Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads

Skolas gatavojas jaunajam mācību gadam

Tuvojas 1.septembris, tātad jaunais mācību gads ir klāt. Un kā katru gadu, arī šogad augusta beigās Balvu novada pašvaldības izpilddirektore Inta Kaļva kopā ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāju Noru Apīni un speciālistiem apmeklē katru novada izglītības iestādi, lai aplūkotu, kas gada laikā ir paveikts un apzinātu vajadzības.

Lasīt tālāk...

 

Starptautiskais Amatnieku tirgus Balvos

Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta 2007-2013 Projekta ELRII-308 „Saglabāt, lai nepazaudētu- kultūrvēsturiskā mantojuma aizsargāšana” starptautiskā noslēguma pasākuma „Pelēko akmeņu stāstu dienas” ietvaros Balvos noritēja Starptautiskais Amatnieku tirgus. Priecēja amatnieku atsaucība, kuri stingri turēja savu vārdu un jau agrā sestdienas rītā, 23. augustā, mērodami tuvākus un tālākus ceļus, neraugoties uz pasmagiem lietus mākoņiem, bija Balvos.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 26 augusts 2014 09:22)

Lasīt tālāk...

 

Izskanējis jau 15.Kamermūzikas festivāls

Šogad jau 15.gadu Balvu muižas koncertzālē pulcējās klasiskās mūzikas cienītāji, lai baudītu Kamermūzikas festivāla piedāvātos koncertus. Balvos šis ir viens no retajiem festivāliem, kurš notiek katru gadu.
Zīmīgi, ka festivāla atklāšanas koncerti notika tieši 23.augustā, kad tika atzīmēta Baltijas ceļa 25.gadadiena. „Tieši šodien pirms 25 gadiem Baltijas valstu cilvēki sadevās rokās, lai veidotu Baltijas ceļu. Toreiz neviens neapzinājās, cik tas bija nozīmīgi. Bet šodien redzams, cik svarīgs ir bijis šis notikums,” uzsvēra Balvu novada Domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Boldāns, pateicoties tā laika Baltijas ceļa vadītājam Jurim Annuškānam, kā arī Egonam Salmanim un Rutai Cibulei. Domes priekšsēdētāja vietnieks izteica pateicību arī festivāla apmeklētājiem un mūziķiem, kuri mērojuši tuvākus un tālākus ceļus, lai piedalītos festivālā un priecētu klausītājus. „Lai visiem stipra veselība, Dieva svētība un veiksme,” vēlēja J. Boldāns.
Kā ierasts, Kamermūzikas festivāls Balvos notika divas dienas, kurās varēja baudīt gregoriskos dziedājumus, klavieru, vijoles, čella un citu instrumentu skaņas.
 

 

Piedalās Baltijas ceļam 25. gadadienai veltītā konferencē

21.augustā Balvu novada Domes priekšsēdētaja vietnieks Juris Boldāns piedalījās Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītā konferencē „Pēc gadsimta ceturkšņa. Baltijas ceļš un totalitārā komunisma sabrukums: Eiropas kopīgās atmiņas un politiskās iedvesmas avots”. Konferences mērķis bija aplūkot totalitārā komunisma sabrukumu gan tā vēsturiskajā, gan mūsdienu ģeopolitiskajā perspektīvā.
Konferencē, kura norisinājās Latvijas Universitātes Lielajā aulā, notika diskusija par Baltijas valstu un Austrumeiropas valstu izvēlētajiem attīstības modeļiem un sasniegto divdesmit piecos gados kopš Baltijas ceļa, kā arī analizētas galvenās mācības, kas jāņem vērā šodienas ģeopolitiskajā realitātē.

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 22 augusts 2014 14:43)

Lasīt tālāk...

 

Balvu muižā spēkojās muižnieki no tuviem un tāliem novadiem

21.augustā vienā no skaistākajām Latgales muižām – Balvu muižā - norisinājās Latvijas piļu un muižu “Muižnieku turnīrs”, kurā bija sabraukuši muižnieki no tuviem un tāliem novadiem. Kopā sportiskās aktivitātēs iesaistījās 12 komandas no Varakļānu, Rūmenes, Gārsenes, Alsviķu, Krāslavas, Vilces, Balvu muižām, Kokneses pilsdrupām un Dikļu, Bīriņu, Cesvaines un Krustpils pilīm. Visas dienas garumā notika dažādas sportiskas un jautras aktivitātes Balvu muižas teritorijā un parkā. Lai noskaidrotu spēcīgāko, veiklāko un izturīgāko “Muižnieku turnīra” komandu, dalībnieki sacentās zābaka mešanā, siera rituļa velšanā, „muižkunga” glābšanā un citās interesantās stafetēs.

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 22 augusts 2014 14:17)

Lasīt tālāk...

 

Seminārs lauksaimniekiem

27. augustā plkst.11.00 Balvos, Brīvības ielā 46a, Ziemeļaustrumu RLP rīko semināru lauksaimniekiem „Par zaļināšanas prasību ievērošanu”, lai 2015. gadā saņemtu platību maksājumus pilnā apmērā.

 

Kamermūzikas festivāls Balvos

2014.gada 23.augustā Balvu Muižas koncertzālē notiks 15.Kamermūzikas festivāls Balvos.

Pulksten 17.00 festivāla atklāšanas koncerts
VIGILIA (gregoriskie dziedājumi un agrīnā daudzbalsība).
Vokālā grupa „SCHOLA CANTORUM RIGA”, mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis.

Lasīt tālāk...

 

Starptautiskais amatnieku tirdziņš Balvos

Aicinām 23.augustā apmeklēt Starptautisko amatnieku tirdziņu laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, kur varēsiet iegādāties gan dažādus gardumus vēdera priekam, gan košas un praktiskas lietas sev vai mājai!