Seminārs par grantu konkursa finansējumu sapulcē kuplu auditoriju

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Pirmdiena, 02 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 maijs 2022

Seminars

2022. gada 26. aprīlī tiešsaistes platformā ZOOM notika informatīvais seminārs, kurā Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības  centrs (LUC) iepazīstināja ar EEZ FI 2014. – 2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbībā” neliela apjoma grantu shēmas atklātā projektu iesniegumu konkursa “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” 2. kārtas nosacījumiem.

Semināra programma bija diezgan piesātināta – pāris stundu laikā tika izrunātas svarīgākas tēmas veiksmīgai startēšanai projektu konkursā: atbalsta saņemšanas nosacījumi un pieteikšanās kārtība (Elīna Ģipsle, grantu shēmas koordinatore),

Lasīt tālāk...


Informatīvais seminārs "Uzņēmējdarbības iespējas Ziemeļlatgalē lauksaimniecības un ar to nesaistītās nozarēs"

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Pirmdiena, 02 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 maijs 2022

SeminarsLatvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Balvu birojs aicina uz informatīvo semināru "Uzņēmējdarbības iespējas Ziemeļlatgalē lauksaimniecības un ar to nesaistītās nozarēs"" 12.maijā plkst.10.00.

Programma


14.maijā Lauku labumu tirdziņš Balvos

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Trešdiena, 13 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Aprīlis 2022

Tirdziņš

14.maijā Balvos, laukumā pie kultūras nama, no plkst.9.00 notiks tradicionālais lauku labumu jeb zaļais tirdziņš. Aicinām ikvienu apmeklēt tirdziņu, lai iegādātos dažādus lauku labumus, mājražotāju gardumus, sezonas dārzeņus, amatniecības izstrādājumus un stādus no tuvākiem un tālākiem zemniekiem, mājražotājiem, amatu meistariem un stādu audzētājiem!

Aicināti piedalīties vietējie amatnieki, mājražotāji, zemnieki un citi vietējie uzņēmēji ar savu ražoto produkciju! Tirgotājiem pieteikšanās obligāta (līdz 11.maijam)  Ziemeļlatgales Biznesa un tūrisma centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 26461435.

Lasīt tālāk...


Lauku atbalsta dienesta aktualitātes un ALTUM finansēšanas iespējas lauksaimniekiem 2022.gada sezonai

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Trešdiena, 13 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Aprīlis 2022

SIA LLKC Balvu Konsultāciju birojs Valsts Lauku tīkla ietvaros organizē informatīvo semināru lauksaimniecības zemju apsaimniekotājiem un lauku uzņēmējiem par LLKC un LAD aktualitātēm, kā arī finansēšanas iespējām, uzsākot 2022.gada sezonu.

Norises vieta: LLKC Balvu Konsultāciju birojs, Balvos, Brīvības ielā 46a, 2.stāvā zālē.
Norises laiks: 28.aprīlis, sākums plkst. 11:00
Formāts: KLĀTIENĒ un BEZMAKSAS

Tēmas:
1. SIA Latvijas Lauku konsultāciju centra Balvu konsultāciju biroja aktualitātes.
2. Lauku attīstības programmas aktualitātes 2022.gadā.
3. Atbalsta pretendentu būtiskākās kļūdas, piesakoties LAP pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos". LAD ieteikumi.
4. Aktualitātes Eiropas Savienības Tiešmaksājumos, svarīgais kontrolēs un uzraudzībā 2022.gadā.
5. ALTUM aizdevumu programmas lauksaimniekiem (apgrozāmiem līdzekļiem, investīcijām, LIZ iegādei, nekustamā īpašuma projektiem).

Lektori no Lauku atbalsta dienesta, Balvu konsultāciju biroja un ALTUM.

Semināra programma TE

Lasīt tālāk...


Aicina pieteikties radošām NEdarbnīcām “Biznesa ideju ģenerēšana un attīstīšana”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 17 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 17 Marts 2022

Ar vadmotīvu “Neviens nav neaizvietojams, toties ikviens var kļūt neatkārtojams!” 2022.gada 24. un 25.martā no plkst. 16.00 – 18.30 Latgales plānošanas reģions projekta UAP Latgale ietvaros tiešsaistē organizē divu pēcpusdienu pasākumu: NEdarbnīcu “Biznesa ideju ģenerēšana un attīstīšana”, sniedzot ieskatu tajā, kas ir laba biznesa ideja un kā tādu uzģenerēt un kā attīstīt jau esošu ideju, lai tā kļūtu konkurētspējīga, inovatīva? Jo – viena ideja spēj radīt inovatīvus risinājumus, uzlabot tehnoloģijas un mainīt pat ietekmes sfēras! 

“Tas, kurš domā, ka var iztikt bez citiem, stipri kļūdās. Bet tas, kurš domā, ka citi nevar iztikt bez viņa, kļūdās vēl vairāk” – šī 17.gs franču aristokrāta un dumpinieka Fransuā VI de Larošfuko atziņa ir aktuāla arī mūsdienu idejas autoram un uzņēmējam, kam strauji mainīgajā pasaulē ir jāspēj veidot tāds vērtības piedāvājums, kas atbild uz klienta izaicinājumiem un apmierina viņa ambīcijas.

Lasīt tālāk...


Tiešsaistes pasākums “Latgales Biznesa klubs Balvos”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 04 Marts 2021
Pēdējās izmaiņas: 19 Marts 2021

Informatīva afiša par pasākumu “Biznesa klubs Balvos”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales reģiona Rēzeknes nodaļa sadarbībā ar Balvu novada pašvaldības Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centru organizē uzņēmēju LTRK Latgales Biznesa kluba pasākumu Balvos GoToMeeting platformā 2021.gada 12. martā no plkst.13.00 līdz 15.00.

Lasīt tālāk...


Pašvaldības sadarbība ar sociālajiem uzņēmējiem

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Piektdiena, 05 Februāris 2021
Pēdējās izmaiņas: 05 Februāris 2021

2. februārī, ZOOM tiešsaistē esošie un topošie Balvu novada sociālie uzņēmēji, tikās ar Balvu pašvaldības vadību un speciālistiem, ar mērķi savstarpējas sadarbības efektīvākai veidošanai.

Diskusijā piedalījās Balvu novada pašvaldības vadība: domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova, izpilddirektores vietniece Gunta Raibekaze, Sociālā dienesta vadītāja Viktorija Puka, uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Gunta Božoka, Finanšu un attīstības nodaļas vadītāja Olga Siņica.

Lasīt tālāk...


Aicinām uzņēmējus pieteikties valsts noteiktajiem atbalsta instrumentiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Piektdiena, 05 Februāris 2021
Pēdējās izmaiņas: 05 Februāris 2021

Aicinām uzņēmējus pieteikties valsts noteiktajiem atbalsta instrumentiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, ko administrē Valsts ieņēmumu dienests:

  1. Dīkstāves atbalsts. Pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) atrodas dīkstāvē. Šis atbalsts pieejams arī pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā.
  2. Atbalsts algu subsīdijai. Pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) strādā nepilnu darba laiku. Uz atbalsta izmaksas brīdi uzņēmumam nedrīkst būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro, ja par to nav noslēgts grafiks.
  3. Grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai. Valsts atbalsta programma, kam varēs pieteikties, tiklīdz Eiropas Komisija būs pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.
  4. Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem. Pieejams pašnodarbinātajiem, patentmaksātājiem, darbiniekiem (gan skaistumkopšanas speciālistiem, gan viņu atbalsta un administrācijas personālam), kas ir vai 2020.gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī bija nodarbināti pie darba devēja skaistumkopšanas nozarē.
  5. Nodokļu samaksas termiņa pagarināšana. Uzņēmēji un pašnodarbinātie, kam krīzes ietekmē radušās nodokļu nomaksas grūtības, var lūgt nodokļu maksājumus sadalīt vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem.

PIELIKUMĀ pamatinformācija par uzņēmējiem pieejamiem atbalsta veidiem, pamatkritērijiem to saņemšanai un informācijas avotiem.


Iespēja uzņēmējiem īstenot projektus un attīstīt biznesa idejas

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Pirmdiena, 01 Februāris 2021
Pēdējās izmaiņas: 01 Februāris 2021

Lai sniegtu atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai līdz 2024. gadam, īstenojot projektus un attīstot biznesa idejas, kas radīs arī jaunas darba vietas Latgales reģionā, tiks izsludināts projektu konkurss “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē”, kas tiks īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” ietvaros.

Grantu konkursa ietvaros tiek atbalstītas gandrīz visas uzņēmējdarbības jomas un atbalstam var pieteikties jebkura fiziska un juridiska persona (mazais vai mikro uzņēmums), kas savu saimniecisko darbību veic Latgales reģionā. Projektu iesniedzēji, īstenojot jaunu biznesa ideju, var saņemt atbalstu jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai, esošu produktu uzlabošanai, ražošanas jaudas būtiskai palielināšanai vai ražošanas procesu būtiskai maiņai, kā arī esošu pakalpojumu efektivitātes uzlabošanai.

Lasīt tālāk...


Līdz 12.martam vēl vari pieteikties darbam Balvu novada uzņēmēju konsultatīvajā padomē!

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 11 Februāris 2020
Pēdējās izmaiņas: 02 Marts 2020

Pamatojoties uz uzņēmēju izrādīto interesi par konsultatīvās padomes izveidi, ir izstrādāts Balvu novada pašvaldības Uzņēmēju konsultatīvās padomes nolikums, kas apstiprināts ar 2020. gada 24. janvāra Domes lēmumu, sēdes prot. Nr. 2,4.§.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei