Latvijas 100. dzimšanas diena Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Ceturtdiena, 22 Novembris 2018
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 22 Novembris 2018 14:13

tmb20181122140656Kas ir tā zeme, kuru labi zinām?
Kur plaši lauki, meži, debess zila, zila!
Kur ģimene un visi labie draugi!
Tā mūsu Latvija, to visi ļoti mīlam!

 

Ar šīm dzejas rindām 16. novembrī Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādē tautu meita uzsāka svētku koncertu par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai.

Pasākumā skanēja valsts himna, bērni dziedāja, dejoja un skaitīja dzejoļus par mūsu mīļo Latviju.

Negaidīts pārsteigums un patiess prieks bērnu acīs bija vērojams, kad zālē ielidoja Karlsons, kurš, dzirdot skanīgās dziesmas, vēlējās pievienoties svētkiem, jo viņš esot vislabākais dzimšanas dienu svinētājs. Bērniem gan nācās Karlsonu nedaudz pamācīt, jo rādot, kā jāsvin dzimšanas diena, viņš aiz sevis atstāja nekārtību. Noklausoties bērnu dzejoļus, par to kā ir jārūpējas, lai Latvijas daba būtu sakopta, Karlsons visiem apsolīja nepiegružot un vienmēr aiz sevis salasīt konfekšu papīrīšus.

Pasākuma noslēgumā vecāki kopā ar bērniem, no iepriekš sagatavotajiem, ar latviešu rakstu zīmēm apgleznotajiem akmentiņiem, izlika Latvijas valsts kontūru un gāja kopīgā rotaļā. Latvijas 100. gadadienas svinības visiem turpinājās ārā, lai ap Bērzkalnes pagasta iedzīvotāju veidoto Latvijas kontūru iedegtu svecītes. Dziesmas “Tik un tā” pavadījumā, sadodoties rokās, visiem kopā tika mīļi apskauta mūsu Latvija.

Protams, kas gan tā par dzimšanas dienu bez gardumiem. Par tiem iepriekšējā dienā bērni paši ar savām rociņām parūpējās – mazākie cepa cepumus, bet lielākie veidoja cepumu torti.

Skanot mūzikai, visiem kopā baudot siltu tēju, cepumus un torti, noslēdzās Latvijas 100. dzimšanas dienai veltītais pasākums, bet aizdegtās svecītes vēl līdz vēlam vakaram priecēja pagasta iedzīvotājus.

Daudz laimes Latvija!

Iluta Akmene
Bērzkalnes PII skolotāja

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei