot Balvu novada iedzīvotāju kopības sajūtu, Balvu novada svētki tika atklāti sportiskā gaisotnē, kad 13. jūlijā Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos sporta spēlēs tikās Balvu novada pašvaldības darbinieku un iedzīvotāju komandas, lai cīnītos par ceļojošo kausu, kuru ieguva Krišjāņu pagasta komanda, un tas nozīmē, ka nākošgad, Balvu novada svētkos, Balvu novada pašvaldības darbinieku un iedzīvotāju sporta spēles notiks Krišjāņu pagastā.

Lasīt tālāk...


Labklājības ministrija un SIA “AC Konsultācijas” aicina piedalīties aptaujā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 21 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

parakstisanas 2f2ba

Labklājības ministrija sadarbībā ar SIA “AC Konsultācijas” veic pētījumu, lai uzzinātu, kāds atbalsts bērnu audzināšanā ir nepieciešams vecākiem ar invaliditāti. Pētījuma rezultātā tiks sagatavoti priekšlikumi, kuri tiks publicēti ministrijas mājaslapā šī gada nogalē.  
Pētījuma ietvaros tiek veikta aptauja, kuras mērķa grupa ir bērnu vecāki vecumā no 20 līdz 65 gadiem, kuriem ir invaliditāte un kuri audzina bērnu (-us) līdz 18 gadu vecumam. Aptauja pamatā norisinās elektroniski.
Saite uz aptauju tiešsaistē: https://www.visidati.lv/aptauja/1886314086/
Aptauja ilgs līdz šī gada 11. augustam, taču lūdzam respondentus aizpildīt anketu pēc iespējas drīzāk. Jebkādu tehnisku jautājumu gadījumos lūdzam sazināties ar SIA “AC Konsultācijas” projektu asistenti Adeli Jansoni, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr. 2933811.

Lasīt tālāk...


Vēl pēdējo nedēļu ir iespēja parakstīties par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 06 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

parakstisanas 2f2ba

Līdz šī gada 29.jūlijam vēl ir iespēja parakstīties par vēlētāju iniciatīvu - likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē”, par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Ierosinātājs: "Latvijas vīru biedrība".
Elektroniski to ir iespējams izdarīt portālā latvija.lv, ierakstot meklētājā “Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām”, autorizējoties un veicot atzīmi par parakstīšanos.
Links: https://latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP177/Apraksts
Klātienē ir iespēja parakstīties Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC), Partizānu ielā 14, Balvos, kā arī dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, Bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai pie zvērināta notāra.
Parakstu apliecināšana pie notāra un Bāriņtiesā ir maksas pakalpojums, bet pagastu pārvaldēs un VPVKAC bez maksas.
Tāpat turpinās vēlētāju iniciatīvas:

Lasīt tālāk...


Balvu novada domes komiteju sēdes 2022. gada 21.jūlijā

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 18 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

julijs 2022

Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas sēde 2022.gada 21.jūlijā plkst.09.00.

Darba kārtībā:
1. Par Balvu novada Sociālās pārvaldes struktūrvienību - Feldšerpunktu maksas pakalpojumu cenrāža apstiprināšanu. (ziņo T.Valujeva, E.Teice)
Informatīvi jautājumi:

2. Par situāciju ar ģimenes ārstu nodrošinājumu novadā un iespējamajām perspektīvām. (ziņo L.Kozlovska)
3. Par sociālo palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem. (ziņo L.Līdaciņa)

Lasīt tālāk...


Tautsaimniecības un vides komitejas sēde 2022.gada 20.jūlijā plkst.09.00

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 15 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

julijs 2022

2022.gada 20.jūlijā (trešdien) plkst. 09.00 Bērzpils ielā 1A, Balvos, 3.stāvā, Sēžu zālē, notiks Balvu novada domes Tautsaimniecības un vides komitejas sēde.

Darba kārtībā:

1. Par saistošo noteikumu Nr.____/2022 “Par reklāmu, priekšvēlēšanas aģitācijas materiālu un citu informatīvo materiālu izvietošanu Balvu novadā” pieņemšanu. (ziņo A.Avotiņa)
2. Par valsts vietējā autoceļa V463  “Pāliņi-Gailīši” pārņemšanu. (ziņo A.Zelčs)
3. Par valsts vietējā autoceļa V466  “Balvi-Teteri-Upatnieki” pārņemšanu. (ziņo A.Zelčs)

Lasīt tālāk...


Jauniešu diena "ZVAIGZNĀJA KUBS" Lāča dārzā

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 15 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

5 7e80a15. jūlijs Balvu novadā tiek atzīmēts kā Balvu novada svētku diena jauniešiem. Šajā dienā, Lāča dārzā Balvos, novada jaunieši un citi interesenti apmeklēja pasākumu "ZVAIGZNĀJA KUBS".
Mūziķe Agnese Rakovska šovasar uzsāka ar mūziku saistītu aktivitāti jauniešiem – “Zvaigznāja kubu”, kurā ikviens interesents var piedalīties bez maksas. Projekta nolūks ir izglītot un parādīt, cik dažāda var būt mūzika. Sadarbībā ar Lieni Šiliņu, arhitektūras biroju “NOONSOON” vadītāju, tika radīta īpaša pārvietojama “Zvaigznāja kubs” skatuve, kuras iekšienē iekārtota ierakstu studija un izdevniecības Zvaigzne ABC bibliotēka, bet ārēji - vides objekts.

Lasīt tālāk...


Nākamgad Balvu novada svētku sporta spēles notiks Krišjāņu pagastā

Kategorija: Ziemeļlatgales Sporta centrs
Ceturtdiena, 14 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Jūlijs 2022

Krišjāņu pagasta pārvalde izcīna ceļojošo kausu

13. jūlijā, Balvu novada svētku ietvaros, Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos sporta spēlēs tikās Balvu novada pašvaldības darbinieku un iedzīvotāju komandas. Sporta spēlēs aicināja piedalīties ne tikai pilsētu un pagastu pārvaldes, bet arī aktīvos novada iedzīvotājus, veicinot Balvu novada iedzīvotāju kopības sajūtu.

Lasīt tālāk...


Aicinājums piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās!

Kategorija: Tour de Crafts
Trešdiena, 13 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūlijs 2022

radosas darbnicas 827efBalvu novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus apmeklēt Balvu novada svētku pasākumus Lāča dārzā un parkā, kur projekta LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā” (Tour de Crafts), ietvaros būs iespēja bezmaksas piedalīties radošo darbnīcu aktivitātēs.
Radošo darbnīcu laikā būs iespēja no auduma veidot skaistas ziedu rotas, kuras var piestiprināt pie lentes un izmantot kā galvas vai rokas rotājumu. Savukārt saldumu cienītājiem būs iespēja pagatavot veselīgu našķi bez cukura – dateles šokolādē.
Radošās darbnīcas vadīs Atbalsta māja “Brīvupes”.


Iedzīvotāju ievērībai!

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 07 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Kapsētu apsekošana 2022Balvu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās kapu teritorijās tiek veikta nekopto kapavietu apsekošana un aktēšana, un tiek uzstādīta brīdinājuma zīme - mietiņš ar dzeltenā krāsā nokrāsotu augšējo daļu, kurā norādīts aktēšanas gads*.

Balvu novada saistošie noteikumi Nr.1/2022 “Par kapsētu uzturēšanu un apsaimniekošanu Balvu novadā” nosaka Balvu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo pašvaldības kapsētu kārtības noteikumus, kapavietu piešķiršanas, kopšanas un uzturēšanas kārtību, apbedīšanas kārtību, kapliču izmantošanas kārtību, kā arī administratīvo atbildību par noteikumos paredzēto prasību pārkāpumu.

Tajos ir paredzēts, ka reizi gadā kapsētas apsaimniekotājs (kapu pārzinis vai pārvaldes vadītāja norīkota persona) apseko nekoptās kapavietas, sastāda aktu par katru nekopto kapavietu un marķē to ar brīdinājuma zīmi. Brīdinājuma zīmi nostiprina nekoptās kapavietas laukumā vismaz 0.5 m augstumā, augšējo daļu iekrāsojot viegli pamanāmā dzeltenā krāsā. Brīdinājuma zīmes paraugu un informāciju, kur nepieciešams vērsties, redzot šādu zīmi kapavietā, izvieto uz informācijas stenda pie ieejas kapsētā vai kapličas.

Sastādot aktu par nekopto kapavietu, kapsētas apsaimniekotājs organizē informācijas par nekoptās kapavietas ievietošanu pašvaldības informatīvajā izdevumā "Balvu Novada Ziņas", uz informācijas stenda pie ieejas kapsētā, kā arī pašvaldības tīmekļa vietnē www.balvi.lv, norādot kapsētu, kurā atrodas nekoptā kapavieta, kā arī brīdinājumu par iespējamo kapavietas uzturēšanas tiesību izbeigšanu un uzaicinājumu kapavietas uzturētājam vai viņa pilnvarotai personai sakopt kapavietu un ierasties pie kapsētu apsaimniekotāja.

Ja trīs gadu laikā ir sastādīti trīs akti par nekopto kapavietu un kapavietas uzturētājs vai viņa pilnvarotā persona pēc trešā akta sagatavošanas trīs mēnešu laikā nav sakopusi kapavietu un nav ieradusies pie kapsētas apsaimniekotāja, kapavietu uzskata par aktētu. Šajā gadījumā kapsētas apsaimniekotājam ir tiesības kapavietu nolīdzināt un piešķirt to virsapbedījumam.

 

*Atbilstoši Balvu novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr1./2022 “Par kapsētu uzturēšanu un apsaimniekošanu Balvu novadā”, ar kuriem var iepazīties https://www.vestnesis.lv/op/2022/44.22

Informācija: Iluta Jaunžeikare


Pirmie Balvu novada folkloras kolektīvi dodas uz festivālu “Baltica 2022”

Kategorija: Folkloras festivāls “Baltica 2022”
Ceturtdiena, 07 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūlijs 2022

Pirmie Balvu novada folkloras kolektīvi dodas uz festivālu “Baltica 2022”

7.jūlija rītā Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis, Viļakas folkloras kopa un kapela “Atzele”, Medņevas etnogrāfiskais ansamblis un folkloras kopa “Egle” devās uz Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” norises vietām Inčukalnā, Inciemā, Mālpilī.

Mūsu novada pirmos festivāla dalībniekus 7.jūlija rītā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra ar ceļa vārdiem uzmundrināja Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Kultūras pārvaldes vadītāja Rudīte Krūmiņa.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei