Rīcības dienas Stacijas pamatskolā

Kategorija: Stacijas pamatskola
Ceturtdiena, 09 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 09 Novembris 2017 14:06

img 012

Par ikgadēju tradīciju kļuvušas Ekoskolu Rīcības dienas. Kopš 2012. gada skolas no visas pasaules, tostarp gandrīz 200 skolas Latvijā, rīko dažāda veida un mēroga pasākumus, lai aicinātu sabiedrību pievērsties videi draudzīgākam dzīvesveidam. Šogad Ekoskolu Rīcības dienas notika no 30. oktobra līdz 5. novembrim.

Vides problēmu aktualitāte neizbēgami turpina palielināties, tāpēc Ekoskolas visa mācību gada laikā iegulda daudz darba jauno paaudžu izglītošanā par vides jautājumiem, katra personīgo atbildību un iespējām veidot pozitīvas pārmaiņas. Jau piekto gadu pēc kārtas Ekoskolas visā pasaulē piedalās nedēļu ilgā kampaņā, lai šos jautājumus aktualizētu arī plašākā sabiedrībā. Ekoskolu Rīcības dienas šogad bija veltītas svarīgākajām vides problēmām - Klimata pārmaiņām, Dabas vērtību izzušanai, Atkritumu daudzuma pieaugumam un Izšķērdīgam patēriņam – īpaši uzsverot pārtikas izšķērdēšanu. Visu kampaņas laikā rīkoto pasākumu mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga Rīcībām.

Arī Stacijas pamatskola Rīcības dienu ietvaros organizēja un realizēja dažādas aktivitātes. Darbošanās bija saistīta ar ekodarbības gada tēmu- atkritumi. Vizuāli plastikā pulciņa meitenes uzsāka gatavot elementus no PET pudelēm dekoratīvai sienai skolas 1.stāva gaitenī. Tur atrodas arī PET pudeļu šķirojamā kaste. Nu to papildinās arī krāšņi ziedu rotājumi. Darba gala rezultātu gan varēs skatīt pēc pāris nedēļām.

2.novembrī skolā notika tradicionālais rudens Ekotirdziņš. Skolēni jau zina, ka Ekotirgus precei jābūt veselīgai, pašu ražotai un glīti noformētai. Šogad tirgus pārsteidza ar lielu dažādu preču piedāvājumu, un vēl lielāku preču pieprasījumu. Priecēja, ka pircēju vidū bija arī vecāki un skolas darbinieki. Paldies vecākiem par atbalstu, jo tirgošanās prieks ir neizmērojams! Mācījāmies arī tirgus pamatlikumus- ja ir pieprasījums, tad cenas aug, ja tirgus rit uz beigām, cenas krīt!

Nedēļas ietvaros Ekopadomes aktīvisti gatavoja informatīvus bukletus, zīmēja plakātus, ko izmantot sabiedrību izglītojošā kampaņā “Atkritumi- samazini, šķiro!”. Vairāk kā 80 bukletus skolēni 3.novembra pēcpusdienā dalīja pagasta un novada iedzīvotājiem un ciemiņiem Kubulu pagasta veikalā, pieturā uz ceļa Gulbene – Balvi. Pateicoties laipnam šoferim, izglītojošos bukletus saņēma arī autobusa Rīga- Viļaka pasažieri. Informācija tika izplatīta arī Balvu pilsētas ielās un Balvu novada pašvaldībā. Prieks par atsaucīgajiem cilvēkiem, kas gan uzlavēja jauniešus, gan paši solīja pievērst lielāku uzmanību atkritumu šķirošanai savās mājsaimniecībās.

Skolā tika uzsākta arī makulatūras vākšanas akcija. Izvietojām reklāmas lapas arī Kubulu pagastā, bet šobrīd vēl nav atsaucības no pagasta iedzīvotājiem. Taču mēs paši skolā katrā mācību kabinetā nevajadzīgos papīra materiālus atšķirojam īpašās kastēs. Papīri un novecojusī mācību literatūra nu salikta vienuviet. Gaidīsim vēl papildinājumu, un tad sazināsimies ar makulatūras savācējiem, lai to nodotu pārstrādei.

Lai dzīvotu zaļi, nepietiek tikai runāt, ir jārīkojas! Tāpēc Rīcības dienas Ekoskolās ir viena no daudzajām iespējām izzināt, darboties, iesaistīt citus. Paldies, ja iesaistījies arī TU!

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpg


AdmirorGallery 5.2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.