Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads Lauksaimniecība

Nepalaid garām: Atbalsts dalībai pārtikas kvalitātes shēmās

SIA „Latvijas lauku konsultāciju uz izglītības centrs” atgādina: Lai saņemtu atbalstu bioloģiskās lauksaimniecības shēmā, līdz 1.septembrim kontroles institūcijā (Salaspils - Vides kvalitāte vai Priekuļi - Sertifikācijas un testēšanas centrs) bioloģisko produktu ražotāji sūta iesniegumu, pievienojot darījumu un maksājumu apstiprinošu dokumentu kopijas vai kopsavilkumu. Kontroles institūcijas rakstiski dod lauksaimniekam atzinumu par nosacījumu atbilstību. Atbalstu piešķir par dalību pārtikas kvalitātes shēmā laikposmā no iepriekšējā gada 1.septembra līdz kārtējā gada 31.augustam. Atbalsts bioloģiskās lauksaimniecības shēmā paredzēts:

Lasīt tālāk...

 

No 2015. gada tiks ieviests jauns maksājums par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanas maksājums

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauksaimniekus pievērst uzmanību izmaiņām tiešo maksājumu saņemšanas nosacījumos, kas lauksaimniekiem obligāti būs jāņem vērā, jau šā gada vasaras otrajā pusē un rudenī plānojot nākamā gada sējumu struktūru un ziemāju sēju.

Saskaņā ar ES regulu, no 2015. gada tiks ieviests jauns maksājums par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanas maksājums, kas būs cieši sasaistīts ar vienoto platības maksājumu (VPM). Saimniecībām obligāti būs jāizpilda zaļināšanas prakses, lai saņemtu VPM un zaļināšanas maksājumu. Ja tas netiks darīts, zaļināšanas maksājums tiks samazināts vai netiks izmaksāts.

Lasīt tālāk...

 

Piedāvā kursus aitkopībā

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” 2014.gada 14.augustā plkst. 10.00 Valsts Lauka tīkla programmas ietvaros rīko kursus Ozolniekos, Rīgas ielā 34 par tēmu “Aitkopības ganāmpulka produktivitātes uzlabošana pārraudzībā esošajām saimniecībām”. Šajos kursos varēs apgūt zināšanas par aitkopības aktuālajiem jautājumiem. Kursi tiek piedāvāti interesentiem B metodes pārrauga darba tiesību iegūšanai darbam vienā ganāmpulkā. Mācību kursu turpinājums š. g. 21.augustā ar kursu nobeiguma eksāmena kārtošanu.
Tēmas: 1. Aitu šķirnes. Ciltsdarba programma aitkopībā – LLU prof. Daina Kairiša 2. Ciltsdokumentu kārtošana. Aitu ēdināšanas nozīme – LLU prof. Daina Kairiša 3. Aitu parazitārās slimības. Profilaktiskie pasākumi. Aitu attārpošana – vetārste Aija Šveidere. 4. Dzīvnieku reģistrācijas un pārraudzības dokumentu kārtošana - Lauksaimniecības datu centra lektors.
Lūdzam pieteikties uz kursiem pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai pa tālruņiem: 29175921 vai 63050235.
 

 

Iznākusi jaunā Lauku Lapa, kurā ir raksts par Tilžēnieti Vinetu Silaunieci

Lasīt šeit.

 

Jau piekto reizi tiek izsludināts jauno lauksaimnieku konkurss „Senču aicinājums”

Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecību un lauku attīstību, jau piekto gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Zemnieku saeimu un žurnālu „AgroTops” izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus un lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālā dzīvē.
Pieteikšanās konkursam ilgs no š.g. 2.jūnija līdz 4.jūlijam (ieskaitot). Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam”.

Lasīt tālāk...

 

Aicina uz Lauku dienām Viļānos

Jau vairākus gadus vasaras vidū Viļānu – Rēzeknes šosejas malā, SIA „Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra” izmēģinājumu laukos notiek Lauku diena. Arī šogad 10.jūlijā no pulksten 10.30 Lauku diena pulcinās kuplu dalībnieku un viesu skaitu no teju visiem Latvijas novadiem. SIA „Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra” un Rēzeknes novada pašvaldības organizētajā pasākumā dalībnieki demonstrēs jaunāko lauksaimniecības tehniku, sniegs informāciju par laukaugu audzēšanas tehnoloģijas agrotehniku, kā arī rādīs jaunākās vasaras rapša un kaņepju šķirnes.

IELŪGUMS uz Lauku dienu un pasākuma PROGRAMMA

Informācija par tehnikas demonstrējumiem: Aldis Stramkalis, t. 26665575
Informācija par tirdzniecības iespējām: Marija Bule, t.: 64607177, mob.t. 26554478
 

 

LLU aicina uz konferenci „Zinātne lauku attīstībai 2014”

No 21. līdz 23.maijam Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiks 20.Starptautiskā zinātniskā konference „Zinātne lauku attīstībai” (Research for Rural Development). Jubilejas gadā konferencē piedalīsies 122 dalībnieki no desmit valstīm.
Konferences organizatore, LLU Doktorantūras daļas vadītāja Ausma Markevica informē, ka galvenais konferences mērķis ir jauno zinātnieku prezentācijas iemaņu attīstība un pētījumu rezultātu aprobācija konferences zinātnisko rakstu krājumos.
Plenārsēdē uzstāsies kolēģi gan no Latvijas, gan citām valstīm. Profesore Zinta Gaile runās par lauksaimniecības zinātnes attīstības jautājumiem, profesore Irina Arhipova iepazīstinās ar LLU iespējām piedalīties Eiropas Savienības zinātnes un inovāciju ietvarprogrammā „Horizon 2020”, bet profesore Andra Zvirbule-Bērziņa prezentēs interesantu skatījumu uz uzņēmumu biznesa attīstības aspektiem.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 20 maijs 2014 09:19)

Lasīt tālāk...

 

"Lauku e-lapa" jaunais numurs

Lasīt šeit.

 

Vēl var pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam „Sējējs–2014”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam „Sējējs–2014”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs sešās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Dalībnieki konkursā „Sējējs–2014” tiks vērtēti nominācijās – „Gada lauku saimniecība”, kurā vērtēs augkopības, piena un gaļas ražošanas saimniecības, „Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, „Ģimene lauku sētā”, kā arī „Jaunais veiksmīgais zemnieks”. Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās „Rītdienas sējējs – mazpulks” un „Zinātne lauku attīstībai”.

Lasīt tālāk...

 

Seminārs lauksaimniekiem

Šī gada 16. un 17.aprīlī Balvos Brīvības ielā 46a SIA LLKC Balvu nodaļa organizē izglītojošo bezmaksas semināru bioloģiskajiem lauksaimniekiem. Iepriekšējā pieteikšanās uz semināru pa tālruņiem 29100902, 29103683, 64521058

Semināra programma

 

Izsludina pieteikšanos Zemkopības ministrijas konkursam „Sējējs–2014”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam „Sējējs–2014”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs sešās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Dalībnieki konkursā „Sējējs–2014” tiks vērtēti nominācijās – „Gada lauku saimniecība”, kurā vērtēs augkopības, piena un gaļas ražošanas saimniecības, „Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, „Ģimene lauku sētā”, kā arī „Jaunais veiksmīgais zemnieks”. Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās „Rītdienas sējējs – mazpulks” un „Zinātne lauku attīstībai”.

Pieteikumi dalībai konkursa grupās „Gada lauku saimniecība”, „Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, „Ģimene lauku sētā” un „Jaunais veiksmīgais zemnieks” jāiesniedz Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2. Pieteikumi dalībai šajās konkursa grupās jāiesniedz līdz 2014. gada 9. maijam.

Lasīt tālāk...

 

Ziemeļaustrumu reģionālā lauksaimniecības pārvalde informē

Ir uzsākta LAD klientu pieņemšana Balvos, Brīvības ielā 46a, otrā stāvā, katru ceturtdienu no plkst. 9.00-16.30

 

14. aprīlī plkst.10.00 Pārvaldes zālē , Balvos ,Brīvības ielā 46 a, otrā stāva zālē notikts informatīvs seminārs lauksaimniekiem par platību maksājumu jauno sezonu, LAP aktualitātēm Klientu apkalpošanu pārvaldē, kontrolēm un citiem jautājumiem.

 

 

Atbalstot lauksaimniekus, atsevišķus avansa maksājumus izmaksās ātrāk

Lai rastu iespēju atbalstīt Latvijas lauksaimniekus šopavasar, kad ziema ir nodarījusi lielus postījumus un lauksaimniekiem – ziemāju audzētājiem ir nepieciešami finanšu līdzekļi sējumu pārsēšanai, ir pieņemts konceptuāls lēmums par risinājumu.
Lauku atbalsta dienests (LAD) strādās tā, lai šogad varētu izmaksāt pārejas posma valsts atbalsta (atdalītais PPVA par platībām (APL) un atdalītais PPVA par laukaugu platībām (ALA)) avansu ātrāk, nekā tas ir citus gadus. Parasti izmaksas tiek veiktas jūlijā, bet šogad - maija mēnesī līdz 1.jūnijam.
Lai saņemtu minēto avansa izmaksu jau maijā, lauksaimniekiem, kuri vēlas saņemt šo avansu, līdz šā gada 1.maijam ir jāiesniedz platību maksājumu pieteikums. Pieteikumus šajā gadījumā var iesniegt tikai LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS), lai LAD tos varētu ātri izskatīt un uzsākt avansu izmaksas. Nekāda papildus informācija vai iesniegums klientiem nav jāsniedz.
Pārējiem klientiem avansu izmaksas tiks uzsāktas jūnijā.
Avansa apmērs tiek plānots 50% apmērā.
Gan LAD klientu apkalpošanas speciālisti, gan Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra konsultanti palīdzēs aizpildīt pieteikumus EPS.

LAD Klientu daļa
Tālrunis: 67095000, 67027693
 

 

Lauku atbalsta dienests ZARLP organizē informatīvos seminārus

Semināri par platību maksājumu saņemšanas kārtību un nosacījumiem 2014.gadā notiks:

2014.gada 14.aprīlī plkst.10.00 Balvos, Brīvības ielā 46
2014.gada 14.aprīlī plkst.14.00 Rugājos, Saieta namā
2014.gada 15.aprīlī plkst.10.00 Viļakā, Klostera ielā 1
2014.gada 15.aprīlī plkst.14.00 Baltinavā, Kārsavas ielā 16

 
Vairāk rakstu...