Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 07 Oktobris 2015
Pēdējās izmaiņas: 20 Janvāris 2023

Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs ir Balvu novada pašvaldības dibināta Izglītības pārvaldes pārraudzībā esoša izglītības iestāde, kas izstrādā un īsteno interešu izglītības programmas, veic interešu izglītības un jaunatnes darba organizatoriski metodisko un informatīvo darbību Balvu novadā. Centrs sekmē Balvu novada jauniešu iniciatīvas, iesaista jauniešus savas dzīves kvalitātes veidošanā, veicina bērnu un jauniešu pašizaugsmi un integrāciju sabiedriskajā dzīvē.

Lasīt tālāk...


Balvu novada Bērnu un jauniešu centra speciālistes pieredzes stāsts par dalību ERASMUS+

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Piektdiena, 27 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 27 Janvāris 2023

Žaklīna OrlovskaŽaklīna Orlovska ir absolvējusi vidusskolu un šobrīd Latvijas Universitātē studē pedagoģiju. Pandēmijas laikā dzīvojusi un izglītojusies arī Šveicē. Paralēli studijām viņa jau vairākus mēnešus strādā par jaunatnes lietu speciālisti Balvu novada Bērnu un jauniešu centra Viļakas jauniešu mājā. Lai gan tikai 20 gadus veca, viņa jau paguvusi piedalīties vairākos "Erasmus+" projektos, kuru ietvaros ne tikai apskatījusi pasauli un paplašinājusi savu redzesloku, bet arī ieguvusi vērtīgas zināšanas un pieredzi, kuru tagad vēlas nodot tālāk citiem jauniešiem, iedrošinot viņus nebaidīties izmantot "Erasmus+" mobilitātes un sadarbības iespējas.

Stāsta turpinājums ŠEIT.

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI


Balvu novada konkurss „Jauniešu gada balva 2022"

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Pirmdiena, 16 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 16 Janvāris 2023

Jauniešu gada balvaLai apzinātu aktīvākos un talantīgākos Balvu novada jauniešus, izvērtētu viņu sasniegumus novada attīstībai, popularizētu jauniešu paveikto, kā arī aktualizētu un palielinātu jauniešu iniciatīvu un līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē, Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Balvu novada domi un Izglītības pārvaldi, izsludina konkursu „Jauniešu gada balva 2022". 

  • Konkursam var tikt pieteikts jebkurš Balvu novada jaunietis vecumā no 13 - 25 gadiem;
  • Pieteikumus var iesniegt līdz 2023. gada 27. janvārim, tos sūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
  • KONKURSA NOLIKUMS
  • PIETEIKUMA VEIDLAPA

Ziemas saulgriežu svinības

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Piektdiena, 23 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Decembris 2022

Ziemas saulgriežu svinības BBJC21.decembrī,  Balvu novada bērni un jaunieši pulcējās Balvu muzeja pagrabā, lai priecātos par kopā būšanu un svinēja Ziemassvētkus. Tā kā satikāmies svētkos tieši Saulgriežu laikā, bijām citādi un svinējām citādi. Šis laiks ir maģiskiem rituāliem pilns – piemēram, no senseniem laikiem ķekatās vai budēļos iešana, kad ikkatrs varēja iemiesoties kādā tēlā, lai piesauktu bagātību un veiksmi, aizbiedētu ļaunos mošķus. Taču mūsdienās Ziemassvētku laiks citās pasaules malās ir pavisam citāds. Citur pasaulē valda rūķu drudzis, cilvēki dodas ielās rūķu cepurēs, dekorē mājas un dzied par viņiem arī dziesmās un dejo dejas. Šo noskaņas uzbūra Di-Ddancers dejotāji un vokālo nodarbību dziedātāji. Šis ir ziemas tumšais laiks, kad saule ir redzama ļoti īsu brītiņu, lai daudzinātu gaismu Medņevas jauniešu folkloras kopas vadītāja Inita Raginska ar saviem folkloras grupas audzēkņiem aicināja visus mūs dziedāt un iet rotaļās. Citi bērni un jaunieši ķekatnieku maskās uzbūra Saulgriežu noskaņas un turēja godā tradīcijas, kad posa namus ar dabas materiālu rotām – puzuriem, gatavoja ēdienus, gatavoja koka bluķi, ko vilkt pa mājām.

Lasīt tālāk...


Super uzvara deju konkursā ”Super show”!

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Piektdiena, 16 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Decembris 2022

Di dancers3.decembrī deju studijas  Di dancers vecākā grupa “Di dancers Crew” devās uz deju konkursu "SUPER SHOW”, lai piedalītos galvenajā deju notikumu pirms Jaunā gada, kas solījās būt spilgts, krāšņs pasākums ar īpašu svētku atmosfēru “Ulbrokas Pērlē”.

Pasākumā piedalījās dejotāji gan no Latvijas, gan no kaimiņu zemes Igaunijas, kopā izdejojot 109 priekšnesumus dažādos deju stilos. Sacensības vērtēja starptautiskie dejotāji - horeogrāfi un skatuves mākslinieki.

Lasīt tālāk...


Gūst starptautisku pieredzi projektā “Social Inclusion: Make it Sportif”

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Pirmdiena, 28 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Decembris 2022

BJCB PortugālēPortugāles pilsētā Koimbrā no 14. līdz 22. novembrim norisinājās nevalstiskās organizācijas Youth of the Future  Erasmus+ projekts “Social Inclusion: Make it Sportif “ , kurā piedalījās sešas Eiropas valstis: Portugāle, Rumānija, Spānija, Itālija, Ķipra un Latvija, ko šajā projektā pārstāvēja seši Balvu novada jaunieši: Krista Mača, Beāte Apine, Makss Hilmens, Jūlija Kuzņecova, Kristena Rakstiņa un komandas līdere jaunatnes darbiniece Alīna Logina, caur biedrību “Kalmārs”. Erasmus+ ir neaizmirstama pieredze, viena no lielākajām iespējām attīstīt prasmes un kompetences ceļojot un mijiedarbojoties ar dažādiem kultūrām paplašinot savu redzes loku.

Lasīt tālāk...


Mēs esam daļa no Latvijas

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Ceturtdiena, 17 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Decembris 2022

Tu esi Latvija16.novembrī Balvu novada Bērnu un jauniešu centrā tika atklāta vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss - izstāde “Tu esi Latvija”. Šogad konkursam 11 izglītības iestādes  kopā iesniedza 90 radošos darbus. Konkursa tēma deva iespēju ikvienam, radot mākslas jaundarbu, izpaust sajusto un redzēto Latvijas dabas skaistumu, ko var veltīt kā dāvanu Latvijai dzimšanas dienā.

Bērnu un jauniešu darbus vērtēt bija pieaicinātas 3 kompetentas žūrijas locekles - Dace Teilāne (fotogrāfe, Balvu novada muzeja izstāžu kuratore), Dina Babāne (Gleznošanas studija “Olīves”) un Ilona Salmane (Balvu novada interešu izglītības metodiķis). 

Lasīt tālāk...


Mobilā darba ar jaunatni sistēma Balvu novadā 2022. gadā

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 16 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Decembris 2022

Īstenojot dažādas aktivitātes, izveidota mobilā darba ar jaunatni sistēma Balvu novadā 2022. gadā. 

Izveidota mobilā sistēma darbam ar jaunatni Izveidota mobilā sistēma darbam ar jaunatni


Košās rudens brīvdienas

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 09 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Novembris 2022

Košās rudens brīvdienasSkolas brīvlaiks ir gaidīts arī  Balvu novada Bērnu un jauniešu centrā, jo ikviens var pamēģināt jaunas un saturīgas izklaides kopā ar mūsu interešu izglītības skolotājiem.

Jau piektdienas vakarā pulcējās "Di dancers" dejotāji, lai tiktos ar viesskolotāju Alīnu Saveļjevu un izdejotos enerģiskā dancehall ritmos. Pirmdien un ceturtdien kopā ar skolotāju Līgu Buli varēja darboties Grafiskā dizaina pulciņā un arī iekrāsot rudeni glezniņās. Otrdien skolotāja Inta Ozola aicināja uz hennas skaistuma darbnīcu, un pēcpusdienā devās ārā, lai pacīnītos disku golfa turnīrā.

Lasīt tālāk...


Zaļā uzņēmējdarbība kā Eiropas nākotne

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 09 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Novembris 2022

Zaļā uzņēmējdarbība kā Eiropas nākotnePortugāles nevalstiskajai organizācijai Youth of the Future bija iespēja uzņemt programmu Erasmus+ apmācību kursu “Go Entrepreneur, Go Green”, kas notika no 27. oktobra līdz 4. novembrim, uzņemot dalībniekus no Kipras, Grieķijas, Bulgārijas, Itālijas, Spānijas, Latvijas, Turcijas, kā arī no Portugāles organizācijām. Projekta tēma bija par zaļo uzņēmējdarbību un zaļās domāšanas ilgtspēju sabiedrībā. Projekts ne tikai iepazīstināja ar definīcijām un izteicienus par tēmu - zaļā uzņēmējdarbība, bet arī kalpoja, lai informētu dalībniekus par finansēšanas metodēm, start-up iespējām, lai tas darbotos, kā ilgtspējas instruments.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei