Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads Bibliotēkas

Daudzveidīga uzziņu informācija vienā datubāzē LETONIKA.LV

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, arī 2015. gadā nodrošinās neierobežotu LETONIKA.LVdatubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

LETONIKA.LV(www.letonika.lv) ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.

 Letonika.lv resursi nemitīgi tiek papildināti un tie ir sagrupēti 9 sadaļās: Enciklopēdijas, Vārdnīcas, Literatūra, MultivideValoda, Latvijas Kultūras kanons, Spēles, Ceļo, Mašīntulko.

Aicinām izmantot šo iespēju savās vietējās bibliotēkās!

 

Zīmējumu konkurss

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 24 septembris 2014 16:30)

 

Balvu reģiona bērni piedalās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiekošajā karnevāla gājienā bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!”

Pirmdien, 8. septembrī, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās vērienīgais un krāšņais karnevāla gājiens bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!", ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka un nodibinājums "Rīga 2014".

Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas, tajā skaitā 40 bērni no Balviem, Rugājiem, Viļakas, Baltinavas un Briežuciema, kuri  krāšņā karnevāla gājienā devās no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili. Tie bija bērni, kuri piedalījušies domrakstu konkursā, čakli lasījuši, vērtējuši Bērnu- Jauniešu žūrijas grāmatas. Tā kā Balvu pilsētā dzīvo labais Balvu vilks, Viļakā ezis, tad karnevāla gājienā Balvu reģions pārstāvēja brāļu Grimmu pasakas „Sarkangalvīte” varoņus: Sarkangalvītes, māmiņas un vecmāmiņas, mednieki vilciņi, ezīši, lācenīte un spilgtas puķes, kas aug mežā, kuplināja gājienu.

Karnevāla gājiens no Rātslaukuma, virzoties pāri Akmens tiltam, apstājās pie Gaismas pils, kur bērniem bija jāizcīna cīņa ar melnajiem kraukļiem, tos pārkrāsojot baltus, pēc tam dalībnieki devās iepazīties ar Nacionālo bibliotēku un piedalīties dažādās aktivitātēs, bet noslēgumā varēja noklausīties iespaidīgu „Dzelzs Vilka Jauno Jāņu orķestra ” koncertu.

Pirms karnevāla bērni apmeklēja arī Eiropas māju, kur tika iepazīstināti ar informāciju par Eiropas Savienību un bija zinoši, atbildot uz dažādiem jautājumiem, par kuriem varēja saņemt balviņas.
Aptaujājot bērnus, kas viņiem patika vislabāk, atbilde bija viennozīmīga - GAISMAS PILS!

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 10 septembris 2014 15:58)

Lasīt tālāk...

 

Tikšanās ar dabas pazinēju Ingmāru Līdaku

«Šī grāmata ir visiem, kuri grib iepazīt dzīvniekus, kas dzīvo līdzās cilvēkam,» tā savu pirmo grāmatu raksturo Ingmārs Līdaka. Ļoti daudz kas arī palicis ārpus apjomīgajā vēstījuma par dzīvo dabu mums apkārt. Tur nav neviena vārda par autora mīļākajiem dzīvniekiem bebriem, arī ne vārda par dabas pētniekam tuvajiem putniem gulbjiem, tomēr šajā izdevumā ir arī apraksti par dzīvniekiem, kas nekad nav iebriduši viņa lauku māju pagalmā, piemēram, lāci, taču daudzās lauku mājās tas nav tik reta parādība.
Kas pamudināja rakstīt un kāpēc tapa pirmā Ingmāra Līdakas grāmata, atnāciet uz Balvu Centrālo bibliotēku pajautāt pašam autoram 5.septembrī plkst.11.00.
 

 

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”

Noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss bērniem „Kā atmodināt Saulcerīti?”. Pavisam no visas Latvijas tika iesūtīti 259 darbi, tos vērtēja rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte.
69 labāko darbu sarakstā ir arī 2 meitenes no Balvu reģiona, kuru domraksti izpelnījās žūrijas atzinību.

Lasīt tālāk...

 

TERRA VITAE Osvalda Zvejsalnieka gleznās

No 26.jūnija Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma gleznotāja Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstāde „Terra Vitae”. Dzīve uz šīs zemes ir aizraujoši krāsaina un piepildīta interesantiem stāstiem, dažus no tiem var „izlasīt” mākslinieka gleznās.
Izstādes atklāšana 26.jūnijā plkst. 15.00.
Ar gleznu izstādi „Terra Vitae” gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks šogad atzīmē 70. dzīves jubileju un iepriecina skatītājus ar košiem un krāsu toņos sulīgiem darbiem, kas tapuši vasaras un rudens plenēros.

Lasīt tālāk...

 

Bibliotēkas darba laiks vasarā

 

Lasīšanas dienas zibakcija

 

Tilžas un Krišjāņu bibliotēku čaklākie lasītāji brauc ekskursijā!

26.aprīlī Tilžas un Krišjāņu bibliotēku lasītāji devās ekskursijā. Brauciens bija kā pateicība „Bērnu žūrijas” ekspertiem par aktīvu grāmatu lasīšanu un vērtēšanu.
Pirmais pieturas punkts bija Gulbenes Galvenā bibliotēka. Bibliotekāre izstāstīja , izrādīja bibliotēkas telpas. Tad apmeklējām Gulbenes vēstures un mākslas muzeju. Interesants bija gida stāstījums par muzeju, par bijušās muižas ēkām un tās teritoriju. Nākošais pieturas punkts bija zemnieku saimniecība „Brūklenāji”. Tajā bija apskatāmi dažādi Latvijas un eksotiskie putni, savvaļas zirgi un brieži. Bērniem lielu interesi izraisīja zirgu barošana. Interesants bija saimniecības īpašnieces stāstījums par katru putnu un dzīvnieku sugu. Uzzinājām daudz interesantu faktu par putniem, turējām rokās īstu strausa olu, redzējām aitas, kuras pašas nomet sev vilnu.

Lasīt tālāk...

 

Bibliotēku nakts aktivitātes Balvu Centrālajā bibliotēkā

25.aprīļa vakarā jau piekto reizi notika Bibliotēku nakts pasākums Balvu Centrālajā bibliotēkā.
Līdz pat vēlai vakara stundai bibliotēkā notika dažādas aktivitātes, kas saistītas ar šī gada tēmu - “Mežs ienāk bibliotēkā”. Ierastās bibliotēkas telpas pārvētās radošajās darbnīcās, filmu istabās un erudīcijas kambaros. Ikviens varēja minēt krustvārdu mīklas, spēlēt spēles, sacensties likt puzles, minēt mīklas, salikt tautasdziesmas, veidot no dabas materiāliem putniņus, uzzināt par Biolat un Elier veselīgo skuju produkciju, izgatavot koka barotavas “grāmatām”, spēlēt medības un vairāk par tām uzzināt, kā arī mēroties spēkiem orientēšanās trasītē.

Lasīt tālāk...