Atbalsts Ukrainai

BALTA bezmaksas nelaimes gadījumu apdrošināšanas kampaņa "Traki droša vasara!" Ukrainas civiliedzīvotāju bērniem vecumā no 2-18 gadiem

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Pirmdiena, 16 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 16 maijs 2022
Atbalsts Ukrainai UA Atbalsts Ukrainai RUS Atbalsts Ukrainai ENG

Lasīt tālāk...


Atbalsts Ukrainai

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Piektdiena, 25 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 Aprīlis 2022
latvia ukraine robezsardzes nr

 


Ukrainas bēgļi sūtījumus no mājām ar personīgajām mantām no 2022.gada 12.aprīļa var saņemt vienkāršotā veidā

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 12 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 Aprīlis 2022

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļojuši no savas valsts Krievijas izraisītā militārā konflikta dēļ, no 2022.gada 12.aprīļa ir noteikta vienkāršota kārtība, kā saņemt pasta sūtījumus ar personīgajām mantām. Šādu sūtījumu saņemšanai pasta nodaļā jāuzrāda pase vai cits derīgs personu apliecinošs dokuments. Muitas deklarācija par sūtījumu nav jāformē un maksājumi nav jāveic.  

Lasīt tālāk...


Pabalsti par bērnu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kurus piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Pirmdiena, 28 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Marts 2022

ukraina3Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā veiktajos grozījumos noteiktas Ukrainas civiliedzīvotāju, kuri kopā ar bērniem uzturas Latvijā, tiesības saņemt Valsts sociālo pabalstu likumā noteikto bērna piedzimšanas pabalstu, bērna kopšanas pabalstu un ģimenes valsts pabalstu.

Внесеними до Закону про підтримку громадянського населення України поправками встановлено право громадянського населення України, яке проживає разом з дітьми в Латвії, на отримання встановленої Законом Про державну соціальну допомогу допомоги по народженню дитини, допомоги по догляду за дитиною та державної сімейної допомоги.

Vairāk informācijas: Pabalsti par bērnu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kurus piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra / Допомога на дитину громадянському населенню Українищо присвоюється, Державним агентством соціального страхування | Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (vsaa.gov.lv)


Lūgums aizpildīt anketu nevalstiskajām organizācijām, kuras šobrīd Latvijā sniedz humāno palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 22 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

AnektaŅemot vērā ievērojamo kara bēgļu skaitu no Ukrainas, kas ir ieradies un turpina ierasties Latvijā un kuriem ir nepieciešams atbalsts ar jaunas iedzīves veidošanu, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu veido interaktīvu karti par labdarības organizācijām, kas piedāvā humāno palīdzību Latvijā (apģērbs, apavi, mēbeles, higiēnas preces, pārtika).

Lasīt tālāk...


Informācija no PVD Ukrainas bēgļiem ar mājdzīvniekiem

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 22 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

Atbalsts UkrainaiJa kopā ar jums no Ukrainas ceļo mājdzīvnieks:

  • Kad iekārtosieties dzīves vietā, sazinieties ar tuvāko veterinārārstu, lai vienotos par vizīti.
  • Veterinārārsts bez maksas dzīvnieku apskatīs, reģistrēs, čipēs, vakcinēs.

Якщо ви їдете з України i домашня тварина подорожує з вами:

  • Коли ви облаштуєтеся, зверніться до найближчого ветеринара, щоб домовитися про відвідування.
  • Ветеринар безкоштовно огляне, зареєструє, чіпує та прищепить тварину.

Lasīt tālāk...


Aicinām izmantot vienoto platformu ukraiņu atbalstam

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 01 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

Vienota platforma bēgļu atbalstamAicinām izmantot vienoto platformu ukraiņu atbalstam http://ukraine-latvia.com
Pēc Latvijas robežas šķērsošanas Ukrainas iedzīvotājiem vispirms nepieciešams sazināties ar Latvijas Valsts robežsardzi pa diennakts tālruni +37167913569, +37167913568, kas informēs par tālāko rīcību.

Lai noskaidrotu vairāk par ilgtermiņa vīzu pieteikšanas un saņemšanas procedūru, zvaniet uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tālruni +37167209400 (P-C 8.30-16.00; Pk 9.00-15.00).

Lasīt tālāk...


Sāk darboties Ukrainas atbalsta tālrunis nodokļu jautājumos

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Pirmdiena, 21 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

Lai operatīvi informētu un palīdzētu iedzīvotājiem un  uzņēmējiem, kuri sniedz atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem vai kuru uzņēmējdarbību ietekmējis karš Ukrainā, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 21. marta sāk darboties īpaši tam izveidots tālrunis nodokļu jautājumiem par atbalstu un sadarbību ar Ukrainu – 67120012.

Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.15 līdz plkst. 8.15-15.45.

Lasīt tālāk...


Ukrainas kara bēgļi varēs saņemt bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Ceturtdiena, 17 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegs pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot pašvaldības sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju, būs tiesības uz atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas ietvaros. Viena persona trīs mēnešos varēs saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem, kā arī papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz 2 gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem varēs saņemt mācību piederumu paku.

Lasīt tālāk...