Mobilais veselības aprūpes centrs bērniem 2022.gada 24.novembrī pieņēma mazos pacientus Balvos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 25 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 28 Novembris 2022 16:52

Mobilais veselības centrs bērniem Balvos2022.gada 24.novembrī Balvos, Raiņa iela – 52 (pie Sociālās pārvaldes)  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti – okulists un otolaringologs (LOR) pieņēma mazos pacientus uz konsultācijām.

RMHC Latvija misija ir sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nokļūt pie ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu mājām un padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi.

Konsultācijas notiek transporta līdzeklī, kas ir 12 metrus garš un speciāli piemērots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai.

Bērnu apskašu rezultāti un diagnozes tiek reģistrētas datu bāzē, kas ļauj veikt statistiku par situāciju bērnu veselības jomā. Kopēts dublikāts ar ārstu atzinumu tiek nodots vecākiem, iesniegšanai savam ģimenes ārstam.

Bērniem izmeklējumi tika sniegti bezmaksas.  Viens speciālists pieņēma 20 bērnus, katram bērnam veltot 15 – 20 minūtes. Mazie pacienti kā veicināšanas  balvu par ārsta apmeklējumu saņēma kraukšķīgus, veselīgus burkānus. Mazo pacientu noskaņojums bija možs un aktīvs. Mobilajā busiņā bija iespēja skatīties multfilmas, pastaigāties pa to, uzdot jautājumus smaidīgajiem  un  atsaucīgajiem ārstiem.

Mobilais busiņš ir noslogots ar mazo pacientu apskatēm Latvijā, nākošo reizi Balvos viņam savus mazos pacientus plānots pieņemt 2023.gada februāra mēnesī un saņemt okulista, neirologa konsultācijas un nepieciešamos izmeklējumus.

Ņemot vērā ārstu atzinumu, ka daudziem mazajiem pacientiem ir veselības problēmas, Balvu novada Sociālā pārvalde atgādina, ka pabalstu veselības aprūpes izdevumu apmaksai ir tiesības saņemt Balvu novada deklarētam un faktiski dzīvojošam bērnam:

  • redzes korekcijas briļļu iegādei līdz 25,00 euro kalendāra gadā. Iesniegumam jāpievieno recepte un izdevumus attaisnojoši dokumenti;
  • ar invaliditāti un bērnam, kurš slimo ar celiakiju, līdz 150,00 euro kalendāra gadā. Iesniegumam jāpievieno izdevumus attaisnojoši dokumenti par speciālistu konsultācijām, rehabilitācijas, zobārstniecības pakalpojumiem, speciālā uztura, medicīnas preču un medikamentu iegādes izdevumiem un citu ar veselības aprūpi saistītu izdevumu apmaksai, kuri saņemti/apmaksāti pēdējo sešu mēnešu laikā.

Iesniegumu var iesniegt:

  • ievietojot īpaši paredzētā dokumentu kastē Sociālajā pārvaldē vai pagasta pārvaldēs pasta kastē;
  • sūtot pa pastu uz adresi Raiņa iela 52, Balvi, Balvu novads, LV-4501;
  • nosūtot uz e-adresi vai e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu vai izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu latvija.lv.

Persona, parakstot iesniegumu, dod atļauju iegūt, uzkrāt, apstrādāt un izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai. Pabalsta izmaksas kārtību nosaka Balvu novada Domes 2021.gada 23.septembra saistošie noteikumi Nr.7/2021 “Par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Balvu novadā”.

Sociālā pārvalde informē, ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus, klientu pieņemšana klātienē notiek pēc iepriekšējā pieraksta. Lūdzam, nepieciešamības gadījumā, iedzīvotājus sazināties telefoniski un pieteikties uz pieņemšanu pie sociālā darbinieka 27815224; 20270753.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei