Atbalsts Ukrainai

Palīdzība ukraiņiem Latvijā un Balvu novadā

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Piektdiena, 25 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Oktobris 2022

Palīdzība ukraiņiem 


JAUNUMS! Piesakieties BEZMAKSAS A2 latviešu valodas apmācībām Ukrainas civiliedzīvotājiem!

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Piektdiena, 07 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Oktobris 2022

Latviešu valoda ukraiņiem Atsaucoties pieprasījumam, paplašinātas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem apgūt latviešu valodas prasmes. Papildus Sabiedrības integrācijas fonda nodrošinātajām A1 valodas apmācībām, šobrīd ir atvērta pieteikšanās arī A2 līmeņa apmācībām nepilngadīgajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību. Pieteikšanās līdz š.g. 15. oktobrim.

  • Vidējo izglītību ieguvušajiem (no 17 gadiem) vismaz 120 stundu apjomā
  • Pieejami bezmaksas visā Latvijā
  • Klātienē, attālinātā vai jauktā formā

Lasīt tālāk...


Piesakieties BEZMAKSAS latviešu valodas apmācībām pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem!

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Ceturtdiena, 18 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

valodas apguvePiesakieties BEZMAKSAS latviešu valodas apmācībām pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem!

  • Pieaugušajiem vismaz 120 stundu apjomā A1 līmenī
  • Pieejami bezmaksas visā Latvijā
  • Klātienē, attālinātā vai jauktā formā

Atrodi sarakstā sev vispiemērotāko latviešu valodas kursu nodrošinātāju un sazinies ar pakalpojuma sniedzēju, lai pieteiktos!

Plašāka informācija par pieteikšanos https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-macibam vai zvanot 28817083, 20042381.

Lasīt tālāk...


Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots portāls www.majasbegliem.lv

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 16 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 16 Augusts 2022

Atbalsts ukraiņiem Lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem vieglāk atrast mājokli Latvijā, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” izveidojusi portālu majasbegliem.lv. Portālā aicinām pieteikt mājokļus, kuri pieejami Ukrainas cilvēkiem īrei vai bez maksas. Tāpat portālā pieejama praktiska informācija par mājokļa īres jautājumiem. Visi materiāli sagatavoti latviešu un ukraiņu valodās.

Tāpat portālā pieejama informācija par pieejamo finansiālo palīdzību gan īrniekiem, gan cilvēkiem, kuri piedāvā mājokli bez maksas, vispārēju informācija par mājokļa īri, īres līguma paraugs latviešu un ukraiņu valodā, kā arī praktisks ceļvedis mājokļa īrēšanā. Dokumentus palīdzēja sagatavot arī biedrība "Patvērums "Drošā māja".

Lasīt tālāk...


Izveidotas divas mājas lapas, kurās apkopota informācija par palīdzības sniegšanu un saņemšanu bēgļiem

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Ceturtdiena, 02 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Jūnijs 2022

Mājas lapas ukraiņu atbalstamJau kopš kara sākuma Ukrainā Latvijas sabiedrība izrādījusi lielu interesi par iespējām palīdzēt tiem Ukrainas cilvēkiem, kuri, bēgot no kara, ieradušies Latvijā. Šajā sakarā izveidotas divas mājaslapas - kartadopomogy.lv un propozycii.lv. Kartadopomogy ir labdarības organizāciju karte, kurā iespējams uzzināt gan par iespējām piedāvāt humāno palīdzību, gan arī par iespējām saņemt ziedojumus. Savukārt propozycii.lv apkopo Latvijas uzņēmēju un nevalstisko organizāciju piedāvāto palīdzību.

Informējam, ka biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem" izveidojusi plakātus, lai Ukrainas cilvēkus informētu par pieejamo palīdzību, kā arī atvieglotu dzīves uzsākšanu šeit. Jau drīzumā šādi plakāti tiks izvietoti arī Balvu novada teritorijā, lai sasniegtu cilvēkus, kuriem nepieciešama palīdzība, kā arī tos, kas vēlas to piedāvāt. Plakāti izveidoti gan latviešu, gan ukraiņu valodā, lai, saskaņā ar Valsts Valodas likumu, informāciju varētu piedāvāt līdztekus abās valodās.


Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai un ēdināšanai

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Pirmdiena, 30 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Jūnijs 2022

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikta kārtība, kādā valsts sniedz atlīdzību Latvijas iedzīvotājiem, kuri bez maksas savās mājās izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus (nepieprasot samaksu no Ukrainas civiliedzīvotājiem). Mājsaimniecības jeb tās pārstāvošās fiziskās personas var saņemt kompensāciju par izmaksām, kas tām radušās, savā mājoklī izmitinot Ukrainas civiliedzīvotājus (nodrošinot gan izmitināšanu, gan iespēju robežās arī higiēnas preces un uzturu, kā arī izglītojošus un izklaides vai atpūtas pasākumus, u.c. atbalsta pasākumus). Atlīdzība tiks izmaksāta par periodu līdz 90 dienām, skaitot no pieteikumā norādītā datuma, bet ne agrāk kā no 2022.gada 1.maija.

Lasīt tālāk...


BALTA bezmaksas nelaimes gadījumu apdrošināšanas kampaņa "Traki droša vasara!" Ukrainas civiliedzīvotāju bērniem vecumā no 2-18 gadiem

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Pirmdiena, 16 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Jūnijs 2022
Atbalsts Ukrainai UA Atbalsts Ukrainai RUS Atbalsts Ukrainai ENG

Lasīt tālāk...


Ukrainas bēgļi sūtījumus no mājām ar personīgajām mantām no 2022.gada 12.aprīļa var saņemt vienkāršotā veidā

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 12 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 Aprīlis 2022

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļojuši no savas valsts Krievijas izraisītā militārā konflikta dēļ, no 2022.gada 12.aprīļa ir noteikta vienkāršota kārtība, kā saņemt pasta sūtījumus ar personīgajām mantām. Šādu sūtījumu saņemšanai pasta nodaļā jāuzrāda pase vai cits derīgs personu apliecinošs dokuments. Muitas deklarācija par sūtījumu nav jāformē un maksājumi nav jāveic.  

Lasīt tālāk...


Pabalsti par bērnu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kurus piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Pirmdiena, 28 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Marts 2022

ukraina3Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā veiktajos grozījumos noteiktas Ukrainas civiliedzīvotāju, kuri kopā ar bērniem uzturas Latvijā, tiesības saņemt Valsts sociālo pabalstu likumā noteikto bērna piedzimšanas pabalstu, bērna kopšanas pabalstu un ģimenes valsts pabalstu.

Внесеними до Закону про підтримку громадянського населення України поправками встановлено право громадянського населення України, яке проживає разом з дітьми в Латвії, на отримання встановленої Законом Про державну соціальну допомогу допомоги по народженню дитини, допомоги по догляду за дитиною та державної сімейної допомоги.

Vairāk informācijas: Pabalsti par bērnu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kurus piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra / Допомога на дитину громадянському населенню Українищо присвоюється, Державним агентством соціального страхування | Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (vsaa.gov.lv)


Lūgums aizpildīt anketu nevalstiskajām organizācijām, kuras šobrīd Latvijā sniedz humāno palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 22 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

AnektaŅemot vērā ievērojamo kara bēgļu skaitu no Ukrainas, kas ir ieradies un turpina ierasties Latvijā un kuriem ir nepieciešams atbalsts ar jaunas iedzīves veidošanu, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu veido interaktīvu karti par labdarības organizācijām, kas piedāvā humāno palīdzību Latvijā (apģērbs, apavi, mēbeles, higiēnas preces, pārtika).

Lasīt tālāk...