Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads

Piesakies CIEMOS!

Latvijas jaunatklāšanas raidījuma TE! veidotāju komanda ir apņēmusies radīt jaunu, līdz šim nebijušu TV raidījumu – brīvdabas spēli, kas kopīgā azartā apvienos 3 paaudžu ļaudis no visiem Latvijas lauku novadiem.
Spēle “Ciemos” pamodinās to azartu, kas Latvijas iedzīvotāju starpā dzirkstī brīžos, kad “jāsamizo” kaimiņciems futbola mačā vai jāuzvar cīņā par sakoptāko pagasta sētu. Galu galā, šīs spēles rezultātā noskaidrosies, kurā Latvijas novadā un ciemā mīt visvarošākie ļaudis.

Lasīt tālāk...

 

Notiks nolietotās elektrotehnikas vākšanas akcija “Sper EKOsoli”

No 1.jūlija līdz 30.jūlijam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta elektrotehnikas savākšanas akcija “Sper EKOsoli”, kuras laikā iespējams bez maksas nodot nolietotu, neizjauktu dažāda izmēra elektrotehniku – sākot no ledusskapja un beidzot ar mobilā telefona lādētāju un citām ierīcēm.

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: ”Elektrotehnika satur daudz dažādu materiālu, kas pēc nolietošanās izmesti, piemēram, neatbilstošos konteineros, mežos un citviet, var radīt draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi. Vairākas elektrotehnikas detaļas ir piemērotas otrreizējai pārstrādei. Akcijas mērķis ir samazināt šo materiālu nonākšanu tiem nepiemērotās vietās, mudināt iedzīvotājus domāt par resursu saudzēšanu. Atgriežot otrreizējai pārstrādei piemērotos materiālus apritē, tiek sperts solis tuvāk sakoptākai Latvijai.”

Lasīt tālāk...

 

Ministru prezidente sveic Tilžas vidusskolas absolventus un novēl uzdrīkstēties

2014. gadā 21.jūlijā Tilžas vidusskolā notika 12.klases izlaidums, kurā piedalījās arī Tilžas vidusskolas absolvente, Latvijas valsts Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

2014. gadā 21.jūlijā notikušais izlaidums ar zelta burtiem tiks ierakstīts Balvu novada Tilžas vidusskolas vēsturē. Tam ir vairāki iemesli. Apliecinājumu par vidējās izglītības iegūšanu, paldies vārdus no skolas direktora un ziedus no apsveicējiem saņēma vienpadsmit jaunieši, kas ar savām sekmēm un ārpusskolas aktivitātēm sekmīgi ir nesuši skolas un pagasta vārdu novada un valsts mērogā. Savu dzimto skolu šajā dienā apciemoja arī Ministru prezidente, ekonomikas zinātņu doktore, tilženiete Laimdota Straujuma. Viņas sasniegumi izglītībā un karjerā katram no Tilžas jauniešiem var kalpot kā motivācija, ka darbs un gribasspēks ir līdzekļi, kā gūt sasniegumus. Uz izlaidumu bija ieradies arī Staņislavs Razāns, kurš bija Tilžas vidusskolas direktors laikā, kad Tilžas vidusskolā mācījās un to absolvēja L. Straujuma.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 01 jūlijs 2014 14:07)

Lasīt tālāk...

 

,,Dziesmas dvēseli meklējot” plenērs Tilžā

No 16.-20. jūnijam notika Balvu novada jaunatnes iniciatīvu atbalstītais projekts- plenērs, radošās darbnīcas ,,Dziesmas dvēseli meklējot”. Tā dalībnieki bija Tilžas vidusskolas 3.-9. klašu kora dalībnieki un kora diriģente Linda Vītola.
Projekta realizācijā palīdzēja arī skolotājas Aiva Aleksandrova un Inese Pujate.
Kora dalībnieki nedēļas garumā lietderīgi un kvalitatīvi pavadīja savu brīvo laiku, pilnveidoja muzicēšanas un vokālās prasmes.
Katrs plenēra rīta cēliens sākās ar Rīta balsi, kurā dalībnieki vingroja, apvienojot kustības brīvā dabā ar dziedāšanu, darbojās ar elpošanas un skaņu artikulēšanas vingrojumiem. Katrs dalībnieks dalījās savās izjūtās par iepriekšējās dienas notikumiem un izjūtām un ko gaida no šīs dienas. Ik rītu tika kopīgi dziedāta arī plenēra himna ,,Dziedot dzimu, dziedot augu”.

Lasīt tālāk...

 

Kapelai ,,Aizezeres muzikanti” 30

„Mūžs rotājās skanēdamis, ābeļzari ziedēdam.
Mirdz ābele ziediņos, mūžs mirdz dziesmu pērlītēs!”

28.jūnijā Vīksnas Tautas namā tika svinēta “Aizezeres muzikanti” kapelas pastāvēšanas 30 gada diena. Koncertā Pēterdienas ieskaņās piedalījās kapelas “Aizezeres muzikanti”, “Atdzele” no Viļakas, “Blāzma” no Žīguriem un Kubulu jauktais vokālais ansamblis. Pasākumā atcerējās kapelas raženos darba gadus, pieminēja vecos muzikantus un kopā ar draugiem vienojās skanīgās dziesmās.

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 30 jūnijs 2014 15:04)

Lasīt tālāk...

 

Balvu teritoriālā invalīdu biedrība aicina piedalīties seminārā

Balvu teritoriālā invalīdu biedrība, šī gada 1.jūlijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Balvos, Raiņa ielā 52, 3.st. zālē (projekta„ Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros) rīko semināru „Neirorehabilitācijas programma mājas apstākļos”, sadarbībā ar Biedrību „Dižvanagi” no Liepājas un SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” ārsti, pediatri Jūliju Cīruli - Galūzu.
“Mājas Neirorehabilitācijas programmas” īstenošanas pamatā ir vecāku izpratne par bērna veselības stāvokli un motivācija pašiem katru dienu ar bērnu strādāt, lai to uzlabotu. Tādēļ bērnu vecākiem, apgūstot teorētiskas un praktiskas zināšanas par bērna nervu sistēmu, tās problēmām, ir iespēja pašiem veicināt bērna attīstību. Neirorehabilitācijas programmas pielietošana ļauj būtiski uzlabot bērniem ar invaliditāti dzīves kvalitāti un sniedz tik ļoti nepieciešamo atbalstu viņu vecākiem.

Lasīt tālāk...

 

Balvos skatāmi košie Osvalda Zvejsalnieka darbi

No 26.jūnija Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma gleznotāja Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstāde „Terra Vitae”. Dzīve uz šīs zemes ir aizraujoši krāsaina un piepildīta interesantiem stāstiem, dažus no tiem var „izlasīt” mākslinieka gleznās.
Ar gleznu izstādi „Terra Vitae” gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks šogad atzīmē 70. dzīves jubileju un iepriecina skatītājus ar košiem un krāsu toņos sulīgiem darbiem, kas tapuši vasaras un rudens plenēros.
Gleznotājs, kuram ļoti tuvas ir grāmatas, tāpēc nav brīnums, ka viņa darbi apskatāmi tieši bibliotēkā, izstādes atklāšanā teica, ka „ar tām jubilejām ir tā - tie mani gadi diez vai kādam lielu prieku sagādā, taču tas jāpieņem tā mierīgi, kā ir, tā ir, bet visiem tie pienāk, tā ka viss normāli. Ja uguns izdeg, tad paliek ogles. Cilvēkam tās ogles ir atmiņas. Tāpēc tagad mēs šajās atmiņas kavējamies. Gribās apbraukāt savas Latgales vietas, kur ir savu laiku būts un gleznots, kur daudz skaisti mirkļi bijuši. Lai pasildītos pie atmiņu oglēm, pateicoties Balvu Centrālās bibliotēkas vadītājai Rutai Cibulei, ir šis pasākums Balvos, kur ļoti patīkami satikt senus paziņas un labus draugus.”

Lasīt tālāk...

 

Līgo svētki Balvu novadā

Balvu novadā Līgo svētki nosvinēti ar dziesmām un dejām līdz rīta gaismai, ar tradicionālo siera ēšanu un alus dzeršanu, un ugunskura kurināšanu.
Līgo pasākumā Balvu pilsētas parka estrādē 23 skaistas latviešu dziesmas dziedāja Balvu iedzīvotāji – Inta Kaļva, Ilmārs Vizulis, Arnis Graps, Maija Laicāne, Andris Tjunītis, Anastasija Ločmele, Modris Teilāns, Ginta Zābele, Dagmāra Laicāne, Paulis Naglis, Ingars Pētersons, Anita Strapcāne, Jānis Ločmelis, Līga Šustova, Andis Grāvītis, Iveta Supe, Ivars Saide, Elita Teilāne, Jānis Trupovnieks un Astra Ločmele. Instrumentālais pavadījums – grupa „Mani Mākoņi”.

Lasīt tālāk...