27. un 28. augustā Balvu novadā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 11 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 22 Augusts 2022 15:37

Mājas kafejnīcu dienas 2022

Aicinām uz breineigu garšu un sajūtu piedzīvojumu Ziemeļlatgalē -  “Mājas kafejnīcu dienām 2022” Balvu novadā! 27. un 28. augustā Balvu novada saimnieces un saimnieki būs parūpējušies par  īpašu vasaras svētku noskaņu un gardiem ēdieniem, atverot savu saimniecību durvis, pagalmus, terases, dārzus un ierīkojot tajos improvizētas mājas kafejnīcas ar kultūras programmām, produkcijas tirdziņiem un cita veida aktivitātēm.

Ēdieni, našķi un dzērieni tapuši gan pēc pašu saimnieku un saimnieču radītajām īpašajām  receptēm, gan arī izmantojot senas un pārbaudītas ēdienu gatavošanas  receptes. Katrā mājas kafejnīcā būs padomāts arī par īpašu noskaņu, aktivitātēm un  izklaidi – meistardarbnīcas pie amatniekiem, aktīva atpūta, pikniks uz ezera, vakarēšana latgaliskā atmosfērā, kā arī pašu ražotās produkcijas tirdziņi.

Balvu novadā viesus gaidīs 12 mājas kafejnīcas:

 

Apmeklētāju ievērībai:

  • Plānojot maršrutu, pārliecinieties par mājas kafejnīcas darba laiku un vai ir nepieciešama iepriekšēja rezervācija! Laicīgi sazinies ar konkrētās vietas saimniekiem un rezervē savu laiku apmeklējumam, jo vietu skaits lielākajā daļā mājas kafejnīcu ir ierobežots! Kafejnīcas darba laiks ir tāds, kā norādīts katra konkrētā dalībnieka piedāvājumā.
  • "Mājas kafejnīcās" norēķini iespējami tikai skaidrā naudā, izņemot mājas kafejnīcu “Škladi”!
  • Dodies garšu piedzīvojumā un pie reizes noskaidro Balvu novada tūrisma informācijas centrā par apskates objektiem, kurus vari apmeklēt pa ceļam! Ieskaties kartē uz/brivdienas_ziemellatgale.
  • Pasākumā tiks filmēts un fotografēts publicitātes vajadzībām!

Ieplāno vasaras nogali Ziemeļlatgalē un dodies ciemos, nobaudīt vietējos labumus!

Kas ir Mājas kafejnīcu diena?

Mājas kafejnīcu dienā pagalmi, dārzi, sētas un citas vietas, kur ikdienā nenotiek ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par vienas dienas kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot uz vietas tapušu ēdienu, baudīt kultūras programmu un atpūtas un izklaides iespējas. Mājas kafejnīcu dienā varēs paviesoties arī pie ļaudīm, kas ikdienā neuzņem tūristus un nav profesionāli pavāri, bet šoreiz gatavi priecēt viesus ar pašu gatavotiem ēdieniem un viesmīlību, radīt svētku atmosfēru un unikālu piedzīvojumu!

Mājas kafejnīcu dienas organizē   LLTA “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un novadu pašvaldībām-reģionālajiem koordinatoriem visā Latvijā no jūlija līdz oktobrim.

Informāciju sagatavoja: Ineta Bordāne

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei