Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads

Tiekas topošie līderi

Septembrī darbu atsāk skolēnu pašpārvaldes, visu mēnesi skolās notiek pašpārvalžu pārstāvju vēlēšanas un pienākumu dalīšana un pasākumu plānošana.

Pirmā tikšanās, 26.septembrī, notika Balvu novada Domes Sēžu zālē, skolu pārstāvjus uzrunāja novada Domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis. Aicināja būt atbildīgiem savās izvēlēs, atbildīgi izturoties pret viņiem uzticēto pienākumu, jo jebkurš amats uzliek lielu atbildību. Aicināja jauniešus izsapņot savu nākotni, piepildīt savas ambīcijas, atcerēties, ka aizbraucot  uz citu zemi, mēs tur varam būt par svešas zemes kalpiem un ka pa īstam varam būt saimnieki tikai savā zemē un savās mājās.

Šī diena Latvijā sākās Olimpiskās dienas zīmē. Lai pa īstam pamostos, bija nepieciešamas fiziskas aktivitātes, tāpēc visi sanākušie kopīgi pildīja Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu. Iespējams, tādas fiziskās aktivitātes Balvu novada Domes Sēžu zāle nebija pieredzējusi.

Uz sadarbību aicināja Balvu Bērnu un jauniešu centra vadītāja Olita Loseva, pieminot  šī gada pozitīvo projektu pieredzi un padarītos darbus. Jebkurai trakai idejai ir rodams pielietojums, nav nepieciešams to turēt noslēpumā.

Katras skolas pārstāvji prezentēja savas pašpārvaldes pieredzi, stāstīja par tradicionālajiem pasākumiem, šogad plānotajiem. Stacijas pamatskolas pārstāves Dita un Dagmāra rādīja foto no skolas tradicionālajiem pasākumiem un stāstīja par piedalīšanos BBJC projektā „Radiotilts”, Balvu Valsts ģimnāzijas pārstāvji Andris, Raina Anna un Gatis visiem klātesošajiem atraktīvi pastāstīja par saviem pienākumiem un notikumiem. Kristiāna un Sanda pārstāvēja Bērzpils vidusskolas skolēnu pašpārvaldi, ar prezentāciju par plānotajiem pasākumiem, atzīmējot, ka gatavojas svarīgiem pasākumiem jau šoruden, gaidot valsts svētkus novembrī. Pēc ilgāka pārtraukuma sanāksmei ir pievienojušies Tilžas internātpamatskolas skolēni, Aiga un Inese īsumā pastāstīja par savu darbu skolas pašpārvaldē. Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas pārstāves Antra un Agnese stāstīja un rādīja prezentāciju par pasākumiem, kuru organizēšanā iesaistās pašpārvaldes dalībnieki. Par starptautisku sadarbības pieredzi projektos un raibo skolas pasākumu dzīvi ar lepnumu stāstīja Balvu pamatskolas prezidents Roberts Pavlovskis. Ļoti mērķtiecīgā Tilžas vidusskolas prezidente Alise atzina, ka šie pienākumi viņai ir jauni, bet citu biedru pieredze esot uzmundrinoša un darboties rosinoša.

Lasīt tālāk...

 

Apzināsim un iepazīsim savas tautas varoņus!

Pēc maza laika sprīža, novembra sākumā, Bērzpils pagasta centrā tiks uzstādīta piemiņas zīme tiem Latvijas Brīvības cīņu dalībniekiem, kuru dzimtā vieta ir Bērzpils pusē, viņu vidū ir gan Lāčplēša kara ordeņa kavalieri, gan ģenerālis. Aicinot  skolēnus atcerēties visus Brīvības cīņu varoņus, mudinot pētīt savas dzimtās puses varoņu dzīves gaitas un sasniegumus, Bērzpils vidusskolas skolēnu parlaments  sadarbībā ar Bērzpils vidusskolas  skolotājiem rīko pasākumus, kuros aicina piedalīties citu skolu skolēnus. Pasākumu norise notiek Balvu novada jauniešu iniciatīvu projekta  konkursā atbalstītā projekta „Latgales brīvības cīnītāju piemiņas iemūžināšana Bērzpils pagastā un Balvu novadā” ietvaros. Aicinām piedalīties!

Bērzpils vidusskolas skolēnu parlaments

Vizuālās mākslas konkurss „Spēka, drosmes un varonības simboli agrāk un tagad.” nolikums

Ģenerāļa K. Olekša piemiņai veltīta kausa izcīņa volejbolā nolikums

Lāčplēša dienai veltītas ierindas skates nolikums

 

Nākamnedēļ durvis vērs jauna Balvu novada muzeja ekspozīcija

30.septembrī plkst.15.00 oficiāli tiks atklāta jauna patstāvīgā ekspozīcija Balvu Novada muzejā, kas veltīta Ziemeļlatgales nemateriālajam kultūras mantojumam. Muzeja projekts realizēts Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta „Saglabāt, lai nepazaudētu!” ietvaros. Muzeja ekspozīcija bez maksas būs apskatāma visu dienu.

Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgā valodā un izteiksmes veidos tiek atspoguļotas dažādas tēmas, tostarp tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas vietējās vērtības. Balvu Novada muzejā realizēts viens no galvenajiem mērķiem - izveidot mūsdienīgu muzeju, kurā tiktu izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažādām paaudzēm un interešu grupām. Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām - video projekcijas, novatorisks grafiskais dizains, skārienjūtīgo ekrānu programmās aplūkojams plašs informatīvais materiāls. Jaunā ekspozīcija ļauj uzrunāt dažādu paaudžu cilvēkus vienlaikus, atraktīvā veidā iepazīstina un nodod kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 23 septembris 2014 09:17)

Lasīt tālāk...

 

Sveicam konkursa “Sējējs 2014” veiksmīgāko jauno zemnieku Viesturu Lukstu!

Tradicionālā lauksaimnieku konkursa "Sējējs 2014" noslēguma ceremonijā par veiksmīgāko jauno zemnieku atzīts Balvu novada Kubulu pagasta sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Nagi un ragi” īpašnieks Viesturs Luksts.

Vēlam veiksmi un panākumus arī turpmāk!

Apbalvošanas ceremonija notika vakar, 17.septembrī, Vidzemes koncertzālē "Cēsis", un tiešraidi no tās varēja vērot arī internetā.

Veicināšanas balvas un diplomus kopumā saņēma 12 konkursa dalībnieki visās konkursa grupās, informē Zemkopības ministrija. Pavisam konkursam bija pieteikti 35 dalībnieki, kas iedalīti sešās konkursa grupās.

Vairāk informācija par konkursu un tā dalībniekiem pieejama Zemkopības ministrijas mājaslapas sadaļā „Sējējs – 2014”.

Konkursa „Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums „Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Pēdējās izmaiņas (Ceturtdiena, 18 septembris 2014 08:41)

 

Informatīvās dienas par īstenotajiem LEADER projektiem Ziemeļlatgalē

Biedrība “Balvu rajona partnerība” oktobrī organizē divas informatīvās dienas par īstenotajiem LEADER programmas projektiem Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novados. Informatīvo dienu ietvaros interesentiem tiks nodrošināts transports un iespēja apmeklēt vairāk kā 40 projektu īstenotājus Ziemeļlatgalē, iepazīties ar projektu rezultātiem, gūto pieredzi projektu realizēšanā un to sniegto ieguldījumu lauku teritoriju attīstībā. Projektu maršrutā ir iekļauti biedrību, pašvaldību, uzņēmēju un mājražotāju realizētie projekti pēdējo divu gadu laikā.

Informatīvās dienas notiks:

2014.gada 8.oktobrī
Tiks apmeklēti LEADER projektu īstenotāji Viļakas un Baltinavas novados.
Izbraukšana no Balviem (caur Viļaku, apmeklējam Baltinavas novadā realizētos projektus, atpakaļ caur Viļaku atgriežamies Balvos), precīzu maršrutu izsūtīsim dalībniekiem.
Braucienam pieteikties līdz 2014.gada 1.oktobrim!

2014.gada 22.oktobrī
Tiks apmeklēti LEADER projektu īstenotāji Balvu un Rugāju novados.
Izbraukšana no Balviem, precīzu maršrutu  izsūtīsim dalībniekiem.
Braucienam pieteikties līdz 2014.gada 15.oktobrim!

Aicinām pieteikties biedrības “Balvu rajona partnerība” biedrus, projektu īstenotājus, potenciālos projektu iesniedzējus un citus interesentus, rakstot biedrības “Balvu rajona partnerība” stratēģijas administratīvajai vadītājai Svetlanai Tomsonei uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , vai zvanot pa tālruni 26691977.

 

Topošo līderu dienas ir klāt

Atsācies mācību gads, un darbu atsāks skolēnu pašpārvaldes.

26. septembrī 10.00 Balvu novada domes sēžu zālē 3. stāvā aicināti tikties Balvu, Rugāju un Baltinavas novadu skolu skolēnu pašpārvalžu pārstāvji.

Atsāksim jauno darba cēlienu ar svinīgu sanāksmi Balvu novada deputātu darbavietā, mēģināsim iejusties deputātu vietā. Kopā izlemsim un nobalsosim par jauno darba cēlienu. Izvēlēsim skolu līderu koordinatorus.

Pasākuma otrā daļa aicinās būt atraktīviem, iemūžināties vēsturei caur foto objektīvu Balvu skaistākajās vietās gada zeltainākajā laikā. Tam sekos mini brančs Balvu Bērnu un jauniešu centra telpā „Mēs to varam”.

Kontaktinformācija pie Balvu Bērnu un jauniešu centra metodiķes Gunitas Prokofjevas  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai pa telefonu 26399275 vai twitter @gunitaprokofjev .

 

Balvu novada pašvaldība izsludina atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli sekojošu kustamo mantu:

Traktora piekabi HT-2-02, valsts numura zīme P1498LV, šasijas Nr.084, izlaiduma gads 2006.Izsoles sākumcena – EUR 1200.00 (viens tūkstotis divi simti euro, 00 centi).

Ar izsoles noteikumiem var iepazīties Balvu novada pašvaldības informatīvajā laikrakstā– „Balvu Novada Ziņas”, Balvu novada pašvaldības mājas lapā www.balvi.lv vai Balvu novada pašvaldībā 34.kabinetā, Bērzpils ielā 1A, Balvos, katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00. Šajā pat laikā interesanti var veikt izsolāmā objekta apskati.

Izsoles pretendenti pieteikumu dalībai izsolē var iesniegt Balvu novada pašvaldībā,ne vēlāk kā līdz 2014.gada 29.septembra plkst. 16.30, Balvos, Bērzpils ielā 1A.

Visiem pretendentiem līdz 2014.gada 29.septembra plkst. 16.30 jāiemaksā drošības nauda 10% apmērā no izsoles sākumcenas, t.i. EUR 120.00 (viens simts divdesmit euro, 00 centi) un reģistrācijas maksu EUR 5.00 (pieci euro, 00 centi), Balvu novada pašvaldības, Reģ.Nr. 90009115622, bankas kontā: SEB banka, kods UNLALV2X, konts: LV93UNLA 0050 0142 9173 9.

Izsole notiks Bērzpils ielā 1A, Balvos, 3.stāvā sēžu zālē, 2014.gada 30.septembrī plkst. 14.00.

Izsoles noteikumi

 

Eiroreģiona uzņēmēju partneriāts Baltkrievijā

Pēc Balvos notikušā  Eiroreģiona “Pleskava – Livonija” uzņēmēju III partneriāta (pierobežas pašvaldību uzņēmēju divpusējās tikšanās), kurā piedalījās arī viesi no Balvu novada sadarbības pašvaldības Dokšiciem Baltkrievijā un kuriem likās ļoti vērtīgas un lietderīgas šādas tikšanās, pēc kurām viņi piedalījās arī uzņēmēju partneriātos Valgā Igaunijā un Pleskavā Krievijā, nolēma šādu pasākumu organizēt arī pie sevis.

Un sestā Eiroreģiona uzņēmēju tikšanās reize notika 12. septembrī Baltkrievijā Dokšicos, kurā piedalījās četru valstu uzņēmēji un personas, kuras saistītas ar uzņēmējdarbību – no Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 16 septembris 2014 08:19)

Lasīt tālāk...