Veselības nedēļa Bērzkalnes PII „Esi vesels!”

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 01 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 01 Februāris 2017 09:30

Lai veidotu pozitīvu attieksmi un izpratni par veselīgu dzīvesveidu, no 23.-27. janvārim Bērzkalnes PII tika organizēta veselības nedēļa ”Esi vesels!”

Katrs rīts “Taurenīšu” un “Mārīšu” grupas bērniem, skolotājām un skolotāju palīgiem iesākās ar kopīgu rīta vingrošanu zālē. Pēc tam aktivitātes turpinājās grupās, jo visas rotaļnodarbības bija saistītas ar nedēļas tēmu.

Grupās darbs tika plānots tā, lai katra diena būtu veltīta kādai veselību veicinošai tēmai.

Nedēļu iesākām ar tēmu “Ķiplociņš pret vīrusiem” - abās grupās tika darinātas ķiploku krelles.

Otrdienai tika dots nosaukums “Žilbinošā smaida diena”. Tā tika veltīta zināšanu nostiprināšanai par zobu higiēnu – gan atceroties zobu higiēnistes stāstīto par pareizu zobu kopšanu, gan skatoties multfilmas par zobu veselību. “Mārīšu” grupā pamatdūrienā tika izšūti zobiņi.

Trešdien, “Veselīga uztura dienā”, runājām par veselīgiem gardumiem. Lielākie bērni kārtoja uz iesmiņiem ogas un dažādu augļu gabaliņus, mazākie bērni gatavoja augļu salātus, kurus vēlāk ar gardu muti visi degustēja. Noskaidrojām arī, ka ne visi gardumi ir veselīgi.

Ceturtdiena tika nosaukta par “Tīrības dienu”. Bērni uzzināja, cik svarīga loma ir mājokļa, apģērba, ķermeņa un roku tīrībai. Saruna tika papildināta ar jautru rotaļu par roku mazgāšanu.

Tā kā veselīgs dzīvesveids ietver sevī arī kustību aktivitātes, piektdiena tika veltīta sportam. Dienas devīze bija “Sportosim kopā!”, jo uz to tika aicināti arī bērnu vecāki. Vilks un Zaķis aicināja sporta dienas dalībniekus iesaistīties rotaļās un stafetēs, kurās varēja izskrieties un parādīt savu veiklību, gūstot no tā patiesu prieku. Tika pārbaudīta arī māmiņu prasme un veiklība nomizot garāko ābola mizu. Neizpalika arī veselīgi našķi – dzērvenes pūdercukurā, burkānu un ābolu šķēlītes.

Noslēdzot veselības nedēļu, kopā ar bērniem secinājām, ka vēdinot telpas, bieži mazgājot rokas, uzturā lietojot ķiplokus, vitamīniem bagātos augļus un dārzeņus, dzerot zāļu tējas un daudz kustoties, mūsu organisms kļūs pietiekami spēcīgs, lai varētu uzveikt slimību vīrusus.

Pirmsskolas skolotāja M.Tiltiņa

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei