Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Izglītība

Mēs lepojamies ar Zani!

11.martā Tilžas internātpamatskolas 3.klases skolniece Zane Staģe piedalījas skolēnu izteiksmīgās runas konkursā 2. kārtā, kas notika Gulbenē. Konkursante ieguva 1.pakapes Diplomu, par ko skola ir ļoti lepna par Zanīti. Paldies skolotājai Inesei Daukstei, kas Zani sagatavoja konkursam! Skolas svinīgajā līnijā direktore I. Bērziša Zanītei pasniedza dāvanu par labiem sasniegumiem konkursā.

Lasīt tālāk...

 

Februāris-TIPS Mīlestības mēnesis

Februārī kā zināms ir Valentīna diena, par godu šai dienai meiteņu mājturības pulciņā tapa jaukas kartiņas, puķes no kreppapīra. Šo darbu izstādīte bija apskatāma skolotāju istabā. Arī skola tika izrotāta ar Valentīndienas simboliem-sirsniņām, par to paldies 7.klases kolektīvam. Skolas vestibilā tika izveidota “ Komplimentu sirds”, kur varēja kādam uzrakstīt komplimentu.
Skolā notika Valentīndienas pasākums, par ko bija atbildīgs 5.klases kolektīvs. Pasākumu vadīja Romeo-Artūrs Procenko un Džuljeta -Monta Pinkena, Amoriņš-Raivis Voits. No katras klases tika izvirzīts pārītis, kuri sacentās dažādos pārbaudījumos-mājas uzdevums, kur bija jāpabeidz teiciens” Kad mīlestība sirdī zogas...” Jāiztēlo lomas, kā atzīstas mīlestībā, piemēram, baletdejotaja un svarcēlājs, biznesmenis un veikala pardevēja, bezpajumtnieku pāris u. c. Jāsaliek puzle sirds formā un japasaka mīļvārdiņi ar vienu burtu minūtes laikā, kā arī jāapsveic izlozētā klase Valentīndienā.

Lasīt tālāk...

 

Masku karnevāls TIPS

Februāra mēnesī skolā tika rīkots Masku karnevāls, ko organizēja skolēnu pašpārvalde un skolotaja M. Timoškāne. Lai pasākumā tiktu, katrai maskai vajadzēja pierakstīties pie pasākuma vadītājiem-Vilka (Lanas Briedes) un Betmena (Ineses Staģes) un katrai maskai tika iedots numuriņš. Uz pasākumu ieradās dažādas 35 maskas, piemēram, Raganas, Sarkangalvīte, Vilks un vecmāmiņa, Spoks, Bruņinieks, Princeses, Mākonis, Pirāts, Daiļā jūrniece, Robežsargs, Vampīrs, dažādi dzīvnieki kā pele, ezis, kaķis,lūsis, cālēns, zaķis, tīģeri, zaķis, vardīte, tārpiņš, bizmārīte u.c. Sākumā bija Masku parāde, vēlāk maskas savā starpā sacentās dažādās spēlēs:dejošanā ap krēsliem, skriešanā ar halātu un slotu, maskas piedalījās lozēs, kur varēja tikt pie mīkstām mantiņām, blociņiem, konfektēm u.c.

Lasīt tālāk...

 

Roku saliekšanas un iztaisnošanas sacensības TIPS

Februārī Tilžas internātpamatskolā tika rīkotas Roku saliekšanas un iztaisnošanas sacensības, ko organizēja sporta skolotājs A. Dokāns.

2003.g. dz. meitenes:

1.vieta-Ērika Šarapova,
2.vieta-Vendija Keiša,
3.vieta-Anda Štelmahere.

2003. g.dz. zēni:

1.vieta-Ralfs Gremzda,
2.vieta-Kristers Voicišs,
3vieta-Artūrs Simoņenko.

2001.-2002. g. dz meitenes:

1.vieta Alīna Keiša,
2.vieta-Kristiāna Simoņenko

2001.-2002.g. dz. zēni:
1.vieta-Raivis Voits.

Visi skolēni svinīgajā skolas līnijā tika apbalvoti ar Diplomiem un balvām.

 

Zanītei 1.vieta!

12. februārī mūsu skolas 3.klases skolniece Zane Staģe piedalījas Balvu novada Izteiksmīgās runas konkursā " Zvirbulis"

Zane uzstājās ar Raiņa ”Leļļu tirdziņš” un S. Urtānes darbu ”Ziemelis un viņa nelaime.” Zanīte uz skolu atveda DIPLOMU ar 1.VIETU! Paldies Zanītei un skolotājai I. Daukstei par sagatavošanu.

Zane 12.martā skolas godu aizstāvēs jau reģionā-Gulbenē.

Lai veicas!!!

 

TIPS Izteiksmīgās skatuves runas konkurss ”Zvirbulis 2014”

Janvāra beigās Tilžas internātpamatskolā bija salidojuši zvirbuļi un zvirbulēni, tie nebija parastie putnēni, bet īpašie, viņi piedalījās Izteiksmīgās runas konkursā ”Zvirbulis 2014” Pasākumā tika skandēti M. Cielēnas, I. Zanderes, I. Samauskas, Raiņa, J. Klīdzēja, O. Slišāna u.c. populāru autoru darbi. Jaunos skatuves māksliniekus vērtēja žūrija un katram Zvirbulim tika pieškirts tituls un Diploms, arī pārsteiguma balviņa. Un tā:

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolēni piedalās vizuālās mākslas konkursos

Šajā mācību gadā sākumskolas skolēni piedalījas 42. Starptautiskajā Bērnu mākslas izstādes konkursā " LIDICE -2014" Skolēniem palīdzēja sagatavoties vizuālās mākslas skolotaja V. Zelča. Šī gada tēma konkursā ir " Lauku un dārza darbi manā ģimenē" Piedalījas šādi skolēni ar saviem darbiņiem:

3.kl. Maigurs Ruņgis "Būvējam ceļus" , 2.kl. Kristers Voicišs " Jāuzar lauks" ;" Manas vistiņas" ; 1.kl. Amanda Čipa " Ābolu raža" ; 2.kl. Edvards Gremzda " Stādam ābelītes" ; 2.kl. Sandis Zelčs " Vectēva tīrums"

Vēl sākumskolas skolēni piedalās Akcijā -ziedojot savu zīmējumu un atbalstot Bērnu klīnisko slimnīcas Reanimācijas nodaļu ar aparatūras iegādi. Jau 10 gadus biedrība "Eurika" nodarbojas ar bērnu zīmētu apsveikumu kartiņu izveidi uzņēmumiem pret ziedojumiem. Par sarūpētajiem līdzekļiem uzņēmums iegādājas nepieciešamās iekārtas Latvijas slimnīcu bērnu reanimācijas nodaļām. Zīmējumu tēma “ Mans sapnis par…” Skolēni ir uzzīmējuši vairākus desmitus zīmējumus ar Ziemassvētku tematiku.

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolēni piedalās Modes skatē

Janvāra beigās Tilžas internātpamatskolas Iekļaujošās izglītības skolēni Sandis Mitrauskis no 6.klases, Sianda Sīmane, Dina Kanaloša, Sintija Paulova no 7.klases, Lana Briede no 9.klases un mājturības skolotāja L. Ločmele devās uz Baltinavu, kur piedalījās netradicionālajā modes skatē ,, Nāc mežā ciemoties” ar savu tērpu kolekciju ,,Brīnumainais mežs” ar tērpu nosaukumiem: Fauns, Sarma, Meža karaliene, Meža gariņš, Nakts mežā. Tā bija pirmā modes skate, kur skolēni piedalījās ārpus skolas. Skolēniem bija interesanti skatīties citus tērpus un smelties no tiem idejas. Noslēgumā pasākuma dalībnieki par piedalīšanos saņēma dāvaniņas no Bērnu Bāreņu fonda un mājās pārveda  Pateicības rakstu.

Lasīt tālāk...

 

TIPS pasākums „Māju sajūta”

Dzīvesprasmes pasākumu ietvaros Tilžas internātpamatskolas 6.-9. klases piedalījās pasākumā „Māju sajūta”,ko organizēja 9.klase un audzinātāja A. Tomaševiča. Šoreiz dzīvesprasmes skolēni apguva, gatavojot ceptus kartupeļus, tā radot īstu māju sajūtu. Katra klase cepa kartupeļus un papildus taisīja arī ko īpašu. 9.klases kolektīvs gatavoja kokteiļus, 8.klases kolektīvs gatavoja salātus, 6. un 7. klases cepa omleti. Kad darbs bija paveikts, tika klāts galds un slavēti jaunie pavāri. Viss bija izdevies labi un pats galvenais tik garšīgi, nu gluži kā mājās!

Lasīt tālāk...

 

TIPS skolas bibliotēkā izstādes

Kā zināms-2.februāris ir Sveču diena. Tāpēc skolas bibliotēkā ir apskatāma  Sveču izstāde. Sveces izstādei bija sarūpējuši skolotāji un arī skolēni, proti, atnesot kādu interesantu, oriģinālu sveci. Vislielākā sveču kolekcija ir pirmsskolas grupiņas audzinatājai Aijai Maļutinai, viņas kolekcijā ir apmēram 50 daudz dažādu sveču un svecīšu.

Lasīt tālāk...

 
Vairāk rakstu...