Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Aptauja
Izglītība

Balvu pirmskolas izglītības iestāde "Pīlādzītis"

Adrese: Balvos, Daugavpils ielā 59, LV-4501
Telefons: 64522023, mob.-28377243
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
   Vadītāja: Antra Eizāne

Balvu PII “Pīlādzītis” nodota ekspluatācijā 1979.g. oktobrī. Darbojas 11 grupas.”Pīlādzīti’” apmeklē 215 bērni, strādā 26 pedagogi, 21 tehniskais darbinieks.
Iestāde īsteno pirmsskolas vispārizglītojošo izglītības programmu;
Kods : 01011111
Licences nr.3572

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 21 jūlijs 2014 09:37)

Lasīt tālāk...

 

Bērnu žūrija - 2013

2014.gada 22.janvāra rīta pusē Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis”4.sagatavošanas grupiņā pie bērniem un skolotājām Aijas Jaundžeikares un Jeļenas Miglānes ciemojās Bērnu abonementa bibliotekāre Inese Supe. Jo izrādās, šīs grupas bērni ir cītīgi grāmatu lasītāji. Viņa ieradās ar mērķi, lai bērni internetā nobalsotu par sev mīļākajām grāmatām. Šī programma saucas „Bērnu žūrija-2013.”Tā ir pirmā lasīšanas veicināšanas programma Latvijā. Grāmatu lasīšanu, vērtēšanu visa gada garumā aizsāka Latvijas literatūras centrs. Katru gadu grāmatu vērtēšanā piedalās vairāki tūkstoši lasītāju Latvijā un ārpus tās. Lai balsošana ritētu raitāk, vērtēšanā palīdzēja arī vadītāja vietniece izglītības jomā Ilona Ločmele. Bērniem šis process ļoti patika, jo visi vēlējās savu balsošanu veikt tieši datorā. Pavisam tajā piedalījās 18 bērni. Vismīļākās grāmatas, par ko bērni balsoja bija: I.Zandere „Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, Janošs „Ak, skaistā Panama, seši stāsti par tīģeri un lāci”, Ilze Cielēna dzejoļi „Krupītes kurpītes”, Ulfs Starks, Linda Bundestama „Diktators”, Deivids Mellings „Kur ņemt vienu apkampienu” un citas. Bērniem bija arī jāatbild, kāpēc viņiem viena vai otra grāmata patika vislabāk. Atbildes bija dažādas: „Jo lācis līda alā, tāpēc ka nav jābaidās no dakteriem, Hubertam patika vienmēr priecāties, lācis kāpa kokā, patika spaidīt pogas.....u.c. Kā redzams ,katra grāmatiņa katru no lasītājiem piesaistīja ar visdažādāko tematiku un to varoņiem. Sīkāku analīzi vēlāk veiks arī bibliotekāre Ingrīda Supe un ar to vēlāk iepazīstinās arī mūs. Pēdējā laikā bērniem mīļas kļuvušas arī grāmatas par Lotti, kuras tiek lasītas grupiņā, tāpēc balsošanas beigās bērni noskatījās Janno Poldama un Heiki Ernitsa animācijas filmu „Lotte- ceļojums uz dienvidiem”. Skaidrs ir viens, bērni „PīlādzītĪ” mīl grāmatas un prot ne tikai tās lasīt, bet arī saudzēt.

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 29 janvāris 2014 10:53)

Lasīt tālāk...

 

Ziemassvētku rūķīšu parāde

17.decembrī Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” notika lieli brīnumi. ”Pīlādzīša” bērniem tumsa atnāca ar lielu pārsteigumu. Izrādās ciemos bija ieradušies 11 Ziemassvētku rūķi, kuriem rokās bija aizdegtas lāpas. Šis rūķu gājiens devās apkārt bērnudārzam. Tas bija sākums tiem Ziemassvētku priekšnesumiem, kuri ieplānoti 18.,19.,20.decembrī. Bērni tik lielu skaitu rūķu nekad nebija redzējuši, tāpēc sajūsmas saucienu, prieka, izbrīna netrūka bērnu sejās. Viņi stāvot pie logiem, dziedāja Ziemassvētku dziesmas un skandēja dzejoļus. Sevišķi viņus uzjautrināja rūķu klauvēšana pie logiem. Rūķu Ziemassvētku gājiens nostiprināja bērnos ticību Ziemassvētku rūķītim, ticību Ziemassvētku brīnumam.

Lasīt tālāk...

 

Ziemassvētku pasākumi

Grupa

Datums

Laiks

Pasākuma nosaukums

Mūzikas skol.

1.

18.12.2013.

9.00

„Mazo rūķīšu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

2.

18.12.2013.

10.30

„Pelēnu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

8.

18.12.2013.

15.30

„Ticēt vai neticēt”

M.Buliga

 

12.

19.12.2013.

9.00

„Rūķīšu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

5.

19.12.2013.

10.00

„Kaķīšu Ziemassvētki”

M.Buliga

 

3.

19.12.2013.

11.30

„Piparkūku Ziemassvētki”

M.Buliga

 

10.

19.12.2013.

15.00

„Ziemas pasaka”

M.Buliga

 

4.

19.12.2013.

16.30

„Kā zaķēns Pēcis ar draugiem sagaidīja Ziemassvētkus”

M.Buliga

6.

20.12.2013.

9.00

„Zaķu Ziemassvētki”

I.Šņitkina

 

11.

20.12.2013.

10.00

„Piparkūku Ziemassvētki”

I.Šņitkina

 

9.

20.12.2013.

11.30

„Ziemassvētku stāsts”

I.Šņitkina

 

 

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 13 decembris 2013 16:21)

 

Pašgatavotie apsveikumi

Pienācis Ziemassvētku laiks, kuram Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” kolektīvs gatavojas cītīgi. Viņi ne tikai rotā, izgrezno telpas, bet arī strādā radoši pie pašgatavoto apsveikumu izveides. Kā katru gadu , arī šogad iestādes kolektīvs savus bijušos darba biedrus un sadarbības partnerus sveiks ar pašgatavotiem apsveikumiem. Līdz šim brīdim tie bija apskatāmi izstādē „Ziemassvētku apsveikumi”.

Lasīt tālāk...

 

„Taurenīši” saņem atstarotājus

Ir noslēdzies 15.oktobrī izsludinātais SIA „Gudra galva” konkurss „Uz ceļa uzvedos droši”, kur savus darbiņus bija iesūtījuši arī Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” bērni un skolotājas. Starp uzvarētājiem ir arī „pīlādzēni”.Tā ir „Taurenīšu” 10.grupa ar skolotāju Inesi Svelpi, kuri balsojumā ieguvuši 2.vietu (49 balsis).Kā dāvanu bērni un skolotāja saņēma atstarotājus un diplomu par izcīnīto 2.vietu.Paldies visiem, kas piedalījās balsojumā!

Lasīt tālāk...

 

Svētbrīdis ar klostermāsām

Pirmdien Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” aizsākās četru nedēļu ilgā advente-gaidīšanas un tikšanās laiks. Arī „pīlādzēni” šo laiku ar nepacietību gaidīja.2.decembris atnāca ar svētbrīdi, jo ciemos bija ieradušās, kā bērni viņas nosauca „div, māsiņas”. Tās bija klostermāsas no Gulbenes; māsa Marija Stefana un māsa Ksenija. Liels bija bērnu pārsteigums, kad viņi ieraudzīja divas jaunas meitenes tumšos garos tērpos. Vispirms viņas iepazīstināja bērnus ar sevi, aprunājās ar bērniem par to, kas ir Dievs. Dievu viņas salīdzināja ar „priekšnieku”. Tā arī teica: „Dievs ir mūsu priekšnieks”. Tika aizdedzināta pirmā adventes svece, kas nozīmē, ka vajag atstāt pasaules tumsību un „staigāt Dieva gaismā”. Adventa vainags ir skaists Kristus gaismas tuvošanās simbols. Pasaule ieslīgusi pašapmierinātībā un iemigusi, tāpēc ir jāatmostas. Šī atmošanās ir sākums gaismai, rīta blāzmai. Tā ir sagatavošanās garīgai cīņai. Māsas runāja par labajiem darbiem un lika arī bērniem nosaukt labos darbus, stāstīja par to, ka nedrīkst strīdēties, ka jābūt sirsnīgiem, labestīgiem, līdzjūtīgiem. Viņas ne tikai sarunājās ar bērniem, bet arī dziedāja ģitāras pavadījumā dziesmu „Jēzus mani mīl..”.Bez sarunām un dziesmām tika izspēlēta ludziņa „Ziemassvētku stāsts”. Tas bija stāsts par Dieva dēla piedzimšanu. Šīs izrādes lomās iejutās paši bērni. Klostermāsas līdzi bija atvedušas Jēzus bērniņa statueti, kuru drīkstēja paturēt rokās un noskūpstīt katrs bērns. Svētbrīdis beidzās ar kopīgi nodziedātu dziesmu „Skatiet to, kas ir labs”. Nobeigumā viņas izdalīja katram bērnam svētbildīti un lika piedomāt par mieru katra sirdī, aicināja uz samierināšanos, izlīgšanu, atvērtību un novēlēja visiem mierīgu un siltu adventa laiku. Lai sirsnības pilns ir šis laiks!

Lasīt tālāk...

 

Vecāku nedēļa "Pīlādzītī"

Katru gadu divas reizes gadā Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” organizē vecāku nedēļas. Arī šogad no 19.līdz 22.novembrim visās grupās notika vecāku meistardarbnīcas ”Veiklās rokas”. Vecāki varēja nākt jebkurā laikā un vērot jebkuru dienas režīma momentu. Daudzi vecāki šo iespēju arī izmantoja, lai redzētu, kā viņa bērns jūtas savā grupā, kā komunicē ar citiem bērniem. Vecāki piedalījās arī meistardarbnīcās, kur gatavoja materiālo bāzi dažādām rotaļām, spēlēm. Daudz pūļu viņi veltīja arī grupas estētiskā noformējuma gatavošanā. Vecāku nedēļas noslēgumā viņiem bija dota iespēja noklausīties lekciju ”Imunitātes saglabāšana”. Paldies visiem, kas šos pasākumus atbalstīja!.

Lasīt tālāk...

 

Degustācija un eksperimenti "Pīlādzītī”

Lai nostiprinātu bērnu zināšanas par uztura piramīdu, veselīga uztura noteikumiem, pilnveidotu zināšanas, iemaņas galda klāšanā un servēšanā, pie Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis”8.grupas bērniem ciemojās Lācis Medainis un Zaķis Slimiķis. Izrādījās,ka Lācis Gardēdis bija noraizējies par Zaķa Slimiķa veselību, jo Zaķim ļoti garšo saldumi un Coca cola. Tāpēc skolotāja Tatjana Magone kopā ar bērniem veselības nedēļas ietvaros veica dažādus eksperimentus; vai Coca cola mūsu draugs? Bērni secināja, ka Coca cola slikti iedarbojas gan uz augiem (tie novīta), gan uz piena zobu (kļuva melns). Viņi konstatēja, ka arī uz rūsu( rūsa nozuda) un tējas aplikumu (Coca cola noņem to no krūzītes sienām ļoti viegli, krūzīte atkal kļūst balta) tā iedarbojas. Bērni pārliecinājās, ka Coca colu nevar saukt par mūsu organisma draugu. Eksperimenta beigās skolotāja ar bērniem gatavoja piena, saldējuma kokteili, kuram klāt vēl pievienoja augļus. Pēc degustācijas visi atzina, ka piena, augļu, saldējuma kokteilis ir daudz garšīgāks un veselīgāks nekā Coca cola.

Lasīt tālāk...

 

Atmiņu grožos

28.novembrī Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” viesojās bijušie darbinieki-pensionāri. Pasākuma moto bija „Atmiņu grožos”. Ciemiņi tika lūgti apmeklēt bijušo darba vietu, lai redzētu, kā izmainījusies iestāde gan no iekšienes, gan no ārpuses. Bet galvenais iemesls bija uzzināt, kā jūtas mūsu bijušie darbinieki, kā arī, lai viņi dalītos atmiņās par saviem darba gadiem. Prieks bija redzēt un satikt gan tehniskos darbiniekus, gan pedagogus. Satikties ar tagadējiem darbiniekiem bija ieradušies bijušais strādnieks Māris Panga, mūzikas skolotāja Nora Kalniņa, Ņina Žukovska, metodiķe Broņislava Keiša, skolotājas Ināra Ezergaile, Marija Bistrova, skolotāju palīdzes Olga Višņeva, Ludmila Pugača. Ciemiņus uzrunāja iestādes vadītāja Marija Voika.Viņa sveica pensionārus šajā dienā, novēlot tiem labu veselību, izturību un vēl ilgus dzīves gadus. Vadītāja aicināja klātesošos ar klusuma brīdi pieminēt bijušo iestādes vadītāju Tiju Silkāni. Tad klātesošos sveica 4.grupas audzēkņi ar saviem priekšnesumiem. Pēc nelielā „lietusvīriņu” koncerta visi devās ekskursijā pa iestādi, izstaigāja visas grupas, iepazinās ar tagadējiem darbiniekiem. Pēc iepazīšanās ar iestādi pensionāri pulcējās zālē pie kafijas tases, lai pabūtu kopā atmiņās. Sarunas raisījās par bērniem, mazbērniem, par ikdienu. Lai viesus iepazīstinātu ar iestādes darbu, vadītāja vietnieks izglītības jomā Ilona Ločmele demonstrēja prezentāciju „Metodiskā darba pārskats 2012./2013.mācību gadā”. Ciemiņi secināja, ka paveikts milzīgs darbs; metodes, paņēmieni mainījušies, arī darba apstākļi mainījušies. Nobeigumā Ilona Ločmele uzstājās ar savu prezentāciju „Laimīte”, kas bija novēlējums visiem gaidāmajā Adventē.

Lasīt tālāk...

 
Vairāk rakstu...