2022. gadā tiks organizēta vēsturiski radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņa

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 10 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 22 Augusts 2022 15:37

InfoValsts vides dienesta VVD Radiācijas drošības centrs RDC informē, ka 2022. gadā tiks organizēta vēsturiski radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņa.

Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vēsturiski radioaktīvajiem priekšmetiem, kuri, iespējams, atrodas iedzīvotāju īpašumos, vēsturiskajās rūpnieciskajās zonās (piemēram, pulksteņi un kompasi ar rādija krāsu, vēsturiskie militārie priekšmeti - mērskalas, slēdži, aviācijas mērinstrumenti, kuģu pulksteņi, tanku vadības paneļi ar rādija krāsu, dūmu detektori ar plutoniju, rūpnieciskie radioaktīvie avoti). Kampaņas ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja bez maksasnodot šos vēsturiski radioaktīvos priekšmetus drošai apsaimniekošanai radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons”. Vienlaikus VVD RDC organizēs sabiedrības informēšanu par šāda veida priekšmetiem, iespējamiem riskiem, saskaroties ar šiem priekšmetiem, un kā pareizi rīkoties, ja šādi priekšmeti nonāk iedzīvotāju rīcībā.

Lai sagatavotos kampaņai un sabiedrību iepazīstinātu un sniegtu informāciju par vēsturiski radioaktīviem priekšmetiem, 2021. gadā VVD RDC sagatavoja informatīvo materiālu “Par priekšmetiem un plaša patēriņa precēm ar paaugstinātu radioaktivitāti”, kurš pieejams VVD tīmekļa vietnē ŠEIT

Kampaņas ietvaros no 10. augusta līdz 10. oktobrim iedzīvotājiem tiks piedāvāta iespēja bez maksas nodot vēsturiskos radioaktīvos priekšmetus VVD RDC Rīgā, vairākās citās Latvijas pilsētās, kā arī radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons” Baldones pagastā, Ķekavas novadā. Radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņas Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra kontaktinformācija iedzīvotājiem: telefons: +371 67084308 vai +371 67084295, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Plašāka kampaņas informācija būs pieejama no 2022. gada 8. augusta VVD tīmekļa vietnē ŠEIT.

Radiokarte

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei