Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads Bibliotēkas

Tikšanās ar dabas pazinēju Ingmāru Līdaku

«Šī grāmata ir visiem, kuri grib iepazīt dzīvniekus, kas dzīvo līdzās cilvēkam,» tā savu pirmo grāmatu raksturo Ingmārs Līdaka. Ļoti daudz kas arī palicis ārpus apjomīgajā vēstījuma par dzīvo dabu mums apkārt. Tur nav neviena vārda par autora mīļākajiem dzīvniekiem bebriem, arī ne vārda par dabas pētniekam tuvajiem putniem gulbjiem, tomēr šajā izdevumā ir arī apraksti par dzīvniekiem, kas nekad nav iebriduši viņa lauku māju pagalmā, piemēram, lāci, taču daudzās lauku mājās tas nav tik reta parādība.
Kas pamudināja rakstīt un kāpēc tapa pirmā Ingmāra Līdakas grāmata, atnāciet uz Balvu Centrālo bibliotēku pajautāt pašam autoram 5.septembrī plkst.11.00.
 

 

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”. Pavisam no visas Latvijas tika iesūtīti 259 darbi, tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte.
69 labāko darbu sarakstā ir arī 2 meitenes no Balvu reģiona, kuru domraksti izpelnījās žūrijas atzinību.

Lasīt tālāk...

 

TERRA VITAE Osvalda Zvejsalnieka gleznās

No 26.jūnija Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma gleznotāja Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstāde „Terra Vitae”. Dzīve uz šīs zemes ir aizraujoši krāsaina un piepildīta interesantiem stāstiem, dažus no tiem var „izlasīt” mākslinieka gleznās.
Izstādes atklāšana 26.jūnijā plkst. 15.00.
Ar gleznu izstādi „Terra Vitae” gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks šogad atzīmē 70. dzīves jubileju un iepriecina skatītājus ar košiem un krāsu toņos sulīgiem darbiem, kas tapuši vasaras un rudens plenēros.

Lasīt tālāk...

 

Bibliotēkas darba laiks vasarā

 

Lasīšanas dienas zibakcija

 

Tilžas un Krišjāņu bibliotēku čaklākie lasītāji brauc ekskursijā!

26.aprīlī Tilžas un Krišjāņu bibliotēku lasītāji devās ekskursijā. Brauciens bija kā pateicība „Bērnu žūrijas” ekspertiem par aktīvu grāmatu lasīšanu un vērtēšanu.
Pirmais pieturas punkts bija Gulbenes Galvenā bibliotēka. Bibliotekāre izstāstīja , izrādīja bibliotēkas telpas. Tad apmeklējām Gulbenes vēstures un mākslas muzeju. Interesants bija gida stāstījums par muzeju, par bijušās muižas ēkām un tās teritoriju. Nākošais pieturas punkts bija zemnieku saimniecība „Brūklenāji”. Tajā bija apskatāmi dažādi Latvijas un eksotiskie putni, savvaļas zirgi un brieži. Bērniem lielu interesi izraisīja zirgu barošana. Interesants bija saimniecības īpašnieces stāstījums par katru putnu un dzīvnieku sugu. Uzzinājām daudz interesantu faktu par putniem, turējām rokās īstu strausa olu, redzējām aitas, kuras pašas nomet sev vilnu.

Lasīt tālāk...

 

Bibliotēku nakts aktivitātes Balvu Centrālajā bibliotēkā

25.aprīļa vakarā jau piekto reizi notika Bibliotēku nakts pasākums Balvu Centrālajā bibliotēkā.
Līdz pat vēlai vakara stundai bibliotēkā notika dažādas aktivitātes, kas saistītas ar šī gada tēmu - “Mežs ienāk bibliotēkā”. Ierastās bibliotēkas telpas pārvētās radošajās darbnīcās, filmu istabās un erudīcijas kambaros. Ikviens varēja minēt krustvārdu mīklas, spēlēt spēles, sacensties likt puzles, minēt mīklas, salikt tautasdziesmas, veidot no dabas materiāliem putniņus, uzzināt par Biolat un Elier veselīgo skuju produkciju, izgatavot koka barotavas “grāmatām”, spēlēt medības un vairāk par tām uzzināt, kā arī mēroties spēkiem orientēšanās trasītē.

Lasīt tālāk...

 

Tilžas pagasta bibliotēka uzsākusi lietotāju elektronisko apkalpošanu

24.aprīlis Tilžas pagasta bibliotēkai bija nozīmīga diena, jo no papīra formulāriem pārgājām uz lasītāju elektronisko apkalpošanu. Šī diena ieies vēsturē kā jauns pavērsiens mūsu bibliotēkas dzīvē.
Lai uzsāktu šo apkalpošanu, bija jāveic vairāki priekšdarbi. Vispirms bija jāsakārto viss grāmatu fonds. Tas nozīmē, ka katra grāmata tika izcelta no plaukta, rūpīgi apskatīta un izvērtēta, vai tiks likta elektroniskajā katalogā jeb tuvākajā laikā jānoraksta. Tad bija jāraksta elektroniskajā katalogā ievietojamo grāmatu saraksti ar sīku katras grāmatas aprakstu. Sarakstus sūtījām uz Balvu Centrālo bibliotēku metodiķei Anitai, kura visas grāmatas ievadīja elektroniskajā katalogā un mums atsūtīja katrai grāmatai piešķirto svītrkodu. Tad vēlreiz ņēmām grāmatas ārā no plaukta un līmējām tajās svītrkodus. Šis process saucas „rekataloģizācija”. Kopā tika rekataloģizētas 2300 grāmatas. Pašlaik bibliotēkas fondā ir 5406 grāmatas. Šos sagatavošanas darbus veicām divatā ar otru bibliotekāri Olgu. Tas prasīja apmēram pusgadu aktīva darba.

Lasīt tālāk...

 

Imanta Ziedoņa daiļrade pārtop fotogrāfijās

3.maijā plkst.11:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Zanes Koliņas personālizstāde „Matadatas”, kas veltīta latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa 80.dzimšanas dienai. Šī personālizstāde ir diplomdarbs, beidzot Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžu.
Foto izstādes pamatā ir autores asociācijas ar I.Ziedoņa daiļradi. Izstādē būs apskatāmi fotoattēli, kuri ir I.Ziedoņa epifāniju un dzejoļu citātu vizualizācijas. Ar izstādes palīdzību autore vēlās pievērst cilvēku uzmanību literatūrai kā garīgai vērtībai, kā arī mūsu dzimtajai valodai un tās kopšanai. Izstāde tiek izlikta Balvu Centrālajā bibliotēkā, jo tā ir viena no latviešu valodas glabātājām.
Izstādes autores iedvesmas avots jau vairākus gadus ir Imants Ziedonis, un, lasot viņa epifānijas, ir radusies doma personālizstādi veltīt šim dzejniekam. Fotogrāfiju autore atzīst: „Katra no šīm fotogrāfijām ir kā Ziedoņa domas apvienojums ar manu pieredzi un izpratni par pasauli.”
 

 

Bibliotēku nedēļa aicina

Aprīlis bibliotēkām ir īpašs mēnesis, jo visā Latvijā no 22.-27.aprīlim notiek Bibliotēkas nedēļas aktivitātes. Šī gada Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Informēts un vesels!
25.aprīlī aicinām uz Balvu Centrālo bibliotēku neierastā laikā, no plkst. 19.00-22.00 jau piekto reizi notiks Bibliotēkas nakts aktivitātes - šoreiz “Mežs ienāk bibliotēkā”.
Šai vakarā ierastās bibliotēkas telpas pārvētīsies radošajās darbnīcās, filmu istabās un erudīcijas kambaros. Ikviens varēs minēt krustvārdu mīklas, spēlēt spēles, sacensties likt puzles, minēt mīklas, salikt tautasdziesmas, veidot no dabas materiāliem putniņus, uzzināt par Biolat un Elier veselīgo skuju produkciju, izgatavot koka barotavas “grāmatām”, spēlēt medības un vairāk par tām uzzināt, mēroties spēkiem orientēšanās trasītē.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 22 aprīlis 2014 10:49)

Lasīt tālāk...