Filtrs

Balvu Bērnu un jauniešu centrs izsludina fotokonkursu

Konkursa nolikums


Balvu Bērnu un jauniešu centrs izsludina konkursu „ES NO PASAKAS”

KONKURSA „ES NO PASAKAS” NOLIKUMS


Balvenietes plūc laurus konkursā „Sapņu Tērps – Frizūra 2013”

Nedēļas nogalē Sapņu Fabrikā, Rīgā, norisinājās modes un stila, tērpu un frizūru, modeļu konkurss „Sapņu Tērps – Frizūra 2013” („The Dream Costume and Hairstyle Contest 2013”). Konkurss notika divās daļās – mazo dalībnieku uzstāšanās (līdz 12 gadi) un dalībnieku no 14 gadi uzstāšanās un vērtēšana, līdz ar to tika noteiktas divas pirmās vietas.
Mazo dalībnieku kategorijā pirmo vietu ieguva vienpadsmit gadus vecā meitene no Balviem Alise Barbaniška. Tērps tika pagatavots no celtniecībā izmantojamās siltināmās plēves. „Šajā tērpā esmu kosmopolīte un jūtos kā sapnī, debesīs starp zvaigznēm un mēnesi”, tā A. Barbaniška. Alise ieguva naudas balvu un jūras ceļojumu četrām personām uz Stokholmu, ko nodrošina TALLINK Latvija, kā arī balvu no PIAZZA ITALIA un „Baltic Casting Agency” simpātiju balvu, kā arī kafejnīcas „SILVA” kliņģerus.
Pirmo vietu otrajā kategorijā ieguva Elīna Gindra no Jelgavas ar tēla nosaukumu „Rudens dieviete”. Savu krāšņo iznācienu meitene saistīja ar dziedāšanu un izpildīja dziesmu „Titāni”.


Informācija par biznesa plānu konkurss jauniešiem „Lec biznesā!”

Hipotēku banka, veicinot jauniešu iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, jau ceturto gadu izsludina biznesa plānu konkursu "Lec biznesā!"

Konkursa norise
Konkurss notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā aicinām jauniešus (18 līdz 30 gadus vecus) līdz 4.novembrim iesūtīt biznesa idejas aprakstu līdz 3 A4 lapām.

Konkursa pieteikums, kopā ar biznesa idejas aprakstu un pieteicēja CV, jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Idejas aprakstam jāatbilst gan konkursa nolikumam, gan Starta programmas nosacījumiem.

Idejas tiks vērtētas, ņemot vērā:

  • Biznesa idejas apraksta skaidrību un precizitāti;
  • Tirgus aprakstu (mērķauditorija, potenciāls, konkurenti);
  • Projekta realizācijas aprakstu;
  • Finansiālā pamatotību/ idejas dzīvotspēju.
  • Pievienoto vērtību Latvijas ekonomikai.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina jauniešu piedalīties video reklāmu konkursā un parādīt ko “Jaunieši var!” darīt brīvajā laikā

Ja Tev un Taviem draugiem patīk filmēt, ja esi aktīvs, uzņēmīgs, iesaisties brīvprātīgo darbā, jaunatnes organizācijā vai skolas/augstskolas pašpārvaldē, tad nepalaid garām izdevību un piesakies videoreklāmu konkursā – “Jaunieši var!”, aizraujot arī citus jauniešus ar iespējām lietderīgi pavadīt brīvo laiku!

Izglītības un zinātnes ministrija aicina jauniešus vecumā no 13 – 25 gadiem radīt īsu video, animācijas vai cita formāta reklāmas klipiņu, kura uzdevums ir ieinteresēt jauniešus aktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Konkursā var piedalīties individuāli vai kā komanda, kas sastāv no 2 – 4 cilvēkiem. Katrs dalībnieks vai komanda var iesniegt neierobežotu skaitu darbu.

Pateicoties AS „Tallink Latvija” atbalstam visu piecu kategoriju uzvarētāji dosies jūras ceļojumā uz Stokholmu, savukārt Izglītības un zinātnes ministrija katras kategorijas uzvarētājam vai uzvarētāju komandai piešķirs dāvanu karti 100 latu vērtībā tēriņiem uz prāmja.

Konkursa darbi (pieteikuma anketa un video materiāls) ir jāiesniedz līdz 2013.gada 28.oktobrim, plkst. 15:00.


"Lauku e-lapa" jaunais numurs

Lauku e-lapu lasīt šeit


Zemnieku saeima aicina piena ražotājus uz semināru kā izdzīvot krīzes situācijā

Sadarbībā ar Valsts Lauku tīklu un A/S „Dimela Veta Latvija”, biedrība „Zemnieku saeima” organizē un aicina piena ražotājus uz semināru „Iespējas un darāmās lietas piena ražošanas saimniecībā krīzes apstākļos”, kas notiks š.g. 4.novembrī Gulbenē, Gulbenes novada domes 3.stāva zālē, Ābeļu ielā 2. Semināra sākums plkst. 10:00.


"Lauku e-lapa" jaunais numurs

Lauku e-lapu lasīt šeit


"Lauku e-lapa" jaunais numurs


13.Saeimas vēlēšanas

tmb201810050900422018.gada 6.oktobrī, notiks 13.Saeimas vēlēšanas. Saeimas vēlēšanu sarīkošanā ir iesaistītas trīs līmeņu vēlēšanu komisijas – Centrālā vēlēšanu komisija, 119 republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas, kā arī vairāk nekā tūkstotis vēlēšanu iecirkņu komisiju Latvijā un ārvalstīs.


Atvērto durvju diena

Ko zēniem un meitenēm darīt, kad mācību stundas beigušās, bet priekšā vēl viss vakara cēliens? Viena no iespējām, kā piepildīt brīvo laiku, ir piedalīšanās kādā no interešu izglītības piedāvājumiem. Jau pats nosaukums "interešu izglītība" vedina domāt, ka ikvienam ir iespējams atrast nodarbi pēc savām interesēm un spējām. Lai jaunieši atrastu sev piemērotu nodarbi, 9.oktobrī Balvu Bērnu un jauniešu centrā notika atvērto durvju diena, kuras laikā gan bērni, gan viņu vecāki varēja iepazīties ar dažādu pulciņu un studiju darbību un to vadītājiem.
Par godu šai dienai centra pagalmā bija uzziedējušas tulpes, zem kurām paslēpušies, visu notiekošo uzmanīgi vēroja gan lielāki, gan mazāki meža iemītnieki. Pie durvīm bērnus un vecākus sagaidīja Sarkangalvīte, kura visus laipni sagaidīja un cienāja ar saldumiem.
Prieks bija redzēt ikvienu, kas atnāca uz Atvērto durvju dienu! Balvu Bērnu un jauniešu centrs darbojas vēl aktīvāk, jo šogad centrs piedāvā vienpadsmit pulciņus un aktivitātes:


Mis un Misters Balvi 2012 dalībnieku atlase


BBJC brīvdienu programma


Informācija par biznesa plānu konkurss jauniešiem „Lec biznesā!”

Hipotēku banka, veicinot jauniešu iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, jau trešo gadu izsludina biznesa plānu konkursu "Lec biznesā!"

 
Par konkursu lasīt šeit.

Rudenīga iepazīšanās ar kokiem Balvu Bērnu un jauniešu centrā

Ir oktobris un rudens jau pilnās burās, lielākā daļa āra darbu apdarīti, taču Balvu Bērnu un jauniešu centra darbiniekiem, apmeklētājiem un draugiem vēl darbiņš darāms. Projekta „Iepazīstam koku visu reģionu pašvaldībās „Meža dienās 2012”” ietvaros veidosim Zaļo zonu savā pagalmā.
Darbu sāksim trešdien 10. oktobrī plkst. 15:00 - sakasīsim lapas, sakopsim apkārtni un sagatavosim skaistu vietu kociņu stādīšanai. Četros pēcpusdienā ņemsim lāpstas un stādīsim kokus un krūmus kopā ar darbiniekiem, pulciņu skolotājiem, bērniem un jauniešiem. Tā kā darbs ir svarīgs un atbildīgs, mums palīgā nāks Balvu novada pašvaldības priekšsēdētājs Andris Kazinovskis.
Labākās latviešu talkošanas tradīcijas vēsta, ka par labu strādāšanu talciniekus atalgo, tādēļ pēc darba kurināsim ugunskuru, vārīsim zupu un kopīgi vakariņosim rudenīgā noskaņā.
Gaidīsim arī tevi trešdien, 10. oktobrī Balvu Bērnu un jauniešu centrā!
 


Tautisko deju pulciņi bērniem


Kalmāra sveiciens Starptautiskajā Veco ļaužu dienā

1.oktobris ir Starptautiskā Veco ļaužu diena. Tā nu „Kalmāra” jaunieši devās ar savu sveicienu iepriecināt sociālās dzīvojamās mājas „Atvasara” iedzīvotājus, kur par godu šai dienai notika jauks pasākums. Jauniešu devums tam bija neliels koncerts, kas sastāvēja no Darjas Ivanovas dziesmas ar Amandas Ertmanes un Lāsmas Kokorevičas ģitāras pavadījumu, Kristīnes dzejoļa un vēl vienas visu kopīgās dziesmas. Tajā varēja izdzirdēt arī pārējo balsis – Santu Komani, Sintiju Supi, Emīlu Tjunīti, Kristīni Šmiukši un mūsu vadītāju Ināru Frolovu. Aizkustinošu dzejoli un savus sirsnīgos vēlējumus izteica arī Balvu Bērnu un jauniešu direktore Olita Loseva, bet visu pasākumu norisi foto iemūžināja kalmārietis Jānis Čečis. Pēc vēl vairāku dziesmu kopīgas dziedāšanas un bērnības nedarbu stāstīšanas, devāmies ārā, kur „Atvasaras” kolektīvs bija sarūpējis cienastu. Desiņas, piparmētru tēja, žagariņi un zemeņ-avenes (jeb aveņ-zemens) piešķīra pasākumam jauku noslēgumu, kurā laikā jaunieši un vecākie ļaudis atrada kopīgi valodu iepazīstot viens otru.


Interaktīvā mācību programma jauniešiem „Tu vari vairāk!” Balvos

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Balvu nodaļa no šī gada 25.jūlija līdz 15.augustam īstenoja Valsts Lauku tīkla pasākumu „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ar mērķi aktivizēt jauniešus, kuri vēlas mācīties un uzsākt, vai attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos, kā arī informēt un izglītot lauku jauniešus par uzņēmējdarbībā sniegtajām iespējām. Pasākumā piedalījās jaunieši vecumā no 18 - 30 gadiem.

Pirmā pasākuma diena jauniešiem tika organizēta kā informatīvā diena, kuras laikā tika sniegta informācija par pasākuma gaitu, noteikumiem un gaidāmo rezultātu. Jaunieši tika informēti par iespēju piedalīties SIA „LLKC” organizētajā konkursā „Laukiem būt!”. Visas informatīvās dienas garumā dalībniekiem bija iespēja uzzināt par finansējuma piesaistīšanas iespējām laukos biznesa uzsākšanai, uzdot jautājumus bankas pārstāvei. Par uzņēmējdarbības veidiem, formām, sabiedriskajām aktivitātēm laukos, citiem finansējuma piesaistīšanas instrumentiem stāstīja SIA „LLKC” Balvu nodaļas darbinieki. Jaunieši uzzināja labas prakses piemērus un projektu pieredzi no jaunā lauku uzņēmēja un biedrības pārstāves.

Interaktīvai programmai jauniešiem „Tu vari vairāk” pieteicās septiņi jaunieši no Balvu un Rugāju novadiem. Mācības norisinājās augustā četras dienas.


Zemkopības ministre atklās konferenci Balvos

Zemkopības ministrija sadarbībā ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros organizē reģionālo konferenci lauksaimniekiem „Esi informēts un ražo laukos” 2013.gada 22.novembrī  Balvos,Brīvības ielā 61, Balvu kultūras un atpūtas centrā

Konferences darba kārtība:


Uzņēmīgus un radošus 10.-12.skolēnus aicina piedalīties Nacionālajā Biznesa plānu konkursā

Lai veicinātu jauniešu interesi par inovatīvu uzņēmējdarbību un rosinātu skolēnus īstenot savas biznesa idejas un izmēģināt savus spēkus biznesā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar SIA „Firma L4” un SIA „Konsorts” aicina 10.-12.skolēnus piedalīties Nacionālajā biznesa plānu konkursā no 24.oktobra līdz 17.novembrim.

Nacionālais Biznesa plānu konkurss ir lieliska iespēja 10.-12.klašu skolēniem, kas jūt sevī uzņēmēja garu un kam ir radošas biznesa idejas, izmēģināt savus spēkus uzņēmējdarbībā, tādēļ konkursā aicināti piedalīties ne tikai 10.-12.klašu skolēni no visas Latvijas, kas apgūst ekonomiku vai komerczinības, bet arī visi skolēni, kas vēlas saistīt savu nākotni ar uzņēmējdarbību.


Informācijai jauniešiem

Aktuālākās ziņas no jaunatnes politikas portāla www.jaunatneslietas.lv:

Pieredzes apmaiņas seminārs par sociālā riska grupu jauniešu iesaistīšanu un motivēšanu

Izglītības un zinātnes ministrija aicina pašvaldību jaunatnes lietu speciālistus, jaunatnes lietu koordinatorus, jauniešu centru vadītājus un darbiniekus pieteikties dalībai pieredzes apmaiņas seminārā par sociālā riska grupu jauniešu iesaistīšanu un motivēšanu, kas notiks no 2011.gada 10. līdz 11.novembrim Dobeles novadā. Vairāk!


Esi aktīvs arī brīvdienās!

Balvu bērnu un jauniešu centrā Skolēnu rudens brīvlaikā tiek gaidīts ikviens skolēns, kurš vēlas piedalīties kādā no aktivitātēm, iemācīties veidot kaut ko jaunu un iepazīties ar draugiem!
Pulciņu skolotāji un audzēkņi gaida jaunus interesentus. Pievienojies arī pārgājienā un kopējā piektdienas dienas ballītē!
Pievienojies mūsu pulkam!

Brīvdienu piedāvājums


Cirka pasaulē

Kurš gan nav bijis cirkā un ar apbrīnu dzīvojis līdzi klaunam, burvim, dzīvnieku dresētājam un akrobātiem? Gan lielos, gan mazos aizrauj tā īpašā cirka gaisotne un priekšnesumu daudzveidība.
Balvu bērnu un jauniešu centrs aicina sākumskolas skolēnu komandas piedalīties aizraujošā pasākumā „Cirka spēles”, dalībniekus gaida viktorīna par cirka vēsturi, tā žanriem, interaktīvas spēles un pārsteigumi.

Konkursa nolikums

Pieteikuma anketa
 


Lauku atbalsta dienests uzsāk platību maksājumu avansu izmaksu

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir uzsācis platību maksājumu (t.sk. vienotā platību maksājuma (VPM) un mazāk labvēlīgo apvidu atbalsta (MLA)) avansu izmaksu lauksaimniekiem, kuri ir izpildījuši atbalsta saņemšanas nosacījumus. Novembrī tiks uzsākta bioloģiskās lauksaimniecības atbalsta (BLA) avansu izmaksa.
Lauksaimnieki saņem VPM avansu 50 % apjomā, kas ir 29.63 lati par hektāru.
Savukārt MLA atbalsta avanss tiks maksāts 70 % apmērā jeb 12.24, 19.57 vai 28.40 lati par hektāru atkarībā no MLA kategorijas.
BLA avanss tiks maksāts 70 % apmērā no konkrētās BLA likmes.
Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto atbalsta izmaksas kārtību avansa maksājumus veic par pieteikumiem, kuriem ir pabeigtas visas administratīvās un fiziskās kontroles. Līdz ar to pieteikumu apmaksas laiku būtiski ietekmē lauksaimnieku precizitāte, deklarējot apsaimniekotās platības, un gadījumos, kad tiek konstatētas neprecizitātes, to atrisināšana.
ES un Latvijas nacionālajos normatīvajos aktos noteikts, ka gala atbalsts par 2012.gada sezonā iesniegtajiem atbalsta pieteikumiem jāizmaksā līdz 2013. gada 30. jūnijam.
Sīkāka informācija, tai skaitā tiešo maksājumu 2012.gada atbalsta likmes, pieejama LAD mājas lapā www.lad.gov.lv ES atbalsta sadaļā Tiešie maksājumi.
 


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Konference lauksaimniekiem „Esi informēts un ražo laukos”

2.novembrī Madonā notiks konference lauksaimniekiem „Esi informēts un ražo laukos”, ko organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”. Ikvienam konferences dalībniekam būs iespēja piedalīties diskusijās un darba grupās par lauksaimniekiem un mežsaimniekiem aktuāliem jautājumiem – investīcijām, platībmaksājumiem un citām aktualitātēm.

Konferences norises vieta: Madonas pilsētas kultūras nams, Raiņa iela 12, sākums plkst.11.00, noslēgums – plkst.15.30. Ierašanās un reģistrācija no plkst.10.30.

Jūsu interesējošos jautājumus, uz kuriem vēlaties dzirdēt atbildes, iesūtīt uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Papildus informācija Valsts Lauku Tīkla mājas lapā: www.laukutikls.lv
 


Pieredzes apmaiņas brauciens lauku iedzīvotājiem

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Balvu nodaļa sadarbībā ar Valsts Lauku tīklu š.g. 5. oktobrī rīkoja pieredzes apmaiņas braucienu par tēmu „Netradicionālā lauksaimniecība”. Braucienā piedalījās trīsdesmit divi visu novadu (Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju) lauku iedzīvotāji, kurus interesēja briežu, savvaļas dzīvnieku un putnu apskate. Šī bija arī iespēja lauksaimniekiem „izrauties no mājām”, atpūsties no ikdienas darbiem, iepazīties ar citu novadu uzņēmējiem un gūt pieredzi citās uzņēmējdarbības jomās.
No Balviem izbraucām plkst.7:00 no rīta un devāmies uz Siguldas novada Mores pagastu z/s „Saulstari-1”, kur mūs laipni sagaidīja Safari parka saimnieki Māra un Dainis Paeglīši.
Safari parks More ir savvaļas dzīvnieku dārzs, kur 170ha lielā teritorijā tiek audzēti staltbrieži, dambrieži un baltie staltbrieži, pavisam kopā aptuveni 300 dzīvnieki. Tepat mitinās arī 16 mežacūkas.
Safari parks More ir ideāla vieta tiem, kas vēlas uz brīdi atslēgties no pilsētas steigas, pabūt patīkamā un sakoptā vidē, kur rokas stiepiena attālumā atrodas savvaļas dzīvnieki. Šodien parks jau kļuvis par iecienītu apskates objektu gan dažādu grupu, gan individuālu apmeklētāju vidū.
Parka teritorija sadalīta 14 lielākos un mazākos aplokos. Seši no tiem ir iekļauti parka apmeklētājiem izveidotajā maršrutā. Arī brauciena dalībniekiem saimniecības īpašnieks sagādāja spainīšus ar āboliem un graudiem, lai būtu iespēja barot dzīvniekus no rokas. kaut arī visu laiku lija lietus, bija interesanti brist pa slapjo zāli un glāstīt dzīvniekus. Lielākā daļa no viņiem bija droši un gar žoga malu gāja ekskursantiem līdzi, pavadot no viena aploka uz otru.
Savvaļas dzīvnieku dārzs pastāv jau 15 gadus, uzsākot saimniekot vien ar 6 dzīvniekiem un 8ha iežogoto platību. Šis bija pirmais privātais briežu dārzs Latvijā. Lai attīstītos un modernizētos, saimniecība izmantojusi atbalstu no Eiropas Savienības Strukturālajiem fondiem. Bez tā, atzīst saimnieks, nevarētu tik strauji paplašināties. Šogad saimniecība tika nodota viņa meitai, izmantojot atbalstu no ELFLA Jaunajiem lauksaimniekiem un projekta ietvaros tika izveidoti jauni dzīvnieku aploki. Saimniecībā ir darbinieki, kas ir ģimenes locekļi.


Jaunākie numuri izdevumiem "Lauku lapa" un "Zivju Lapa"

SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) nedēļas visaktuālākās informācijas - elektronisko izdevumu Lauku E-lapa skatīt šeit.

Jaunāko „Zivju Lapas” numuru skatīt šeit.


Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes

Lauku e-LAPA nedēļas aktualitātes var apskatīt šeit.


Konkurss jaunajiem lauksaimniekiem

Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Latvijas Avīzi un Zemnieku Saeimu jau otro gadu izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums". Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus/lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta cilvēkam, kurš veiksmīgi nodarbojas ar lauksaimniecību, piekopj lauku dzīvesveidu, kā arī sociāli atbildīgi veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību. Pieteikšanās konkursam ilgs no 10. oktobra līdz 13. novembrim.


Lauku atbalsta dienests izsludina konkursus

1. Lauku atbalsta dienests /LAD/ izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumam "Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanu" , projektu iesniegumu pieņemšana 4. kārtai notiks no 2011. gada 21. novembra līdz 21. decembrim LAD Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes teritorijā, projekta iesnieguma saskaņošanas ar konsultantu beigu termiņš ir 2011.gada 5. decembris;
2. Lauku atbalsta dienests /LAD/ izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumam "Lauku saimniecību modernizācija", projektu iesniegumu pieņemšana 11. kārtai notiks no 2011. gada 21. novembra līdz 21. decembrim ,
3. Lauku atbalsta dienests /LAD/ izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumam "Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem" , projektu iesniegumu pieņemšana 2. kārtai notiks no 2011.gada 21. novembra līdz 21. decembrim LAD Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes teritorijā . Projekta iesnieguma saskaņošanas ar konsultantu beigu termiņš ir 2011. gada 5. decembris.
Projektu iesnieguma veidlapas un metodiskie norādījumi tās aizpildīšanai ir atrodami mājas lapā : www.lad.gov.lv
 


Atvērtas programmas „Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanai un atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem”

2011. gada 19. oktobrī stājās spēkā MK noteikumi.
• MK noteikumi Nr. 772 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu kompensāciju maksājumu veidā pasākumam „Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanai”” - http://www.likumi.lv/doc.php?id=237840
• MK noteikumi Nr. 773 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu kompensāciju maksājumu veidā pasākumam „Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem”” - http://www.likumi.lv/doc.php?id=237842
Atbalstu šajos pasākumos varēs saņemt LAD Ziemeļaustrumu, Austrumlatgales un Dienvidlatgales RLP aptvertās Latvijas teritorijas.

Sīkāka informācija - šeit.
 


Lauku atbalsta dienests informē par platību maksājumiem novembrī un decembrī

Lauku atbalsta dienests (LAD) šī gada novembrī uzsāks platību maksājumu avansu izmaksu lauksaimniekiem, kuri ir izpildījuši atbalsta saņemšanas nosacījumus.
Vienotā platību maksājuma (VPM) provizoriskā likme 2011.gadā ir 53.50 LVL/ha. No 1.novembra sāks izmaksāt VPM avansu līdz 50%.
Pasākumā „Maksājumi lauksaimniekiem par nelabvēlīgiem dabas apstākļiem teritorijās, kas nav kalnu teritorijas” (MLA) noteiktas šādas atbalsta likmes: LVL 17.73 par MLA 1.kategorijas 1 hektāru, LVL 28.37 par MLA 2.kategorijas 1 hektāru un LVL 41.14 par MLA 3.kategorijas 1 hektāru. Novembrī sāks maksāt MLA avansu līdz 50%.


Rāmavas izstāde - skatiens nākotnē ! Vai tikai tas?

Katru rudeni un pavasari Rāmavas izstāžu kompleksā tiek rīkota modernākās jaunākās lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi ar mērķi iepazīstināt un iegādāties visus interesentus ar jaunāko tehniku, to tehnoloģiju iespējām kultūraugu audzēšanā, lopkopībā, dārzeņkopībā, mežsaimniecībā. Arī šoruden no 6-9 oktobrim visi bija aicināti ciemoties Rāmavā. Izvērtējot šī pasākuma nozīmīgumu LLKC Balvu nodaļa , Balvu novada , Viļakas novada pašvaldības 8. oktobrī organizēja zemnieku braucienu uz izstādi , mērķis viennozīmīgi – mūsu zemnieku izglītošana , skatījums uz priekšdienām, reāla tehnikas parka paplašināšana saimniecībā, ekonomiskākas saimniekošanas nodrošināšana.


Veicina lauksaimniecības kooperatīvu attīstību

4. oktobrī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta 2009. gada 7. jūlija noteikumos Nr.746 „Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtība”, kas paredz palielināt kredīta garantijas maksimālo apmēru lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīviem.


Veicinās lauksaimniecisko attīstību Latgales reģionā

4. oktobrī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos jaunos Ministru kabineta (MK) noteikumu projektus „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauku attīstībai kompensāciju maksājumu veidā pasākumam “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem”” un „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu kompensāciju maksājumu veidā pasākumam „Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturēšanai””.


Ar jauniem atbalsta pasākumiem veicina lauksaimnieku iesaistīšanos LEADER projektos

4. oktobrī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādāto Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauku attīstībai pasākumā „Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” un pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā””. Jaunie noteikumi groza pašlaik spēkā esošos noteikumus, papildinot tos ar jaunām LEADER atbalsta aktivitātēm.


Lauku atbalsta dienesta paziņojums

Saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 3.augusta noteikumu Nr.737 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs" 8.punktu Lauku atbalsta dienests informē:

1) 2011./2012.mācību gadam tika noteiktas šādas 100 g augļu un dārzeņu (turpmāk - produkti) porciju atbalsta likmes:
• Ls 0,10 (kam pieskaitāms pievienotās vērtības nodoklis 22% (turpmāk - PVN) par neiesaiņotiem produktiem;
• Ls 0,12 (kam pieskaitāms PVN) par iesaiņotiem produktiem un neiesaiņotiem produktu asorti;
• Ls 0,13 (kam pieskaitāms PVN) iesaiņotiem produktu asorti.

2) Augļu un dārzeņu produktu izdales periods 2011./2012.mācību gadā ir no 2011.gada 1.novembra līdz 2012.gada 9.martam.
Sīkāka informācija pieejama LAD mājas lapā www.lad.gov.lv ES atbalsta sadaļā Tirgus veicināšanas pasākumi.


Plānots lopbarības augu sēklu maisījumu sastāvā iekļaut dabisko biotopu augu sēklas

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Noteikumi par lopbarības augu sēklu maisījumiem, kas paredzēti dabiskās vides saglabāšanai”. Noteikumu projekts izstrādāts, lai pārņemtu Komisijas Direktīvu 2010/60/ES, ar ko nosaka atkāpes tādu lopbarības augu sēklu maisījumu tirdzniecībai, ko paredzēts izmantot dabas vides saglabāšanai. Līdz šim Latvijā nav normatīvo aktu, kas regulētu dabiskās vides saglabāšanai paredzētu lopbarības augu sēklu maisījumu ievākšanu un tirgošanu.

Pēdējos gados ir vērojams arvien vairāk bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas pasākumu. Lauksaimniecībai modernizējoties un intensificējoties, arvien aktuālāka ir kļuvusi to dabisko zālāju biotopu saglabāšana, kurus apdraud ģenētiskā erozija. Lai gan daudziem vērtīgiem dabisko zālāju biotopiem ir piešķirts īpaši aizsargājamo teritoriju statuss, ar to nepietiek, lai šie biotopi atjaunotos.


Piesakies semināram: “Mājražošana Latvijā - Mājražošana Zied zemē”

Semināra norises laiks: 13.10.2011. plkst. 10:00 – 16:00
Norises vieta: Ķeguma tautas nams
Lektore: Dr.oec. Ligita Melece, Latvijas Valsts Agrārās Ekonomikas Institūta nodaļas vadītāja
Darba kārtība:
10:00 Nozares nozīmība lauku teritoriju sociāli-ekonomiskajā attīstībā;
Globalizācijas, „zaļās” enerģijas un pārtikas rūpnieciskās ražošanas ietekme uz pārtikas ražošanu nelielos apjomos, t.sk. vietējo pārtiku;
11:30 Kafijas pauze
11:45 Amatnieku un vietējā pārtika, t.sk. citu valstu pieredze;
Pārtikas mājražotāja vieta un iespējas tirgū (tūrisms; iknedēļas tirdziņi; viesu mājas un mītnes; „klubiņi”; kulinārie ceļojumi; sabiedriskā ēdināšana u.tml.);
Klasteri (puduri, kopas), formālā un neformālā sadarbība;
13:15 Kafijas pauze
13:30 Mājražošanas uzsākšanas un sekmīgas darbības būtiskākie aspekti (biznesa plāns; finanšu līdzekļi; prasmes; PVD atļauja; tirgus izpēte; patērētājs; mārketings; sadarbības partneri; mentori u.c.);
Mājražotāju savstarpējā sadarbība un iespējamie risinājumi interešu aizstāvībai (jomu kavējošo apstākļu novēršanas iespējas Latvijā);
Mājražošanas attīstība sadarbībā (Vietējās Rīcības grupas loma jomas attīstības stratēģijas izstrādē un ieviešanā).
15:00 Jautājumu un atbilžu sesija

Pieteikšanās: līdz 10.oktobrim
Dalība: BEZMAKSAS*


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei