Biedrība „Saulessvece” iekrāso Briežuciema rudeni

Kategorija: Nevalstiskās organizācijas
Ceturtdiena, 18 Oktobris 2012
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 Oktobris 2012 15:22

Rudens krāso koku lapas raibos un acij tīkamos rakstos. Raibs un pasākumiem bagāts šoruden ir arī Briežuciema kultūras, vides un izglītības pasākumu klāsts.
25.augustā visi Briežuciema bērni un jaunieši varēja radoši un sportiski izpausties kultūras nama un biedrības „Saulessvece” kopīgi rīkotajā pasākumā „Jautrās brilles”. Darbojās Krāmu tirdziņš, kopā ar pasākuma vadītāju Pepiju Garzeķi tika austa lielā bize. Bērni varēja sacensties bižu pīšanā no taututērpu jostām, smilšu piļu celšanā, kā arī arbūzu ātrēšanas sacensībās. Iespēju par brīvu izlēkāties piepūšamajā pilī ar sajūsmu izmantoja gan lielāki, gan mazāki bērni. Pasākuma gaitā uzstājās arī Briežuciema un Tilžas ielu vingrotāji. Jaunieši entuziasti bija sagatavojuši lieliskus paraugdemonstrējumus, kurus ar aizgrābtību vēroja daudzi acu pāri. Arņa, Linarda un citu jauniešu sapnis ir labi aprīkots ielu vingrošanas laukums Briežuciemā. Sapņi mēdz piepildīties.
21.septembrī aktīvos pagasta iedzīvotājus un Briežuciema pamatskolas skolēnus, kā arī tehniskos darbiniekus un skolotājus pulcēja skolas apkārtnes apzaļumošanas talka – tika pārveidotas jau esošās un labiekārtotas jaunas puķudobes. Bārbeles, tūjas, klinšrozītes, stefanandras iemājoja skolas puķudobēs. Savukārt sākumskolas un pirmsskolas bērnu čaklie pirkstiņi ierušināja zemē tulpju, krokusu un prīmulu sīpolus, kuri droši vien čukstēja – uz tikšanos pavasarī! Pēc talkas visus vienoja brīnumgarda, uz ugunskura vārīta zupa, ko bija sarūpējušas skolas pavārītes.

Oktobrī pagasta iedzīvotāji varēs apmeklēt dekupāžas meistardarbnīcu, kuras ietvaros mācīsies, kā vecām lietām piešķirt jaunu izskatu. Savukārt sākumskolas bērni varēs iemēģināt roku jauku, amizantu leļļu gatavošanā.
NVO „Saulessvece” telpās, kur ikdienā rosās 9 zinātkāri sagatavošanas grupas bērni, tikko atjaunota rotaļu istaba „Mazā Āfrika”. Iegādāts jauns paklājs, dažādas attīstošās spēles gan sagatavošanas grupas bērniem, gan sākumskolas vecuma skolēniem. Vienu no telpas sienām grezno liela, skaista fototapete košās krāsās ar džungļu motīvu, kas bērnu ikdienu atdzīvinās un padarīs krāsainu drēgnajās rudens un ziemas dienās, kad saule skoposies ar savu gaismu.
16.oktobrī uz Briežuciema pamatskolu pieredzi lūkoties dosies Viļakas jaunizveidotā Vecāku konsultatīvā padome, lai apmainītos idejām ikdienas darba organizēšanā, kā arī lai mācītos pirmos soļus aušanā.
Projekta gaitā top arī bērnu un jauniešu zīmējumu grāmata, kas atspoguļo viņu pieredzi un dalību pagasta vides sakopšanā un dzīves kvalitātes veicināšanā.
Silvija Ločmele, biedrības „Saulessvece” vadītāja

Projekta realizētājs – biedrība „Saulessvece” .
Sadarbības partneri – Briežuciema pamatskola un Briežuciema kultūras nams.

Visi pasākumi tiek organizēti Atvērto sabiedrības fondu atbalstītā projekta „Iespēju un krāsu rudens Briežuciemā 2012” ietvaros.
 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei