Ābolu nedēļa Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Ceturtdiena, 27 Oktobris 2016
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 27 Oktobris 2016 12:47

Rudens ir ražas laiks. Šogad ābelēm zari līkst līdz pat zemei no augļu smaguma. Oktobra nedēļa no 17. līdz 21. oktobrim Bērzkalnes PII pagāja ābolu noskaņās.

Kā izaug ābols? Atbildi uz šo jautājumu meklēja “Taurenīšu” grupas mazie pētnieki. Apskatot attēlus, viņi izpētīja garo ceļu no mazās brūnās sēkliņas rokā līdz sārtvaidzim ābolam ābeles zarā. Secinājums: paiet daudzi gadi, kamēr no sēkliņas izaug ābele, kura ražo ābolus.

Šajā nedēļā tika apskatīti, aptaustīti, pasmaržoti un pagaršoti lieli un mazi visdažādāko krāsu un šķirņu āboli. Bērni pārbaudīja, vai ābola krāsa vidū ir tāda pati kā mizai. Tika izpētīts, cik sēkliņu “dzīvo” ābolā, izrādījās, ka sēkliņu skaits visos ābolos nav vienāds. Sēkliņas tika pētītas arī ar lupas palīdzību. Vislielāko pārsteigumu bērniem sagādāja brīnums, ka ābolu var pārgriezt tā, ka griezuma vidū veidojas puķīte.

Vēl projektu nedēļā ābeles un āboli tika veidoti, aplicēti un zīmēti. Ļoti garšīgas izdevās pašu gatavotās un ar pavāres palīdzību izceptās ābolu maizītes. Gardās maizītes jaunie pavāri ar gardu muti ēda paši un cienāja arī “Mārīšu” grupas bērnus.

Ābolu nedēļā čakla rosība notika arī “Mārīšu” grupā – nedēļa iesākās ar kopīgas ābeles izveidošanu, kuras zaros tika iekārts ābolītis ar bērna vārda pirmo burtu. Arī mazuļi pētīja un izgaršoja ābolus, pārrunāja , kādā krāsā tie mēdz būt, kā tie garšo, ko no tiem var pagatavot. Ābolīši tika aplicēti plēšanas tehnikā, tika pagatavoti īpaši sajūtu ābolīši, piepildīti ar rīsiem, zirņiem un makaroniem. Arī mazuļi iejutās pavāru lomā un sagatavoja ābolus cepšanai, izgrebjot to vidiņus. Vecāki savukārt tika iesaistīti pasakas “Ābolīša Sārtvaidzīša piedzīvojums” tapšanā, sacerot un iesniedzot savas pasakas par ābolu.

Ābolu nedēļa noslēdzās ar jauku pasākumu “Ābolītis sārtvaidzītis”, kurā bērni dziedāja, dejoja, gāja rotaļās, iejutās dažādos tēlos uzvedumā “Ābolu maiss” un mielojās ar pašceptu ābolu pīrāgu.

Nedēļas ietvaros vecāki tika aicināti piedalīties arī ĀBOLU izstādes veidošanā. Paldies visiem par iniciatīvu, atbalstu un radošumu, paldies par gardajiem āboliem. Ābolu nedēļa bija aizraujoša un interesanta.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei