“Kad vasara ar rudeni satiekas” Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 07 Septembris 2018
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 07 Septembris 2018 15:09

tmb20180907150745

Kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī. Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm. Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads.

Šogad Zinību diena bija īpaši saulaina. Bērzkalnes PII 5-6 gadīgo grupu “Taurenīši” apciemoja Vasariņa( skolotāja I. Akmene), lai vēl pēdējo reizi, pirms rudens iestāšanās, kopā ar bērniem izpriecātos vasarīgā ballītē, bet jauktā vecuma grupā “Mārītes” paviesojās Rudens( skolotāja E. Logina). Rudens iepazinās ar grupas audzēkņiem un pastāstīja, ka ir ieradies, lai kopā ar bērniem nosvinētu svētkus. Līdzi bija paņemta pārsteigumu soma. Kā pirmo pārsteigumu, bērni ar pudeles palīdzību katrs atdarināja vēja šalkoņu. Lai katrs iesaistītos svētku procesā, Rudens piedāvāja izrotāt grupas telpu, radot prieku par kopā būšanu. Neizpalika arī uzdevumi, lai pārbaudītu, vai visi ir gatavi jaunajam mācību gadam. Rudens no somas izņēma brīnum lapas ar burtiem un cipariem, kas bija jāsašķiro. Kad darbiņš bija pabeigts, Rudens somā atradās arī dāvanas grupai – jaunas attīstošās spēles un rotaļlietas, kā arī katram bērnam neliela pārsteiguma dāvana - “skolas soma” ar saldumiem. Svētku noslēgumā bērni gardi cienājās ar Rudens sārtiem āboliem.

Savukārt lielākie bērni sākumā iepazinās, jo “Taurenīšu” grupā mācības šogad uzsāk trīs bērni no mazās grupas, tad sienot vaļā mezgliņus jūrnieku atsūtītajā sainītī, stāstīja savus vasaras piedzīvojumus un, no sainītī atrastajiem burtiņiem, izlika ‘’Taurenīšu’’ grupas nosaukumu.

Spilgtās vasaras krāsas bērni atainoja arī uz papīra, zīmējot grupas simbolu – taurenīti. Grupā tika meklētas un pēc kārtas rindā “stādītas” puķītes, ko rudenīgais vējš vasariņai bija aizpūtis. Dziesmas, dejas un bērnu smiekli piepildīja ‘’Taurenīšu’’ grupiņu, visiem bija patiess prieks par atkalsatikšanos.

Atvadoties arī Vasariņa bērniem pasniedza dāvaniņas - gardus pārsteigumus, kā arī nodeva Rudens sūtīto dāvanu maisu ar jaunajām rotaļlietām un attīstošām spēlēm.

Jaunajā mācību gadā gribam novēlēt, lai mums visiem gribas zināt, uzzināt, mācīt un mācīties.

Liels paldies par mūsu iestādes apciemojumu Zinību dienā un skaistajiem ziediem arī Balvu novada pašvaldības deputātei A. Mežalei.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei