Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Izglītība

Balvu pirmskolas izglītības iestāde "Pīlādzītis"

Adrese: Balvos, Daugavpils ielā 59, LV-4501
Telefons: 64522023, mob.-28377243
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
   Vadītāja: Antra Eizāne

Balvu PII “Pīlādzītis” nodota ekspluatācijā 1979.g. oktobrī. Darbojas 11 grupas.”Pīlādzīti’” apmeklē 215 bērni, strādā 26 pedagogi, 21 tehniskais darbinieks.
Iestāde īsteno pirmsskolas vispārizglītojošo izglītības programmu;
Kods : 01011111
Licences nr.3572

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 21 jūlijs 2014 09:37)

Lasīt tālāk...

 

„Pīlādzēni” saņem ziedojumu

17.oktobrī Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” vadītāja Antra Eizāne un vadītājas vietniece izglītības jomā Ilona Ločmele apmeklēja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs”, kur iestādes vadība tika uzaicināta, lai parakstītu līgumu par ziedojuma saņemšanu maznodrošinātajiem bērniem no Veronikas fonda.
Pieteikumu par nepieciešamo palīdzību Balvu pirmsskolas izglītības iestāde jau bija nosūtījusi agrā pavasarī un tagad rudenī saņēma apstiprinājumu.

Lasīt tālāk...

 

PII „Pīlādzītis” viesojas Priekuļu un Gulbenes novados

30.septembra agrā rītā Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” vadītāja ar skolotājām devās pieredzes braucienā uz Priekuļu novada Veselavas pirmsskolas izglītības iestādi „Vālodzes”.

Mērķis bija iepazīties ar šo speciālo izglītības iestādi, kura sākusi darboties 1994.gadā. Tur tiek īstenotas trīs programmas;speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar fiziskās attīstības traucējumiem (programmas kods 01015311), speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar valodas attīstības traucējumiem (programmas kods 01015511), speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar jauktiem attīstības traucējumiem (programmas kods 01015511).Interesanti bija uzzināt šīs iestādes darba specifiku.

Vadītāja Iveta Liepiņa izrādīja iestādi, tās apkārtni, kura tiešām atrodas gleznainā vietā. Iestādes teritorija aptver 2.5 ha, tai skaitā arī mežs, kur izveidota Meža taka.” Pīlādzīša” skolotājas ar lielāko prieku izbaudīja šo iespēju, lai sastaptos ar Zaķu skolas, Pūces skolas iemītniekiem, apskatītu un pastaigātos pa jauko Sajūtas taku. Tā kā vieta ir kalnaina un plaša, tad bērniem ir kur izskrieties. Pašu rokām darinātas nojumītes un citāda veida inventārs, kas nepieciešams bērnu aktivitātēm.

Lasīt tālāk...

 

Kopā ar tēti PII „Pīlādzītis”

Pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” logopēdiskajā 3.grupiņā tika organizēta tēvu dienai veltīta pēcpusdiena ar moto „Mans tētis vislabākais”, kas notika 12.septembrī.

Uz pasākumu bija ieradies Karlsons ar Brālīti. Karlsons vēlējās noskaidrot, kādam ir jābūt tētim.

Jau senos laikos ir teikts, ka īstam vīrietim ir jāizdara trīs lietas: jāiestāda koks, jāuzceļ māja, jāizaudzina bērns. Pēcpusdienas gaitā tika īstenotas visas šīs trīs lietas. Kā pirmo, bērns kopā ar tēti zīmēja un līmēja koku. Celtniecības darbi arī labi padevās, kad visi ļoti aktīvi darbojās pie mājas būvniecības, izplēšot ķieģeļus no avīzēm. Pēc kopīgi paveikta darba tika uzcelta liela, skaista māja.

Vislielākās pūles tomēr prasa bērna audzināšana. Bērns ir jāpabaro, jāmāca, kopīgi jārotaļājas. Lai veiksmīgi veiktu tālākos uzdevumus, bērni sākumā jāpabaro. Sacensību stafetē dārzeņi veikli bija jānogādā katlā. Dārzeņu zupa bija gatava.

Tā kā Brālītim ļoti patīk burtu spēles, viņš aicināja bērnus salikt savu vārdu, tēti palīdzēja. Pēc tik grūta darba vajag arī izklaidēties, tāpēc kopīgi tika dejota „Putniņu deja” un tika spēlēts hokejs. Vakaros bērniem jāstāsta pasakas un jādzied šūpuļdziesmas. Ar šo uzdevumu tēti veiksmīgi tika galā.

Bērni ar ļoti lielu interesi skatījās pasaku „Rācenis”, kur aktieru lomās iejutās tēvi. Pēc pasakas neizpalika šūpuļdziesma „Velc pelīte saldu miegu”.

Karlsons un Brālītis bija ļoti priecīgi un pārsteigti par tēvu aktīvo, enerģisko darbošanos, veicot dažādos uzdevumus un pierādot, ka viņu tēvi ir vislabākie.

Kā dāvanu katrs tētis saņēma bērna gatavoto fotokartiņas statīvu un apsveikumu.

Lasīt tālāk...

 

Bērnu žūrija - 2013

2014.gada 22.janvāra rīta pusē Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis”4.sagatavošanas grupiņā pie bērniem un skolotājām Aijas Jaundžeikares un Jeļenas Miglānes ciemojās Bērnu abonementa bibliotekāre Inese Supe. Jo izrādās, šīs grupas bērni ir cītīgi grāmatu lasītāji. Viņa ieradās ar mērķi, lai bērni internetā nobalsotu par sev mīļākajām grāmatām. Šī programma saucas „Bērnu žūrija-2013.”Tā ir pirmā lasīšanas veicināšanas programma Latvijā. Grāmatu lasīšanu, vērtēšanu visa gada garumā aizsāka Latvijas literatūras centrs. Katru gadu grāmatu vērtēšanā piedalās vairāki tūkstoši lasītāju Latvijā un ārpus tās. Lai balsošana ritētu raitāk, vērtēšanā palīdzēja arī vadītāja vietniece izglītības jomā Ilona Ločmele. Bērniem šis process ļoti patika, jo visi vēlējās savu balsošanu veikt tieši datorā. Pavisam tajā piedalījās 18 bērni. Vismīļākās grāmatas, par ko bērni balsoja bija: I.Zandere „Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, Janošs „Ak, skaistā Panama, seši stāsti par tīģeri un lāci”, Ilze Cielēna dzejoļi „Krupītes kurpītes”, Ulfs Starks, Linda Bundestama „Diktators”, Deivids Mellings „Kur ņemt vienu apkampienu” un citas. Bērniem bija arī jāatbild, kāpēc viņiem viena vai otra grāmata patika vislabāk. Atbildes bija dažādas: „Jo lācis līda alā, tāpēc ka nav jābaidās no dakteriem, Hubertam patika vienmēr priecāties, lācis kāpa kokā, patika spaidīt pogas.....u.c. Kā redzams ,katra grāmatiņa katru no lasītājiem piesaistīja ar visdažādāko tematiku un to varoņiem. Sīkāku analīzi vēlāk veiks arī bibliotekāre Ingrīda Supe un ar to vēlāk iepazīstinās arī mūs. Pēdējā laikā bērniem mīļas kļuvušas arī grāmatas par Lotti, kuras tiek lasītas grupiņā, tāpēc balsošanas beigās bērni noskatījās Janno Poldama un Heiki Ernitsa animācijas filmu „Lotte- ceļojums uz dienvidiem”. Skaidrs ir viens, bērni „PīlādzītĪ” mīl grāmatas un prot ne tikai tās lasīt, bet arī saudzēt.

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 29 janvāris 2014 10:53)

Lasīt tālāk...

 

Ziemassvētku rūķīšu parāde

17.decembrī Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” notika lieli brīnumi. ”Pīlādzīša” bērniem tumsa atnāca ar lielu pārsteigumu. Izrādās ciemos bija ieradušies 11 Ziemassvētku rūķi, kuriem rokās bija aizdegtas lāpas. Šis rūķu gājiens devās apkārt bērnudārzam. Tas bija sākums tiem Ziemassvētku priekšnesumiem, kuri ieplānoti 18.,19.,20.decembrī. Bērni tik lielu skaitu rūķu nekad nebija redzējuši, tāpēc sajūsmas saucienu, prieka, izbrīna netrūka bērnu sejās. Viņi stāvot pie logiem, dziedāja Ziemassvētku dziesmas un skandēja dzejoļus. Sevišķi viņus uzjautrināja rūķu klauvēšana pie logiem. Rūķu Ziemassvētku gājiens nostiprināja bērnos ticību Ziemassvētku rūķītim, ticību Ziemassvētku brīnumam.

Lasīt tālāk...

 

Ziemassvētku pasākumi

Grupa

Datums

Laiks

Pasākuma nosaukums

Mūzikas skol.

1.

18.12.2013.

9.00

„Mazo rūķīšu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

2.

18.12.2013.

10.30

„Pelēnu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

8.

18.12.2013.

15.30

„Ticēt vai neticēt”

M.Buliga

 

12.

19.12.2013.

9.00

„Rūķīšu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

5.

19.12.2013.

10.00

„Kaķīšu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

3.

19.12.2013.

11.30

„Piparkūku Ziemassvētki”

M.Buliga

 

10.

19.12.2013.

15.00

„Ziemas pasaka”

M.Buliga

 

4.

19.12.2013.

16.30

„Kā zaķēns Pēcis ar draugiem sagaidīja Ziemassvētkus”

M.Buliga

6.

20.12.2013.

9.00

„Zaķu Ziemassvētki”

I.Šņitkina

 

11.

20.12.2013.

10.00

„Piparkūku Ziemassvētki”

I.Šņitkina

 

9.

20.12.2013.

11.30

„Ziemassvētku stāsts”

I.Šņitkina

 

 

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 13 decembris 2013 16:21)

 

Pašgatavotie apsveikumi

Pienācis Ziemassvētku laiks, kuram Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” kolektīvs gatavojas cītīgi. Viņi ne tikai rotā, izgrezno telpas, bet arī strādā radoši pie pašgatavoto apsveikumu izveides. Kā katru gadu , arī šogad iestādes kolektīvs savus bijušos darba biedrus un sadarbības partnerus sveiks ar pašgatavotiem apsveikumiem. Līdz šim brīdim tie bija apskatāmi izstādē „Ziemassvētku apsveikumi”.

Lasīt tālāk...

 

„Taurenīši” saņem atstarotājus

Ir noslēdzies 15.oktobrī izsludinātais SIA „Gudra galva” konkurss „Uz ceļa uzvedos droši”, kur savus darbiņus bija iesūtījuši arī Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” bērni un skolotājas. Starp uzvarētājiem ir arī „pīlādzēni”.Tā ir „Taurenīšu” 10.grupa ar skolotāju Inesi Svelpi, kuri balsojumā ieguvuši 2.vietu (49 balsis).Kā dāvanu bērni un skolotāja saņēma atstarotājus un diplomu par izcīnīto 2.vietu.Paldies visiem, kas piedalījās balsojumā!

Lasīt tālāk...

 

Svētbrīdis ar klostermāsām

Pirmdien Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” aizsākās četru nedēļu ilgā advente-gaidīšanas un tikšanās laiks. Arī „pīlādzēni” šo laiku ar nepacietību gaidīja.2.decembris atnāca ar svētbrīdi, jo ciemos bija ieradušās, kā bērni viņas nosauca „div, māsiņas”. Tās bija klostermāsas no Gulbenes; māsa Marija Stefana un māsa Ksenija. Liels bija bērnu pārsteigums, kad viņi ieraudzīja divas jaunas meitenes tumšos garos tērpos. Vispirms viņas iepazīstināja bērnus ar sevi, aprunājās ar bērniem par to, kas ir Dievs. Dievu viņas salīdzināja ar „priekšnieku”. Tā arī teica: „Dievs ir mūsu priekšnieks”. Tika aizdedzināta pirmā adventes svece, kas nozīmē, ka vajag atstāt pasaules tumsību un „staigāt Dieva gaismā”. Adventa vainags ir skaists Kristus gaismas tuvošanās simbols. Pasaule ieslīgusi pašapmierinātībā un iemigusi, tāpēc ir jāatmostas. Šī atmošanās ir sākums gaismai, rīta blāzmai. Tā ir sagatavošanās garīgai cīņai. Māsas runāja par labajiem darbiem un lika arī bērniem nosaukt labos darbus, stāstīja par to, ka nedrīkst strīdēties, ka jābūt sirsnīgiem, labestīgiem, līdzjūtīgiem. Viņas ne tikai sarunājās ar bērniem, bet arī dziedāja ģitāras pavadījumā dziesmu „Jēzus mani mīl..”.Bez sarunām un dziesmām tika izspēlēta ludziņa „Ziemassvētku stāsts”. Tas bija stāsts par Dieva dēla piedzimšanu. Šīs izrādes lomās iejutās paši bērni. Klostermāsas līdzi bija atvedušas Jēzus bērniņa statueti, kuru drīkstēja paturēt rokās un noskūpstīt katrs bērns. Svētbrīdis beidzās ar kopīgi nodziedātu dziesmu „Skatiet to, kas ir labs”. Nobeigumā viņas izdalīja katram bērnam svētbildīti un lika piedomāt par mieru katra sirdī, aicināja uz samierināšanos, izlīgšanu, atvērtību un novēlēja visiem mierīgu un siltu adventa laiku. Lai sirsnības pilns ir šis laiks!

Lasīt tālāk...

 
Vairāk rakstu...