1991.gada barikādes atceroties

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 25 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 25 Janvāris 2023

1991. gada barikādes atceroties Viļakas muzejā20.janvārī Viļakas muzejā tikāmies ar Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, lai iepazītu 1991.gada barikāžu notikumus. Notikumi, kas vēl daudziem palikuši atmiņās. Ilgus gadu desmitus Latvija un citas valstis bija Padomju Savienības daļa, taču 20.gs 80-to gadu beigas un 90.gadu sākums bija pārmaiņu laiks. Daudzas valstis pasludināja savu neatkarību. Viena no šīm valstīm bija arī Latvija ar savu zemi, valodu, tradīcijām un cilvēkiem. Aizstāvēt savu zemi nācās barikādēs, tajās piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku no visas valsts, arī no bijušā Balvu rajona.

Kopā ar skolēniem noskatījāmies video, kurā bija redzami tā laika notikumi un visi iesaistījāmies diskusijās meklējot atbildes uz dažādiem jautājumiem. Barikādēs diezgan daudz tika izmantoti plakāti un saukļi. Skolēni strādājot grupiņās analizēja dažus plakātus un centās nolasīt informāciju, ko deva šie plakāti un saukļi.

Lasīt tālāk...


Sveces Ukrainas atbalstam

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 20 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 20 Janvāris 2023

Ziedo sveces UkrainaiGatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” un Latvijas Kultūras darbinieku biedrību aicināja Dziesmu un deju svētku kustības dalībniekus ziedot sveces, lai vēlāk tās pārtaptu ierakumu svecēs un tiktu nogādātas Ukrainas aizstāvjiem.

Laikā no 2023. gada 13. janvāra līdz 19. janvārim visā Latvijā, t.sk. arī Balvu novadā, ikviens  Dziesmu un deju svētku kustības dalībnieks, nākot uz mēģinājumiem, varēja atnest  sveces, kuras vēlāk tiks pārveidotas ierakumu svecēs un nogādātas Ukrainā.

Lasīt tālāk...


Notiks pirmais jaunās galda spēles latgaliski “Čipierkstneits” čempionāts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 16 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 16 Janvāris 2023

Pirmā galda spēle latgaliskiTrešdien, 18. janvārī, plkst. 12.20 Balvu novada Rekovā notiks pirmais jaunās galda spēles latgaliski “Čipierkstneits” čempionāts, kas reizē ar Ontona dienas svinēšanu iesāks folklorista, novadpētnieka un dzejnieka Ontona Slišāna (1948–2010) 75. jubilejas gada notikumus.

Pirmajā “Čipierkstneiša” čempionātā, kas būs daļa tradicionālā Ontona dienas pasākuma “Ontona dīnas ļustes”, piedalīties Balvu un Ludzas novada skolēnu, kuri piedalās latgaliešu valodas pulciņu aktivitātēs, komandas. Čempionāta noslēgumā skolēniem būs iespēja piedzīvot latgaliešu hip-hop mākslinieces Ūgas uzstāšanos.

Jaunā galda spēle “Čipierkstneits” ir pirmā šāda veida – zināšanu, uzdevumu, atjautības un arī veiksmes – spēle latgaliski. Tās autore ir filoloģe un dizainere Jolanta Keiša, kuras dzimtā puse ir tieši Balvu novada Šķilbani. Pie spēles izdošanas talkā gājušas biedrības “Upītes jauniešu folkloras kopa” un latgaliešu kultūras kustība “Volūda”.

Lasīt tālāk...


Aicinām uz “Tautasdziesmu teicējas.1991” ceļojošās izstādes notikumu Viļakas muzejā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 05 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 05 Janvāris 2023

Anna Strupka, teicēju izstādes atklāšanaJaunais gads Viļakas muzejā sāksies ar skaistu notikumu 11. februārī plkst. 12.00 aicinām uz izstādes atklāšanu, ko sarūpējusi Balvu pašvaldība, muzeja vadītāja Rita Gruševa, lai uz Viļaku atvestu bagātu pūru no Rīgas - tā ir ceļojošā izstāde “Tautasdziesmu teicējas.1991”.

Viļakas ziemas ceļu ragavu slieces un tautasdziesmu balsis, Ziemeļlatgales baltais Abrenes tautastērps, kas tikpat balti saskaņojas ar bērzu un sniega klajumu baltumu – sagaida savus ciemiņus no Rīgas!

Lasīt tālāk...


Balvu Centrālā bibliotēka aicina piedalīties aptaujā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 13 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 16 Janvāris 2023

Balvu Centrālās bibliotēkas aptaujaMēs, Balvu Centrālās bibliotēkas darbinieki, vēlamies uzzināt Tavu viedokli par mūsu bibliotēku, lai uzlabotu esošo Balvu Centrālās bibliotēkas pakalpojumu kvalitāti un veidotu jaunus. 

Mums ir svarīgs ikviena Balvu pilsētas iedzīvotāja viedoklis, tāpēc lūdzam Tevi veltīt nedaudz sava laika (ne vairāk kā 5 min.) un atbildēt uz 5 jautājumiem. 

Aptauju iespējams aizpildīt bibliotēkā vai elektroniski → https://forms.gle/mbkqRdtALUEtSNVg8

Aptauju aicinām aizpildīt un iesniegt līdz 2023. gada 31. janvārim.

Tekstu un vizuālo materiālu sagatavoja: Džūlija Apine


Rūķu cepuru skrējiens Vectilžā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 03 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 03 Janvāris 2023

Rūķu cepuru skrējiens VectilžāSvētku vidū – 30.decembrī – Vectilžas Sporta un atpūtas centrs aicināja ikvienu pagasta iedzīvotāju piedalīties pirmajā Rūķu cepuru skrējienā. Būtiskākais nosacījums dalībai – galvā jāliek rūķu cepure.

Pasākuma mērķis bija saliedēt ģimenes, radīt iespēju ģimenēm un draugiem būt kopā un pavadīt laiku veselīgi, izkustēties svaigā gaisā. Šīs nebija sacensības uz ātrumu, bet gan draudzīga, atbalstoša kopā būšana svētku noskaņā.

Pulcēšanās skrējienam pie lielās Ziemassvētku egles. Šeit bija paredzēts gan skrējiena starts, gan finišs. Pašiem mazākajiem rūķīšiem kopā ar vecākiem lēnā gaitā noiet vai noskriet Rūķu taku – aptuveni 150 metru garu maršrutu. Tiem, kas mazliet lielāki un izturīgāki, izskriet Ziemassvētku vecīša apli – apmēram  kilometru garu maršrutu.

Lasīt tālāk...


Ziemassvētku laiks Viļakā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 29 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Ziemassvētku laiks ViļakāZiemas Saulgriežu un Ziemassvētku laiks ir cerību, mīlestības, piedošanas un ticības laiks, gaismas uzvaras pār tumsu laiks. Gaišu domu un labu darbu laiks.

Viļakas kultūras nama kolektīvi svētkus ieskandināja Borisovā 22. decembrī pēc senajām tradīcijām ar bluķa vilkšanas rituālu, dziesmām un rotaļām pie ugunskura. Priecājoties par laiku, kad saules ceļš iegriežas jaunai gaismai, atcerējās ticējumus, kā arī cienājās ar vārītiem zirņiem un pupām.

Lasīt tālāk...


Noslēgušās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku folkloras un tautas mūzikas nozaru skates

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 28 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Decembris 2022

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki_logo_noFacebook

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīkoja amatierkolektīvu skates folkloras un tautas mūzikas nozarē.

Skates rīkoja ar mērķi - izvērtēt folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un citu tradicionālās kultūras izpildītājmākslas kolektīvu kvantitatīvo, kvalitatīvo, kā arī māksliniecisko līmeni. Skates notika videoformātā, tas nozīmē, ka katrs kolektīvs nofilmēja savu priekšnesumu 8 minūšu garumā un nosūtīja žūrijas komisijai.

Lasīt tālāk...


Folkloras kopa "Upīte" Ziemassvētku brīnumu laikā dāvina jaunu klipu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Decembris 2022

Folkloras kopa “Upīte” klausītājiem dāvina mūzikas klipu Ziemassvētku noskaņās - par ceļu, sevis meklēšanu, šķēršļiem un izvēlēm, galvenā no kurām ir - nest gaismu un pašiem būt par gaismu, neskatoties uz visu, ko piedzīvojam gan ikdienas reālijās, gan pasaules notikumu kontekstā.

Klips tapis kā turpinājums video klipu sērijai folkloras kopas albuma “Padzīdam i…” dziesmām, un šoreiz tika stāstīts dziesmas “Sabarovu kumelini” stāsts. Dziesmas aranžija: Kate Slišāne, Domeniks Slišāns un Artūrs Slišāns.Klipā, tāpat kā dziesmā, etniskais un tautiskais satiekas ar urbāno, bēgot, savienojoties un galu galā papildinot viens otru. Par filmēšanas vietu tika izvēlētā Kupravas bijusī rūpnīcas teritorija, kas simboliski lieliski iederas pagātnes mantojuma un mūsdienu savienojumā. Klipa tērpu un idejas autore ir multimāksliniece Evika Muizniece, sadarbībā ar kuru tapuši arī iepriekšējie folkloras kopas “Upīte” mūzikas klipi.

Lasīt tālāk...


Dziedošā Laicānu ģimene sniedz koncertu Kubulu Kultūras namā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Decembris 2022

Laicānu ģimene Kubulu Kultūras namāZiemassvētku laikā dāvāta patiesa labestība un mīlestība padara visu apbrīnojami skaistu. 26.decembrī Kubulu Kultūras namā notika dziedošās Laicānu ģimenes koncerts.  Koncertā tika izdziedātas dziesmas, kuras ģimene tika dziedājusi televīzijas šova „Dziedošās ģimenes” laikā, kā arī Ziemassvētku dziesmas un skaņdarbi Dagmāras Laicānes izpildījumā kopā ar pianistu Dāvi Lāpānu un vijolniekiem – Anniju Aneti Loginu, Elīzu Zelču un Kirilu Siņko. Koncerta laikā apmeklētājiem bija iespēja ziedot labdarībai.  Sirsnīgi pateicamies Laicānu ģimenei par dvēseliski piepildītu, brīnišķīgu un skanīgu koncertu! Lai ikvienam mīlestības un labestības piepildīts svētku laiks!

FOTO


Grinča Ziemassvētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Decembris 2022

Grinča Ziemassvētki KubulosBrīnumu lietus nolīst klusi un visa zeme svētkos mirdzēt sāk! 23. decembrī Kubulu Kultūras namā notika pasākums bērniem - „Grinča Ziemassvētki!”.

Bērnus priecēja Kubulu Kultūras nama dramatiskā kolektīva „Zīds” īsa teatrāla izrāde. Pasākuma apmeklētāji varēja vērot, kā tēls Grinčs mēģina nozagt Ziemassvētkus, bet beigās saprot, ka Ziemassvētki ir sirsnīgi un mīļi svētki, tāpēc kopā ar bērniem iesaistījās dažādās aktivitātēs – dejās, pikošanās maratonā un dāvanu boulingā.

Lasīt tālāk...


“Latgales prozas lasījumos” nepārspēta paliek Annele Slišāne

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 16 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 16 Decembris 2022

Annele SlišāneAizvadītajā nedēļā izskanēja starptautiskais literatūras festivāls “Prozas lasījumi”. Viens no festivāla pasākumiem bija arī literārā konkursa “Latgales prozas lasījumi 2022” (“Latgolys prozys skaitejumi 2022”) noslēgums. Konkursā par labāko prozas rakstītāju Latgalē jau trešo gadu pēc kārtas tika atzīta tekstilmāksliniece, pedagoģe un literāte Annele Slišāne.

 Latgaliešu kultūras kustība “Volūda” (biedrība “LgSC”), sadarbojoties ar festivālu “Prozas lasījumi”, trešo reizi izsludināja konkursu “Latgolys prozys skaitejumi”, kura mērķis ir veicināt literāro procesu Latgalē.

Lasīt tālāk...


Bibliotēkā iepazīst Balvu novadu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 15 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 15 Decembris 2022

Manas saknes Balvu novadāNo 1.jūnija līdz 15.decembrim Balvu Centrālajā bibliotēkā tika realizēts Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas 2022. gada projektu konkursā atbalstītais projekts “Manas saknes Balvu novadā”.

Projekta mērķis bija Latgales reģiona bērnu un jauniešu iesaiste radošās nodarbībās, kuras izstrādātas, lai veicinātu sava novada kultūrvides izzināšanu. Šim nolūkam iegādājāmies magnētisku Balvu novada karti un koka magnētiņus, lai dažādotu bibliotekārās un novadmācības stundas bērnu un jauniešu auditorijai, kā arī sniegtu iespēju iesaistīties mācību procesā, kurā atklāt aizraujošus faktus, pētot savas dzimtās vietas vēsturi, valodu un kultūru.

Projekta ietvaros tapa novadmācības nodarbības 5 dažādās jomās. Nodarbību piedāvājumam atsaucās vairākas klašu grupas (kopumā 105 interesenti), kuras nodarbību laikā tika sadalītas komandās un, savā starpā sacenšoties, pildīja dažādus uzdevumus.

Lasīt tālāk...


Kultūras un nemateriālais kultūras mantojums ir ļoti svarīgs nācijas pastāvēšanai – informatīvajā seminārā tiekas kultūras jomas pārstāvji

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 09 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Decembris 2022

Seminārs8.decembrī kultūras jomas pārstāvji un citi interesenti tika aicināti piedalīties informatīvā seminārā “Valstiskā un nevalstiskā, individuālā un kolektīvā atbildība un iespējas kultūras mantojuma saglabāšanā” Balvu Kultūras un atpūtas centrā.

Veidojot lokālo kultūrpolitiku, daudzas lietas ir īpaši svarīgas. Viena – nemateriālā kultūras mantojuma kontekstā – spēcīgu praktiķu un pētnieku kopdarbība. Otra, piedaloties valsts kultūrpolitikas veidošanā, ir svarīgi to lasīt, iedziļināties un saprast, kas aiz kura vārda stāv, un kā mēs šos valsts kultūrpolitikā ierakstītos vārdus varam izmantot savu lietu saglabāšanā, attīstīšanu un tālāknodošanā.

Lasīt tālāk...


Gūdi nosvinēti gūdam

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 05 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Decembris 2022

Gūdi 20223.decembrī trešo reizi svinēja Nemateriālā kultūras mantojuma svētkus “Gūdi”. “Atzīmējot 4 gadu jubileju kā “Upītes kultūrtelpa” iekļauta Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, pateicām paldies šīs puses Nemateriālās kultūras veicinātājiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem. Svētkus rīkoja Balvu novada Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte”,” pastāstīja centra “Upīte” vadītājs Andris Slišāns.

Lasīt tālāk...


Jau trešo reizi svinēs Nemateriālā kultūras mantojuma svētkus “Gūdi”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 29 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Gūdi 20223. decembrī Balvu novadā jau trešo reizi svinēs Nemateriālā kultūras mantojuma svētkus “Gūdi”. Atzīmējot 4 gadu jubileju kā “Upītes kultūrtelpa” iekļauta Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, tiks pateikti paldies šīs puses Nemateriālās kultūras veicinātājiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem. Svētkus rīko Balvu novada Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte”, bet to norise notiks Šķilbēnu pagasta kultūras centrā “Rekova”. Svētku koncertā piedalīsies kokles virtuoze Laima Jansone un DJ Monsta projektā ZeMe, grupas “Dabasu Durovys” solists Arnis Slobožaņins, folkloras kopa “Upīte”, bērnu folkloras kopa “Upīte, grupa “Unknown Artist” un leģendārās Šķilbēnu pagasta rokgrupas “Karburators” līderis Vilis Cibulis, bet koncertu vadīs “Upītes kultūrtelpas” līderis Andris Slišāns un viņa trīs dēliem.

Lasīt tālāk...


Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d'amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 16 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Operetes teātrisSestdien, 17.decembrī, plkst.19 Balvu Kultūras un atpūtas centrā izskanēs Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d'amour» («Mīlestības mūzika»). Tā ievedīs šarmantajā Vīnes mūzikas pasaulē, piedāvājot klausītājiem izbaudīt mūziku par mīlestību, mūziku, kuru mīlam un pazīstam, mūziku, kura radīta, lai iepriecinātu un radītu svētkus.

Aicinot apmeklēt koncerrtprogrammu «Musiq d’amour» Balvos, Operetes teātra valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska pauž: «Laikā, kurā šobrīd dzīvojam, mēs jau salīdzinoši ilgu laiku skaudrāk kā jebkad agrāk saprotam, ka ir ārkārtīgi svarīgi saglabāt līdzcietību, cilvēcību un spēju sadzirdēt un mīlēt vienam otru. Mīlestība ir dzīvības kodols, dzīvotspējas eliksīrs, kas rada dzīvesprieku un piešķir mūsu dzīvei vērtību un jēgu. Mūsu koncerta vadmotīvs ir mīlestības mūzika kā iedvesmas un stiprinājuma avots, kā dzīvesprieka un mīlestības eksplozija iepretim pasaulē notiekošajam.»

Lasīt tālāk...


Tautasdziesma dzīvo, ja to dzied!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 24 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Grāmatas atklāšanaApgādā “Jumava” izdota Evitas Zarembas-Krīgeres grāmata “Pa dziesmas pēdām Ziemeļlatgalē”. “Dziesmu tekstu un melodiju krājums  piedāvā aizraujošu ceļojumu pa Ziemeļlatgales dziesmas pēdām, kura gaitā lasītājam piedāvāts kļūt par dziedātāju, jo dziesmas domātas dziedāšanai, ne plauktā turēšanai. Tomēr arī plaukta turētājiem un pētniekiem šī grāmata būs noderīga, jo še iespējams sastapt leģendāras Ziemeļlatgales dziedātājas, un uzzināt ko vairāk par viņu dzīvi, kas šajā gadījumā stāstīta ne svešiem, bet savējiem, un tādējādi satur arī jaunu un līdz šim mazāk zināmu informāciju” – tā grāmatu raksturo Anda Beitāne, etnomuzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore.

Pelēkajā 23. novembra pēcpusdienā Viļakas bibliotēkas zālē gaismu un sirsnību ienesa jaunās grāmatas autores Evitas aizraujošais stāstījums un folkloras kopas “Atzele” sievu skanīgās dziesmas. Evita kopā ar mammu Anitu jau 2013. gadā aizsāka tautasdziesmu vākšanu, ciemojoties pie Ziemeļlatgales teicējām, iegūstot gan dziesmu tekstus, gan dzīvesstāstus un fotogrāfijas.

Lasīt tālāk...


Ceļā uz latviešu grāmatas piecsimtgadi

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 23 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Seminārs2025. gadā tiks sagaidīta latviešu grāmatas piecsimtgade. Atzīmējot rakstītā vārda nozīmi un ietekmi sabiedrībā cauri gadsimtiem, Latvijas Nacionālā bibliotēka uzsāk vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500”. Šī cikla ietvaros 22. novembrī tika aizvadīts izglītojošs seminārs “Reģionālā prese vakar un šodien. Esam dzīvi vai paguruši ?!” ar ko Balvu Centrālā bibliotēka sāk ceļu uz gaidāmo jubileju.  

Seminārā Dr.hist. Vladislavs Malahovskis stāstīja par Latgaliešu presi neatkarīgajā Latvijā. Viņš norādīja, ka prese pildīja fundamentālu lomu, lai virzītu sabiedrības domas kādā konkrētā virzienā. Kā piemēri tika minēti preses izdevumi: “Latgalīts”, “Jaunō Straume”, “Ļiaužu Bolss”, “Zemnīka Bolss”, “Latgolas Vōrds”, “Zemnīka Ziņas”, “Jaunais Vōrds”, “Latgolas Dorbs” u.c.. Malahovskis stāstīja, ka katrs no šiem izdevumiem pauda savas idejas, savu politisko nostāju, aktualizēja dažādus jautājumus sabiedrībā, arī sacentās savā starpā.

Lasīt tālāk...


Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadiena Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 21 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Balvu novadā atzīmēti valsts svētki 2022

Būt svarīgai un īpašai daļai no Latvijas - ar to Balvu novads var lepoties ne tikai ikdienā, bet arī svētkos. Godinot Latviju 104. dzimšanas dienā, Balvu novada pilsētās un pagastos notika pasākumi, kas ikvienā to apmeklētājā raisīja prieku, pateicību un lepnumu par savu piederību Latvijai. Aicinām ieskatīties Latvijas valstu svētku norisēs Balvu novadā ŠEIT.

18.novembrī, svinot neatkarīgas Latvijas valsts dzimšanas dienu, svinīgā pasākumā Balvu Kultūras un atpūtas centrā tika cildināti novada cilvēki, kas strādājuši ar sevišķu degsmi un devuši nozīmīgu ieguldījumu Balvu novada attīstībā.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei