Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads Lauksaimniecība

"Lauku e-lapa" jaunais numurs

Lasīt šeit.

 

Tiks sniegts atbalsts kūtsmēslu krātuvju būvniecībai

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka tiks sniegts atbalsts jaunu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai, esošo kūtsmēslu krātuvju rekonstrukcijai, nepieciešamo būvmateriālu un stacionāro iekārtu iegādei. Pasākuma mērķis ir modernizēt lauksaimniecības uzņēmumus, lai uzlabotu to ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju.

Sešpadsmitās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana Lauku attīstības programmas pasākumam „Lauku saimniecību modernizācija” lauku saimniecībām notiks no 2014.gada 17.oktobra līdz 2014.gada 19.novembrim. Kopējais publiskais finansējums pasākumam ir 2 000 000 EUR, projektu īstenošanas vieta - visa Latvijas teritorija. Iesniegto projektu īstenošanas beigu datums ir 2015.gada 1.jūlijs.

Maksimālās attiecināmās izmaksas publiskā finansējuma aprēķināšanai lagūnu būvniecības projektiem tiek noteiktas 30 EUR/m³, virszemes metāla konstrukciju krātuvēm 40 EUR/m3 un betonētajām kūtsmēslu krātuvēm maksimālās attiecināmās izmaksas publiskā finansējuma aprēķināšanai ir noteiktas 49,80 EUR/m³.

Plašāka informācija par atbalsta pretendentiem, atbalsta intensitāti un citiem jautājumiem, kā arī projekta iesnieguma veidlapa un metodiskie norādījumi tās aizpildīšanai ir atrodami LAD mājas lapā. Projekti tiks īstenoti Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma ietvaros.

Projektu iesniegumi jāiesniedz LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā aparātā Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā, Rīgā, Republikas laukumā 2, 2.stāva foajē (tālr. 67095000, 67027804).

 

Aktuāli! Jaunās zaļināšanas prasības – ir pieejams zaļināšanas kalkulators

Lai 2015.gadā saņemtu platību maksājumus pilnā apjomā, būs jāievēro zaļināšanas prasības. Pamatā platību maksājumi 2015.gadā sastāvēs no divām galvenajām daļām – Vienotā platību maksājuma (VPM) un maksājuma par klimatam un videi labvēlīgas lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanu. Daļai saimniecību zaļināšanas prasības būs jāievēro obligāti. Plašāka informācija par visām zaļināšanas prasībām un izņēmumiem ir apkopota  informatīvajā materiālā , kā arī publicēta LAD mājaslapā izvēlnē „Zaļināšana”.

Lai lauksaimniekiem sniegtu atbalstu zaļināšanas prasību ievērošanai, LAD ir sagatavojis īpašu Zaļināšanas kalkulatoru.

Lasīt tālāk...

 

Tiek organizēts brauciens uz mazajām lauku saimniecībām

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Balvu nodaļa Valsts Lauku tīkla ietvaros 18. septembrī organizē pieredzes apmaiņas braucienu „Uzņēmējdarbības attīstība mazajās lauku saimniecībās” uz Vestienas pagastu Madonas novadā.
Brauciena laikā tiks apmeklētas trīs saimniecības.
Bioloģiskajā dabas sētā „Aperēni” varēs baudīt daiļdārza augu kolekciju, redzēt 32 putnu šķirnes un saņemt konsultācijas to audzēšanā, apmainīties ar pieredzi sieru gatavošanā un uzzināt, kā nopelnīt mazā lauku saimniecībā.
Zemnieku saimniecībā „Ielāpi” dalībniekus cienās ar siltām pusdienām, kā arī tiks apgūtas ziepju gatavošanas prasmes.

Lasīt tālāk...

 

Seminārs lauksaimniekiem

27. augustā plkst.11.00 Balvos, Brīvības ielā 46a, Ziemeļaustrumu RLP rīko semināru lauksaimniekiem „Par zaļināšanas prasību ievērošanu”, lai 2015. gadā saņemtu platību maksājumus pilnā apmērā.

 

Nepalaid garām: Atbalsts dalībai pārtikas kvalitātes shēmās

SIA „Latvijas lauku konsultāciju uz izglītības centrs” atgādina: Lai saņemtu atbalstu bioloģiskās lauksaimniecības shēmā, līdz 1.septembrim kontroles institūcijā (Salaspils - Vides kvalitāte vai Priekuļi - Sertifikācijas un testēšanas centrs) bioloģisko produktu ražotāji sūta iesniegumu, pievienojot darījumu un maksājumu apstiprinošu dokumentu kopijas vai kopsavilkumu. Kontroles institūcijas rakstiski dod lauksaimniekam atzinumu par nosacījumu atbilstību. Atbalstu piešķir par dalību pārtikas kvalitātes shēmā laikposmā no iepriekšējā gada 1.septembra līdz kārtējā gada 31.augustam. Atbalsts bioloģiskās lauksaimniecības shēmā paredzēts:

Lasīt tālāk...

 

No 2015. gada tiks ieviests jauns maksājums par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanas maksājums

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauksaimniekus pievērst uzmanību izmaiņām tiešo maksājumu saņemšanas nosacījumos, kas lauksaimniekiem obligāti būs jāņem vērā, jau šā gada vasaras otrajā pusē un rudenī plānojot nākamā gada sējumu struktūru un ziemāju sēju.

Saskaņā ar ES regulu, no 2015. gada tiks ieviests jauns maksājums par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanas maksājums, kas būs cieši sasaistīts ar vienoto platības maksājumu (VPM). Saimniecībām obligāti būs jāizpilda zaļināšanas prakses, lai saņemtu VPM un zaļināšanas maksājumu. Ja tas netiks darīts, zaļināšanas maksājums tiks samazināts vai netiks izmaksāts.

Lasīt tālāk...

 

Piedāvā kursus aitkopībā

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” 2014.gada 14.augustā plkst. 10.00 Valsts Lauka tīkla programmas ietvaros rīko kursus Ozolniekos, Rīgas ielā 34 par tēmu “Aitkopības ganāmpulka produktivitātes uzlabošana pārraudzībā esošajām saimniecībām”. Šajos kursos varēs apgūt zināšanas par aitkopības aktuālajiem jautājumiem. Kursi tiek piedāvāti interesentiem B metodes pārrauga darba tiesību iegūšanai darbam vienā ganāmpulkā. Mācību kursu turpinājums š. g. 21.augustā ar kursu nobeiguma eksāmena kārtošanu.
Tēmas: 1. Aitu šķirnes. Ciltsdarba programma aitkopībā – LLU prof. Daina Kairiša 2. Ciltsdokumentu kārtošana. Aitu ēdināšanas nozīme – LLU prof. Daina Kairiša 3. Aitu parazitārās slimības. Profilaktiskie pasākumi. Aitu attārpošana – vetārste Aija Šveidere. 4. Dzīvnieku reģistrācijas un pārraudzības dokumentu kārtošana - Lauksaimniecības datu centra lektors.
Lūdzam pieteikties uz kursiem pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai pa tālruņiem: 29175921 vai 63050235.
 

 

Iznākusi jaunā Lauku Lapa, kurā ir raksts par Tilžēnieti Vinetu Silaunieci

Lasīt šeit.

 

Jau piekto reizi tiek izsludināts jauno lauksaimnieku konkurss „Senču aicinājums”

Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecību un lauku attīstību, jau piekto gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Zemnieku saeimu un žurnālu „AgroTops” izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus un lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālā dzīvē.
Pieteikšanās konkursam ilgs no š.g. 2.jūnija līdz 4.jūlijam (ieskaitot). Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam”.

Lasīt tālāk...

 

Aicina uz Lauku dienām Viļānos

Jau vairākus gadus vasaras vidū Viļānu – Rēzeknes šosejas malā, SIA „Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra” izmēģinājumu laukos notiek Lauku diena. Arī šogad 10.jūlijā no pulksten 10.30 Lauku diena pulcinās kuplu dalībnieku un viesu skaitu no teju visiem Latvijas novadiem. SIA „Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra” un Rēzeknes novada pašvaldības organizētajā pasākumā dalībnieki demonstrēs jaunāko lauksaimniecības tehniku, sniegs informāciju par laukaugu audzēšanas tehnoloģijas agrotehniku, kā arī rādīs jaunākās vasaras rapša un kaņepju šķirnes.

IELŪGUMS uz Lauku dienu un pasākuma PROGRAMMA

Informācija par tehnikas demonstrējumiem: Aldis Stramkalis, t. 26665575
Informācija par tirdzniecības iespējām: Marija Bule, t.: 64607177, mob.t. 26554478
 

 

LLU aicina uz konferenci „Zinātne lauku attīstībai 2014”

No 21. līdz 23.maijam Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiks 20.Starptautiskā zinātniskā konference „Zinātne lauku attīstībai” (Research for Rural Development). Jubilejas gadā konferencē piedalīsies 122 dalībnieki no desmit valstīm.
Konferences organizatore, LLU Doktorantūras daļas vadītāja Ausma Markevica informē, ka galvenais konferences mērķis ir jauno zinātnieku prezentācijas iemaņu attīstība un pētījumu rezultātu aprobācija konferences zinātnisko rakstu krājumos.
Plenārsēdē uzstāsies kolēģi gan no Latvijas, gan citām valstīm. Profesore Zinta Gaile runās par lauksaimniecības zinātnes attīstības jautājumiem, profesore Irina Arhipova iepazīstinās ar LLU iespējām piedalīties Eiropas Savienības zinātnes un inovāciju ietvarprogrammā „Horizon 2020”, bet profesore Andra Zvirbule-Bērziņa prezentēs interesantu skatījumu uz uzņēmumu biznesa attīstības aspektiem.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 20 maijs 2014 09:19)

Lasīt tālāk...

 

"Lauku e-lapa" jaunais numurs

Lasīt šeit.

 

Vēl var pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam „Sējējs–2014”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam „Sējējs–2014”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs sešās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Dalībnieki konkursā „Sējējs–2014” tiks vērtēti nominācijās – „Gada lauku saimniecība”, kurā vērtēs augkopības, piena un gaļas ražošanas saimniecības, „Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, „Ģimene lauku sētā”, kā arī „Jaunais veiksmīgais zemnieks”. Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās „Rītdienas sējējs – mazpulks” un „Zinātne lauku attīstībai”.

Lasīt tālāk...

 
Vairāk rakstu...