Balvos notiks Nikodema Rancāna konkursa noslēgums

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 22 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Septembris 2022

305451144 404410611863461 2597451843090560850 n c9441

Nikodema Rancāna konkursam pieteikti 14 pretendenti no Rēzeknes pilsētas un novada, Balvu, Krāslavas novada un Daugavpils. Noslēguma pasākums notiks 25. septembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā (tiešraide notiks Balvu novada pašvaldības Youtube kanālā), iesākot Skolotāju dienas svinības un godinot vienu no izcilākajiem skolotājiem Nikodemu Rancānu.

N. Rancāna balvai pieteikti 14 pretendenti no piecām Latgales pašvaldībām. Pretendenti pārstāv divas nominācijas: par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolā un par radošu un psiholoģiski atbalstošu pieeju mācību un studiju vidē. Neskatoties uz to, ka otrajā nominācijā tika aicināts pieteikt izglītības iestāžu vadītājus, tajā ir daudz radošu un sirdsgudru pedagogu, kas strādā bērniem par prieku, sava aicinājuma vadīti. Tajā pašā laikā divās nominācijās nav pieteikti skolotāji, tādā veidā parādot, ka pirmsskolā un augstākajā izglītībā latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures jautājumi prasa spēcīgāku vērību un finansējumu.

Lasīt tālāk...


„Gada skolotājs 2022”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 13 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Gada skolotājs 2022


Balvu novada izglītības iestādes piedalās profesionālās pilnveides programmā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 20 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Balvu novada izglītības iestādes piedalās profesionālās pilnveides programmā “Skola katram bērnam: Iekļaujošas izglītības iespējas un risinājumi izglītības iestādē”. 

Eglaines pamatskolas un Balvu pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” pedagogu komandas ir iesaistījušās Skola2030 projekta Nr.8.3.1.1/16/l/002 “Kompetenču pieeja mācību saturā” profesionālās pilnveides programmā “Skola katram bērnam: Iekļaujošas izglītības iespējas un risinājumi izglītības iestādē”. Projekta mērķis ir ikviena izglītojamā iekļaušana, ieraugot viņa vajadzības, spējas, talantus u.c., lai sniegtu vispiemērotāko atbalstu un veidotu attīstošu mācību procesu ikvienam.

Lasīt tālāk...


STREIKS ATCELTS!!! Arī Balvu novada izglītības iestāžu darbinieki plānoja piedalīties streikā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 16 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Pedagogu streiksLatvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrība (LIZDA) 19.septembrī plānoja uzsākt izglītības un zinātnes nozares darbinieku beztermiņa streiku, kurā savu dalību bija apstiprinājuši arī 438 izglītības iestāžu darbinieki no 18 Balvu novada izglītības iestādēm.

Streika mērķis bija pievērst atbildīgo valsts amatpersonu un sabiedrības uzmanību kritiskajai nevienlīdzības situācijai nozarē un panākt streika prasību izpildi.

Lasīt tālāk...


Piešķirti Ekoskolu apbalvojumi

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 08 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 08 Septembris 2022

Eko skolu apbalvojumi 2022Arvien vairāk bērnu un jauniešu izrāda interesi par vides jautājumiem un vēlmi rīkoties klimata labā. 193 izglītības iestādes no visas Latvijas saņems Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību.

Starptautiskais Zaļais Karogs 2022./2023. mācību gadam piešķirts 94 izglītības iestādēm. Latvijas Ekoskolu Sertifikāts 2022./2023. mācību gadam piešķirts 52 izglītības iestādēm, tostarp arī Balvu Valsts ģimnāzijai, Stacijas pamatskolai, Bērzpils pamatskolai un pirmsskolas izglītības iestādei "Pīlādzītis". Savukārt pateicību par dalību Ekoskolu programmā 2022./2023. mācību gadā saņem 45 izglītības iestādes, to skaitā arī Rugāju vidusskola, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola un Eglaines pamatskola.

Lasīt tālāk...


Aizvadīta ikgadējā Balvu novada pedagogu konference

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 01 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Septembris 2022

bnp09461 df93eĪsi pirms jaunā mācību gada, 30.augustā, Balvu Kultūras un atpūtas centrā norisinājās ikgadējā Balvu novada pedagogu augusta konference, kurā valdīja pozitīva atmosfēra, draudzīgas sarunas un īpašs atkalredzēšanās prieks.
Pedagogiem īpašu sveicienu bija sarūpējuši Viktors Tilčiks un Elita Tilčika, kuru muzikālais baudījums vēl mirkli ļāva atslēgties no realitātes. Iedvesmojošu uzrunu un spēka vārdus pedagogiem jaunajā mācību gadā veltīja Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene.

Lasīt tālāk...


Balvu novada Izglītības pārvaldes sveiciens 1. septembrī!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 01 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Septembris 2022

1. septembris


Matemātikas skolotāji “iekāpj” izglītojamo kurpēs

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 31 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 31 Augusts 2022

23. un 24. augustā Balvu novada matemātikas skolotāji piedalījās kursos "IT rīku izmantošanas iespējas matemātikā devīto klašu skolēniem izvirzītā sasniedzamā rezultāta apguvei" (10h). Kursus vadīja Balvu Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Ludmila Uglovska.

Kursu sasniedzamais rezultāts – nodarbību beigās katrs skolotājs iegūtās teorētiskās zināšanas pielieto praktiskā darbā, izmantojot apgūtos IT rīkus. Lai nonāktu pie sasniedzamā rezultāta, kursu vadītāja L. Uglovska katrai skolotājai izsniedza atbalstošu izdales materiālu – detalizētu instrukciju, kā rīkoties, lai pielietotu attiecīgo IT rīku. Kursu nodarbību laikā katrs varēja papildināt šo materiālu, atzīmējot sev noderīgu informāciju, pierakstot darbību soļus vai citus vērtīgus ieteikumus.

Lasīt tālāk...


Balvu novada izglītības iestādes gatavas jaunajam mācību gadam

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 31 Augusts 2022

Balvu novada izglītības iestādes gatavas jaunajam mācību gadamStraujiem soļiem tuvojas brīdis, kad izglītības iestādēs atkal būs dzirdamas bērnu čalas un vērojamas alkas pēc piedzīvojumiem un zināšanām, ko papildinās īpašs atkalredzēšanās prieks.

Lai tuvāk iepazītos ar situāciju katrā izglītības iestādē, pārrunātu paveikto un izvirzītu mērķus jaunajam darba cēlienam, Balvu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja un izglītības darba speciālistes no 21.augusta līdz 29.augustam apmeklēja visas divdesmit deviņas Balvu novada izglītības iestādes.

Lasīt tālāk...


30. augustā norisināsies Balvu novada pedagogu konference "Mācies un iedvesmo!"

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Augusts 2022

Konference pedagogiem

Balvu novada pedagogu augusta konferences “Mācies un iedvesmo!” PROGRAMMA


Balvu Sporta skolas vasaras nometne “Dejas ritmos!”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 10 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

20220804 175104 b480fNo 1. līdz 5. augustam Balvu sporta skolas 16 Sporta deju audzēkņiem bija iespēja piedalīties vasaras nometnē “Dejas ritmos!”. Nometnes dalībnieki  pilnveidoja un attīstīja savas prasmes un deju soļus Sporta deju nodarbībās. Attīstīja savu vispārējās fiziskās sagatavotības līmeni dažādās ierastās un nestandarta aktivitātēs – velobrauciens, aktivitātes smiltīs, lāzertag, aktivitātes stadionā. Pozitīvs piedzīvojums - ekskursija uz AB parku, kurā katram izdevās atrast sirdij tīkamāko aktīvo brīvā laika pavadīšanas iespēju.

Lasīt tālāk...


Mazie pīlādzēni svin Balvu novada svētkus

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 20 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

mazie piladzeni svin balvu novada svetkus 1771aBalvu pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis" aizvadījusi radošās aktivitātēs Balvu novada svētku nedēļu. Tika pievērsta bērnu uzmanība savai Balvu pilsētai, izzinātas ievērojamas vietas, pilsētas tradīcijas. Vislielāko prieku bērniem sagādāja radošā kopdarba veidošana ”Es mīlu savu pilsētu” iestādes āra teritorijā, kurā ikviens varēja parādīt savu talantu un zīmēšanas prasmes.
Vēlam visiem  jaukus,  prieka emocijām piepildītus svētkus un ikdienas gaitas mūsu novadā!

Informāciju sagatavoja: Vadītāja vietnieks izglītības jomā Ina Aizupe

Lasīt tālāk...


Sporta svētki pirmsskolas vecuma bērniem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 17 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Augusts 2022

Sporta svētki bērniem Balvos15.jūnija rīts Balvus piepildīja ar bērnu prieku, smaidiem un čalām! Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumā pulcējās Balvu novada pirmsskolas izglītības iestāžu 4-7 gadus veci bērni, lai aktīvi un sportiski aizvadītu šo dienu. Svētku organizatori - Balvu novada Izglītības pārvalde projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/050) ietvaros ar Ziemeļlatgales sporta centra atbalstu, sarūpēja fiziski aktīvu, jautru un pārsteigumiem piepildītu dienu bērniem. Sporta svētki sākās ar iesildīšanos un rīta rosmi Ilutas Balules vadībā.

Lasīt tālāk...


Sporta svētki pirmsskolas vecuma bērniem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 07 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Sporta svētki pirmsskolas vecuma bērniem15. jūnijā norisināsies Sporta svētki pirmsskolas vecuma bērniem, projekta "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā", Nr. 9.2.4.2/16/I/050, ietvaros. Uz svētkiem aicināti izglītības iestāžu 4-7 gadus veci bērni.


Novada pirmsskolas pedagogi tiekas metodiskajā dienā Kubulu pirmsskolas izglītības iestādē “Ieviņa”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2022

Metodiskā diena 24.maijā Kubulu pirmsskolas izglītības iestādē “Ieviņa” (turpmāk PII “Ieviņa”) uz mācību gada noslēguma metodiskās apvienības (turpmāk MA) pulcējās novada pirmsskolas pedagogi, lai klātienē noslēgtu mācīšanās ciklu “Izglītības procesa īstenošana dabā”.

Kubulu PII “Ieviņa” savā darbībā ir izvēlējusies īstenot brīvdabas pedagoģijas principus, kas veicinājis padziļināti iepazīt un apgūt šo pedagoģijas virzienu. Iestādes pedagogi MA dalībniekiem bija noorganizējuši izzinošu un pieredzes bagātu dienu. Iestādes vadītāja Inga Eisaka klātesošos iepazīstināja ar iestādes misiju, vīziju, vērtībām, mērķiem un uzdevumiem, īpaši akcentējot paveikto, dabas, kā mācību vides nozīmi un brīvdabas teorijas attīstības un novērtēšanas vadlīnijām. Skolotājas Rasma Koliņa un Ilona Kaičenko dalījās pieredzē, kā izglītības procesa īstenošana dabā tika organizēta piecgadīgo bērnu grupā visa mācību gada garumā, definējot ziņu bērniem, komplekso sasniedzamo rezultātu un atspoguļojumu foto reportāžā. MA dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Kubulu PII “Ieviņa” grupu un āra mācību vides iekārtojumu un materiāliem, kā arī veikt iestādes brīvdabas teritorijas resursu izvērtēšanu. Piedalīties rotaļnodarbības aktivitātē āra vidē.

Lasīt tālāk...


Bērnu un jauniešu vasaras nometnes Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2022

Nometnes Balvu novadā 2022. gadāSākas izglītojamo vasaras brīvlaiks, tāpēc svarīgi padomāt par  bērnu  un jauniešu vasaras aktivitātēm. Saturīgai un lietderīgai brīvā laika pavadīšanai Balvu novadā bērniem un jauniešiem tiek piedāvātas vairākas nometnes - skatīt ŠEIT. 

Balvu novada pašvaldība jau vairākus gadus līdzfinansē bērnu un jauniešu vasaras nometņu organizēšanu. Šogad pašvaldības līdzfinansējumu saņems piecas vasaras nometnes. Visas nometnes būs dienas nometnes (bez nakšņošanas). Šo nometņu dalībnieki būs Balvu novada izglītības iestāžu izglītojamie un Balvu novadā deklarētie bērni vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Četras nometnes būs atvērtās nometnes – domātas jebkuram dalībniekam, viena nometne - slēgtā nometne, tās mērķgrupa būs Balvu Sporta skolas sporta dejotāji. Četru nometņu darbības ilgums – piecas dienas, vienas nometnes darbības ilgums – 10 dienas.

Lasīt tālāk...


Mācību gada izskaņā apbalvo Balvu novada izglītības iestāžu skolēnus un pedagogus

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 30 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 maijs 2022

Skolēnu un pedagogu apbalvošanas pasākums30. maijā Balvu Kultūras un atpūtas centrā vienkopus tika aicināti Balvu novada centīgākie, talantīgākie, aktīvākie skolēni un pedagogi, kuri savas skolas un Balvu novada vārdam likuši ieskanēties skaļāk un tālāk.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, uzrunājot pasākuma dalībniekus, atzina, ka ir liels gods būt kopā šādā zvaigžņu lietū, kad vienkopus pulcējušās zvaigznes, kas ir spīdējušas spoži visu aizvadīto mācību gadu. “Esam aizvadījuši ne to vienkāršāko mācību gadu, jo vēl semestru sākumā māca šaubas vai varēsim mācīties klātienē, taču mums tas izdevās. Ar dažādiem izaicinājumiem, ko esam pārvarējuši, šodien varam noliekt galvas pedagogu priekšā, skolu direktoru priekšā, kuri uzņēmās atbildību par mācību procesa nodrošināšanu klātienē. Neskatoties uz dažādām grūtībām, tika nodrošināts ne tikai mācību process, bet arī dalība olimpiādēs un konkursos. Lai kaut ko sasniegtu, ir jāvar pielikt mazliet vairāk pūļu, varbūt sevi mazliet vairāk jāpiespiež paveikt iecerēto pēc iespējas labāk un tad rezultāti neizpaliek, jo bieži vien tas “mazliet vairāk” vainagojas ar panākumiem,” sakot paldies par ieguldīto darbu un vēlot izdevušos vasaru skolēniem un pedagogiem, teica Sergejs Maksimovs.

Lasīt tālāk...


Pirmsskolas izglītības iestāžu un grupu pie skolām darba laika organizācija vasaras periodā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 25 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 maijs 2022

PII darba laiki vasarāSaskaņā ar pirmsskolas izglītības vadlīnijām, pirmskolas izglītības iestādēs un pirmsskolas grupās pie skolām obligātā mācību satura īstenošanu plāno un organizē divos posmos. Laika posmā no 1.jūnija līdz 31.augustam nodrošina mācību procesu bērna vispusīgas attīstības un iepriekšējā laika posmā iegūto zināšanu, izpratnes, pamatprasmju un caurviju prasmju, kā arī vērtībās balstītu tikumu un ieradumu nostiprināšanai. Vasaras periods ir tas laiks, kad izglītības iestāžu darbinieki dodas atvaļinājumos, darbs pirmsskolas izglītības iestādēs tiek nodrošināts apvienotās bērnu vecuma grupās, kas ir sava veida neērtības gan bērniem, gan vecākiem, gan iestāžu darbiniekiem.

Balvu novada Izglītības pārvalde ir sagatavojusi  apkopojumu par Balvu novada pirmsskolas izglītības iestāžu un grupu pie skolām darbu no 2022.gada 1.jūnija līdz 31.augustam.

Lasīt tālāk...


Informācija par izlaidumiem/ atvadām no skolām Balvu novada izglītības iestādēs

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 24 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 31 maijs 2022

Izlaidumi Balvu novadā 2022. gadāAr apkopoto informāciju par izlaidumiem/ atvadām no skolām Balvu novada izglītības iestādēs var iepazīties ŠEIT.


Mūzikas skolotāju pieredzes brauciens

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 23 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 maijs 2022

Preiļu Mūzikas skolā18. maija rītā Balvu novada mūzikas skolotāji devās pieredzes braucienā. Dienas pirmajā pusē tika apmeklēta Aglonas bazilikas Kora skolu. Skola izvietota Valsts arhitektūras pieminekļa – Aglonas bazilikas bijušā klostera telpās un ir nozīmīgs kultūrizglītības centrs. Skolas direktore iepazīstināja ar skolas mācību procesu un izrādīja mācību telpas. Skola īsteno 1 izglītības programmu: Vokālā mūzika - Kora klase. Programmas ietvaros audzēkņi dzied un apgūst klavieru, kokles un blokflautas spēli. Labākajiem audzēkņiem ir iespēja apgūt arī ērģeļspēli. Iegūtās iemaņa audzēkņi var pielietot regulāri muzicējot Aglonas bazilikas dievkalpojumos. Kā atzina direktore - tas ir labs motivētājs, lai cītīgi mācītos.

Lasīt tālāk...


Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei