Programmas „Latvijas skolas soma” pasākumi Rugāju vidusskolā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Trešdiena, 30 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 30 Novembris 2022 12:13

Simboli1.novembrī  12.klases  skolēni iepazina simbolu valodu  Rīgas kultūrvēsturiskajā mantojumā. Āra nodarbības laikā, maršrutā Mākslas akadēmija – Kr.Valdemāra iela -  Elizabetes iela – Antonijas iela – Alberta iela- Strēlnieku iela - Nikolaja Rēriha iela- Kronvalda parks, dalībnieki mācījās pamanīt dažādus simbolus Rīgas namu arhitektūrā un veidoja izpratni par to nozīmi un dažādiem vēstījumiem. Nodarbība rosināja pētīt tēlu un simbolu valodu, attīstīt iztēli, paplašināt redzesloku. Nodarbības vadītāja  māksliniece Edīte Kalniņa stāstīja, ka simboli mūs aizrauj, maina, motivē jo tajā ir spēcīga enerģija. Var pateikt vienkārši: "Es jūtos spēcīgi", taču var papildināt šo formulējumu ar simbolu, minot, kāda asociācija, kāds simbols varētu raksturot manu spēku, piemēram,  „Jūtos spēcīgi, kā lauva” vai ”Es jūtos kā leopards, sagatavojies lēcienam”.

Cik bezgalīgi daudz var būt asociāciju katrā unikālā situācijā! Ekskursijas laikā ieraudzījām, domājām, iedziļinājāmies, ko nozīmē lauvas, kaķa, pāva, ērgļa, pūķa, rozes, saules simboli, ko tie mums vēsta par Rīgas namiem un cilvēkiem. Nodarbību beidzot, radās jautājums: “Kādu simbolu varam izvēlēties katrs pats sev?”

21. novembrī Rugāju vidusskolā viesojās Mikus Abaroniņš un Arta Abaroniņa ar koncertlekciju “Es mīlu Tevi, Latvija” .

Koncertlekcija bija veidota kā dziesmu spēle, kuras laikā skolēni atklāja Latvijas mantojumu estrādes mūzikā, uzzināja jaunas lietas ne tikai par mūsu muzikālo mantojumu, bet arī citām kultūras vērtībām, kopā ar māksliniekiem iepazina folkloras mantojumu, noskaidroja, kā latvieši svin svētkus dažādos novados, no jauna atklāja lietas, ar kurām mūsu Latvijā visi varam lepoties. Skolēni ar aizrautību atbildēja uz dažādiem jautājumiem, dziedāja līdzi Latvijā populārām un nozīmīgām dziesmām ar Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera, Marata Ogļezņeva un Ulda Marhilēviča radīto mūziku un bija priecīgi par kopības sajūtu, kuras rezultātā tika iedvesmoti lepoties ar mūsu kultūras mantojumu. Paldies Mikum un Artai par valstiskuma apziņas stiprināšanu, iedvesmu, enerģiju un pozitīvām emocijām!

Logo

Skolas soma_Rugāji

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas