Stacijas pamatskolas meitenes konkursam darina oriģinālas somas

Kategorija: Stacijas pamatskola
Piektdiena, 22 Marts 2019
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 22 Marts 2019 15:17

tmb20190322151232

Stacijas pamatskola jau daudzus gadus ir viena no Latvijas Ekoskolām. Vizuāli plastiskās mākslas pulciņa meitenes ik gadus piedalās dažādos konkursos un aktivitātēs, kas aicina uz radošumu un materiālu otrreizēju izmantošanu. Šajā mācību gadā meitenes – Signija Voiciša, Digna Cibule, Rēzija Komarovska un Elīna Evelīna Maculeviča piekrita piedalīties ,,Zaļās jostas’’ organizētajā radošā dizaina iepirkuma maisiņu konkursā “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”

No džinsiem gatavotās somas, no T krekliem un citiem apģērbiem darinātās somas ir redzētas daudz. Tāpēc šoreiz meitenēm bija ideja radīt ko oriģinālu.

Konkursa darbu – somu darināšanā bija nepieciešamas tīras PET pudeles, dzija, kā arī labas tamborēšanas prasmes. Ar aizrautību un interesi meitenes pudeles grieza noteiktos gabalos, apstrādāja tos, katru gabalu aptamborēja. Visbeidzot satamborējot visus nepieciešamos gabaliņus kopā, tapa lielisks galarezultāts – iepirkuma somas.

20.martā meitenes sava darba rezultātu prezentēja saviem klasesbiedriem un skolasbiedriem. Viņas pastāstīja pārējiem par plastmasas maisiņu un PET pudeļu izmantošanu mūsdienās, to kaitējumu videi – dabai un dzīvniekiem. Meitenes rādīja savas izgatavotās iepirkuma somas, ar kurām var doties gan uz veikalu, gan uz bibliotēku, gan vasarā arī uz pludmali. Prezentācijas noslēgumā pārējie skolēni tika aicināti ikdienā pēc iespējas mazāk izmantot plastmasas iepakojumus. Izmantojiet ikdienā somas vai auduma maisiņus!

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei