Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Izglītība

Masku karnevāls TIPS

Februāra mēnesī skolā tika rīkots Masku karnevāls, ko organizēja skolēnu pašpārvalde un skolotaja M. Timoškāne. Lai pasākumā tiktu, katrai maskai vajadzēja pierakstīties pie pasākuma vadītājiem-Vilka (Lanas Briedes) un Betmena (Ineses Staģes) un katrai maskai tika iedots numuriņš. Uz pasākumu ieradās dažādas 35 maskas, piemēram, Raganas, Sarkangalvīte, Vilks un vecmāmiņa, Spoks, Bruņinieks, Princeses, Mākonis, Pirāts, Daiļā jūrniece, Robežsargs, Vampīrs, dažādi dzīvnieki kā pele, ezis, kaķis,lūsis, cālēns, zaķis, tīģeri, zaķis, vardīte, tārpiņš, bizmārīte u.c. Sākumā bija Masku parāde, vēlāk maskas savā starpā sacentās dažādās spēlēs:dejošanā ap krēsliem, skriešanā ar halātu un slotu, maskas piedalījās lozēs, kur varēja tikt pie mīkstām mantiņām, blociņiem, konfektēm u.c.

Lasīt tālāk...

 

Roku saliekšanas un iztaisnošanas sacensības TIPS

Februārī Tilžas internātpamatskolā tika rīkotas Roku saliekšanas un iztaisnošanas sacensības, ko organizēja sporta skolotājs A. Dokāns.

2003.g. dz. meitenes:

1.vieta-Ērika Šarapova,
2.vieta-Vendija Keiša,
3.vieta-Anda Štelmahere.

2003. g.dz. zēni:

1.vieta-Ralfs Gremzda,
2.vieta-Kristers Voicišs,
3vieta-Artūrs Simoņenko.

2001.-2002. g. dz meitenes:

1.vieta Alīna Keiša,
2.vieta-Kristiāna Simoņenko

2001.-2002.g. dz. zēni:
1.vieta-Raivis Voits.

Visi skolēni svinīgajā skolas līnijā tika apbalvoti ar Diplomiem un balvām.

 

Zanītei 1.vieta!

12. februārī mūsu skolas 3.klases skolniece Zane Staģe piedalījas Balvu novada Izteiksmīgās runas konkursā " Zvirbulis"

Zane uzstājās ar Raiņa ”Leļļu tirdziņš” un S. Urtānes darbu ”Ziemelis un viņa nelaime.” Zanīte uz skolu atveda DIPLOMU ar 1.VIETU! Paldies Zanītei un skolotājai I. Daukstei par sagatavošanu.

Zane 12.martā skolas godu aizstāvēs jau reģionā-Gulbenē.

Lai veicas!!!

 

TIPS Izteiksmīgās skatuves runas konkurss ”Zvirbulis 2014”

Janvāra beigās Tilžas internātpamatskolā bija salidojuši zvirbuļi un zvirbulēni, tie nebija parastie putnēni, bet īpašie, viņi piedalījās Izteiksmīgās runas konkursā ”Zvirbulis 2014” Pasākumā tika skandēti M. Cielēnas, I. Zanderes, I. Samauskas, Raiņa, J. Klīdzēja, O. Slišāna u.c. populāru autoru darbi. Jaunos skatuves māksliniekus vērtēja žūrija un katram Zvirbulim tika pieškirts tituls un Diploms, arī pārsteiguma balviņa. Un tā:

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolēni piedalās vizuālās mākslas konkursos

Šajā mācību gadā sākumskolas skolēni piedalījas 42. Starptautiskajā Bērnu mākslas izstādes konkursā " LIDICE -2014" Skolēniem palīdzēja sagatavoties vizuālās mākslas skolotaja V. Zelča. Šī gada tēma konkursā ir " Lauku un dārza darbi manā ģimenē" Piedalījas šādi skolēni ar saviem darbiņiem:

3.kl. Maigurs Ruņgis "Būvējam ceļus" , 2.kl. Kristers Voicišs " Jāuzar lauks" ;" Manas vistiņas" ; 1.kl. Amanda Čipa " Ābolu raža" ; 2.kl. Edvards Gremzda " Stādam ābelītes" ; 2.kl. Sandis Zelčs " Vectēva tīrums"

Vēl sākumskolas skolēni piedalās Akcijā -ziedojot savu zīmējumu un atbalstot Bērnu klīnisko slimnīcas Reanimācijas nodaļu ar aparatūras iegādi. Jau 10 gadus biedrība "Eurika" nodarbojas ar bērnu zīmētu apsveikumu kartiņu izveidi uzņēmumiem pret ziedojumiem. Par sarūpētajiem līdzekļiem uzņēmums iegādājas nepieciešamās iekārtas Latvijas slimnīcu bērnu reanimācijas nodaļām. Zīmējumu tēma “ Mans sapnis par…” Skolēni ir uzzīmējuši vairākus desmitus zīmējumus ar Ziemassvētku tematiku.

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolēni piedalās Modes skatē

Janvāra beigās Tilžas internātpamatskolas Iekļaujošās izglītības skolēni Sandis Mitrauskis no 6.klases, Sianda Sīmane, Dina Kanaloša, Sintija Paulova no 7.klases, Lana Briede no 9.klases un mājturības skolotāja L. Ločmele devās uz Baltinavu, kur piedalījās netradicionālajā modes skatē ,, Nāc mežā ciemoties” ar savu tērpu kolekciju ,,Brīnumainais mežs” ar tērpu nosaukumiem: Fauns, Sarma, Meža karaliene, Meža gariņš, Nakts mežā. Tā bija pirmā modes skate, kur skolēni piedalījās ārpus skolas. Skolēniem bija interesanti skatīties citus tērpus un smelties no tiem idejas. Noslēgumā pasākuma dalībnieki par piedalīšanos saņēma dāvaniņas no Bērnu Bāreņu fonda un mājās pārveda  Pateicības rakstu.

Lasīt tālāk...

 

TIPS pasākums „Māju sajūta”

Dzīvesprasmes pasākumu ietvaros Tilžas internātpamatskolas 6.-9. klases piedalījās pasākumā „Māju sajūta”,ko organizēja 9.klase un audzinātāja A. Tomaševiča. Šoreiz dzīvesprasmes skolēni apguva, gatavojot ceptus kartupeļus, tā radot īstu māju sajūtu. Katra klase cepa kartupeļus un papildus taisīja arī ko īpašu. 9.klases kolektīvs gatavoja kokteiļus, 8.klases kolektīvs gatavoja salātus, 6. un 7. klases cepa omleti. Kad darbs bija paveikts, tika klāts galds un slavēti jaunie pavāri. Viss bija izdevies labi un pats galvenais tik garšīgi, nu gluži kā mājās!

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolas bibliotēkā izstādes

Kā zināms-2.februāris ir Sveču diena. Tāpēc skolas bibliotēkā ir apskatāma  Sveču izstāde. Sveces izstādei bija sarūpējuši skolotāji un arī skolēni, proti, atnesot kādu interesantu, oriģinālu sveci. Vislielākā sveču kolekcija ir pirmsskolas grupiņas audzinatājai Aijai Maļutinai, viņas kolekcijā ir apmēram 50 daudz dažādu sveču un svecīšu.

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolēni Ziemassvētku brīvdienas pavada ASV

Arī šajā mācību gadā Tilžas internātpamatskola iesaistoties labdarības organizācijā „One Forty Three” , deva iespēju trīs mūsu skolas skolēniem J. Drozdovam, S. Zelčam un Ē. Šarapovai nu jau otru reizi apmeklēt ASV, kur pavadīja Ziemassvētku brīvlaiku. Organizācijas mērķis ir palīdzēt bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Bērniem bija iespēja iepazīt Amerikas kultūru, gūt jaunus iespaidus, uzlabot angļu valodas zināšanas un pats galvenais baudīt viesģimenes rūpes un gādību.

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 03 februāris 2014 09:38)

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolā Tējas pēcpusdiena 1.klasē

Kādā no aukstajām janvāra pēcpusdienām 1.klases skolēni pulcējās klasē,lai pārunātu par veselīgākajām zāļu tējām. Audzinātāja Sk. Pauloviča bērniem pastāstīja par zāļu tēju vēsturi, par augu vākšanu, žāvēšanu un uzglabāšanu. Vēlāk kopīgi gatavoja liepziedu un piparmētru tēju uzlējumus un sīpolmaizes, jo tās arī ir veselīgas. Tad tika klāts galds un skolēni cienājās ar tēju, sīpolmaizēm un citiem našķiem. Skolēni aizpildīja darba lapas ,,Zāļu tējas”, kurās uzzināja, kuras zāļu tējas lieto pret saaukstēšanos, pret klepu, pret vēdersāpēm, pret drudzi. Vēlāk kopīgi tika iets rotaļās un dejās.

Lasīt tālāk...

 
Vairāk rakstu...