Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Izglītība

Balvu pirmskolas izglītības iestāde "Pīlādzītis"

Adrese: Balvos, Daugavpils ielā 59, LV-4501
Telefons: 64522023, mob.-28377243
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
   Vadītāja: Antra Eizāne

Balvu PII “Pīlādzītis” nodota ekspluatācijā 1979.g. oktobrī. Darbojas 11 grupas.”Pīlādzīti’” apmeklē 215 bērni, strādā 26 pedagogi, 21 tehniskais darbinieks.
Iestāde īsteno pirmsskolas vispārizglītojošo izglītības programmu;
Kods : 01011111
Licences nr.3572

 

Lasīt tālāk...

 

Pīlādzītim – 35

22.novembrī pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis” svinēja savu 35 gadu jubileju. Pasākumā pulcējās un Pīlādzīti jubilejā sveica bijušie darbinieki, audzēkņi, tuvāku un tālāku iestāžu pārstāvji un sadarbības partneri. Ar priekšnesumiem priecēja esošie un bijušie pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi.
35 gadu laikā Pīlādzīti absolvējuši 1700 zinošu un nebēdnīgu bērnu. Kā uzsvēra Balvu novada Domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Boldāns, tad šo gadu laikā iestādi ir beiguši daudz bērni, kuri tagad jau ir nopietnā vecumā, dzīvē daudz ko sasnieguši un ar kuriem mēs varam lepoties.” Tāpat J. Boldāns novērtēja arī kolektīva lielo ieguldījumu šo gadu laikā: “jūsu darbs ir grūts darbs. Jūs esat tie, kuri bērnus ievada tālākajā dzīvē. Tieši jūs rūpējaties, lai katrs būtu apčubināts, mīlēts un saprasts. Novēlu visam Pīlādzīša kolektīvam izturību, veselību, mīlestību! Lai kolektīvā vienmēr būtu saticība!”

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 25 novembris 2014 12:49)

Lasīt tālāk...

 

Pedagoģiskā padomes sēde Nr.1

Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” pedagoģiskā padomes sēde notika jau jaunās vadītājas Antras Eizānes vadībā. Kad kolektīvs tika iepazīstināts ar jaunā mācību gada darba virzieniem, uzdevumiem, ar svarīgākajām aktualitātēm izglītībā, notika apbalvošana, sveica
skolotājas ,kuras sevišķi aktīvi piedalījās dažādos konkursos. Kā arī katru gadu rudens pedagoģiskajā padomes sēdē tiek apbalvotas to grupu skolotājas, kuras uzvarējušas konkursā „Esmu visstiprākais”. Šogad 1.vietu ieguva 9.grupas skolotājas Iveta Larka un Inese Hmara, 2.vietu – Aija Jaundžeikare un Jeļena Miglāne, 3.vietu- Inga Mičule un Linda Kriviša.

Lasīt tālāk...

 

Ciemos pie robežsargiem

Šogad Valsts Robežsardze svinēs 95.gadu jubileju, tāpēc Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” 8.sagatavošanas grupas bērni ar skolotājām Irēnu Viļčuku, Tatjanu Magoni devās ekskursijā uz Viļakas Robežsargu pārvaldi, lai uzzinātu ko vairāk par šo profesiju, jo visi „pīlādzēni „šogad piedalās zīmējumu konkursā „Robežsardzei-95”.Ierodoties galamērķī, ekskursantus tur sagaidīja kapteine M.Upīte, kura iepazīstināja ar robežsargu vēsturi; pagātni un tagadni. Tad visi devās apskatīt dežūrdaļu, informācijas centru, sporta zālē izmēģināja dažādus trenažierus, pētīja darbinieku gūtos apbalvojumus dažādās sacensībās un konkursos .Uzzināja, ko nozīmē vārds „Kinologs”. Kapteinis-kinologs O.Sergejevs pastāstīja un parādīja, kā apmāca suņus darbam uz robežas. Kapteinis A.Aleksejevs iepazīstināja ar transporta līdzekļiem, kuri tiek pielietoti ikdienas darbā. Nobeigumā ekskursantus uzaicināja uz konferenču zāli, kur skolotājām tika uzdāvināti atstarotāji, bet bērni robežsargu pārvaldei uzdāvināja pašu vārītu pīlādžogu ievārījumu, novēlot viņiem drosmīgi aizstāvēt mūsu robežu un būt vienmēr stipriem un veseliem.

Lasīt tālāk...

 

„Pīlādzītis” viesojas Priekuļu un Gulbenes novados

30.septembra agrā rītā Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” vadītāja ar skolotājām devās pieredzes braucienā uz Priekuļu novada Veselavas pirmsskolas izglītības iestādi „Vālodzes”.
Mērķis bija iepazīties ar šo speciālo izglītības iestādi ,kura sākusi darboties 1994.gadā. Tur tiek īstenotas trīs programmas; speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar fiziskās attīstības traucējumiem (programmas kods 01015311), speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar valodas attīstības traucējumiem (programmas kods 01015511), speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar jauktiem attīstības traucējumiem (programmas kods 01015511).Interesanti bija uzzināt šīs iestādes darba specifiku. Vadītāja Iveta Liepiņa izrādīja iestādi, tās apkārtni, kura tiešām atrodas gleznainā vietā. Viņu teritorija aptver 2.5 ha, tai skaitā arī mežs, kur izveidota Meža taka.”Pīlādzīša „skolotājas ar lielāko prieku izbaudīja šo iespēju, lai sastaptos ar Zaķu skolas, Pūces skolas iemītniekiem, apskatītu un pastaigātos pa jauko Sajūtas taku. Tā kā vieta ir kalnaina un plaša, tad bērniem ir kur izskrieties. Pašu rokām darinātas nojumītes un citāda veida inventārs, kas nepieciešams bērnu aktivitātēm.

Lasīt tālāk...

 

Deputāte pie „pīlādzēniem”

29.septembrī Balvu Kultūras un Atpūtas centrā notika Balvu novada deputātu kandidātu uz 12. Saeimas vēlēšanām un iedzīvotāju tikšanās , kurā piedalījās arī Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” vadītāja Antra Eizāne, kur sarunu un debašu laikā aicināja Balvu novada deputātus apsekot pirmsskolas izglītības iestādes ,lai redzētu patieso stāvokli, kāds tas ir iestādēs. Uz šo aicinājumu atsaucās deputāte Līga Kozlovska, kura 1.oktobrī viesojās Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis”. Viņa uzklausīja vadītāju Antru Eizāni par veiktajiem remontiem iestādē, pateicības vārdus esošajai Balvu novada Domei par piešķirtajiem līdzekļiem iestādes siltināšanas darbiem, bruģa celiņu izveidei, apgaismojumam, kā arī par nepieciešamo palīdzību, kas vajadzīga iestādes iekšējo telpu remontam; virtuves renovācijai, grupu mēbeļu nomaiņai ,divu kāpņu telpu remontam un citām vajadzībām. Pēc nopietnām sarunām deputāte iepazinās ar visu iestādi, izejot telpas un grupas. Viņa pārliecinājās par to, ka tieši virtuvei nepieciešama steidzama renovācija, jo strādājot šādos apstākļos, tiek apdraudēta virtuves darbinieku veselība. Arī mēbeles grupās sen vairs neatbilst estētiskajām un higiēniskajām prasībām. Izņēmums ir tikai dažas grupas, kur nomainīti bērnu galdi un krēsli, taču pārsvarā mēbeles novecojušas un savu laiku nokalpojušas; aplīmētas, apkrāsotas, kas neatbilst ekoloģiskajām prasībām.

Lasīt tālāk...

 

Strupausīša talcinieki

29.septembrī Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” tika atzīmēti gadskārtu svētki- Miķeļi. Lielajā zālē pulcējās mazo grupu skatītāji un sagatavošanas, vecāko grupu bērni. Visus pasākuma dalībniekus sagaidīja Saimniece ar savu palīgu Gaili, kuru lomās iejutās 2.grupas skolotāja Ilga Mārtuža un Armands Trubņiks. Viņi ar sajūsmu sveica ciemiņus; 8.grupas zaķus, 2.grupas vāverītes, 3.grupas peles, 10.grupas lāčus, 11.grupas ežus. Visi bērni bija skaistās pašgatavotās maskās un ar apbrīnojamu izteiksmi iejutās savās lomās. Mazie talcinieki palīdzēja Saimniecei un Gailim novākt vēl nenolasīto ražu, kas bija palikusi uz tīruma, par ko Saimniece un Gailis bija ļoti priecīgi un pateicīgi. Taču tikmēr talcinieki priecājās, palaidnīgā Kaza (10.grupas skolotāja Ingūna Pauliņa)nozaga salasīto dārzeņu grozu. Visiem bija jādodas to meklēt . Kad draiskā Kaza tika atrasta, viņa apsolījās vairs tādus nedarbus nedarīt. Bērni viņai piedeva un ļāva piedalīties jautrās rotaļās un dejās. Mazie talcinieki viens otram uzdeva arī mīklas, par kuru atminēšanu varēja nopelnīt medaļu. Goda vietā šajā pasākumā bija burkāns, jo visi zina, cik tas ir veselīgs, tāpēc nobeigumā cienājās ar šo dārzeni. Pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” bērni prot novērtēt veselīgu pārtiku, jo ikdienā ēd daudz dārzeņu un dzer „Skolas pienu”.

Lasīt tālāk...

 

„Pīlādzītis” Igaunijā

26.septembrī Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „ Pīlādzītis” kolektīvs devās kārtējā ekskursijā, kas bija veltīta Skolotāju dienai. Tie bija svētki, ko darbinieki sagādāja paši sev. Šoreiz ceļojums bija ārpus mūsu valsts robežām. Tā bija kaimiņvalsts, kas atrodas mūsu valsts ziemeļos- Igaunija. Mērķis bija Sāremā (Sāmsala), Muhu salas. Vienas dienas laikā gida pavadībā tika apskatīta Kāli meteorīta krātera vieta, brīnišķīgā Bīskapa pils, kurā viegli apmaldīties, Korneti klintis, Angla vējdzirnavas, Saulespulkstenis . Bet lielākais pārsteigums bija pats prāmis Sāremā, ar kuru lielākā daļa ekskursantu brauca pirmo reizi. Ar šiem iespaidiem Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” darbinieki un viņu tuvinieki varēs dalīties visu nākamo gadu līdz nākošajai ekskursijai.

 

Noķer prieku!

„Un ejam mēs septembrim pretī
Pārpilni vasaras spara,
Un bērnudārzs panāks pretim,
Lai ātrāk satikties varam!”

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 31 oktobris 2014 13:54)

Lasīt tālāk...

 

Visas krāsas kopā

Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” kolektīvs katru gadu piedalās augustā Balvu novada svētkos. Izņēmums nebija arī šis gads ,kad tika gatavotas gājiena cepures un krāsainie vēdekļi ,lai varētu ar gandarījumu un lepnumu teikt:

„Esam jautri „pīlādzēni”,
Krāšņi, koši puķu bērni,
Visas mums ir mīļas krāsas,
Kuras varavīksnē lietas;
Zili, zaļa, dzelten, sārta,
Šodien mūsu deja šāda.”

Lasīt tālāk...

 
Vairāk rakstu...