Aprīļa notikumi Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Otrdiena, 14 Maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 14 Maijs 2019 14:07

galvena-bilde

Kas ir aizrautīgākie Lieldienu svinētāji? Kam visvairāk patīk ievērot Lieldienu tradīcijas? Kas prot krāsot skaistākās Lieldienu olas? Kas visvairāk gaida Lieldienu zaķi? Protams, tie ir bērni!

Ar lielu gaidīšanas prieku Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērni gatavojās Lieldienām. Čaklās bērnu rociņas taisīja radošos darbiņus no dažādiem materiāliem, gatavoja telpu dekorus un veica pavasara sēšanas darbus. Aprīļa nogale bija bagāta ar dažādiem pasākumiem.

Lai labāk izzinātu Lieldienu tradīcijas, 17. aprīlī bērni kopā ar vecākiem devās uz Viktora Ķirpa Ates muzeju un piedalījās izglītojošā pasākumā „Nāc, nākdama, Liela diena”. Bērni kopā ar vecākiem krāsoja olas, gāja rotaļās, neviltotu prieku un smieklus radīja iespēja ņemt rokās pūpolzaru un vēlēt viens otram veselību, kā arī ripināt savas krāsotās oliņas. Pasākuma noslēgumā visi sēdās pie kopīga galda un baudīja tēju un svaigi cepto maizīti ar medu, neizpalika arī savu krāsoto oliņu ēšana. Olu čaumalas, kā tradīcija vēsta, bija jāber vīriešu bikšu starā, lai vanags vistas nenestu prom.

Paldies organizatoriem, vecākiem un bērniem par jauko kopā būšanu, izzinot Lieldienu tradīcijas.

18. aprīlī 4 – 6 gadīgie Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērni devās uz Balviem, lai piedalītos ikgadējā Balvu Bērnu un jauniešu centra organizētajā pasākumā „Zaķu skrējiens 2019”. Šajā pasākumā bērniem bija iespēja vērot suņu parādi, piedalīties dažādās aktivitātēs un radošajās darbnīcās. Patīkamākais brīdis šajā pasākumā bija saņemtais apbalvojumu par iegūto 2. vietu konkursā „Sniega brīnums 2019”, kur balsošanas konkurence līdz pēdējam brīdim bija ļoti sīva.

Par iegūto balvu liels paldies visiem balsotājiem un atbalstītājiem!

23. aprīļa saulainajā rītā, bērnudārza pagalmā „Mārīšu” un „Taurenīšu” grupu bērnus sagaidīja Lieldienu zaķi, kuri pastāstīja bērniem, kādus darbus Lieldienās veic Lieldienu zaķi, un aicināja tos izmēģināt arī bērniem.

Izvingrojušies un sadalījušies komandās, visi jautrā noskaņojumā devās sportiskajās aktivitātēs, bērni līda caur “zaķa alu”, pūta, nesa un ripināja lielas un mazas oliņas, brauca ar līdzsvara riteni, laboja saplīsušās oliņas, pāros nesa zaķa gardumus – burkānus un, protams, neizpalika arī bērnu līdzpaņemto olu ripināšana, lai iegūtu konfektes, kurām ola pieskarsies. Tad konfekšu pilnām kabatām un vēl jautrāku omu bērni devās šūpoties izrotātajās šūpolēs un uz trotuāra zīmēt savas Lieldienu olas. Vēl pēcpusdienā bērni turpināja priecāties par šiem skaistajiem pavasara svētkiem, cienājoties ar zaķu atnestajām šokolādes oliņām un rīkojot īsto olu kaujas.

Mēnesi noslēdzām ar dalību konkursā “Mazais prātnieks”, kas 25. aprīlī notika Rugāju novada vidusskolā. Šoreiz iestādes komandu pārstāvēja 4 meitenes. Pasākums aizritēja jaukā gaisotnē kopā ar kaķēnu Kamoliņu un pelīti Pērlīti.

Bērzkalnes PII pirmsskolas skolotāja Iluta Akmene

Berzkalnes_PII.jpgDSC_0307.JPGDSC_0320.JPGDSC_0324.JPGDSC_0368.JPGDSC_0373.JPGDSC_0429.JPGf111728.jpgf20190423.jpgIMG-20190417-WA0002.jpgIMG-20190423-WA0000.jpgIMG-20190423-WA0005.jpgIMG-20190423-WA0007.jpgIMG-20190423-WA0030.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei