“Veselības nedēļa - Putras diena” Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Otrdiena, 31 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 31 Oktobris 2017 13:49

img 003

Bērzkalnes PII no 9. - 13. oktobrim projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā” ietvaros tika organizēta Putras nedēļa, kuras mērķis ir veselīga dzīvesveida popularizēšana, uzsverot dažāda veida putru veselīgo nozīmi cilvēka uzturā. 10. oktobris ir Starptautiskā putras diena, tāpēc abās iestādes grupās nedēļas garumā notika aizraujošas un noderīgas aktivitātes.

Iestādes lielākie “Taurenīšu” grupas 5-6 gadīgie bērni interaktīvā nodarbībā Putras programmas organizatoru veidotajā prezentācijā, darbojoties kopā ar Profesoru Graudu un Pūcēnu, iepazina veselīgā uztura piramīdu un Latvijā audzēto graudaugu šķirnes, uzzināja, ka putra palīdz izaugt veseliem, stipriem un gudriem. Tika dota iespēja apskatīt, salīdzināt, iztaustīt un pagaršot dažādus putraimus.

Turot rokā kviešu vārpu, katrs varēja to aplūkot un nogaršot vienu graudiņu. Ar lielu interesi bērni klausījās, kāds ir grauda ceļš no tīruma līdz putras bļodai.

Nedēļas laikā bērni nodegustēja 7 dažādas ātri pagatavojamās biezputras ar dažādām piedevām. Ar bērnu un iestādes vadītājas palīdzību daudzfunkcionālā katlā kopīgi tika pagatavota prosas biezputra un atzīta par labu esam. Nedēļas nogalē pavārītes gatavotā auzu pārslu biezputra tika pasniegta netradicionālāk - ķirbī, kas ir vitamīniem bagāta un veselīga oga.

Kādā citā dienā bērni pudelē iebēra septiņus dažādus graudu izstrādājumus, izveidojot interesantu un skaistu kompozīciju, kas priecēs pašus, un atgādinās par putru daudzveidību. Vizuālās mākslas nodarbībā pašrocīgi tika uzzīmēti papīra šķīvji, izrotāti un piepildīti ar mīļāko biezputru putraimiem.

Iestādes mazākajiem “Mārīšu” grupas bērniem katrs rīts iesākās ar skaitāmpantiņu “Vāru, vāru putriņu”· Putras dienu ieskandināja orķestris, kura dalībnieki bija visi grupas bērni. Muzicēšanai tika izmantotas plastmasas bļodas un karotes un kopīgi tika izspēlēti lēni un ātri, klusi un skaļi ritmi.

Nedēļas garumā arī mazie bērni iepazinās ar dažādiem putraimu veidiem, to krāsu, smaržu, formu, ieklausījās, kā putraimi skan. Tika vingrināti mazie pirkstiņi, veidojot krāsainu plastilīna bļodiņu lācēnam, paliktnīti bļodiņai un līmējot īpašo putriņu, kas garšotu lācēnam. Protams, tika degustētas arī dažādas putras un sportiskās aktivitātēs piepildīts lācēna katls ar “putraimiem”.

Ar vecāku atbalstu, grupās top “PUTRAS recepšu grāmata” ar bērnu iecienītākajām putrām, kuras viņi ēd mājās.

nap 2020 esf ieguldijums
Pasākums tika īstenots projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā”, Nr. 9.2.4.2/16/I/050 ietvaros.

Pirmsskolas skolotājas D. Bratuškina, M. Tiltiņa, E. Logina

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei