Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
Balvu novads Aktualitātes

“Eiroreģiona “Pleskava-Livonija” dienā 2014” piedalās arī Balvu novada pārstāvji

27. septembrī Valkā norisinājās pasākums “Eiroreģiona “Pleskava-Livonija” diena 2014”, kuru rīkoja Eiroreģiona “Pleskava-Livonija” Latvijas sekcija sadarbībā ar Valkas novada pašvaldību.

Pasākuma mērķis bija  iepazīstināt ar kultūras daudzveidību Eiroreģiona teritorijā (Latvijas, Igaunijas un Krievijas pierobežā), kā arī veicināt organizācijas “Eiroreģions “Pleskava-Livonija” atpazīstamību un pierobežas pašvaldību sadarbību.

 Pasākumā visas dienas garumā notika virkne aktivitāšu - amatniecības un tūrisma izstāde, konference par pārrobežu sadarbību, tikšanās Eiroreģiona pašvaldību tūrisma un kultūras speciālistiem, kā arī aktivitātes jauniešiem, basketbola turnīrs un koncerts ar pašdarbības kolektīvu  piedalīšanos. Visās aktivitātēs piedalījās arī Balvu novada pārstāvji.

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 01 oktobris 2014 08:50)

Lasīt tālāk...

 

Balvu novada muzejā jauna un moderna ekspozīcija

30.septembrī Balvos ar moto “Kopā ar kaimiņiem labākai nākotnei!” svinēja Eiropas sadarbības dienu, kuras ietvaros Balvu novada muzejā apmeklētājiem oficiāli atklāja Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta ietvaros izveidoto Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma digitālo ekspozīciju.

Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgos izteiksmes veidos un valodā tiek atspoguļota tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas Ziemeļlatgales vērtības. Balvu Novada muzejā sasniegts ilgi lolots mērķis - izveidots mūsdienīgs muzejs, kurā izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažāda vecuma un interešu grupām.

Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām - video projekcijām, novatorisku grafisko dizainu un skārienjūtīgo ekrānu programmām. Jaunizveidotā muzeja ekspozīcija atraktīvā veidā iepazīstina ar vēsturisko un kultūras mantojumu  un piesaista lielus un mazus apmeklētājus.  Tādā veidā tiek nodrošināta mantojuma saglabāšana  un tā nodošana nākamajām paaudzēm. Muzeja ekspozīcijas atklāšanas ceremonijas laikā notika tradicionālās rudzu maizes degustācija un pārrobežu projekta meistardarbnīcās darināto tautas tērpu prezentācija.

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 01 oktobris 2014 16:22)

Lasīt tālāk...

 

Par vēlēšanu iecirkņu darba laiku 30.septembrī

Balvu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Ivars Logins precizē Balvu Novada Ziņās (18. (111.)numurā) publicēto informāciju par vēlēšanu iecirkņu darba laiku otrdien, 30.septembrī.

Vēlēšanu iecirkņi otrdien, 30.septembrī, strādās no plkst.8.00 līdz 11.00, nevis 20.00, kā publicēts Balvu Novada Ziņās.

12.Saeimas vēlēšanu iecirkņus un darba laikus Balvu novadā vari apskatīt šeit

 

Lauku labumu tirdziņš Balvos

Aicinām ikvienu apmeklēt tradicionālo lauku labumu tirdziņu 11. oktobrī laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra (Brīvības iela 61), lai iegādātos dažādus lauku labumus, amatniecības izstrādājumus un ekoproduktus no vietējiem amatniekiem un zemniekiem!

Piedalīties aicinām zemniekus, amatniekus un mājražotājus ar vietējā ražojuma produkciju! Iepriekšēja pieteikšanās dalībai tirdziņā obligāta (līdz 9.oktobrim) - Ziemeļlatgales Biznesa centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 29110896, 26461435; Tūrisma informācijas centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 29272948! Īpaši gaidām Balvu un tuvāko kaimiņu novadu zemniekus, mājražotājus, amatniekus ar savu ražoto preci, sezonas augļu un dārzeņu tirgotājus!

Nākamais lauku labumu tirdziņš, kā ierasts, mēneša otrajā sestdienā – 8. novembrī.

Lauku labumu tirdziņus rīko Ziemeļlatgales Biznesa centrs sadarbībā ar Balvu novada Tūrisma informācijas centru un Balvu Kultūras un atpūtas centru. Tirdziņus atbalsta Balvu novada dome.

 

Tiekas topošie līderi

Septembrī darbu atsāk skolēnu pašpārvaldes, visu mēnesi skolās notiek pašpārvalžu pārstāvju vēlēšanas un pienākumu dalīšana un pasākumu plānošana.

Pirmā tikšanās, 26.septembrī, notika Balvu novada Domes Sēžu zālē, skolu pārstāvjus uzrunāja novada Domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis. Aicināja būt atbildīgiem savās izvēlēs, atbildīgi izturoties pret viņiem uzticēto pienākumu, jo jebkurš amats uzliek lielu atbildību. Aicināja jauniešus izsapņot savu nākotni, piepildīt savas ambīcijas, atcerēties, ka aizbraucot  uz citu zemi, mēs tur varam būt par svešas zemes kalpiem un ka pa īstam varam būt saimnieki tikai savā zemē un savās mājās.

Šī diena Latvijā sākās Olimpiskās dienas zīmē. Lai pa īstam pamostos, bija nepieciešamas fiziskas aktivitātes, tāpēc visi sanākušie kopīgi pildīja Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu. Iespējams, tādas fiziskās aktivitātes Balvu novada Domes Sēžu zāle nebija pieredzējusi.

Uz sadarbību aicināja Balvu Bērnu un jauniešu centra vadītāja Olita Loseva, pieminot  šī gada pozitīvo projektu pieredzi un padarītos darbus. Jebkurai trakai idejai ir rodams pielietojums, nav nepieciešams to turēt noslēpumā.

Katras skolas pārstāvji prezentēja savas pašpārvaldes pieredzi, stāstīja par tradicionālajiem pasākumiem, šogad plānotajiem. Stacijas pamatskolas pārstāves Dita un Dagmāra rādīja foto no skolas tradicionālajiem pasākumiem un stāstīja par piedalīšanos BBJC projektā „Radiotilts”, Balvu Valsts ģimnāzijas pārstāvji Andris, Raina Anna un Gatis visiem klātesošajiem atraktīvi pastāstīja par saviem pienākumiem un notikumiem. Kristiāna un Sanda pārstāvēja Bērzpils vidusskolas skolēnu pašpārvaldi, ar prezentāciju par plānotajiem pasākumiem, atzīmējot, ka gatavojas svarīgiem pasākumiem jau šoruden, gaidot valsts svētkus novembrī. Pēc ilgāka pārtraukuma sanāksmei ir pievienojušies Tilžas internātpamatskolas skolēni, Aiga un Inese īsumā pastāstīja par savu darbu skolas pašpārvaldē. Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas pārstāves Antra un Agnese stāstīja un rādīja prezentāciju par pasākumiem, kuru organizēšanā iesaistās pašpārvaldes dalībnieki. Par starptautisku sadarbības pieredzi projektos un raibo skolas pasākumu dzīvi ar lepnumu stāstīja Balvu pamatskolas prezidents Roberts Pavlovskis. Ļoti mērķtiecīgā Tilžas vidusskolas prezidente Alise atzina, ka šie pienākumi viņai ir jauni, bet citu biedru pieredze esot uzmundrinoša un darboties rosinoša.

Lasīt tālāk...

 

Apzināsim un iepazīsim savas tautas varoņus!

Pēc maza laika sprīža, novembra sākumā, Bērzpils pagasta centrā tiks uzstādīta piemiņas zīme tiem Latvijas Brīvības cīņu dalībniekiem, kuru dzimtā vieta ir Bērzpils pusē, viņu vidū ir gan Lāčplēša kara ordeņa kavalieri, gan ģenerālis. Aicinot  skolēnus atcerēties visus Brīvības cīņu varoņus, mudinot pētīt savas dzimtās puses varoņu dzīves gaitas un sasniegumus, Bērzpils vidusskolas skolēnu parlaments  sadarbībā ar Bērzpils vidusskolas  skolotājiem rīko pasākumus, kuros aicina piedalīties citu skolu skolēnus. Pasākumu norise notiek Balvu novada jauniešu iniciatīvu projekta  konkursā atbalstītā projekta „Latgales brīvības cīnītāju piemiņas iemūžināšana Bērzpils pagastā un Balvu novadā” ietvaros. Aicinām piedalīties!

Bērzpils vidusskolas skolēnu parlaments

Vizuālās mākslas konkurss „Spēka, drosmes un varonības simboli agrāk un tagad.” nolikums

Ģenerāļa K. Olekša piemiņai veltīta kausa izcīņa volejbolā nolikums

Lāčplēša dienai veltītas ierindas skates nolikums

 

Nākamnedēļ durvis vērs jauna Balvu novada muzeja ekspozīcija

30.septembrī plkst.15.00 oficiāli tiks atklāta jauna patstāvīgā ekspozīcija Balvu Novada muzejā, kas veltīta Ziemeļlatgales nemateriālajam kultūras mantojumam. Muzeja projekts realizēts Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta „Saglabāt, lai nepazaudētu!” ietvaros. Muzeja ekspozīcija bez maksas būs apskatāma visu dienu.

Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgā valodā un izteiksmes veidos tiek atspoguļotas dažādas tēmas, tostarp tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas vietējās vērtības. Balvu Novada muzejā realizēts viens no galvenajiem mērķiem - izveidot mūsdienīgu muzeju, kurā tiktu izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažādām paaudzēm un interešu grupām. Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām - video projekcijas, novatorisks grafiskais dizains, skārienjūtīgo ekrānu programmās aplūkojams plašs informatīvais materiāls. Jaunā ekspozīcija ļauj uzrunāt dažādu paaudžu cilvēkus vienlaikus, atraktīvā veidā iepazīstina un nodod kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 23 septembris 2014 10:17)

Lasīt tālāk...

 

Sveicam konkursa “Sējējs 2014” veiksmīgāko jauno zemnieku Viesturu Lukstu!

Tradicionālā lauksaimnieku konkursa "Sējējs 2014" noslēguma ceremonijā par veiksmīgāko jauno zemnieku atzīts Balvu novada Kubulu pagasta sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Nagi un ragi” īpašnieks Viesturs Luksts.

Vēlam veiksmi un panākumus arī turpmāk!

Apbalvošanas ceremonija notika vakar, 17.septembrī, Vidzemes koncertzālē "Cēsis", un tiešraidi no tās varēja vērot arī internetā.

Veicināšanas balvas un diplomus kopumā saņēma 12 konkursa dalībnieki visās konkursa grupās, informē Zemkopības ministrija. Pavisam konkursam bija pieteikti 35 dalībnieki, kas iedalīti sešās konkursa grupās.

Vairāk informācija par konkursu un tā dalībniekiem pieejama Zemkopības ministrijas mājaslapas sadaļā „Sējējs – 2014”.

Konkursa „Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums „Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Pēdējās izmaiņas (Ceturtdiena, 18 septembris 2014 09:41)