Reģionālajā vizītē Balvu novadu apmeklē Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 26 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 14 Jūnijs 2022 09:18

Inese Vaidere25. un 26.maijā Balvu novadā reģionālajā vizītē viesojās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. Pirmajā vizītes dienā apmeklēja ZS “Kotiņi”, Viļakas pilsētu un Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcu. 26.maijā I.Vaidere Rekavas vidusskolā tikās ar skolēniem un skolotājiem un pārrunāja dažādus šobrīd Eiropas Savienībā un pasaulē aktuālus jautājumus. Pēc tam I.Vaidere devās uz Balviem, kur tikās ar Balvu novada domes vadību un deputātiem un pastāstīja par darbu Eiropas Parlamentā, par aktuālajiem jautājumiem, pie kuriem pašlaik strādā.

I.Vaidere atzina, ka viss fokuss esot uz karu Ukrainā, tāpēc šobrīd notiek diskusijas un pārrunas par sesto sankciju paketi, kura varētu ietvert arī naftas embargo, kā arī plašākas sankcijas pret Krievijas fiziskām un juridiskām personām. Ja vienošanās par pirmo sankciju paketi notikusi ļoti ātri, tad šobrīd sarunas nav no vienkāršākajām, jo saprotams, ka tās skar arī pašu Eiropu. Galvenais šo sankciju mērķis ir novājināt Krievijas ekonomiku, lai tā nevarētu turpināt karu Ukrainā. Un šim jautājumam sekojošais jautājums ir, ko darīt ar lielajiem zaudējumiem, kas pašlaik ir Ukrainai. Uz doto brīdi tie esot jau apmēram 550 miljardi eiro. Kā pastāstīja I.Vaidere, tad, protams, tiks atvēlētas ievērojamas naudas summas no Eiropas Savienības Ukrainai kara seku likvidēšanai. Tikai jautājums, kad beigsies karš?

Vēl viena tēma, ko tikšanās laikā akcentēja I.Vaidere, ir enerģētika, piebilstot, ka 85 % eiropiešu būtu par to, lai mēs likvidētu savu atkarību no Krievijas energoresursiem. Pašlaik visā Eiropā izjūt straujo energoresursu cenu pieaugumu. Uz ko I.Vaidere aicināja, ka vispirms enerģija ir jātaupa, tā mēs ieekonomēsim un ietaupīsim līdzekļus, kā arī jāizmanto Eiropas Savienības atbalsta veidi alternatīvās enerģijas ieviešanai un izmantošanai.

Vizīti Balvu novadā I.Vaidere noslēdza SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”, kur tikās ar tās izpilddirektori Mariku Jermaševiču un pārrunāja aktuālos jautājumus, kas skar veselības aprūpi reģionā un valstī kopumā.

Inese Vaidere jau 18 gadus pārstāv Latvijas intereses  Eiropas Parlamentā, darbojas dažādās Eiropas komitejās. Šobrīd – Ekonomikas un monetārajā komitejā (ECON), Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejā.

Šajā laikā viņa ir aktīvi iestājusies par ES fondu pieejamību Latvijai, vienotu Eiropas vēstures izpratni un stingru nostāju pret Krieviju, nodarbinātības un uzņēmējdarbības veicināšanu, patērētāju tiesību uzlabošanu un vides aizsardzību, vienlaikus vēršoties pret ĢMO un pārmērīgu pesticīdu lietošanu.

Teksts un foto: Iluta Jaunžeikare

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei